Whatever anyone does or says,
i must be emerald and keep my color

Megosztás
Karina Daalman

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szomb. Jan. 10, 2015 11:27 pm
Ugrás egy másik oldalra
Karina Daalman



Becenév •Karina
Születési hely •Hollandia, Rotterdam
Születési idő •1990. 07. 23
Kor •24
Play by •Mélanie Laurent
Faj •Ember
Foglalkozás •Táncos lábú bagettárus kisasszony
Család • Édesapám és édesanyám elvesztették életüket egy autóbaleset során... a bátyám viszont még itt van nekem.

Végtelenül kíváncsi. Mindennek tudni akarja a működését, az okát, a létezésének megmagyarázható paramétereit. Képtelen lelkesedéssel emeli az újdonságokat ujjai közé és addig addig forgatja őket még rá nem lel minden titkukra.  
Hajlékony, mint egy igazi táncos. Alkalmazkodó képes ha a környezete úgy hozza de jobban szereti kézben tartani a dolgokat. Mindig tudja mi a következő lépés; szereti pontosan tudni mi fog történni de képes a spontaneitásra a meglelő társaság mellett persze.
Maximalista. Nehezen viseli el, ha valami nem tökéletes.
Szenvedélyes. Akár evésről, akár a táncról vagy a zenéről van szó. Élettől csillogó tekintete, forró parázs mozdulatai, a kimondott őszinte gondolatok és vágyak, akármilyen nyers vagy cinikus formában de mindig szenvedélytől hevítve törnek ki belőle.
Könnyedén lelkesedik az új dolgok iránt de az egyszerűséget hamar megunja. Amiben nem lát kihívást az nem foglalkoztatja sokáig.
Makacs. Végtelenül és lehetetlenül makacs de ha tudod, hogy tégy a kedvére igazi doromboló kiscicává változik.
Ártatlan. Tiszta. Nem adja csak úgy oda a testét. Várnod kell rá. Ahogy ő is vár rád. De ha már elraboltad a figyelmét légy kemény, szigorú, határozott. Éreztesd vele, hogy szereted, óvod őt. Legyen különleges neked ahogy te is az vagy neki.
Eszes és vissza is él vele. Nem fél magabiztosan fellépni mert tudja, hogy tudása minden téren megfelelő és állandóan fejleszti azt.
Nehezen viseli el a vereséget, jobb szeret győzedelmeskedni.
Utálja a kihívó ruhákat, sokkal jobban szereti az eleganciát. Még ha épp a pékségben találod, akkor is finom, nőies darabokat visel és nem tár senki elé semmit; ellenben nem bánja ha liszt tapad a ruhájára vagy arcára.
Kifinomult megjelenésének csak a kifinomult borok tesznek eleget. Egyik szenvedélye a borászat. Jól ismeri és szereti is őket. Egyik álma, hogy saját pincészetet nyisson.
Nyitott és mindent intenzíven él meg az életben.
Megbízható de sokszor késik.
Hűséges bizalmas és kíméletlen ellenség.

név • multik • kor

életem porosodó lapjai...



Tagadás

Nem akarok többé hegedűt fogni. Gyűlölöm! Miért kell játszanom előttük? Sosem tesznek mást, mint bántanak. Soha nem tetszik nekik a játékom. Nagyanya mindig dacos szigorral húz rá a fenekemre, hogy kifejezze nem tetszését, nagyapa pedig nem érti miért nem lehetek olyan, mint a bátyám, miért nem választok magamnak valami sportot én is. Menjek el táncolni, a kisasszonyok táncolnak. Nem akarok táncolni. Nem fogok, gyűlölök táncolni. Hegedülni akarok de azt meg nem nekik. Anya szereti amikor játszom. Azt mondja, öröm a szívének a zene amit adni tudok. Aztán mikor nagyanya eltöri a karomat a nyári szünet forró hőségében a vidéki kis ház hátsó kertjének szőlőfürtjei között, hiába mondom, hogy nem estem le a mászókáról. Hiába tagadom nagyanyám szavait. Az orvos persze gyors ítéletet mond, nincs több hegedű, nagyapa pedig bőszen bátorít a táncra, amit gyűlölök.

