Whatever anyone does or says,
i must be emerald and keep my color

Megosztás
Zoé Dorothée Gilson

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Hétf. Szept. 21, 2015 11:37 am
Ugrás egy másik oldalra
Zoé D. Gilson
nomen est omen

kor: majdnem 26

titulus: miss lost-and-found

város: chicago, new orleans

play by: alexis bledel

faj: vérfarkas

becenév: csak zoé

foglalkozás: kotnyeles firkász

a karakterem keresett


Teljes név   Zowie Dorothy Lorenzini a valódi nevem, amit kicsit franciásra változtattam új vezetéknévvel, hogy ne tudjanak kapcsolatba hozni a családommal, így lettem Zoé Dorothée Gilson
Születési idő, hely   1990. január 20.; Chicago, USA
Első átváltozás   18 évesen
Család   Nem szívesen beszélek róluk, tekintve, hogy korán elvesztettem a szüleimet, ami örökre nyomott hagyott bennem. Továbbá nem vagyok büszke arra, amivel foglalkoznak, hogy a rokonaim többsége nagy múltú bűnöző. De ha tényleg muszáj, akkor három embert emelnék ki csak: a bátyám, Benedict, akinek a "munkájával" nagyon nem értek egyet, és néha bosszantóan zsarnok tud lenni velem, de még is ő az egyik legfontosabb személy az életemben. Sokat köszönhetek neki, és minden nézeteltérésünk ellenére sosem lenne szívem igazán hátat fordítani neki. Aztán ott van Lennora, a nagynéném, aki olyan, mintha nővérem, anyám és legjobb barátnőm lenne egy személyben, illetve a férje, André, akinek már csak azért is hálás vagyok, mert boldoggá teszi Lent.
Jellem   A legtöbben, ha rám néznek, nem látnak mást, csak naiv, szűzies ártatlanságot. A fiatalos arcom, amely mintha tini korom óta nem változott volna, a hatalmas Bambi szemek, melyek ráadásul égszínkékek, mind-mind annyira megtévesztőek. Illetve, a naivitásom néha tényleg nem ismer határokat, ezt aláírom. Sajnos túl könnyen megbízom másokban, bár ez az utóbbi időben lassan-fokozatosan változni látszik, hála bizonyos tapasztalatoknak. Ártatlannak azonban nem nevezném magam, hisz vérfarkas vagyok, és ezzel igazából már túl sokat is mondtam. Még csak huszonhat leszek, de már megjártam a pokol egyes bugyrait, és mint tudjuk, az ilyen túrák megváltoztatják az embert. Nem kerülhetsz ki belőlük ugyanúgy, ahogy elindultál. Valamikor valóban egy édes kicsi lány voltam, aki hatalmas szemekkel csodálkozik rá a világra, minden érdekli, minden lenyűgözi, mindent tudni szeretne. A tudáséhségem nem sokat csappant azóta, de sok egyéb dolog igen. Mindenkivel kedves és közvetlen voltam, egy csacsogó tünemény, de a tündöklő fényem erősen megkopott időközben. Fokozatosan, lépésről lépésre romlottak el a dolgok egészen addig, amíg a bátyám ki nem rángatott abból az ingoványból, amibe beleragadtam. Nélküle sosem találtam volna magamra. A drogok, a gyász és a bűntudat maga alá temetett. De végül valahogy mégis sikerült jól kijönnöm belőle, hisz csodálatos munkám van, amiben egyre sikeresebb vagyok. Manapság ez hajt tovább napról napra. Egyébként pedig igyekszem mindent sokkal lazábban kezelni, „egyszer élünk” mentalitással és sok humorral. Tulajdonképpen még ma is elég beszédes tudok lenni, jobb pillanataimban, vagy zavaromban egyaránt lyukat beszélhetek a hasadba, és a néha kétszáz évesnek érzett lelkem ellenére az utóbbi időben szerencsére visszatért belém az az állandó lelkesedés akár a legjelentéktelenebb dolgok iránt is, amelyet sokszor csak a fáradtság csavarhat alább.
Viszonylag alacsonynak vagyok mondható, nem nőttem valami nagyra, de legalább nem kell félnem a magasabb sarkú cipők viselésétől. Ezen felül vékony csontozatú vagyok, és már-már soványka, pedig az étvágyammal semmi gond, és soha nem féltem megpakolni a tányéromat finomságokkal, legyen az édesség, vagy valami egészséges étel. A testmozgás sem igen foglalkoztat, világéletemben elkerültem mindenféle sportot, bár kétségtelen, hogy a nagyobb szabadság, nagyobb terek és több mozgás iránti igényem megugrott valamelyest, amióta vérfarkassá váltam. Az alakomat sosem éreztem eléggé femininnek, de hát ezek a gének már csak ilyenek, nem igazán tehetek ellene semmit, leszámítva, hogy a ruhatáramat főképp elegáns és nőies darabokkal töltöm fel. Na de ez ne tévesszen meg senkit, borongósabb napokon, morcosabb hangulatomban a mackófelső is jó barátom szokott lenni.

