Whatever anyone does or says,
i must be emerald and keep my color

Megosztás
Charles Willington

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Pént. Dec. 19, 2014 7:08 am
Ugrás egy másik oldalra
charles willington



Becenév • nem éri meg próbálkozni
Születési hely •Szófia, Bulgária
Születési idő •1612. március 09.
Kor •402 / 37 évesen átváltozott
Play by •Mads Mikkelsen
Faj •Vámpír
Foglalkozás •Ügyvéd
Család • Halottakról vagy jót, vagy semmit! Anyám még gyermekkoromban elhunyt, apám pedig... félkézről született gyermek révén aligha kaptam tőle szeretetet, arról azonban gondoskodott, hogy jómódúan cseperedjek fel én is. A nő pedig, akit lényegében nővéremnek kellene tekintenem, szintúgy halott. Pontosabban; már másfajta vér csörgedezik az ereiben. Hogy vele milyen volt egykoron a kapcsolatom? Nehéz lenne pár sorral megmagyaráznom mindezt. Ugyan életünkben is abban a tudatban ébredtünk s aludtunk, hogy féltestvérek vagyunk. Mégis, mennyire kell egy elmének úgy elborulnia, hogy megkívánja saját testvérét?!

Ostobaság egyszerű jellemrajzokra hagyatkozni. Nincs két egyforma ember. De létezik az érme két oldala...
Végigszántottam a történelmet... láttam mindent. Több mint hétszáz éve létezem, nincs olyan, amiről ne hallottam volna. Nincs festmény, melyet ne ismernék fel két röpke másodperc alatt. A művészet fegyver. Nem holmi balgaság, melynek elsajátításával henceghetünk. Mind mesél... történetekről... a portréimban ismerhetsz meg igazán. Egy egyszerű embernek talán nem jelent semmit, csupán tájképnek, önarcképnek látja, mert oly' fejletlen... de akadnak kivételek. Aki nyitott rá... tudhatja, hogy festményeim nyitott könyvként árulkodnak rólam. A témaválasztás; mely olyan sokrétű, mint maga az élet. Elárulja rólam, hogy sokat láttam, s sokat éltem meg. A tapasztalat, mellyel rendelkezem, nem elhanyagolható. Az ecsetkezelés; tükrözi, hogy nincs szükségem az egóm fényezésére, mégis jólesik, ha elismerik tökéletes műalkotásaimat. A színvilág; mely hol baljós, hol színes... elárulja, hogy az élet maga... mennyire ingatag, s beszél arról, hogy egy emberi elme hogyan válik stabilból instabillá... árulkodó... hogy mikor vagyok fenn, és mikor vagyok lenn. A szereplők; egy ártatlan kisfiú, egy vagyonától megfosztott gazdag... honnan tudod, hogy nem én vagyok egy saját magam által kreált illúzióban? Az aláírás; saját kézjegyem. Gyors és egyetlen mozdulat. Elárulja, hogy nem szeretem elhúzni a történéseket, mégis gondosan firkantok alá mindennemű irományt. A kidolgozottság; türelemről árulkodik... de nézz a felszín alá... a valódi tartalom ezek alatt rejlik...

Külsőmet illetően a sajátosan vonzó férfiak táborát erősítem. Egykoron, mikor világra jöttem, mindenki azt hitte, nem élem meg a másnapot, mert kistermetű, apró csecsemő voltam. Csoda, hogy nem öltek meg, hiszen ismerhetjük a római népek kegyetlen szokásait, gondolj a lemészárolt gyermekekre Jézus világrajövetelekor.
Ezt mondhatni, gyönyörűen kinőttem. Izmokat növesztettem, emberként erre a nehéz teherviselés során tettem szert. Szemem kék fényben úszik, hajamon a nap aranyként tündököl, magasságom pedig pontosan ideális ahhoz, hogy mindenki felnézzen rám.
Gyűrűt viselek a mutatóujjamon. Családi hagyaték, egy W betű díszeleg rajta. Ezen ékszereket az uralkodó legjobb emberei kapták meg. Köztük az anyai nagyapám is, kiről nevem is kaptam. Mindennél többet jelent nekem. Egyedül ez maradt nekem belőle.

