Whatever anyone does or says,
i must be emerald and keep my color

Megosztás
2013 - Mystic Falls - Henry & Mairéad

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Jan. 31, 2016 11:57 pm
Ugrás egy másik oldalra

to Henry
Sietős lépteim jelezték izgalmamat, ami találkozónk miatt telepedett rám. Négy hónap. Négy hónapja nem láttam egyetlen családtagomat sem, meglehetősen nehéz napokat, heteket tudhatok a hátam mögött, mindezt azért, hogy felnyissam annak a vak vénembernek a szemét. Számtalanszor sikerült már arra a következtetésre jutnom, hogy nem vagyok normális. Nem volt éjszaka, hogy nem ébredtem volna fel zaklatottan, már-már zihálva, mert a családomat hiányoltam. Nem volt reggeli ricsaj, trappolás a folyosón. Nem volt semmi, ami arra emlékeztetett volna, hogy valahol a világ másik felén a családom feltehetőleg ugyanúgy érez ahogy én. Vagy legalábbis reméltem, hogy feleannyira hiányzom a fészkünkből, mint ők mellőlem. De a hiányuk nem volt elég, hogy eltántorítson. Tudtam, hogy Ciarán vigyáz rájuk, így felöltöttem a legkevésbé fájdalmas képemet, és így sétálgattam tovább. Talán még mindig egy fokkal sietősebben, mint az átlag emberek. Mégsem keltettem feltűnést, vagy csak nem foglalkoztak velem. Kaptam ugyan egy-egy érdeklődő pillantást, valószínűleg olyankor az illető azon tanakodott, vajon miért pattogok ennyire gömbölyödő pocakkal. Nem érdekelt senkinek a véleménye. Aubrey-t vártam, aki ránézésre inkább tűnne a húgomnak, mint az ükunokámnak. A mágiám jótékony hatása. Azt üzente, ne aggódjak, majd megtalál, na de most őszintén? Ki ne leskelődne a járókelők között azt várva, mikor bukkan fel végre az ismerős arc?! Na ugye.. Én sem vagyok kivétel, néha perdülök is egyet a tengelyem körül, hátha észre veszem.
Végül megpillantom. De nem felém igyekszik, hanem el tőlem. Csak karcsú alakját és hosszú barna haját látom meglibbenni, és egészen addig értetlenül állok a helyzet előtt, mígnem felfigyelek rá, hogy egy férfi követi őt. Babonás vagyok vagy sem, de 500 év után már felismerem a szándékot, nem kell tettekig fajulnia. Sőt, azt sem tartom kizártnak, hogy Ciarán az egyik vadász cimboráját küldte vámpírrá változott ükunokánk után. Nekem pedig más nem is jár a fejemben, minthogy hogyan tudnám a legapróbb dologgal is elterelni a figyelmét. Ötletem akad bőven, de némelyikhez túl sokan vannak az utcán, a többi pedig túl veszélyes lenne. A családomat viszont utolsó leheletig védem, úgyhogy alattomos megoldáshoz folyamodok. A nyomába szegődöm, és egy kis bűbáj segítségével kiszakítom a zsebét. Férfi, csak tart benne valamit - alapon. És szerencsém is van. Kellő távolban vagyok ahhoz, hogy ne tűnjek fel neki. De nem foglalkozik vele! A franc! Személyemmel nem akartam beavatkozni, de a szüksége törvényt bont, egyedül is képes leszek helyt állni. Nem szükségeltetik ahhoz egy férfi az oldalamra.
- Uram! Hé, uram! - kiabálok utána és felveszem vele a lépést a következő kanyarig. A kezemben tartom az öngyújtóját, amit simán veszni hagyott volna, pedig egészen szép darab, súlyos is. De aligha olyan pótolhatatlan, mint a leszármazottam élete.

©
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Feb. 07, 2016 12:44 pm
Ugrás egy másik oldalra
Mairéad & Henry
I will always protect you. No matter what.

