Whatever anyone does or says,
i must be emerald and keep my color

Megosztás
Egy kis apa-lánya kiruccanás (2014 nyara)

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szer. Márc. 04, 2015 8:41 pm
Ugrás egy másik oldalra
Boldogan ébredek fel ezen a reggelen is. A feleségem, a gyermekem anyja, a szerelmem a karjaimban pihen, olyan békésen és nyugodtan, hogy szívem nem lenne felébreszteni őt. Kicsit simogattam a karját és hallgattam halk szuszogását. Végül viszont kimászom alóla és a még néhány éve vett elég terebélyes plüssmackót teszem a helyemre, hogy azt ölelgethesse. Olyan alkalmakra vettem, mikor valami dolgom volt és nem tudtam itthon maradni, Shan pedig nem akartam hogy magában maradjon. Persze, Bells mindig mellette van, de néha a szerelmemnek is kell a kis bújás valakihez. A maci tökéletesen teszi a dolgát. Na nem mintha Bells-nek nem lenne vagy három ilyenje még korábbról. Kicsit el volt kényeztetve ilyen téren, de a mosoly ami kiült az arcára mikor ezeket meglátta olyan felemelő érzés volt, hogy hihetetlen. Ma pedig kicsit ki is ruccanunk ketten, csak apa és lánya. Shan valahogyan el fogja magát foglalni valószínűleg, na meg szóltam is neki még néhány nappal korábban az egészről.
Bellsnek pedig arról, hogy korán indulunk. Persze ezt úgy értettem, hogy neki korán. Tehát olyan 9 óra körül. Be is megyek a szobájába, mikor is azt látom, hogy még szunyókál. Odalépek mellé, nyomok egy puszit az arcára, majd leülök az ágyára és a haját simítom végig néhányszor.
- Ébresztő, álomszuszék. - Szólok neki lágyan, hisz sajnos nagyon is jól tudom, hogy milyen mikor valakinek az ordítására kell felkelni. Nem egyszer tapasztaltam már ezt a tulajdon lányomnál is. Habár nagyrészt csendes gyerek volt, átaludta az éjszakákat gyakorta. Talán emiatt is szereti olyannyira az alvást még ennyi időt követően is, hogy képes néha fél napokat átaludni. Ezt biztosan az anyjától örökölte. A nappaliban ki vannak készítve a cuccok a kis túrázásunkhoz. Néhány naposra terveztem ezt az egészet, amit persze tud mindenki. Nem tudom Bells csak azért mondta azt, hogy szívesen jön mert nekem akart örömet szerezni vagy mert tényleg jönni akar. Így vagy úgy, örülök, hogy végre lesz egy kis időnk kettesben is.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Csüt. Márc. 05, 2015 10:36 pm
Ugrás egy másik oldalra
to my dad
five more minutes, please

Én tényleg, őszintén igyekeztem korán lefeküdni, hogy fel tudjak kelni másnap reggel, de azt hiszem az ágyam az örök szerelmem lesz és a szívem egy darabja mindig is hozzá fog tartozni. Egyszerűen, mintha egy másik világba kerülnék, amit a puha habok közé keveredek, amit a takaró kreált. Összevissza csavarodik már rajtam, de nekem pont így kényelmes. Pár perc múlva éjfél és akkor már egyre kevesebbet aludhatok. De talán az oda úton szundíthatok egy picit.. Bár nem azt kellene, hiszen ennek az egésznek az a lényege, hogy egy kis időt töltsünk együtt és ne az, hogy én húzzam a lóbőrt. Szóval reggel valahogy fel kell ébresztenem magam. De amennyire én már ismerem magam.. Nem hiszem, hogy valaha is képes lennék felkelni a délelőtt folyamán. Főleg, ha olyan napokról van szó, amikor tovább aludhatnék.
Hallom apu hangját, de annyira távolinak tűnik.. Nem is szeretném, ha közeledne, hiszen akkor kirángatna a tökéletes komfortzónámból, ahonnan nem akarok menekülni. Mikor már kezdek egy kicsit magamhoz térni nem nyitom ki a szememet, csak morgok egyet. – Csak még öt percet hadd aludjak.. – Motyogom, miközben letörlöm a szám sarkából a kicsordult nyálamat. Azt hiszem tényleg sikerült eléggé mélyen aludnom. A fejemre húzom a takarót és próbálom megőrizni a kicsi burkomat, ami kialakult körülöttem, de hamar megszűnik ez a biztonságos kis burok. – Nem is telt le az öt perc. – Mondom, majd dörgölni kezdem a szemeimet és nagy nehezen felülök az ágyban. – Mennyi időm van összeszedni magam? – Kérdezem, miközben felváltva nyújtózkodom és ásítozom. Búcsút kell intenem az ágyikómnak egy pár napra. Hiányozni fog. A nagy ásítás közepette ismét oldalra dőlök és magamhoz ölelem a takarómat. – Mindjárt nekiállok.. Tényleg.. Csak kell egy kis idő. – Motyogom, majd ismételten becsukom a szememet és egy picit próbálok még pihenni. – Nem alszom.. Csak pihentettem a szemem.. Csak még egy icipicit. – Nem bírok a fáradtsággal, ami jelen pillanatban a vállaimra nehezedik.  