Düh

A neve Jaylinn. Most már nem én futok vele hanem ő. Én már nem kapok helyet az ágyában, amikor villámlik. Magamra hagyott miatta. Persze, nem okolhatom, hiszen miért is ne szerethetne és Jaylinn is kedves teremtés, jólelkű fiatal lány. Sokkal szebb mint én, ott gömbölyödik ahol kell. Ő pedig szereti őt. Nem jár el már az előadásaimra és kevesebb időt töltünk azzal, hogy egymást tetőtől talpig belisztezzük.

Alkudozás

A balerinák cipőjét viselem. Érzem magamon a tekinteteket. Égve figyelik minden rezdülésem abban a reményben, hogy egyetlen lélegzetnyi hiba mocskolja be a szép új cipőket. Minden mozdulat tökéletes. Meghajlítanak a karok, feldobnak, elkapnak, ölelnek, forgatnak és én rezdülök, levegőért kapok, emelem a lábam, szállnak a karok, meghajlok, fent vagyok, lent vagyok, forró test nyomódik az enyémnek, törékeny vagyok, lélegzet fogó pillangó vagyok. Elnyíló ajkak vagyok, taps vagyok.
Ágyba hulló elfáradt kismadár. Reggel korai ébresztés, segítség kell a pékségben. Martin már lent vár mire elkészülök. Martin a barátom. Nem művész lélek. A bátyámra hasonlít. A bátyám viszont nem így érint meg és nem ilyen csókkal kenyerez le egy vita után.
A születésnapi parti izgatottsága egész nap ural engem. Martin az ujjainkat egybe fonja, megcsókol… kacagásom betölti a teret. Aprót kortyolok. Várom anyáékat. Ma végre elérkezett az idő. Ma végre ledobhatom a balett cipőt ha választok mást helyette. Ma végre megszületik egy olyan alku amire egy törött hegedűs keze nyomhat pecsétet…
A hívás a semmiből érkezik. Rázom a fejem, könnyezek. Hányingerem lesz. Alig bírom elmondani mi történt s máris összeomlok. Martin eltűnik. Nem marad más, mint Lu.

Depresszió

Az üvegpohár, az a szép, kristálymetszésű és egyedi darab szilánkjaira szakad. Nézem a földön az összetört darabokat abban a reményben, hogy újra összeállnak… hogy minden darab tökéletes precizitással illeszkedik össze de nem történik semmi. Könnyek törnek elő először akaratos némán majd torz zokogásra kényszerítenek. Az ablakban hervadó virágot figyelem. Gyönyörű vöröse kifakult, méregzöldjéből kilopta a mérget a föld melyben gyökerei pihennek. Anya ültette. Anya meghalt. A virág is. A rántotta pedig odaégett. A tej a pulton maradt. Ma már századjára mosom el ugyan azt a bögrét.
Egy férfi üvölt velem. A pékséget átjárja a csodálatos bagett és frissen főzött kávé illata én mégis émelygek. Nyál csorog szájából úgy üvölt. Bűzös lehelete lelkemig hatol és ott indul el a rothadás mocskos útján. Érzem amint a bátyám finoman megragadja a könyököm és kiemel a káoszból amit a figyelmetlenségem okozott csak most nem  a kristálymetszés gurult szerteszét hanem a morzsa.
Vállam az övének döntöm. Fejem hátrabicsaklik. Tekintetem a filmen pihentetem. Újabb könnyek bukkannak elő azzal az ijesztően néma könnyedséggel, ami csak akkor tör elő az emberből ha szavakkal már nem tudja ismertetni fájdalmát. Csendesen sírok, még csak nem is szipogok fel. Érzem, hogy vad súllyal húzza a bánat a tekintetem. Végül már csak mellkasának ütemes emelkedése és süllyedése marad és ujjai a tincseimben én pedig csak néma könnyekkel engedem, hogy elraboljon magával a fáradtság álom manója.

