Whatever anyone does or says,
i must be emerald and keep my color

Megosztás
Wynona Hawthorne

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Júl. 17, 2016 6:32 pm
Ugrás egy másik oldalra

WYNONA HAWTHORNE

33
Rosamund Pike
Mystic Falls
Farkasboszi

Becenév
Nona, Wyn
User neve
Lili
Titulus
Cold Desert Rose
Foglalkozás
Tanár
Születési hely
Bakersfield, Kalifornia
Születési idő
1983. Február 11.
Család
Édesapja Conrad Whitemore, ember.
Édesanyja Lilian Whitemore, aki boszorkányként látta meg a napvilágot. Nővére, Rosemund, szoros kettejük között a kapcsolat, azonban az élet elszakította őket egymástól. Rosemund szintén farkasboszorkány, akárcsak a testvére. Most, hogy Wynona egyedül él, őt kutatja. Egyelőre azonban sikertelenül. és féltestvére Suzanne.

nincs olyan történet, mit ne lenne érdemes meghallgatni...

Nehéz lenne megmondanom, hányszor álltam már életem során egy fénykép fölött merengve, meredt figyelemmel szívva magamba a legapróbb részleteket, hogy aztán a tudatomon átszűrve kiszelektáljam a jelentéktelen információk híg masszáját, néhány, a kívülálló elmének talán éppoly semmitmondó momentum miatt. Érzelmek. Féloldalt felszaladó ajkak, kihúzott szálak egy selyem nyakkendőben. Fehér, helyenként csipkébe borított körbefutó szoknyaszegély. Szabályos félkör alakú fehér folt egy csuklón. Egy bárányképű férj, és egy farkasszemű feleség.
Most nem szelektálok; mindenre szükségem van. Aprónak tűnő, mégis óriási információkötegeket nyelek el válogatás és tömörítés nélkül, mert épp ilyen élénken, részletesen akarom megőrizni a képét. Szemének vonalát, állcsúcsának ívét, arcának peremét, és barna hajának mind a tizenhat árnyalatát. A képét a férfinak, aki elől rohanvást menekülök. Az érzelmek kétség kívül nem támogatják az agy optimális működését. Nevetséges pazarlás egyetlen pillanatra ekkora helyet áldozni az értékes, amúgy is túltelített szürkeállományomban. Nevetséges. Elképzelni sem tudom, már nem látom, - hogyan jutottam ide?

Hosszú bőrbe bújt ujjaim között fogom képünk, végül leengedve combjaimra fektetem és vázam erősítve kifújon az eddig benntartott levegőm.

apró simítás az üveg felszínén, pontosan a férj testének vonalán ~
A test más ezúttal. Mintha minden nap, minden percében változna és végtelen árnyként szaladna tovább fejemben. A feldolgozás módja is más: a szívem ritmikusan ver, pumpálva a vért a szövetek alatt kúszó csermely labirintusaimban. Orvosi és hétköznapi nyelven is: élek. Lélegzem, a mellkasom szabályos időközönként emelkedik és süllyed, azt a tipikus mintát követve, amely jellemző az agy delta hullámokkal kísért nyugalmi állapotára. A férj tekintete miatt, mégis felsejlik bennem az utolsó párbeszédünk, mintha elevenen élném át újra.

***
Bárányba bújt farkas vagy. - gondolom, miközben nézlek. Védtelen, ahogyan itt fekszel előttem, lenézek rád és látom a második nyaki csigolyát, melynek törése esetén a gerincagyvelő zúzódása miatt az agy légzési központjai azonnal leállnak, és bekövetkezik a halál. Nedvesítenem kell torkomon.
A puszta gondolattól libabőr szalad végig a karomon, és egy érzés – mennem kell, bármi áron – veszi át a hatalmat egész szervezetem felett. Milyen könnyen megtörhető az agyunk racionális része. Órákkal később, mielőtt meggondolhatnám, mit csinálok, előre lépek és lehúzom a bőröndöm. Nem bírom látni. Pakolnom kell... És futnom.

***
A szemetesbe hajítom a fényképet. Hallom, ahogy az üveg éles csattanással jelzi megadását. Valóban nevetséges ennyi helyet áldoznom rá, ki kellene törölnöm legalább az emlékeim felét, talán ez egészet. Ma éjjel kétségtelenül vonzó a gondolat, elfelejtenem Armand Hawthorne-t. A férjemet. Azt, akihez nem köt más pusztán az a közönyösen kimondott szó: igen.

találkozz velem ~
Érzelmek. Bosszantó. - gondolom, s a következő pillanatban már összepakolva a naprakész felszerelésem, zárom az ajtót. A szőke zuhatag lapockáimra omlik, de én megragadva igazítok rajta. Fél oldalra utasítom, így nem hordtam sosem. Az utcára lépve minden arcban kereslek, kutatlak, és várom, hogy a mágiám mikor hajt fejet és okoz csalódást. Tudom, hogy eljön a napja, mikor viszontlátlak. Az ember megérzi az ilyet.
Puha léptekkel haladok előre, és meg sem állok az általános iskola előtt, ahol munkát szereztem magamnak. Amellett nem gondolok rád, és arra sem, hogy mit tehettünk volna egymással. Ördögi játékaidnak így vetettem véget.
Felfut szám sarka, és egy lemondó nevetéssel lépek be végül az épületbe hátam mögé utasítva arcod, hangod, illatod, teljes létezésed.