a következő jobb lesz  27  || szószám || ©
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Pént. Márc. 06, 2015 4:28 pm
Ugrás egy másik oldalra
Nem is tudom, hogyan gondolhattam azt, hogy az én egyetlen csepp lányom fel fog tudni ébredni időben. A legjobb az lenne, ha adnék neki még egy órát. Mások talán ezt csinálnák. Én viszont megmondtam neki, hogy feküdjön le időben mert 9-kor ki kell kelnie az ágyból. Elmosolyodom mikor a lányom morgolódni kezd. Na igen, ezt a rengeteg alvást az anyjától örökölte, de az állandó morgást minden miatt meg tőlem. Simogatom még mindig a fejét és mosolygok. Végül „megadom” magam.
- Jól van. Kapsz még 5 percet, pihenj csak kicsim. - Majd újra egy puszit nyomok a homlokára és azzal együtt felállok az ágyáról és kisétálok a szobájából. Magam mögött résnyire becsukom az ajtót de be nem zárom. Bár azt nem mondtam neki, hogy ha letelik az 5 perc és még nem lesz kint az ágyból akkor érdekes meglepetéssel kell számolnia. De legalább majd azzal is lefoglalom Shant. Nymeria, a kutyánk a nappaliban feküdt a kanapén. Egy éves sem volt még mikor hazahoztuk őt. Olyan 9-10 hónapos. Viszont akkor a kislányunk meghozta a boldogságot számunkra. Ketten jól kijöttek egymással, Nym és Bells. Az apját ezért is kértem meg olyan 1 éves kora környékén (mikor Nym volt annyi), hogy valami varázslatot mondjon Nymeriára amivel több időt tud velünk tölteni. Persze erről a két leányzó is tudott Ez a drága kutya mindig ott volt számunkra, végigkísérte Shan terhességét és a szívünkhöz nőtt. Az igének amit rárakott lényegében annyi a lényege, hogy a kutyaévek valódi éveknek számítanak nála. Tehát míg valóságban egy év telik el, az a kutyáknak olyan 7 év. Most viszont Nymeria úgy öregszik, mint ahogy mi emberek. Bells 15 éves most. Nym kutyaévekben számolva mikor az igét rámondtuk olyan 13 körül lehetett. Tehát most lényegében olyan mint egy 28 éves. Más kutyáknál ez olyan 3 év körül lehetett. Kicsit bonyolult ezt bárkinek is elmagyarázni, de az a lényeg, hogy mi tudjuk ezeket.
Letelt az öt perc. Belesek a lányom szobájába és úgy gondolom, hogy visszaaludt. Sóhajtok halkan, majd a konyhába megyek, fogok egy fazekat, felöntöm az egészet vízzel. Hideggel persze, de nem akartam, hogy beteg legyen így hát inkább lett langyos. De annak is a hidegebb fajtája. Visszamegyek a szobába, aztán Bells fölé emelem a fazekat, majd megfordítom.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Pént. Márc. 06, 2015 6:11 pm
Ugrás egy másik oldalra
to my dad
five more minutes, please

