Whatever anyone does or says,
i must be emerald and keep my color

Megosztás
Melyik Lumer maradt életben?

Vámpír •• a legrosszabb rémálmod vagyok egy sötét utcasarkon...
Darby Loghan
Melyik Lumer maradt életben? Tumblr_inline_p8eep3cDoB1r0uuni_540
Kedvenc dal :
Tartózkodási hely :
Seattle-MF
Hobbi & foglalkozás :
Reklámcég vezető



A poszt írója Darby Loghan
Elküldésének ideje Hétf. Feb. 25, 2019 10:15 pm
Ugrás egy másik oldalra
Hubert/Sebastian Lumer

● ● nomen est omen ● ●
Nos, fussunk neki újra. Very Happy Két karaktert szeretnék meghirdetni, ugyanakkor, talán a szokásoktól eltérően az érdeklődőre bízom, hogy melyiket vállalja el. Bizonyára sokan ismerik valamikor nagyon régről azokat a bizonyos lapozgatós könyveket, amikor olvasva egy történetet a kedves olvasó/játékos döntötte el, hogy merre halad tovább az adott történet.Mostanság ez fellelhető az úgynevezett MMORPG játékoknál, ahol a választott karakter életútja lesz bejárható, és ez esetleg befolyásolja az őt körülvevőket is. Valami ilyesmit szeretnék én is megvalósítani, hiszen az általam írt úgynevezett előtörténetben nem fedtem fel, hogy a Lumer testvérek közül ki maradt végül életben, és ki az, aki képtelen volt együtt élni az öröklét gondolatával. Az egyik meghalt, a másik pedig a mai napig Darby befolyása alatt áll, és mit sem tud róla, hogy az a nő, aki olyan édesen tud szólni hozzá, kinek ajkain a szavak mint nyárban olvadt aranyló méz cseppennek le, a halálba taszította a testvérét. Minden amit leírok a keresett szereplőkkel kapcsolatosan, kizárólag az én fantáziám szüleménye, részletességét az adja, hogy alapvetően beleillesztettem őket egy általam elképzelt történetbe. Ám ez nem jelenti azt, hogy bizonyos kereteken belül nem lehetnének alakíthatóak.A két karakter közül tehát csupán az egyik alkotható meg a jelenben. Én az alábbiakban a fontosabb adatokat adom meg, élettel a megalkotónak kell megtöltenie.Ahogyan az is az illető írásaitól függ, hogy az én karakterem sorsa merre tart majd.Bármelyik karakter bőrébe is bújj, kérlek tisztelj meg egy üzenettel. A felmerülő kérdéseket és a további részleteket ott tudjuk egyeztetni.
Előtörténetem elérhetősége:

https://risingofthemortals.hungarianforum.com/t7597-darby-loghan#282413

Név:Hubert Lumer
Ajánlott play by: Grant Gustin
Melyik Lumer maradt életben? Original
Foglalkozása: orvos(lélekkutatásnak hívták egykor ezt a tudomány ágat az 1800-as években, ma pszichiáternek neveznénk)
Életkora az átváltozáskor: 24 év (született 1866-ban Virginia államban(város alkotó által szabadon választható)
Jelenlegi szerepköre: Darby reklámcégénél dolgozik, potenciális halandó szolgák után kutatva, akik könnyen befolyásolhatóak, és remek vérbankként funkcionálhatnak számukra.
Főbb jellemvonások: könnyed társalgó, nyitott gondolkodású, jó humorú, jobban befolyásolható, mint a bátyja lehetett egykor,kevésbé szenvedélyes ugyanakkor nagyon odaadó, művészet rajongó
Fegyverek: leginkább a szúró és vágó fegyvereket részesíti előnyben, valamint a távolról használható, zajtalanokat( íjak, dobótőrök és csillagok)

A történet szempontjából fontos tudnivalók:

Hubert 1890. januárjában érkezett Richmondba, ahova a kutatásai vitték, miket a vámpírokkal kapcsolatosan végzett. Sokan ekkoriban pusztán legendáknak vélték ezeket a mendemondákat, olyan emberek képzelgésének, akik magával a sátánnal cimboráltak, és nem viselkedtek jó keresztény módjára.Hubert szerette volna bebizonyítani ennek az ellenkezőjét, ám ehhez szüksége volt arra, hogy egy ily teremtmény kilépve a sötétségből, feladva mindent, bizonyíthassa az ifjú orvos téziseit. Különösnek találta a richmondi Loghan birtokot, melyről úgy hírlett,hogy egy szinte kortalan, a városiak által csak “Loghan grófnőnek” nevezett gyönyörű nő igazgatta erős kézzel és határozottan. Elsősorban mezőgazdasággal foglalkoztak. A többi, polgárháború utáni déli államhoz hasonlóan, melyek egy évszázada csatlakoztak az akkori konföderációhoz, megtartva a hagyományokat, ültetvényeken gazdálkodtak, és állatokat tartottak. Darby ménese messze a környék legjobbjának számított. Az ifjú és becsvágyó Lumer fivér találkozót kért a nőtől, ám jövetele célját nem fejtette ki. Ugyanakkor remek ajánlólevelekkel rendelkezett felcser és egykori háborús katonai orvos őseivel kapcsolatosan. Nem volt hát kérdés, hogy megnyílik előtte a birtok súlyos vaskapuja, mely onnantól, hogy be is záródott mögötte többé nem is nyílt ki a számára.
Nem tudta, hiszen honnan is tudhatta volna, hogy egy vámpír fészekbe védelem nélkül nem tanácsos besétálni. Ekkoriban még nem voltak olyan széles fokú ismeretei, kizárólag a vadászoknak, hogy egyszerű halandók tisztában legyenek azzal, miképpen kell ezen lényeket kezelni.Hubert még egy levelet el tudott juttatni a városból, órákkal a grófnővel való találkozása előtt. A címzett a bátyja, Sebastian volt. Több posta azonban nem jutott ki tőle, noha eleinte rengeteg levelet írt a családjának, és otthon hagyott jegyesének.Darby első hazugságai között szerepelt családja nem törődömségét, és menyasszonya csalárdságát duruzsolni az ifjú füleibe. És ha valahol a kétségek magvát elvetik, ott idővel teljes bizonytalanság fakad, és egyetlen mentsvár éppen ezen mételyezett valótlanságok állítója leszen.
Részlet Hubert utolsó leveléből:
“...a birtokot hatalmas és sűrű, szinte ősinek tűnő fák választják el a külvilágtól. Midőn megpróbáltam közelebb menni, egy jól megtermett, ijesztő tekintetű férfi utamat állta.Hívatlanul nem illik zavarni Miss Loghan nyugalmát, mondta dörgedelmes, de csendes hangon. Így hát döntésre jutottam drága bátyám. Meg kell tudnom ki ez a nő. Két napja láttam őt, amint szolgáinak gyűrűjében a városba hajtott ki a kocsijával. A puszta jelenléte mint valami káprázat, hihetetlen káprázat, és azt vettem magamon észre, hogy látni akarom. Amikor elfordult, amikor orcáját másfelé vezette, amikor máshoz beszélt azt vettem észre, hogy elmém teljesen felbőszülten bosszúért kiált. Nem akartam, hogy máshoz szóljon, csak azt, hogy hozzám. Nem tudom mi volt ez...nem tudom miért történt, de abban biztos vagyok, hogy van ebben az asszonyi népben valami nem evilági, valami idegen, valami nyomasztó.Audenciát kértem tőle, és hamarosan találkozom vele. Minél közelebb az idő annál biztosabb vagyok benne, hogy megtaláltam amit kerestem.Tudasd kérlek Hortense-el, hogy szívem minden rezdülésével belé kapaszkodom, mégis az agyam egyre erősebben húz ehhez a különös és minden porcikájában hűvösen vonzó asszonyhoz. Félek Sebastian, bevallhatom neked, ugyanakkor akarom. Sosem akartam még így semmit!”
Hubert vendéglátása igazán tökéletes volt. Darby mindent megadott számára, ami a kényelmét szolgálta, ugyanakkor nem engedte számára, hogy kíséret nélkül bárhova is menjen, ahogyan egy idő után Hubert számára világossá vált, hogy a birtokot sem hagyhatja el. Akkor még nem tudta, hogy soha többé. Nem csak azért mert túl sokat tudott volna ártani a grófnőnek, sokkal inkább azért, mert Darby egy új, potenciális játékszert látott a becsvágyó, és könnyen befolyásolható férfiban. Ő pedig mindig megszerzi amire szüksége van.Az ujjai köré csavarta, elérte nála, hogy egyre kevesebbet gondoljon a családjára, mindent megadott neki amit csak kért, kizárólag a szabadságát nem. Végül egy éjjelen, egy szenvedélyes együttlétet követően magához ölelte, és átváltoztatta a férfit. Hubert pedig onnantól többé semmi másra nem tudott gondolni, csak arra, hogy őt szolgálja. A hosszú évtizedek alatt azonban egyre többször gondolt egykori családjára, fivérére, hátrahagyott menyasszonyára. Abban a hitben élt, hiszen az asszony ezt hitette el vele, hogy a családja sosem kereste, az elküldött leveleire sosem érkezett válasz.Hubert tehát nem tudja, hogy egykor a bátyja is a birtokon járt, ám vele ellentétben Sebastian nem élte túl az átváltozást. Nem volt hajlandó elfogadni azt amivé vált, így aztán azt a sorsot választotta, amelyet Darby első férje: az utolsó napfelkeltét. Vajon mi fog történni, ha a sok hazugság a felszínre kerül valamilyen módon? Ha Hubert kutakodni kezd?
Ha ezt a szereplőt választod akkor erre lehet felkészülni, addig azonban mindent Darby hazugságai és manipulatív viselkedése fog áthatni.

