Whatever anyone does or says,
i must be emerald and keep my color

Megosztás

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Kedd Márc. 18, 2014 8:29 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next

Shanna & Sofia

Figyeltem őt és nem értettem, hogy miért van még mindig, miért tart ki még mellettem, hiszen majdnem megöltem. Talán tényleg a mi barátságunkat semmi se tudja tönkre tenni, maximum a halál választhat el tőle. - Emberi vérre vágyom. - mondtam neki határozottan, pedig köz tudott tény volt, hogy én nem igen eszek emberi vért, de most egyszerűen arra vágytam és a hangomban ott csenget az ölés lehetősége is .
Hmmm rendben. - mondtam neki egy röpke gondolkozás után, majd oda sétáltam az ajtóhoz és kiléptem rajta. Nem láttam több értelmét ott maradni, hiszen itt nem fogok vérhez jutni.
•• ฝusic: - •• ฝords: - ••Note: remélem tetszik <3
©
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Márc. 16, 2014 2:33 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Shanna & Sofia


Nem tudom, mit is mondhatnék Shannának, általában mindenkinek visszaszólok valamit, ami nem a legszebb, de neki nem. Őt megkímélem inkább attól a nagyon rossz énemtől, mert ha az előjön, az nem egy puszi-pacsi dologgal végződik.
- Nem tartalak fenn... Ha vér kell, menj, és keress - mondtam neki hangosabban. - Vagy akár én is... Én is elmehetek, és akkor nem lesz ki visszatartson - böktem ki még a végén ezt is. - Nos? - odaléptem a bejárati ajtóhoz, és csak egy reakcióra vártam tőle, amiből rögtön leszűröm, hogy én vagy ő lép ki előbb az ajtón.

/ zene: - / megjegyzés: Cool

Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szomb. Márc. 15, 2014 1:37 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next

Shanna & Sofia

Olyan, mint te? - néztem rá csodálkozva.- Olyan soha se tudnék, vagy ilyen, mint szoktam vagy pedig maga lennék az ördög. - mondtam neki még mindig feszültem. Nagyon koncentrálnom kellett ahhoz, hogy nehogy neki támadjak. Érdekes lett volna, ha egy vámpír már annyira kívánja a vért, hogy a saját fajtáját is képes lenne megtámadni. Ilyen nem lehet és soha nem is lesz.
Eldőltem a kanapén és becsuktam a szememet. Akármennyire is ki akartam zárni az éhségemet és a vért nem ment. Egyszerűen csak arra tudtam gondolni. Nem is értem, hogy mit hittem, ha ennyi ideig nem eszem, akkor egyszer csak nem tör rám az éhség?! Hamarabb el kellett volna mennem vérért a kórházba, de nem tettem. Túlzottan is le foglalt a többi dolog az életemben. Gyorsan felültem és előtte teremtem. - Vért akarok és ha nem kapom meg gyorsan, akkor tuti valakit megölök. - mondtam kicsit hadarva, persze azt nem tettem hozzá, hogy az a valaki akár ő is lehet.
•• ฝusic: - •• ฝords: - ••Note: remélem tetszik <3
©
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Pént. Márc. 14, 2014 8:17 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Shanna & Sofia


- Kedves vagyok, igen, de csak azért, hogy ne válj olyanná, amilyen én vagyok - mondtam neki, igazán nem lenne jó, ha egy vérengző kis döggé válna, aki rosszabb és egyáltalán nem kedves személyiséget adna neki. - Mit szeretnél? - kérdeztem tőle, bár valahogy tudtam, mit szeretne, de az ő szájából kell hallanom, bár már elmondta, hogy a vér. Az most nem fog megesni. - Feküdj le a kanapén, csukd be a szemeid... És semmire se gondolj, csak feküdj - én pedig elkezdtem oda-vissza sétálni a nappaliban, de úgy látom, ez nem fog segíteni rajta. Nálam szokott.