Elfogadás

Az áll a post iten amit a hűtőre tűztem, hogy hétre itthon vagyok. Kések öt percet. Bocsánatkérően somfordálok mellé és kezemben egy üveggel a kedvenc borából igyekszem megmutatni megbánásomat a késésért. Leteszem az üveget, átölelem a nyakánál fogva, hosszan, apró csókkal illetve a homlokát. Szorosan összepréselem testünket. Érzem lüktető szívét, most is érzem. Ő a testvérem és én feltétel nélkül szeretem, nem érdekel, mi is ő éppen, miképp sebez meg ha úgy tetszik neki.
Ez nem az egy évvel ezelőtti kanapé ahol könnyekben úszó tekintettel hajtottam a fejemet a mellkasára. Ez egy új kanapé. Színe még élénkek és a lány is és a fiú is újak rajta. A kifakult, elhervadó virág új talajba ereszthette gyökereit. Élénkebb vagyok. Mosolygok. Nevetek. Élek. A fiú pedig… egy új világban szülte meg önmagát, ledobva a bánat kísértő árnyékát magáról. Vámpírrá vált. S most már én is elfogadtam mi is ő. Nincs olyan dolog amit ne tennék meg érte.


Vissza az elejére Go down

Ember •• A legerősebb vagyok mind közül, ne bízd el magad
Cora Bouchard-Taylor
Keresem :
my only hope for happiness
Karina Daalman  Ac175eb70cfd08fed11773123e0bbb82

Kedvenc dal :
Tartózkodási hely :
⊂ the emerald sity
Hobbi & foglalkozás :
⊂ mayor of seattle, leader of the Council



A poszt írója Cora Bouchard-Taylor
Elküldésének ideje Vas. Jan. 11, 2015 5:19 pm
Ugrás egy másik oldalra


gratulálunk, elfogadva!


Üdvözlünk itt!

Kedves Karina!
Már a neved is valamiféle egyediséget tükrözött számomra, úgyhogy örömmel csaptam bele a lapod olvasásába... persze határozottan azok után, hogy szemügyre vettem, milyen bájos ez az arc! Előtte még sosem láttam, ha őszinte akarok lenni... de lenyűgöző!
Amit a lapodtól kaptam, nem kevésbé! Hoztad a tőled megszokott formát, magam sem tudom, hogy miért, de nagyon kedvelem a karaktereidet, egytől egyig! Felruházod őket valami... megnevezhetetlennel, valami elmondhatatlan egyediséggel, és ezáltal a karakter egyszerre lesz szerethető, ám ha viselkedése úgy kívánja, hát utálható is!
Utadra engedlek... biztosíthatlak, itt nem kell hegedűt venned a kezedbe, ha nem akarsz majd; menj foglalózni, majd... a bátyád már vár!
Jó játékot!

Vissza az elejére Go down
 

Karina Daalman

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Karina szobája
» Ludger Daalman
» The Daalman's Bakery & Cafeteria

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
rising of the mortals :: Emberek-


Új posztok
tekintsd meg
Pént. Május 31, 2019 10:58 pm
Laurel O. Delgado
Szer. Május 29, 2019 1:28 am
Katherine Pierce
Kedd Május 28, 2019 8:31 pm
Amren Monroe
Hétf. Május 27, 2019 11:26 pm
Lucille Éamon Vodova
Szer. Május 22, 2019 12:03 pm
Katherine Pierce
Hétf. Május 20, 2019 10:43 am
Shiraz Watson
Szomb. Május 18, 2019 10:03 pm
Aingeal Hearn

• ROTM FRPG •