Az ágyam túlságosan kényelmes volt így nem kellett több fél perc magánynál és sikeresen újra az álmok tengerén úszkálhattam. Olyan fáradtnak éreztem magam, hogyha akartam volna se lettem volna képes arra, hogy akár egy picit is felemeljem a karomat. Egyszerűen a fáradtság olyan mértékben eluralkodott rajtam, hogy nem tudtam mit tehetnék ellene. Még az sem segített, hogy tudtam mennem kellene. Még ez sem volt elég indok ahhoz, hogy akár csak egy pillanatra is fel akarjak kelni. De aztán az álomtengerben való evickélés olyan hirtelen lett nedves és hideg, hogy szinte úgy vetődtem ki az ágyból.
A vizes hajam az arcomra tapadt és megpróbáltam magamhoz térni, miközben kiszedem az arcomba lógó csapzott hajamat. – Apa, ez most miért kellett? – A hangom pontosan olyan hisztis, mint mikor még gyerekként sírtam a kajáért, hiszen csak ez volt az egyetlen egy kommunikáció módom. – Felkeltem volna.. Csak szólnod kellett volna, de ez sok volt.. – Megrázom a fejemet, majd inkább el is tűnök gyorsan a fürdőszobában, ahol ledobom magamról a nedves ruhákat és veszek egy gyors fürdőt. Nem érdekel, hogy húzom az időt, vagy mennyi idő alatt kellene készen lennem. Egy ilyen ébresztés után a legkevesebb, hogy rendbe szedem magam és ténylegesen felébredek. Miután végre átmelegítette a víz a bőrömet jól megtörölközöm és a hajamat is megszárítgatom. Megpróbálhatnám varázslattal, de félek az lenne a vége, hogy felgyújtanám a hajamat így maradok a normális, egyszerű megoldásnál, amivel senkinek nem árthatok.
Felöltözök az két perc és nem kell rám törni az ajtót, mert három perc múlva, már a kocsiban leszünk ígérem. – Mondom, majd gyorsan kiveszek pár ruhát a szekrényemből és a fürdőben felöltözöm, majd kifelé jövet összekötöm a hajamat. – Mehetünk. – Mondom, majd ásítok egy nagyot. Hát azt hiszem ennyi ideig tartott az energialöket. Remélem, hogy a kocsiban nem akar, majd a nyakamba borítani valamit, ha esetlegesen elszundítanék. Nem tehetek róla, hogy álomszuszék vagyok. Benne van a génjeimben, de azt hiszem nem az ő oldaláról.
 


a következő jobb lesz  27  || szószám || ©
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szomb. Márc. 07, 2015 5:04 pm
Ugrás egy másik oldalra
Lehet, hogy sajátosak a módszereim de tudtam, hogy ez be fog válni. Nem egy ilyen ébresztőben volt már része a feleségemnek sem. Csoda, hogy a szülést nem aludta át. Aztán ugyanazok a reakciók mint ami a lányomnál. Hisztizés, rimánkodás és a többi. Ellenben Shan nem egyszer próbált meg emiatt megverni, több-kevesebb sikerrel. Elmosolyodok azon amiket mond. Ő is nagyon jól tudja, hogy az életben nem kelt volna ki az ágyból csak ha azzal együtt borítom fel. Bár, még talán akkor is képes lett volna tovább aludni. Az igazat megvallva, biztos hogy tovább aludt volna még akkor is.
Lefekszem az ágyára jómagam míg ő a fürdőjében csinálja a szükséges dolgokat. Az órámra pillantok és persze, hogy már bő 15 perc telt el azóta, hogy fel kellett volna kelnie. Tehát még sehol nem járunk. De hova ez a néhány perc, óra ha aztán napokig mást se fogunk látni csak egymást, meg a természetet? Ezzel a gondolkodással igazán hagyhattam volna aludni tovább… Már késő ezen bánkódni. Egy félmosollyal nézek rá amiatt amit mond, majd ahogy eltűnik újra a fürdőben. Csendben dúdolgatok magamban, majd mikor végre harci készültségben van a lányom kikelek az ágyából.
- Vicces belegondolni, hogy 10 éve még mennyire szeretted magadat mutogatni előttünk, mikor állandóan pucéran rohangáltál a házban. Bár jobb is, hogy ezt nem teszed most… Az még nagyobb szerencse, hogy nem egy fiúval. - Vágom közben magamnak a szövegelésemhez illő grimaszokat, majd a végén egyszerűen csak vállat vonok. Majd pedig átkarolom a lányomat a vállán és úgy indulok meg a kocsi felé. Őszintén, kíváncsi vagyok meddig fogja bírni a kis kempingezésünk túra részét. Na majd AZ felébreszti ha más nem. Kimegyünk a házból, bezárom az ajtót majd kinyitom a lányomnak a kocsiajtót. Talán jobb lenne ha hátra ülne és tudna aludni olyan… hát egy kis időt, maradjunk ennyiben. Miért is nem fogtam csak egyszerűen a karomba és hoztam ki a kocsiba, aztán akkor ébresztem mikor ott vagyunk? Hát, már ez is késő bánat csak. Beülök én is, kocsit beindítom aztán el is indulunk. Egy biztos idő múltán végül megállok, kiszállok a kocsiból és a csomagtartó felé veszem az irányt. Nem túl sok cucc van az én táskámban, az igazat megvallva. Egy váltásruha, kaja és ennyi. Legalábbis az én részemről ennyi. Egy táskába benne vannak Bells cuccai is. A sátor egy másik táskába van, csak hogy biztosan elférjen. Ehhez hozzájön még a puskám is, amivel majd lövünk néhány állatot. Én legalábbis biztosan. Na meg persze ami nem maradhat ki: A gitárom.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Márc. 08, 2015 12:31 am
Ugrás egy másik oldalra
to my dad
five more minutes, please