***
Hosszú ujjaim megindulnak és az alvó férfi homlokán futnak keresztül. Felébred. Mekkora marha vagyok, mit is gondoltam – nyilvánvalóan nem gondolkoztam.
- Wynona? - álomittas hang, őszinte meglepetés.
- Nem tudok aludni. - Nem hazugság, de nem is válasz a kérdésre. Egyszerű időnyerés.
- Nyomaszt valami? - suttogva néz fel rám, ahogy az ágya mellett kucorodva lepillantok szemeibe.
Majdnem hangosan felnevetek. Milyen egyszerű, hétköznapi jelenet. A szerető feleség, férje ágya mellett gubbasztva várja annak mély szenderedését, hogy megfigyelhesse magának.
Elgyengülve nézek rá, és leereszkedik vázam, előreejtve vállaim. Ő felül. A szemünk egy vonalban, nem kapcsolunk villanyt, az utcai lámpák fényében nézzük egymást. Ki kell mondanom. Nem tudom, mi történik velem.Érzem a feszültséget, hozzák a sárga szalagot a nyomozók.
- Reszketsz. - hangjára elfordítom a fejem és végig nézek a férfi törzsén, majd egy elismerő kuncogás bicsaklik ki ajkaim között. Megcsóválom a fejem, majd indulnék, de ujjai csuklóm köré tekerednek, mint alattomos kígyók.
- Nem mehetsz el... - keserű a nevetése, de nem pillant rám. Állam szegve nézek végig ő rajta, és szeretném ha mindez nem lenne több, csupán lázgőzös rémálom. Szánalmas.
A félhomályban is látom, hogy elkerekednek a szemei. Aztán figyelem, ahogy a csodálkozás áttűnik megértésbe. Majd gyűlöletbe. Ezt nem akarom látni, ezt nem...
Az éjjelire nyúl szabad kezével és egy penge fénye ragyogja be a szobát, mielőtt sikoly hasítana az éjszakába. Vörösre festi a szoba falát, én pedig felébredek.

Hogyan lehetnék a játékszere, ha Ő az enyém? -

***

Wynona csendes, néma társaság. Nem nyitja ki a száját csak, ha kérdezik, vagy ha oka van rá. Összetett személyiség. Teljesen kifordult magából az utóbbi években. Kedve-szegett. Búval bélelt, keserves.  Lefoglalja magát a munkájával, amit nemrégiben szerzett és családja után is kutatni kezdett, miután elhagyta Armand társaságát. Érzéketlen, kissé deres. Mégis, ha számára fontos valaki (ami igazán ritka), azért bármit megtenne. Bizonyos értelemben optimista, hiszen kutatja az élete célját, de gyakran elcsüggedt, letargikus, vagy éppen fancsali. Nagyon is tisztában van vele, hogy nincs még egy olyan ostoba, aki élvezné a napokat, ha mind eggyel kevesebb papírlapot mutatna egy koszos-dohos könyvben, főként egy dühös férjjel a nyomában. Melankolikus személyiség, aki az elvont dolgokat kedveli. A szarkazmus és az irónia a legjobb barátai. Humorérzéke páratlan, ám inkább tűnhet érzéketlennek egy ismeretlen számára. Unott, kiábrándult, borús. A lány igyekszik csökkenteni az őt kedvelők számát. Nem táplál gyengéd érzelmeket tulajdon férje irányába, legalábbis ezzel ámítja magát. Mélyre temetve azonban bizonyos értelemben kötődik hozzá. Jobban, mint azt kettejük közül bármelyikőjük is hiheti.




A hozzászólást Wynona Hawthorne összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Szept. 18, 2016 5:41 pm-kor.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Júl. 17, 2016 9:20 pm
Ugrás egy másik oldalra


Gratulálunk, elfogadva!
üdvözlünk a diaries frpg oldalán

Drága Wynona!
Nem tudom, hogy van-e rajtam kívül olyan, aki legalább ennyire örül neked... Armand-on kívül. Régóta bíztam abban, hogy egyszer ismét a köreinkben köszönthetlek téged, és lám, úgy tűnik, ennek is elérkezett az ideje! *.* És még milyen formában jött a te nagy belépőd... édes istenem, még nem is tértem magamhoz. 27
A karakter ugyan hirdetés alapján készült, mégis, annyira egyedi, annyira önálló, hogy... tényleg nem jutok szóhoz. Megspékelted valami plusz töltettel, ami mellett nem lehet csak úgy elmenni. A karakter már magában izgalmakat rejtett, de te elérted, hogy ne csak egy önző liba legyen, aki kisétált a férje életéből. Hoztad, amit megírtak neked, és hozzátettél valamit. És ha ennél valaki többet akar... Shocked 38
Imádtam minden sorodat. A gyengéim az ilyen karakterek. És bizakodom benne, hogy egyszer talán lesz lehetőségem játékra kínálni valamely karakteremet neked; de előtte még bizonyára vár rád pár álmatlan éjszaka, pár rémálom, amelyben talám ugyanúgy a férjed ágya mellett üldögélsz... csak ne feledd a foglalókat! Wink
Jó szórakozást!

Vissza az elejére Go down
 

Wynona Hawthorne

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Wynona K. Hindsley-Hawthorne
» Mrs. Hawthorne
» Wynona
» Wynona lakása
» Suzanne & Wynona | 10 years ago

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
rising of the mortals :: WereWitch-ek-


Új posztok
tekintsd meg
Pént. Május 31, 2019 10:58 pm
Laurel O. Delgado
Szer. Május 29, 2019 1:28 am
Katherine Pierce
Kedd Május 28, 2019 8:31 pm
Amren Monroe
Hétf. Május 27, 2019 11:26 pm
Lucille Éamon Vodova
Szer. Május 22, 2019 12:03 pm
Katherine Pierce
Hétf. Május 20, 2019 10:43 am
Shiraz Watson
Szomb. Május 18, 2019 10:03 pm
Aingeal Hearn

• ROTM FRPG •