LENA • sok ezer • 19 év

életem porosodó lapjai...



A FATTYÚ
1634. Bulgária

A helyiséget csupán egy halványan pislákoló gyertya világotta meg, melyet az asztal közepére helyeztem. Huszonkét esztendősen kedvem leltem az olvasásban, melyet ilyenkor - közel az éjfélhez - még szívesebben űztem. Dante Isteni színjátékának minden egyes szava úgy vésődött bele emlékezetembe, mintha legalább ezerszer olvastam volna már ezt a tökéletes irományt. Lekötött, s még a nyugtalan gondolataimat is képes volt egy pillanat alatt elmúlasztani. Pedig vártam. Valakire, aki érkezését ígérte. A kapcsolat, mely Maria s köztem kialakult, semmiképpen sem nevezhető hétköznapinak. Testvériségünk csupán apánk részéről szent, anyáink személyét két különböző nő testesítette meg. Mondhatni, apám ágyékának utolsó gyermeke vagyok, hiszen minden gyermeke idősebb nálam...
Amikor zajt hallottam, rögtön letettem a könyvet ujjaim közül, s felállva a kényelmes párnázatú székből, az ajtó felé indultam, mely már odaérkezésem előtt kinyílt.
- Maria, kedves - hagyták el ajkaimat eme szavak, ahogyan a mosolyom elbűvölően fonódott oda ajkaim gyűrűje köré. Jó ideje nem láthattam már; a hírek szerint egy angol férfi csábította ujjai köré, de sosem ejtett szót róla, mikor ideérkezett.
Idősebb volt mint én, s mi több, vonzó nő. Gondolataimat nem tudta megakadályozni a tény, hogy egy bizonyos részben ugyanazon vér csörgedezik ereinkben. Egy vízió, mely álmaimban gyötört, s néha, mikor ébren voltam sem tudtam ellenállni annak, amelyet ezen képzelgések sugalltak számomra. Tűz, mely lávaként siklik végig lábujjtól fejbúbig... vágy, mely az egyház szemében eretnekség, s szentségtörés. A saját vérem, mely elbűvölt, s melyet már azót kívánok, mióta beléptem a férfiak ostoba, tomboló korszakára, és ráléptem a férfivá válás rögös útjára. Sose mondta, hogy ne tegyem; nem kért, hogy ne bámuljam... biztos voltam abban, hogy neki is tetszik... s annyi gondolat, az enyémhez hasonló vágyak tombolnak le őbenne is...

A VÁMPÍR
1839. Párizs

Egy ecset mozog kezeim alatt, az ég, melyet viharosan ábrázolni akartam, kezdett formát kapni. Öltözékem a legrongyosabb, mindig ezt hordom, mikor festésre adom fejem. Gyakran előfordul; megnyugtat, ha előtör az a lidérces álom, melyben testem Mariáéval válik eggyé, s mikor azt akarta, hogy vámpírrá tehessen. Ellent mondtam. Nem vágytam a vérszívók életére, még akkor sem, amikor Ő annyira dicsérő szavakkal illette ezt az életet.
Az álom vége pedig mindig ugyanaz, már évszázadok óta... mikor a szemembe nézve mondta, hogy többé nem érez semmit. Mindezt azért, mert kiöregedtem. Akkoriban a magam harminckét évével talán tényleg annak számítottam, hiszen kevesen élték meg ezt az - akkor már sok esetben aggastyánnak számító - kort a környezeti adottságok miatt. Elment. Én pedig sértettségem leküzdésével azóta sem tudtam előrrébb lépni. Nem volt elég egyetlen emberi élet rá, hogy megbosszuljam bántalmaimat, melyet ejtett önbecsülésemen: öt esztendővel később magam is a vámpírok életét választottam. Eleinte a nyomába akartam szegődni. Majd rájöttem, hogy többszáz évem van arra, hogy megtegyem. Élni akarok. A nők számára továbbra is vonzó férfi voltam, ki tudja, hogyan varázsolja le róluk a fűzőket. A csábítás minden mesterségét kitanultam, ám az igaz szerelemmel sosem találkoztam. Tán mert sosem kerestem. A bosszú egy életcél. Nincs mellette másnak hely az életben... s én tudom, hogy miként fogok elszámolni vele...