Név: Sebastian Lumer
Ajánlott Play by: Jared Padalecki
Melyik Lumer maradt életben? Tumblr_mxgk9advJV1sb8srdo7_250
Foglalkozása: orvos(technokrata gondolkodású tudósként számos boncolást végzett, új módszerek kutatásán dolgozott, öccséhez hasonlóan érdekelte a vampirizmus és annak gyógyíthatósága)
Életkora az átváltozáskor: 29 év (született 1861-ben Virginia államban(város alkotó által szabadon választható)
Jelenlegi szerepköre: Darby birtokán tevékenykedik, elsősorban a halandó szolgák egészségének megőrzése a feladata, amolyan “háziorvos” a seattle-i Loghan birtokon
Főbb jellemvonások: karakán, szókimondó, Darby számára sokkal nagyobb kihívás a befolyásolása, mivel elég nehezen lehet manipulálni(de nem lehetetlen), a feszültséget kertészkedéssel vezeti le,féltékeny, nehezen viseli Darby apróbb afférjait
Fegyverek: elsősorban lövőfegyverek, puskák, marokfegyverek ritka esetben nyúlna kardhoz, vagy egyéb máshoz. Kifejezetten örömmel fogadta a XX.században megjelent modern fegyvereket.

A történet szempontjából fontos tudnivalók:

Sebastian 1890. késő nyarán érkezett Richmondba,miután öccsétől fél éve nem érkezett semmiféle üzenet. Az utolsó az a levél volt, amit Hubert nem sokkal Darby Loghan grófnővel való találkozása előtt küldött és izgatottságáról beszélt benne. A család, közöttük Hortense kisasszony, Hubert menyasszonya is rengeteg levelet küldött a Loghan birtokra, azonban válasz sosem érkezett.Egyetlen egyet kivéve, amelyet egy hónap a találkozás után juttatott ki valahogyan az öccse. Ebben arról ír, hogy bár nem hagyhatja el a birtokot, és kizárólag kisérettel mehet bárhova, különös módon ő nem is vágyik sehova. Egyedül azt fájlalja, hogy családja semmiféle formában nem keresi őt, üzeneteket nem küldenek a számára.Sebastian ezután úgy dönt, hogy maga jár utána a dolognak. Richmondba utazik, ám már jóval elővigyázatosabb az öccsénél, és a városban kér találkozót Miss Loghantől, aki egyenesen sértésnek veszi a kérést, és természetesen visszautasítja, majd maga kezdeményez meghívást a birtokra, ahol, ígéretei szerint, Sebastian minden kérdésére választ ad majd.
A férfi így ír a nővel való első találkozásáról Richmond városában, a naplójában.
“...ma láttam őt, és igaz szívvel meg kell vallanom, hogy öcsém egykori szavai mind igazak. Fekete haja úgy omlott le a hátán, mint olvadt szurok az alabástrom fehér bőrön. Szemeinek vakító kékje örvényként szippantott magába. Ott akartam lenni mellette, megvédeni, bár nem hiszem, hogy erre szorult volna. Volt valami erős, valami földöntúli keménység az egész megjelenésében. Éreztem, hogy bár nem felém pillant, de nagyon is lát engem. Tekintete akár egy erős kéz ragadta meg a gyomrom és kemény gombóccá gyűrte. Hangja éles karomként vájt az agyamba oly szavakat, amiket ki sem akartam volna mondani. Hogy vigyen magával, hogy ne eresszen. Pedig semmi mást nem mondott, csak köszönt nekem. Mégis úgy éreztem ez csak nekem szól. Úgy érzem veszélyes ennek az asszonynak a közelében lenni, és talán a legnagyobb hibát követem el, hogy a birtokára megyek, de tudnom kell mi történt az öcsémmel. Válaszokat kell kapnom.”
Végül Huberthez hasonlóan az idősebb Lumer testvér is ellátogatott a Loghan birtokra, ahonnan természetesen ő sem távozott többé. (megjegyzés: Sebastian és Darby első találkozás elég nagy részletességgel került kidolgozásra az úgynevezett oldalon található előtörténetben, így azt újra nem írnám le, elolvasása ezen karakter választása esetén szükségszerű)
A találkozó estjén Darby természetesen megpróbálta elcsábítani Sebastiant is, ahogyan egykor Hubertel tette, de a férfi ekkor még ellenállt. Hosszú heteken át, szinte fájdalomtól vergődve akart ellenállni a nő hívásának, édes könyörgésének, tekintetében ezer fokon izzó vágynak. Minden éjjel rémálmok közepette ébredt, amelyekben Darby nevét üvöltötte. Teste lázban úszott, agya szinte felforrt az ellenállás gőzében. Végül, ahogyan sokan mások Sebastian is megtört az asszonyi bűbáj és a vámpír hatásvadászata alatt. Darby a második együttlétük során, nem bízva soha többé semmit a véletlenre magához ölelte és átváltoztatta őt. Nehezen boldogult a férfival, hiszen az ifjú vámpír telhetetlen volt: mind az éhsége, mind a vágyai,mind a féltékenysége ezerszeresére fokozódott. Ereje teljében volt, és Darby úgy érezte a legnagyobb kihívás láncon tartani akaratos kis kedvencét.
A XX.közepén a reklámipar berobbanásával Darby új célt talált magának, és új birtokot is Seattle-ben. Ekkor költöztek át Richmondból, és vele tartott Sebastian is. A férfi a mai napig abban a hitben él, hogy Hubert egy napon kiszabadult az asszony rabságából és megszökött a birtokról, pedig valójában képtelen volt eleget tenni a vér hívó szavának, végül a gyűrűje nélkül sétált ki egy reggel a napra.Talán különös, de az első időkben még féltékenyen gondolt arra, hogy a férfi ölelte azt a nőt, aki az övé, aki senki máshoz nem lenne olyan mint hozzá.Miss Loghan pedig kihasználat ezt az érzést, és tovább szította a féltékenységet Sebastianban, melynek hatására egyre kevesebbet gondolt az öccsére.Agya kizárólag a nőért létezett. Ám egy napon a padláson rábukkan Hubert kutatási feljegyzéseire, melyek között egyik másik személyesebb jellegű.Ez az első alkalom, hogy gyanút fog. De vajon képes lenne gyűlölni azt a nőt, akiért jelenleg az életét is odaadná?
Ha ezt a karaktert választod, elsősorban erőteljesebb, szuggesszívebb, szenvedélyesebb játékokra lehet számítani, hasonlóan hazugságokkal körbefonva.
 
128
Szabad

Hirdetésben részletezve
orvos
Vámpír ● ● Teremtményem/legkedvesebb játékszerem ● ●
Vissza az elejére Go down
 

Melyik Lumer maradt életben?

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Melyik Lumer maradt életben?~ELKELT~
» Melyik filmből van?
» Sebastian Lumer

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
rising of the mortals :: Keresem... :: Aktuális keresések-


Új posztok
tekintsd meg
Pént. Május 31, 2019 10:58 pm
Laurel O. Delgado
Szer. Május 29, 2019 1:28 am
Katherine Pierce
Kedd Május 28, 2019 8:31 pm
Amren Monroe
Hétf. Május 27, 2019 11:26 pm
Lucille Éamon Vodova
Szer. Május 22, 2019 12:03 pm
Katherine Pierce
Hétf. Május 20, 2019 10:43 am
Shiraz Watson
Szomb. Május 18, 2019 10:03 pm
Aingeal Hearn

• ROTM FRPG •