Whatever anyone does or says,
i must be emerald and keep my color

Megosztás
Mairéad Ahearne

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Kedd Jan. 12, 2016 9:46 pm
Ugrás egy másik oldalra
Mairéad Ahearne


személyes információk

becenév » Fővesztés terhe mellett.
születési idő » 1406. március 08.
születési hely » An Spidéal, Connacht, Írország
kor » 609 év
play by » Alexandra Breckenridge
foglalkozás » Mellőzöm a feladataimat.

faj » boszorkány
család » Házas vagyok, tizenhárom gyerek anyja és jelenleg épp megérdemelt szabadságomat töltöm. Sértettségem elég alapnak bizonyult, hogy férjem leckéztetéseként rá hagyjak mindent. De ne ítéljen olyan, aki nem ismeri az indokaimat és nem érzi a kínlódásomat, amit a családom hiánya idéz elő.

a felszín alatt »
Megjelenésemet természetes vörös hajam koronázza. Anyai ágról örökölhettem, apám ugyanis fekete hajú volt. A vonásaim egyáltalán nem emlékeztetnek őrá, anyámról pedig akkor is keveset beszélt, ha unszoltam. Csak feltételezésekbe bocsátkozhatok. Azt viszont tudom, hogy a gyerekeim a vörös hajon kívül tőlem örökölték a zöld szemet és a szeszélyes temperamentumot is. Eddig egyedüli emberként apám tudott rám olyan hatással lenni, aminek borítékolhat volt az eredménye. Mióta nincs az élők sorában, sokkal kiszámíthatatlanabb lettem, minden területen. Szó se róla, megvan bennem mindazon tulajdonságok elegye, amiket egy anya birtokol, de van, hogy már ez sem számít. Elég ravasz vagyok ahhoz, hogy tudjak a családomról anélkül, hogy szerves része lennék az életüknek. Ezt a gént valószínűleg nem örökítettem tovább, másként már rám találtak volna. Anyaként, feleségként és nőként is elvárom a tiszteletet és a megbecsülést. Ha valami folytán mégsem kapom meg, kiborulok és olykor meggondolatlanságokat követek el. Másként a családom nem nélkülözne már két éve.

user információk »

Név » user neve ide
Kor » user kora ide
Multik » multik az oldalon ide
életem lapjai »
Forró víz zuhog a testemre, a pára azonnal kiül a kabin ajtajára elhomályosítva ezzel mindent. Percekig csak állok mozdulatlanul, míg a piszok leázik rólam. Sárszínű víz gomolyog a lefolyóban apró örvényt gerjesztve – ezt figyelem. Egészen addig meredek rá elmélázva, míg meg nem festi a vöröses vér. Az övé és az enyém. Semmi kétség, volt már jobb napom, hetem, hónapom. Évem is akadt bőven.