/ zene: - / megjegyzés: Cool

Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Pént. Márc. 14, 2014 2:44 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next

Shanna & Sofia

Hallgattam őt és közben egy apró mosoly jelent meg az arcomon. Igaza volt abban, hogy ez még nem a világvége, hiszen ez a lényemből fakadt, de valamit most ki kell találnom, mert nehéz megfékeznem magamat. A tekintetemet ráemeltem, majd az ajkamba haraptam. Hallottam minden egyes kis rezzenését és éreztem a vérének az illatát. Ő vámpír, de a vér illata egyszerűen csábított.
- Kedves vagy, de nem hiszem, hogy biztonságban vagy velem, amíg ilyen állapotban vagyok. - mondtam neki kedvesen, majd felálltam. Nem volt itthon vér és nekem most szükségem volt rá. Éhes voltam mindennél jobban.- Éhes vagyok.- nyögtem ki végül. Nehéz volt erről beszélnem, de most szükségem volt a segítségére. Egyedül most csak ő segíthet rajtam.
•• ฝusic: - •• ฝords: - ••Note: remélem tetszik <3
©
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szer. Márc. 12, 2014 7:48 am
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Shanna & Sofia


- Hidd el... Sokszor voltam ilyen szituban, és bár az utóbbi időben már senkit nem öltem meg, csak a kínzást vállaltam be... - vettem egy nagy levegőt, mert nem lehet túl gyorsan sem beszélni. - És te most szépen, itt és most itt leszel velem... Nem érdekel, hogy most nem látsz szívesen, nem érdekel, hogy megakartál engem ölni... Semmi sem érdekel - nem kiabáltam vele, csak egyszerűen kijelentettem neki ezt, majd nekidőltem a fotel hátsó támlájának, és egy mosolytis kicsikartam magamból. - Amíg nem tudom, hogy igazán jól vagy, nem megyek el innen. Kész, vége - határozottságom most teljességgel kialakult.

/ zene: - / megjegyzés: Cool

Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Márc. 09, 2014 10:04 am
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next

Shanna & Sofia

Egyáltalán nem értettem vele egyet. Én lecsillapodtam?! Biztosan nem, egyszerűen csak ide menekültem el, mert itt senkinek se árthatok, de ide jött és így neki igen. Figyeltem őt, hogy mennyire nyugodt és egyáltalán nem zavarja a jelenlétem. Nem tart tőlem, de én saját magamtól igen. - Egyáltalán nem nyugodtam le Sofia, éhes vagyok még mindig. - mondtam neki komolyan és közben végig őt néztem. Nem értem, hogy lehet ennyire nyugodt, hiszen nem olyan régen majdnem megöltem. - Miért nem gondoltad, hogy errefelé lakom? - néztem rá kíváncsian. Semmi külön nem volt ebben a helyben, hiszen egy egyszerű lakás volt.
Leültem vele szemben és méregettem őt. Sejtettem, hogy megmakacsolja magát. Talán rá kellene ijesztenem és akkor elmenne. Nem akarom őt bántani, de most nem éreztem magamat stabilnak. - Mit szeretnél itt? - kérdeztem tőle a lehető legkedvesebb hangon.
•• ฝusic: - •• ฝords: - ••Note: remélem tetszik <3
©
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Márc. 09, 2014 7:54 am
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Shanna & Sofia


Tudom, mindig a legrosszabbkor vagyok jelen, és az időzítésem a legpocsékabb a világon, de én ilyen vagyok. Ha valahova megyek, nem jövök el onnan bizonyos időn belül biztosan nem. És így fogok tenni most is.
- Már lecsillapodtál... hidd el, jó ideig nem fogsz ismét ilyet tenni - kacsintottam a lányra. - Nem gondoltam, hogy errefelé laksz... - mondtam neki kicsit elterelésképp, meg azért, hogy ne a történteken rágódjon, hanem a jelenre koncentráljon, és talán ezzel megbirkózik ő is. Jó pár perc eltelik, én pedig a fotelben üldögélek, gondolom arra vár Shanna, hogy én elhúzzak innen, csak ez nem így lesz.
- Ülhetünk itt, bámulhatunk összevissza kínunkban... de most jól érzem magam itt, barátném - jelentettem ki fülig érő mosollyal.