A SZERETŐ
1895. London

A csipke, mely ujjaim közé simul,  a legfinomabb anyag, mely ma a világpiacon kapható, s melyet csupán elegáns hölgyek hordanak. A csípő, mely viseli ezt, kecsesen szép, s mikor ráhelyezem tenyerem, úgy simul rá, mintha egy sima fedőburkolat lenne. A bőr finom, miután a ruhanemű lehull róla, tekintete tüzes, melyben ott időzik az izgalom heve; tilosban jár. Férje háta mögött másnak adja magát. Teste olyan izgalmakat s élvezeteket érezhet át velem, melyre azzal a másikkal - s ki férjnek nevezi magát - soha nem lesz lehetősége. Heves, mikor csípőm mozdul. Légzése szapora, mikor a tempó gyorsul. Arca nedves, miután tüzes és szenvedélyes csókcsaták után verejtékünk összekeveredik, s kiütközik halántékán az izzadtság. S ő maga remeg, mikor élvezetünk egyszerre szeli át az eget...

A CÉLTUDATOS
2013. New Orleans

Új terep. Számomra mindig is kihívás új színeket, új házakat látni, miután hozzászoktam Párizs fényeihez, Bulgária visszafogottságához és elmaradottságához, New York pompájához és felhőkarcolóihoz... de a tény, hogy egyre inkább Maria nyomábasn vagyok, hogy végre beteljesedhessen bosszúm, mindennél édesebb...
Arra azonban nem számítottam, hogy más is fog idekötni azon kívül, hogy Maria a közelben van... egy fiatal, barna hajtömeg... egy igéző szempár, mely még engem, vámpírt is képes rabul ejteni, ha engedem neki... ahhoz kevés, hogy életem fő célját eldobjam... de ahhoz éppen elég, hogy ismét úgy véljem... évszázadok vannak még, hogy megtaláljam Maria-t...


Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Pént. Dec. 19, 2014 9:25 am
Ugrás egy másik oldalra


gratulálunk, elfogadva!


Üdvözlünk itt!

Mélyen tisztelt Mr. Willington!
A portré amit galériánkba hozott, minden ecsetvonásában képviseli azt a határozottságot, magabiztosságot és mélyen lapuló erőt, amit Miss. Watson úgy keres már hosszú ideje.
Irigylésre méltó aprólékossággal mutatta be magát közönségünk számára, amiért még én magam is alig várom, hogy láthassam, miképp festi meg az álnok kígyót, mi az édenkertbe kúszva almát adott a szájába, sőt, ha szüksége lenne még egy ecsetre, nyugodtan használjon!
Még órákig elemezném a festményt mert egyszerre lett magával ragadó, ellenállhatatlan, tökéletes és mégis gyönyörűen elrettentő, beteg és igéző.
Nem is tarthatom fel tovább. A galéria is azonnal kinyit, amint lefoglalta a festmény címét és a rajta levő alakot. Menjen és hagyja, hogy Miss. Watson elrabolja a szívét... no meg az első játékát, mert már reszketve várta magát!

Vissza az elejére Go down
 

Charles Willington

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Charles Willington
» Charles ---
» Roy/Vincent/Charles ---
» Charles Etwood
» Saint Charles Avenue

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
rising of the mortals :: Vámpírok-


Új posztok
tekintsd meg
Pént. Május 31, 2019 10:58 pm
Laurel O. Delgado
Szer. Május 29, 2019 1:28 am
Katherine Pierce
Kedd Május 28, 2019 8:31 pm
Amren Monroe
Hétf. Május 27, 2019 11:26 pm
Lucille Éamon Vodova
Szer. Május 22, 2019 12:03 pm
Katherine Pierce
Hétf. Május 20, 2019 10:43 am
Shiraz Watson
Szomb. Május 18, 2019 10:03 pm
Aingeal Hearn

• ROTM FRPG •