Mégis kinek tetszene az, hogy így ébresztik fel? Lehet, hogy soha nem ébredtem volna fel, mert annyira könnyedén álomba tudok merülni és nem olyan egyszerű művelet az, hogy engem bárki is felébresszen. Néha még a viharokra sem ébredek fel pedig szeretem őket figyelni. Egyszerűen elbűvöl. A villámlás, a dörgés, az eső. Minél közelebb van hozzám annál hevesebben ver a szívem és úgy érzem, hogy a természet ezen formája áll a legközelebb hozzám. Bár a széllel nem vagyok kibékülve. Legalábbis akkor nem, mikor éppen tartok valahová és minden pillanatban a saját hajam kerül a számba, mert ezen jót szórakozik egyet a szél vagy tudjam is én, hogy miért történik, de olyankor ha megelégelem előveszem a táskámból a hajgumit és felkötöm a hajam, ami általában borzalmasra sikeredik, de legalább nem leszek tele a hajammal.
Nem kapkodok. Nyugodtan készülődöm. Annyira nem sietünk. Legalábbis szerintem. Ennyit megengedhetek magamnak, ha már nem kaphattam még egy kis időt arra, hogy kipihenjem magamat. Nem tudom, hogy mennyi alvás lenne elegendő a számomra. Fejlődő szervezettel rendelkezem és jelen pillanatban elég magas az alvásigényem. Szerintem a kocsiban is el fogok aludni. Mindenhol el tudok aludni igazából. Ha csak egy kicsit is fáradt vagyok én még a háztetőn is elalszom. Maximum arra kelek fel, hogy túl gyorsan közeledik a föld felém.
Az tíz éve volt. Most nem érzem szükségesnek, hogy előtted rohangáljak meztelenül. Meg szerintem te sem vagy rá kíváncsi. Az egyetlen nő, akire kíváncsi lehetsz meztelenül az melletted feküdt ma reggel. – Nem azért mondom, mert félek, hogy az apám esetleg félrekacsingatna.. Még a gondolata is hatalmas hülyeség lenne. A vak is látja, hogy oda meg vissza van anyáért, de ez anyura is igaz. Megőrülnek egymásért. Pedig azért nem mondhatjuk, hogy tegnap jöttek össze, mert ha így lenne, akkor én itt sem lennék. Néha én is arról ábrándozom, hogy ilyen szerelemben lesz egyszer részem, de ez még nagyon messze áll tőlem. Nem kell elköteleznem magam. Alig vagyok tizenöt éves.
Ugye nem akarjuk megejteni az egész kínos fiú-lány meg a gólya hozza a bébit dolgot? – Szerencsére még erre a beszélgetésre nem került sor, de nem is akarok nagyon beszélgetni róla. Tisztában vagyok vele. Eleget tanítottak nekem biológia órán. Bővebb előadást nem kérek. Főleg nem a szüleimtől. Bár lefogadom, hogy sokat tudnának mondani. Ah, nem szabad ilyenek gondolkoznom.
Bepattanok a kocsiba és bekötöm az övemet, mint egy jó kislány. – Hallgatunk valamit? – Teszem fel a kérdést apunak, miközben ismételten nyújtózkodom egy picit amennyire a kocsiban lehetséges. Eszeveszettül fáradt vagyok.