Már jó ideje szemmel tartom a nőt. Tudom hova jár és mikor, mit eszik és kivel, kihez megy és miért. Mindent tudok róla. Azt is tudom, hogy végtelenül önfejű és makacs és hogy bármit képes lenne feláldozni a családjáért, épp ezért követem a fiatal nőt. Aztán ahogy végre elérkezik az a nyomorult kanyar, megragadom a férfi torkát és a falnak taszítom. Nem szokásom vámpírokat védelmezni de túl sokat köszönhetek ahhoz Mairéadnek, hogy csak úgy veszni hagyjam az ükunokáját. A boszorkány már rég helyet lelt azon kevés szerencsétlenek között akiket a barátaimnak hívok és mivel tudom mennyire önfejű, azt is tudtam, hogy nem baj ha a nyomába eredek... és lám. A férfi megpróbál ellenállni és jól bele is basz a pofámba öklével de egy kis fájdalom sosem térített még el a szándékomtól. Nincs is hát más dolgom mint újra falhoz baszni az idiótát akinek reccsen a koponyája az meg ájultan esik össze a sikátorban és csak remélni merem, hogy a boszorkának volt annyi esze, hogy láthatatlanná tette hármunkat a járókelők előtt. Megigazítom ruhámat és visszateszem törött orromat a helyére. - Egy zsebkendőért hálás lennék. - pillantok végig a nőn majd letörölve ingujjammal a vért ölelem magamhoz a rég nem látott barátot. - Nyugi, nem kentelek össze édesem. - kacsintok a nőre akinek az életemet köszönhetem. Egykor ő volt az aki mellém lépett és segített egyszerű halandóból vadásszá válnom és persze én ezért cserébe a szavam adtam, hogy a családjának tőlem soha nem kell tartania. Hogy épp mindkettőnk rég elveszett családja ebben a nyomorult városban kötött ki? Véletlen. Lószart. Hemzsegnek itt a szörnyetegek, nem csoda, hogy az én húgom és az ő ükunokája is itt kötöttek ki. No nem mintha a húgomat szörnyetegnek tartanám, nem. Épp ellenkezőleg. De azt is tudom, hogy ő kíméletlenül próbál segíteni ezeknek a szörnyeknek. - Tudom-tudom! Egyedül is elintézted volna, blablabla. - vonom meg a vállamat mert, hogy őszinte legyek pont leszarom. Ez a férfi nem állt volna le egy szaros szakadt zseb meg egy öngyújtó miatt amit kikapok a nő kezéből. Tényleg szép darab, azt meg kell hagyni. Zsebre is vágom. - Kösz cimbora. - hajolok le a nyomorulthoz és átnézve zsebeit húzom elő személyiét. - Liam Cotue. - a nőre pillantok, tekintetem kérdő de hangom mégsem tolakodó. - Jelent valamit a név? - kérdem és közben átveszem a zsebkendőt, hogy kicsit normálisabban nézzek ki és mikor végeztem, a karomat nyújtom a nőnek. Első a jó modor. - Tudom hol lakik. Ne aggódj. Biztonságban lesz. Egy kávé erejéig biztosan. - Intek fejemmel a legközelebbi kávézó felé és el is indulok, leszarva a magam mögött heverő gyökér testét. - Mekkora véletlen kell ahhoz, hogy mindketten épp itt kössünk ki? - húzom el a számat majd előkapva a dobozom gyújtok rá az immár új és kellően pofás öngyújtómmal egy szál cigarettára és közben az elhaladók tekintetét látva tudom, hogy kettőnket már egész biztosan nem fed semmilyen bűbáj.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Hétf. Feb. 29, 2016 11:55 pm
Ugrás egy másik oldalra