Erőmnek köszönhetően ritkán szerzek sebeket, a mai alkalom nem életem kalandja volt. Párban a vadászat is sokkal könnyebben ment, s hiába terveztem évek óta, hogy leállok vele, ez nem megy egyik napról a másikra. Bennem is laknak indulatok, melyek olykor forrást indukálnak egy újabb küldetéshez. Vastagon benne van ebben az is, hogy a családomat magam mögött hagytam. Hirtelen természetem sokszor hozott már indokolatlanul is bajt a fejemre, most viszont indokoltan változtattam álláspontot. Legalábbis ezzel csitítom a bennem ordító hangot, ami a családom után vágyakozik. Belefáradtam már az állandó kergetőzésbe és a harcba. Végre a gyerekeimmel akartam tölteni az időt ahelyett, hogy vámpírok után koslatok. Az emberek változnak, én akkor és ott érkeztem el ahhoz a választóvonalhoz, ahonnan már nem volt tovább előre.
A férjem úgy viselkedett, mint egy elmebajos, már-már a közveszélyes kategóriát súrolta. Rossz döntéseket hozott, amikkel nem csak megbántott, hanem sebet ejtett az önbecsülésemen is. Szörnyű ember, miatta megkérdőjeleztem a fél életemet. Alighanem ez okozta azt, hogy betelt a pohár és egy veszekedésbe torkollott este.. Elég nagy vihar kerekedett amerre jártam, maradjunk annyiban.
Két évvel ezelőtt meghoztam egy döntést, ami mellett azóta is hűen kitartok. Hiába éled fel bennem az anyai ösztön egy-egy gyerek láttán. Hiába gondolok az enyéimre, hiába felnőttek már, Ciarán vigyáz rájuk. Nem ő lenne, ha másképp viselkedne a vérével. Erőnek erejével, de a nyakamat teszem rá, hogy még saját magától is óvja őket. Anya vagyok és feleség, meg tudom ítélni a helyzetet és a férjemet is. A férjemet, akire nem lenne elég szitok cifrákat hányni.
Annyi mindent adtam neki, talán önző vagyok, hogy nem arra vágyom, ami az ő közelében fogad? Először fordul meg a fejemben, hogy apám okkal kötötte feltételhez a menyegzőnket… Előre sejtette volna, hogy a mi családunkban a tányérkészlet épp olyan fogyóeszköz lesz, mint máshol a mindennapi kenyér? Kár, hogy nem tudok már vele beszélni. A természet csúfolódása, hogyha lelkileg nem vagyok egész, akkor a szellemvilág kevésbé támogatja a holtakkal való társalgásomat. Egyébként is megvisel egy-egy látogatás összehozása, hát még ha a hátterem nem is megfelelő hozzá. Szükségem lenne a gyerekeimre egy komolyabb próbához, de aligha kereshetem fel bármelyiket is. Egyrészt bennük nagyobb tüskét hagyhatott, hogy csak úgy kámforrá váltam, másrészt első dolguk lenne szólni az apjuknak. Arra pedig már biztosan ő maga is rájött, hogy nem azért rejtettem el előle a tartózkodási helyem, mert a felbukkanására várok. A-a.


Csak akkor térek magamhoz, mikor a meleg víz helyett hideg ömlik a nyakamba. Hangosan méltatlankodva szállok ki, elmosódó gondolataimra válaszként érkezett a jeges fürdő. Valószínűleg nem ez az útszéli motel felel meg leginkább egyéni szükségleteimnek…

Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szer. Jan. 13, 2016 12:25 pm
Ugrás egy másik oldalra


Gratulálunk, elfogadva!


üdvözlünk a diaries frpg oldalán

Kedves Mairéad!
Kegyed amilyen gyönyörű, olyan nehéz lesz számomra megtanulni leírni a nevét rendesen, ezt kérem nézze el nekem a jövőben! No meg azt is, hogy párszor bizonyára meg fogom környékezni. Maradjunk annyiban, hogy még a szőkéktől a falat kaparom addig a vörös nők...  Twisted Evil

13 gyerek? Nem csoda, hogy levegőre volt szüksége. Igazán bátor döntést hozott ami miatt nyilvánvalóan sokan megvetették már az életben de azt gondolom minden érmének két oldala van és ne restelljen megkeresni ha szüksége van valakire aki meghallgatja... mondjuk egy ital mellett, nálam?  Wink

No de komolyra fordítva a szót... nekem nagyon tetszett mind a jellemzésed, mind a történeted. Mindkettő kreatív és megmondom őszintén én még nem találkoztam kegyedhez hasonló történettel ami még inkább feldobta a lapomat. Nem is tartalak fel hát tovább; nyomás foglalózni és utána vesd be magad a játéktérre Wink

Vissza az elejére Go down
 

Mairéad Ahearne

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Mairéad Ahearne
» Ciarán Ahearne
» Eithne Ahearne
» 2013 - Mystic Falls - Henry & Mairéad

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
rising of the mortals :: Boszorkányok-


Új posztok
tekintsd meg
Pént. Május 31, 2019 10:58 pm
Laurel O. Delgado
Szer. Május 29, 2019 1:28 am
Katherine Pierce
Kedd Május 28, 2019 8:31 pm
Amren Monroe
Hétf. Május 27, 2019 11:26 pm
Lucille Éamon Vodova
Szer. Május 22, 2019 12:03 pm
Katherine Pierce
Hétf. Május 20, 2019 10:43 am
Shiraz Watson
Szomb. Május 18, 2019 10:03 pm
Aingeal Hearn

• ROTM FRPG •