 


 41   || szószám || ©
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szer. Márc. 11, 2015 6:31 pm
Ugrás egy másik oldalra
Mondhattam volna Bellsnek, hogy készülődjön csak amennyit szeretne mert utána úgy sem látja ezt a várost, ezt a házat néhány napig. Alig tudnám leírni az örömöt amit érzek amiatt, mert rábólintott erre a kis kimenőre. Nyár van, kellemes, szeles idő és még kánikula sincs. Legalább nem fogjuk halálra izzadni magunkat. Remélni tudom csak, hogy az én egyetlen csepp lányom nem fog amiatt rimánkodni mert elfárad a kis túrázás közben és aludni szeretne. Na jó, cserébe azért mert ma korán kelt, holnap reggel pihenhet amennyit akar. Én ébren leszek, valószínűleg a közvetlen közelben és csendben… pihenek. Talán az lenne a legjobb, hogyha én is kipihenném rendesen magamat de az még így is csak a háromnegyed annak amit ez a két leányzó összealszik. A gitárt sem véletlenül hoztam, hogyha este nem is feltétlenül de reggel míg a lányom alszik tudjak egy kicsit játszani.
A megszólalására csak elmosolyodom, és kicsit összeborzolom a haját. Mielőtt bármi hisztit hallanék megszólalok.
- Egy szót sem! Az erdőben nem kell jól kinézned. Nem mintha egyébként gondod lenne a panaszra. - Mondom neki mosolyogva, aztán azért megigazgatom a haját amennyire sikerül. A múltban nekem is volt hozzá hasonló hosszú hajam, szóval nem lesz teljes káosz a fején. Habár ha akartam volna azt is összehozom.
- Nem akarok én megejteni semmit. Azért sem mivel valószínűleg tudod, hogy lesz a baba. És… ez így még inkább aggaszt. Nem is beszélve arról, hogy gyönyörű vagy mint édesanyád. Ezen két privilégium sosem jó párosítás. - Valószínűleg csak megint a lányát megóvni akaró apa beszél belőlem. Viszont bízom Bella ítélőképességében, miszerint nem fogja hagyni azt, hogy bárki is olyat tegyen vele amit ő nem akar. Ha nem lenne elég az, hogy boszorkány, még az én vérem is jelen van benne, jómagam pedig hosszú évekig voltam vadász is.
- Amit akarsz, kicsim.- Hagyom rá a választást, engem nem zavar a zene, ki tudok én is kapcsolni annyira, hogy csak az utat és a lányomat tudjam figyelni. Megyünk jó ideig, majd valahol megállok, az erdő közelében. Kiszállunk, a csomagtartóból kiveszem a táskát amiben Bells és az én ruháim vannak egybepakolva azzal a néhány kajával ami kellhet a későbbiekben. A puskát a hátamra veszem, a gitárt pedig odaadom Bellsnek, hogy hozza ő. Nem kételkedek benne, hogy elbírja, mert hát nem éppen túl nehéz.
- Indulhatunk? - Kérdezem tőle miközben lecsukom a csomagtartót és a kocsit is lezárom. Ha készen áll akkor pedig elindulok be vele az erdőbe.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Márc. 15, 2015 1:12 pm
Ugrás egy másik oldalra
to my dad
it's going to be fun