/ zene: - / megjegyzés: Cool

Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szomb. Márc. 08, 2014 7:43 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next

Shanna & Sofia

Nem akartam senkivel se találkozni, hiszen majdnem megöltem egy embert és még képes voltam az egyetlen barátnőmnek is neki menni. Egyszerűen teljesen elvesztettem az önkontrollt. Ami a legjobban megijesztett, hogy Sofia-t is megtudtam volna a legkisebb erőfeszítés nélkül. Erősebb vagyok nála, sokkal erősebb. Halottam amint kinyílik az ajtó, majd nem sokkal később éreztem Sofia illatát. A macskám az ölemben volt, hiszen egyedül ő nem lépett le az életemből. A bátyám is eltűnt, minden szó nélkül. Nem mozdultam, csak füleltem. Azt akartam, hogy elmenjen, de persze nem így tett.
Vártam és nem reagáltam, majd amikor már azt is közölte, hogy bejött, akkor ott teremtem mögötte és kíváncsian néztem rá. - Miért jöttél ide? Nem akarlak bántani, menj el Sofia. - mondtam neki határozottan és csak ott álltam mögötte. Fogalmam sem volt, hogy mire vagyok most még képes. Leraktam a cicát, majd a kicsit romos nappaliba sétáltam. Nem néztem rá, egyszerűen abban reménykedtem, ha levegőnek nézem, akkor el fog menni.
•• ฝusic: - •• ฝords: - ••Note: remélem tetszik <3
©
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szomb. Márc. 08, 2014 2:51 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Shanna & Sofia


Miután végre szép lassan elengedett Shanna engem, én egy kissé köhécseltem utána, és láttam a szemében, hogy valóban sajnálja, hogy ennyire elfajult az egész dolog.
- Velem is megesett már ilyen, túl sokszor is - próbáltam valami nyugtatót mondani, bár ez nem épp az volt.
Nem sokkal később ismét eltűnt a szemem elől, és nagy nehezen találtam meg őt, hiába követtem őt, de végül is rátaláltam. A lakásánál... Nos, én általában mindenhol otthonosan érzem magam, szóval, bementem. Most már nem fog rám támadni.
- Szép lakás... - kiabáltam egyet, de minek, jó hallása van, én meg itt hangoskodom. - Remélem, nem gond, hogy beengedtem magam ide - nevettem egyet, hogy végre jó kedv legyen itt, és a nappali felé támolyogtam, ahol leültem az egyik kényelmes fotelbe.

/ zene: - / megjegyzés: Razz

Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Szept. 22, 2013 10:25 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next

Shanna & Soren

Akár mit is tesz egy testvér, attól függetlenül testvér marad örökre.