 

Minden azzal a fagylalttal kezdődött. Épp hogy csak kifizettem a három ízű, extra méretű – igen, simán belém fér annyi – jeges édességet, és azon voltam, hogy belenyaljak a tetején olvadni induló karamellába, amikor befordulva a sarkon beleütköztem valaki mellkasába. Aztán az az isteni finom – na jó, igazából sosem tudhatom már meg, hogy valóban olyan ízletes volt-e, mint amilyennek az eladó mondta – hűvös fagyi szétkenődött kettőnk között, fele-fele arányban az arcomon, és a férfi hófehér ingén. Az édességtől csöpögő tekintetemet lassan emeltem fel az illető arca felé, haragot, felháborodást vártam a tönkre tett ruhadarabot tekintve, és már a nyelven hegyén volt egy sor bocsánatkérés és magyarázkodás, de valószínűleg annyira viccesen néztem ki, hogy a pasasból minden előjel nélkül kirobbant a nevetés. Kellemes, mély baritonjától megbizsergett a lelkem és emlékszem, magamban azt gondoltam: tessék, teljesen tipikus tőlem, hogy így ismerjem meg életem nagy szerelmét. A következő három hónapban valóban úgy tűnt, hogy ő az. Álmaim lovagja. Én pedig lelkem teljes naivitásával omlottam a karjaiba, és adtam magamat egészen neki. Mégis ki csinál ilyet? Milyen normális ember? Minden szavát elhittem, annyira buta voltam, és annyira fiatal, alig tizennyolc éves. Talán azért hagytam magam ilyen könnyedén az orromnál fogva vezetni, mert hiszékeny, álmodozó kis libaként azt képzeltem, hogy Peter fog engem megszabadítani az addigi életemből. Tiniként nem viseltem jól a tényt, hogy a családom nem más, mint egy nagy rakás – nem annyira mellékesen profi – bűnöző, a bátyám pedig a helyi maffia büszke feje. Nem éreztem helyesnek, amit csinálnak, nem éreztem helyesnek, hogy bármilyen közöm van hozzájuk, el akartam határolódni tőlük, de ezzel átestem a ló másik oldalára, és miközben a Lorenziniktől távol az akkori barátaimmal lógtam, rákaptam a különféle illegális kedélyjavítókra. Aztán jött Peter, és arra a gyönyörű három hónapra valóban képes voltam félretenni minden rossz szokásomat, függőségemet, és csak úsztam a rózsaszín felhők között. Annál nagyobb volt a koppanás a végén, amikor újra a földön találtam magam. Felbukkant Pete menyasszonya, aki negyedévnyi tanulmányi út után hazatért Európából, majd két héten belül össze is házasodtak. Teljesen össze voltam törve, és közben annyira borzasztóan szégyelltem magam, a saját hiszékenységemet, hogy képtelen voltam bárkinek beszélni az érzéseimről. Inkább a régi módszerekhez nyúltam, hogy visszazuhanjak az édes önkívületlenbe. Egyik alkalommal azonban enyhén túladagoltam magam, a kórházban végeztem, de nem ez volt legborzasztóbb az egészben, hanem az a rengeteg vér. Igen, majdnem elvéreztem, miután a drogok miatt elvetéltem. Ha nem éppen azon a klóros szagú ágyon fekszem, alighanem összeestem volna a hírtől. Fogalmam sem volt róla, hogy terhes vagyok. A beszedett kábszerek miatt már hosszú ideje nem volt rendszeres a menzeszem, ezért nem is sejtettem... Akkor azonban tudatosult bennem, hogy mit tettem. A felelőtlenségemmel, az önpusztító életmóddal és őrült önsajnálattal megöltem a saját gyerekemet, aki több mint két hónappal korábban fogant meg. Egy negyed órás sírógörcs után megeskettem az orvosomat, hogy ezt senkinek nem fogja elmondani. Még a bátyámnak sem. Ben nem sokkal később ért be a kórházba, és a következő napokban szinte el sem mozdult mellőlem. A folyamatos gondoskodása egyszerre növelte a bűntudatomat, erősítette meg az elhatározásomat, hogy nem vallhatom be neki, milyen borzasztó ember vagyok, de ugyanakkor segített is, hogy túljussak a holtponton, és végre igazán megváltozzak. Már nem tudtam visszacsinálni, amit tettem, főleg mivel következménye volt: kiváltotta az átkomat, és valódi vérfarkassá tett. Fajtársak között időről-időre felteszik nekem a kérdést, hogy hogyan történt, van erre egy már ügyesen begyakorolt történetem arról, hogy egy zsúfolt bulin, nagyrészt öntudatlan állapotban véletlenül lelöktem valakit az erkélyről, aztán terelem a szót. És közben igyekszem a magam módján jóvá tenni a hibáimat, jobb életet élni, ebbe pedig beletartozik az is, hogy távol maradok a családi biznisztől, Ben akármennyire is bosszankodik emiatt. Nem sokkal az eset után el is költöztem otthonról. Persze nem mentem túl messzire. A nagynéném fogadott be, akivel azután nagyon soros kapcsolatba kerültem. Lennie fiatal, közvetlen, kissé bohókás, néhány nagyon furcsa szokással, melyek közül párat én is átvettem, és összességében jó hatással volt rám, hogy közelebb kerültünk egymáshoz. Addig maradtam nála, amíg be nem fejeztem a tanulmányaimat, ő pedig férjhez nem ment egy francia pasihoz, André Gilsonhoz. Igen, az engedélyükkel én is felvettem ezt a nevet, és már Zoé Gilson néven álltam munkába. Az élet, azt hiszem, egy igazi hullámvasút, egyszer fent, egyszer lent. Mostanában, úgy érzem, sikerült viszonylag magasra jutnom, kezdek tartani attól, mikor kezdek ismét zuhanásba...