Lehet, hogy nyafognom kellett volna, amiért az apám el akar rángatni az erdőbe egy kis kirándulásra. Tinédzser vagyok még valamilyen szinten természetes is lenne, hogy nem akarok a szüleimmel lenni, hanem sokkal inkább lázadni meg inni, a haverokkal lógni, de én nem érzem úgy, hogy szükségem lenne erre. Akár csak egy kicsit is. Az életem jelen pillanatban a tökéletes helyen pihen. Nekem így jó minden. De nem tudom, hogy mennyi ideig élvezhetem a helyzetet, hiszen hamarosan eljön az a pillanat, amikor már túl idős leszek. Talán kinézetre korban anyut is lehagyom. Utána pedig már kénytelen leszek valamit választani. Így-vagy úgy, de velük kell maradnom. Az örök élet számomra azt hiszem elkerülhetetlen. De most nem szabad ilyen negatív gondolatoknak engednem, hogy megfertőzzék az elmémet. Azért jöttünk, hogy kikapcsolódjunk. De már most tudom, hogy ez az egész nem nekem való. De apával vagyok, úgyhogy jól fogom érezni magam. Egészen addig, míg elegem nem lesz a természetből és a korlátozott lehetőségeiből. Nagyon remélem, hogy ez egyáltalán nem jön el.
Durcás grimasz ül ki az arcomra, amikor összeborzolja a hajamat. Igaz, hogy ez a természet lágy ölén elméletileg nem számít, de nekem igen is számít. Ha nem is látom magam szeretem tudni, hogy legalább nagyjából jól nézek ki és nem hasonlítok semmilyen rút boszorkára.
- Pontosan erre a bókra volt szükségem tőled. - Mondom, majd a próbálkozása után mentem a menthetőt. Allergiás vagyok a hajamra. Elég sok ideig el tudok vele szöszmötölni. Ez köztudott tény. Még, ha nem is tudja mindenki, mert többnyire úgy tűnik, hogy természetesen tökéletes. - Oké, apa ebbe inkább ne menjünk bele. - Akaratlanul is felkuncogok. Nem igazán ez az, amiről elsősorban beszélni szeretnék az apámmal. Mert annak örülök, hogy nem ültünk le családi kupaktanácsra átbeszélni, hogy mégis hogyan készül a baba is, hogy a folyamat olyankor szórakoztató tud lenni, de azért nem árt vele vigyázni és blabla.. Erre tényleg nem volt szükségem. Az iskolában éppen elégszer elmagyarázták. Még arról is kiselőadást adtak, hogy miképpen kell bánni a betétekkel meg minden őrültséget. Mintha ténylegesen hozzájuk fordulnék először egy ilyen kérdéssel. Valahogy inkább tartom az ilyesmit a családban, mint egy idegen ember számára kiteregetném. Nem őrültem meg teljesen.
Benyomok egy lassabb zenét, majd halkan dudorászok útközben. Szeretek énekelni. Talán ez valami olyasmi lesz a számomra, amit soha nem fogok úgy igazán kinőni. Ki tudja. Talán még ezzel is fogok foglalkozni. Bár nem szeretnék a rivaldafény kellős közepére kerülni. Az nem az én stílusom. Meg amúgy sem azért csinálnám.
Mikor megérkezünk elveszem aputól a gitárt, majd lelkesen bólintok, mikor megkérdezi, hogy mehetünk-e. - Erre vártam azóta, hogy a nyakamba borítottad a vizet.



41 || szószám || ©
Vissza az elejére Go down




A poszt írója Ajánlott tartalom
Elküldésének ideje
Ugrás egy másik oldalra
Vissza az elejére Go down
 

Egy kis apa-lánya kiruccanás (2014 nyara)

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Talya & Bryan || 2014. Brüsszel

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
rising of the mortals :: Múlt-


Új posztok
tekintsd meg
Pént. Május 31, 2019 10:58 pm
Laurel O. Delgado
Szer. Május 29, 2019 1:28 am
Katherine Pierce
Kedd Május 28, 2019 8:31 pm
Amren Monroe
Hétf. Május 27, 2019 11:26 pm
Lucille Éamon Vodova
Szer. Május 22, 2019 12:03 pm
Katherine Pierce
Hétf. Május 20, 2019 10:43 am
Shiraz Watson
Szomb. Május 18, 2019 10:03 pm
Aingeal Hearn

• ROTM FRPG •