Nem értettem komolyan, hogy miről beszél, hiszen ott maradt a családi házban Lukas. Soha nem ment el onnét, vajon akkoriban komolyan így gondolta, vagy csak Rennek mondta ezt. Fogalmam sem volt, de az biztos, hogy összezavarodtam egy pár pillanatra.- Soha se ment el onnét. - suttogva hagyták el a szavak a számat, hiszen ebben biztos voltam. Láttam a családjával ott élni, a gyerekekkel és minden. Nem értem Ren honnét vette ezt, de miközben ez járt a fejemben végig merengő arcom lehetett, hiszen az emlékeim között kutattam folyamatosan. -
Neked az érzelmek is hihetetlenek, szóval miért nem lepődök meg ezen. - vágtam neki vissza a gúnyolódására, hiszen miért ne. Igazam volt, neki még azok is furák és hihetetlenek voltak, akkor meg miről is beszélünk?! Érzelmek nélkül nem lehet élni, hiszen azok alakítják a jellemünket. Elhiszem, hogy nem tudtam mindent róluk húg révén, de meg kell értenie, hogy több dolgot tudok, mint hiszi, hiszen én még utána is ott voltam és láttam a dolgokat. -
Igen, nem volt a legjobb apánk. - válaszoltam neki egy szemforgatás keretében, de akkor se lehet okolni őt semmiért. Nem jöttek ki és akkor mi van. Sejthettem volna, hogy ez fog belőle kijönni és nem úgy fog elsülni, mint ahogyan gondoltam. Ő szinte soha se úgy reagál a dolgokra, amiket mondok ahogyan várnám, akkor meg mit is gondoltam.-
Igen is gond, mert nem akarom, hogy bajod essen. - néztem rá határozottam, mert így is volt. Soha nem is akartam abba belegondolni, hogy mi lenne Soren nélkül velem. Mihez kezdenék a vámpírlétemmel, mert ő volt az egyetlen rokonom, a bátyám, aki mindennél többet jelentett számomra, hiszen mindig kiállt és megvédett, amikor kellet. - Biztos vagyok benne, hogy találni fogsz valamit, amit még nem próbáltál. - mondtam egyet legyintve, mert inkább nem akarom tudni, hogy éppen milyen örültségbe vágja a fejét. -
Figyeltem Ren minden egyes mozdulatát és szinte hallottam már ahogyan kattognak az agytekervényei. Őt tényleg ennyire nem érdekelte a családja sorsa, hogy feléjük se nézet?! Fogalmam sem volt arról, hogy ő nem tudott erről, ha tudtam volna, akkor biztos nem hoztam volna fel, hiszen ennyire örült még én se vagyok. Nem tudtam, hogy most jót tettem vagy megint a múlt sebeit feszengettem. Mert tudom, hogy őt elűzték onnét, de akkor is az volt az ő családja. Engem mindig is érdekelt Lukas sorsa, hiszen úgy gondoltam megérdemli a jót. És szerencsére így is lett. A következő kérdése tényleg meglepett. -
Nem Liát vette el, mert Lia elment a városból nem sokkal az után, hogy mi is eljöttünk onnét. -mondtam neki óvatosan, mert közben folyamatosan a bátyámat néztem, hiszen fogalmam se volt róla, hogy miként érinti őt ez a téma és féltem, hogy valami ostobaságot fog csinálni. - Egy nem sokkal utánunk oda költözött úri lányt vett el. -folytattam tovább a történetet, ami persze igaz is volt. - De a lány másabb volt, mint a többi. Nem volt elkényeztetett, meg semmi ilyesmi és szép is volt. Gyerekük is lett később és ott maradtak a házban, ahol mi nőttünk fel. - mosolyodtam el a gondolatra, hiszen előttem volt a gyermekek arcképe és mosolya, mintha most is itt lenne előttem, persze, ami teljes mértékben kizárt volt. -
Tudom én, hogy jól látom. - mondtam neki úgy, mint aki nem érti, hogy miért csodálkozik ezen, hiszen biztos voltam benne, hogy nem a veszély miatt van vele, ha vonzódik hozzá és kell neki a farkas. Bár nehéz volt elképzelnem, hogy Ren a szerelmet egy farkas lány mellett találja meg, de mindig is fura volt az én bátyusom. Soha nem lehet nála tudni éppen mi jár a fejében. -