A hozzászólást Zoé D. Gilson összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Feb. 13, 2017 1:38 am-kor.
Vissza az elejére Go down

Dhámpír •• enyém az örök ifjúság és szépség
Chantele A. Roux
Zoé Dorothée Gilson Original
Keresem :
Zoé Dorothée Gilson Tumblr_nsd8l0hglD1s7ctgzo3_r1_250
● i found him
Zoé Dorothée Gilson Tumblr_nob703BM0z1u6hkdwo3_250
Tartózkodási hely :
● always next to ebony
Hobbi & foglalkozás :
● i'm interested in science



A poszt írója Chantele A. Roux
Elküldésének ideje Szer. Szept. 23, 2015 1:11 pm
Ugrás egy másik oldalra


Gratulálunk, elfogadva!


üdvözlünk a diaries frpg oldalán

Drágám!
Benedict mögöttem ugyan szigorú tartással vizslat, miközben én majd' felrobbanok örömömben, amiért már itt is vagy... 31 Hát nem semmi, amit produkáltál, a végére érve úgy éreztem, mindjárt kezdem is elölről, hátha kihagytam egy apró szócskát is csodálatos történeted alatt. De kezdjük azzal, hogy ezzel a play by-jal belenyúltál a tutiba; de tényleg, vicc nélkül. Tökéletesen megtestesíti azt a jámborságot, azt a jellenet, amelyet megálmodtam Benedict húgának, miközben még ő maga is képes sötét dolgokat őrizni a múltjából... igen, erre is mondják, nem a külső beszél igazán. Wink
A történeted nagyon lekötött, megmondom őszintén, erre nem számítottam, de ezt pozitív értelemben mondom. Idebilincseltél a székemhez, és annyira beleragadtam abba a világba, amelyet elém toltál, hogy még elfelejtettem bosszankodni a fagyogató képernyőm miatt is. Embarassed Very Happy
Hát... nem tudnék mibe belekötni, nem is vagyok kötözködőt alkat... majd Ben kötözködik eleget, ha olyanja lesz, hidd el. Wink Addig is, látogass meg pár foglalót, a gyönyörű neved lefoglalásáról se feledkezz meg. 31 Majd... mivel Benedict nagy dózisban agyfagyást okoz, hát jobb, ha keresel mellé még egy-két békésebb kört is. Wink Jó szórakozást!
 

Vissza az elejére Go down
 

Zoé Dorothée Gilson

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Gilson lakás

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
rising of the mortals :: Vérfarkasok-


Új posztok
tekintsd meg
Pént. Május 31, 2019 10:58 pm
Laurel O. Delgado
Szer. Május 29, 2019 1:28 am
Katherine Pierce
Kedd Május 28, 2019 8:31 pm
Amren Monroe
Hétf. Május 27, 2019 11:26 pm
Lucille Éamon Vodova
Szer. Május 22, 2019 12:03 pm
Katherine Pierce
Hétf. Május 20, 2019 10:43 am
Shiraz Watson
Szomb. Május 18, 2019 10:03 pm
Aingeal Hearn

• ROTM FRPG •