to Henry
Elsőre nem tűnik rossz ötletnek, hogy az ismeretlen férfi után vetem magam, nem törődve a következményekkel. Második nekifutásra már aggodalom tölt el, amiért másodmagamat nem vettem számításba. Most nem csak a saját életemért felelek, jóval óvatosabbnak kellene lennem. De mire a férfi megfordulhatna, egy alak vetődik felé, és már csak annyit látok, hogy a falnak vágja a fickót. Egy pillanatra leblokkolva figyelem a furcsa páros dulakodását, majd jobbnak látom ezt avatatlan szemek elől elrejteni. Amint a hirtelen jött férfi elvét egy mozdulatot és görnyedve felém emeli a tekintetét, azonnal a helyére is kerülnek fejben az események. Válaszokat is kapok a miértre, de azért lemondóan megrázom a fejemet. Egyedül is megoldottam volna. Az ismerős arc látványa viszont sokkal több érzelmet vált ki belőlem most, mint amire számítottam. - Hatásos belépő.. - mosolyodom el halványan, s egy hímzett kendőt nyújtok át neki, ami először a kezem ügyébe akad. Keira lányom a tűvel való első próbálkozása nyomán készült.
Kissé talán sután ölelek vissza, közben azt lesem Henry válla fölött, hogy az ükunokám merre lehet. Színét sem látom, ezek szerint a mai találkozónk meghiúsult, de legalább nem lett belőle tragédia. Ez viszont legkevésbé sem nekem köszönhető. Ennek a gazembernek hatalmas tehetsége van ahhoz, hogy a legváratlanabb pillanatokban fusson be oda, ahol szükség van a jelenlétére.
- Épp meg akartam köszönni.. - vetek ellent neki. Nem vagyok ostoba, tudom, hogy mivel járt volna az, ha én vetem bele magam a szituációba. Azokat az ütéseket, amiket ő nyelt be helyettem, most én érezném. Nem biztos, hogy díjazná a szervezetem. - De igazad van, elintéztem volna.. - terül szét végül a megszokott mosoly az arcomon. Nem változtam én semmit, azon kívül, hogy az életem - kemény döntéseim velejárójaként - jelenleg elég kilátástalannak látszik. Nem túlzás, hogy Henry felbukkanása hetek óta az egyetlen színfolt a mindennapjaimban. Rég volt már, hogy utoljára találkoztunk, de akkor megesküdött, hogy egyetlen leszármazottamnak sem esik bántódása az ő keze által. Ezek szerint, ha a közelben van, más vadászok számára is érinthetetlen a családom.
Kérdésére csak a fejemet rázom. Hónapok óta nem vagyok kapcsolatban a vadászokkal, sőt, azzal az eggyel sem, akivel összekötöttem az életemet. A fickó pedig nem lehet túl tapasztalt, másként nem esett volna el ilyen hamar, ha harcra kerül a sor. - Aubrey-t kellene megkérdezni, de ahogy látom felszívódott.. - nézek a szűk utcán végig a másik kijárat felé. Szó se róla, jól tette, hogy nem avatkozott közbe, de egy kissé elszomorít, hogy nem tudom neki kiönteni a lelkem, és nem kapok friss híreket a családomról sem. Kell néhány másodperc, míg sikerül stabilizálnom érzelmi állapotomat, majd elengedem a bűbájt és elvéve tőle a kendőt, letörlöm a vércseppeket az álláról is, míg oda nem száradnak.
- A szavad után az ítélőképességed lenne a következő, amit alap esetben megvétóznék, de nem tépem feleslegesen a számat. Te pedig pontosan tudod, hogyha a családomról van szó, egy perc nyugtom sincs.. - forgatom a szemeimet az eget kémlelve, de közben már a kávézó felé sétálgatva. Tényleg nincs nyugtom, most éppen azért, mert egyrészt bűntudat munkál bennem, másrészt akkora haragot érzek, hogy fel tudnám perzselni vele a fél államot. Lehetséges, hogy a hormonok is rátesznek egy-két lapáttal.
- Véletlen.. Ugyan. Az én mentségem egy seggfej férj. Mi a te indokod? - kérdezem könnyedén és ferde szemmel nézek rá, amiért mellettem szándékozik pöfékelni. De nincs egy szavam se, volt már eset, hogy egy kis dohányfüstnél sokkal komolyabb veszély fenyegette az utódaimat. Példának okáért egy hordányi vámpír.

©
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Pént. Május 06, 2016 12:41 pm
Ugrás egy másik oldalra
Mairéad & Henry
I will always protect you. No matter what.

Mit mondhatnék? Soha nem volt az erősségem a jó pofizás és vagyok elég pofátlan ahhoz, hogy kimondjam amit gondolok. Meg nyers is. Teszek rá. A lényeg, hogy ez a faszkalap nem került közel sem a nőhöz akinek ígéretet tettem, sem pedig a lányához. Tetetett sértettséggel emelem szívemre kezemet. - Még ilyet! Nem bízol az ítélő képességemben? - elvigyorodom és megcsóválom a fejemet majd előhalászom farzsebemből a mobilom. Pár kattintás és már meg is jelenik a pici nyomkövető fénye a telefonomon, Aubrey nevéhez kötve. - Látod? Ez itt ő. Most fordul be a sarkon, beugrik még a boltba, mint minden második napon aztán egyenesen haza megy. Cserkész becsszó. - vések jelképes keresztet szívemre és elrakva a telefont gyújtok rá. Mairéad tekintetét látva úgy érzem jobb lenne ha nem tenném de… hát annyit megteszek, hogy nem felé fújom a füstöt de én ugyan nem fogom eltaposni ezt a kiváló darab cigarettát. A következő pillanatban tekintetem megkeményedik, arcom komorabb lesz. Hirtelen oda a nők által oly sokszor megjegyzett kisfiús sárm és nem marad más, mint egy szétvert képű, vértől mocskos, feldagadt pofájú felnőtt férfi. Megköszörülöm a tokrom és letüdőzöm a füstöt, engedve amaz pusztítási vágyának tüdőmben. Nem könnyű erről beszélnem de ebben a nőben megbízhatok. - Chantelle. - ejtem ki húgom nevét meglepően lágyan. - Chantelle miatt vagyok itt. - Nem is pillantok a nőre. Neki köszönhetem, hogy ma az vagyok, aki és most nem csak arra gondolok, hogy hatvan évesen is max harmincnak nézek ki és érzem magam vagy arra, hogy neki hála tudom, hogy mik a szörnyek gyengéi és hogyan lehet végezni velük. A nőnek köszönhetem, hogy ma már tudom, hogy meg kell óvnom a húgomat és azt is tudom, hogyan tehetem ezt meg. Nem véletlenül töltöttem hosszú éveket Chan árnyékaként mielőtt ismét beletapostam volna az életébe a negyvenhármas lábaimmal. Francnak sem kell ekkora talp a seggébe. A nő jelenlétének oka viszont felkelti kíváncsiságom. - Hogy érted, hogy a férjed miatt? - hangom élesebb lesz, én meg idegesebb. Nem szeretném azt hallani, hogy a nő menekül vagy épp félti valamelyik gyermekét a mocsadék miatt mert akkor lehet hamarabb elszáll az agyam, mint arra bármelyikünk gondolni merne.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Pént. Júl. 22, 2016 11:18 am
Ugrás egy másik oldalra