Kiszámíthatatlanok? - ezen nevetnem kellett, meg úgy az egészen, amit mondott. Komolyan a bátyám a Marsról jött, hogy ennyire nem ismeri a nőket?!- Tudod nekünk van szívünk és érzéseink, s ezért vagyunk ilyenek, bár téged se zavar az, hogy ő farkas. - mondtam neki picit ravaszul és direkt nem mondtam ki azt, hogy biztos érez valamit a lány iránt, mert akkor tuti, hogy egyből bemenekült volna a jó kis vára mögé és soha többé nem ment volna a lány közelébe.-
Mindig is furcsán fejezte ki az aggódását és a törődését, s ez most is így volt. Ezen még jobban elkezdtem nevetni, mert fura volt hallani, hogy félt a kis farkastól. Idősebb és tapasztaltabb is lehet jóval, mint a farkas leányzó, szóval lehet inkább őt kellene féltenie, hiszen tudja Soren, hogy mire vagyok képes, ha kihoznak a sodromból. - Biztos engem kell félteni és nem őt? - kérdeztem vissza mosolyogva, s picit felvontam a szemöldökömet is. -
Ha nő lennék, akkor nekem biztosan nem kellenél. - mondtam neki gúnyosan, de természetesen viccesen, hiszen soha meg se fordult a fejemben ilyen, hogy belegondolja, hogy mi lenne, akkor ha nem a húga lennék. Kirázott még a hideg is tőle. -
Inkább nem is mondtam már semmit se neki, mert nem akartam, hogy bántson, mert legbelül mindig is féltem tőle kicsit, hogy vajon engem is képes lenne-e bántani, ha egyszer teljesen bedühödne.
Ami persze téged nem zavar, ha túloznak a hírneveddel. -mondtam neki úgy mintha csak az időjárásról beszélgetnénk, pedig nem így volt. Nem értettem miért jó rossznak lenni és állandóan bajba kerülni, de lehet azért nem értettem, mert én lány vagyok. -
És miért nem vigyázhatok rád attól még, hogy a húgod vagy? - kérdeztem vissza mérgesen, hiszen nehogy ő mondja már meg, hogyan érezzek és törődjek a vér szerinti bátyámmal. Komolyan azt hiszi ezzel a dörmögő, morgó és mérges hanggal eléri amit akar, akkor nagyon is téved, mert mindig is törődni fogok vele. -
Persze, amit én mondok az csak is téveszme lehet. - forgattam meg a szememet és visszahuppantam a kanapéba, de még mindig kicsit a torkomban volt a gombóc az előbbi dolgok miatt. Nem is tudom, hogy valaha tett már ilyet vagy nem, de nem is akartam megtudni, így nem is kutattam az emlékeim között.-
Miért lett volna patkány?! - kérdeztem vissza bosszúsan, mert komolyan mit gondol ő. A szavait meg nem akartam elhinni, amik ezek után jöttek. Komolyan képes lett volna még mindig újból és újból megölni neki. Mi lenne, ha tudná, hogy a távol létemben összegabalyodtam egy vadásszal?! Na inkább ezt jobb, ha meg se említem, mert lehet soha többé nem fogom látni őt. Szóval kár húzni Soren fejét, bár lehet egyszer meg fogom tenni. Mosolyodtam el a gondolatra. - Gyilkoló gép és örült vagy.- tettem hozzá hidegen a szavakat, mert komolyan nem normális, hogy még mindig meg akarja ölni a szerencsétlent.-
Talán nézz szembekkel a tényekkel. - mondtam neki, mert tudtam, hogy ő is tudja, hogy nem csak testi kapcsolat miatt maradt itt, ahol még vadászni se vadászhat rendesen. -
Na még válogatsz. -mondtam nevetve, mert komolyan ennyire nagy dolgot keríteni egy gatyából. Nem hiszem el. - Akkor rendelj egyet a netten.-mondtam neki félvárról, hiszen már elindultam fölfelé. Nem fogok meghatódni a nadrág gondjaitól, amúgy meg igenis megérdemelte a kést a lábába. A nadrág volt az áldozat, ő meg a célpont, s ettől a gondolattól egy mosoly kúszott a számra.-
Blah-Blah. - szóltam neki még vissza, hiszen miért hittem volna el, azt amit mond, majd hangosan becsaptam magam mögött az ajtót. -
Eldőltem az ágyon, s elkezdtem egy filmet nézni, de még mindenek előtt kitártam az ablakot, hogy jöjjön be a meleg, hiszen kint sütött a nap. A vámpír barátnőm semmit se írt vissza, biztos ő is valamerre jár. Szóval maradt a film és a fülesem. Feltettem és hangosan elkezdtem hallgatni, mert minden zajt ki akartam zárni.-
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szer. Szept. 18, 2013 10:58 am
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next