to Henry
Ugyan nem hálálkodtam hangosan, mégis hálás voltam neki a felbukkanásáért, de jobb ha ezt megtartom magamnak. Nem lenne jó ötlet most kinyilatkoztatni a véleményemet, mikor a hormonoktól olykor megbolondulok.
- De nem ám! - felelem most már mosolyogva, miközben követem a mozdulatait. A telefonján babrál valamit, aztán felém fordítja, én meg meglepetten veszem tudomásul, hogy mennyire jól informált az ükunokámmal kapcsolatban. - Vigyázz Roux, egy hajszál választ el attól, hogy gyanakodni kezdjek rád! - nézek rá szúrós szemmel, nem csak amiatt, mert nyomon követi Aubrey-t, azért is mert mellettem gyújt rá és egy cseppet sem zavartatja magát. Tüntetőleg elfordítom a fejem, de egyebet nem teszek. Csak akkor vagyok hajlandó ismét ránézni, mikor szóba hozza a húgát. Nem ismerem túl jól a családját, hisz Chantelle volt az egyetlen, akiről beszélt, de róla sem túl sokat. Helyette mindig azt várta, hogy én beszéljek és átadjam neki a tudást, amit magába szívhat és végül vadász válhat belőle.
- Ugye minden rendben van vele? - kérdezek rá arra, ami leginkább aggaszt. Bár nekem nincs testvérem, viszont van egy hatalmas családom, és tudom, hogy az őrületbe kergetne, ha valami bajuk esne. A kezem akaratlanul is végigsiklik gömbölyödő hasamon és hatalmas sóhaj szakad fel mellkasomból.
- A férjem és én... Azt hiszem elérkeztünk ahhoz a ponthoz, mikor nem tudtam elsiklani afelett, hogy mennyire nem értünk egyet. - próbálkoztam azzal, hogy sejtelmesen fogalmazok, de csakhamar rájöttem, hogy Henry nem az az ember, aki előtt bármikor köntörfalaznom kellett volna. - Én abbahagytam.. Nem vadászom többé, Aubrey vámpír lett, én pedig nem tudok elvonatkoztatni tőle. - vallom be neki, hogy hányadán állok ezzel az egésszel. - A férjem pedig, nem igazán örült ennek. - rántok vállat, mintha ez az egész mindegy lenne, pedig közel sem így érzem.
A kávézó előtt megtorpanok, hogy megvárhassam, míg befejezi a cigarettáját. Nem vagyok ahhoz szokva, hogy ilyesmit figyelembe vegyek, de mégis jól esik most törődni valakivel, akkor is, ha ez annyiban merül ki, hogy odafigyelek a dohányzási szokásaira.

©
Vissza az elejére Go down




A poszt írója Ajánlott tartalom
Elküldésének ideje
Ugrás egy másik oldalra
Vissza az elejére Go down
 

2013 - Mystic Falls - Henry & Mairéad

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Miss Mystic Falls 2013
» 2011-2013. Mystic Falls || Elena + Elijah
» Mystic Falls
» Mystic Falls
» Mystic Falls Jégpálya

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
rising of the mortals :: Múlt-


Új posztok
tekintsd meg
Pént. Május 31, 2019 10:58 pm
Laurel O. Delgado
Szer. Május 29, 2019 1:28 am
Katherine Pierce
Kedd Május 28, 2019 8:31 pm
Amren Monroe
Hétf. Május 27, 2019 11:26 pm
Lucille Éamon Vodova
Szer. Május 22, 2019 12:03 pm
Katherine Pierce
Hétf. Május 20, 2019 10:43 am
Shiraz Watson
Szomb. Május 18, 2019 10:03 pm
Aingeal Hearn

• ROTM FRPG •