2.játék vége

Shanna & Soren

“ Egy fiatalabb testvér megérhet száz évet, akkor is kistestvér marad. ”


-Ezt akárhogy is tálalják, mindenképpen gáz! - Jelentettem ki nemes egyszerűséggel, majd magamban le is zártam a témát. Jelenleg ez a dolog az utolsók közt szerepelt a „min vitatkozzak a makacs húgommal” listán.
-Nem akart elveszíteni? Jó vicc! Ezért tervezgette a lelépést is, mi?  – Szavaimból szinte csöpögött az irónia, de mozdulatlanná dermedt maszkom, még mindig az arcomon volt. Shanna tényleg pillanatok alatt kihozott a sodromból, főleg, ha ez a Lucas téma merült fel. Annyira eltelt ilyenkor magával, hogy azt hitte, körülötte forog a világ és ő mindent tudott. Még a személyes kapcsolatomba az öcsémmel is belelátott. Hát nem! De meghagyom neki ezt a morbid téveszmét, ha ezzel boldognak érzi magát! Vagy mégsem? Már így is túl örömködő a nap minden szakában.
-Számomra sok minden hihetetlen, amit mondasz! Most komolyan! Olyan vagy mint egy vén mesemondó! Nem fárasztó egy kicsit? –Már hiányzott, hogy gúnyolódjak egy csipetnyit vele, épp ezért, kaptam is a tálcán kínált alkalmon. Ha bárki ismerné ezt, az igazi Hannát, biztos nem az angyalok jutnának az eszébe róla az illetőnek. Inkább valami kis idegesítő izé, ami addig döngicsél hülyeségeket a jó nép fülébe, amíg az harakirit nem követ el. Néha már én is közel jártam ehhez, de szerencsére az agyam képes volt spontán regenerálódni a sok rizsa után. Vagy egyszerűen használtam mindkét fülem. Az egyiken bement a sok információ, hogy aztán a másikon távozhasson is. Ez a szent duma is épp ilyen volt. A hátam közepére sem kívántam. Néha úgy állított be, mintha én lennék a nagy gonosz farkas, aki felfalta a szegény kis Lucast. Még véletlenül sem jutott eszébe, hogy nem minden fekete és fehér, vannak árnyalatok is. Talán fel kellett volna homályosítanom, de az túl sok időmbe és fáradtságomba került volna. Ennyit nem ért nekem a dolog.
-Lehet! Apánk soha sem a kézügyességéről volt híres! Na meg, az eszéről sem!  – Fejre ejtettek? Ez volt aztán a kőkemény beszólás. Meg is sértett volna, de mégsem. Ennél már ezerszer rosszabb dolgokat is vágtak a fejemhez. Mi nekem egy kis fejre ejtés? Semmi, úgy konkrétan. De legalább most burkoltan szidhattam a régi családom ékes fejét. Jól esett, nagyon is! Valamiért mindig jókedvre derítettek ezek a meghitt pillanatok, bár ennek jelét sem mutattam. Vigyoroghattam volna bambán, mint a húgom, de annak a képnek még a gondolata is hányingerkeltő volt a számomra.
-Nos, igen! Vonzanak a veszélyes helyzetek. Ez talán gond? Kevés szórakoztató dolgot találok manapság, főleg olyat, amit még nem próbáltam. Nincs úja a nap alatt!  – Reflexből válaszoltam a kérdésére, kis szurkálódását figyelembe sem véve. Nem tartottam érdemesnek arra, hogy lereagáljam. Meg már úgyis untatott az egész beszélgetés. Lassan átment minden vallatásba, vagy inkább zaklatásba? Shanna nem szégyenítette meg az őseinket, igazi kis boszorka volt, s bár nem mondtam volna ki hangosan, azért magamban elkönyveltem, hogy voltaképp én csípem is ezt a vonását. Felidegesít, ami kevés élőlénynek sikerül, főleg ilyen gyorsan. Szórakoztató, ha van egy ilyen testvére az embernek, vagyis vámpírnak. Ismét Lucas felé kanyarodott a beszélgetés, s én egy pár pillanatig, csendbe burkolóztam. A kisöcsémből rendes családapa lett! Ez most valami morbid vicc akarna lenni? Meredt vonásokkal néztem magam elé. Az a művész lelkű fiú, akit én ismertem, sok minden volt, de rendes, családapa alapanyag, az semmiképp. Lehetséges, hogy annyit változott volna miután elhagytam a családot? Nem is elhagytam, inkább elűztek, ez a jó szó rá. Kit vett el? Rögtön Lia képe villant be az elmémbe, de aztán el is hessegettem a dolgot. Ha ő lett volna Lucas neje, akkor Hanna biztos tudott volna róla mesélni. De azt mondta, hogy Ersíliáról semmit sem tud. Akkor ennyit ért az öcsém nagy szerelme? Miután Lia egyedül maradt, ő elvett egy másik nőt? Igazából mindig is azt reméltem, hogy miután én kikerülök a képből, a testvérem majd gondját viseli a lánynak. Igaz, a volt menyasszonyomról nem tudtam, hogy ezt akarná vagy sem. De jól esett azt gondolni, hogy ők ketten végül egymást óvva élték le az életüket. Ez a téveszmém most darabokra hullott, mégis meg kellett kérdeznem valamit. Egyszerűen nem bírtam magamban tartani.
-Kit? Kit vett el?  – Hangom még számomra is furcsán zengett. Mintha a rekedtség fekete leple vonta volna körbe. Ha a vonásaim nem is, ez bizonyára elárulta azt, hogy ez a téma elég érzékenyen érintett. A következő percekben már az foglalkoztatott, hogy, ha az öcsémnek született gyermeke, akkor talán még ma is élhetnek leszármazottai. Vajon, fel kéne kutatnom őket? Milyen lenne egy nagy, vámpír- boszorkány családi összeröffenés?  És még csak át sem tudtam gondolni rendesen a dolgot, Hanna ismét a farkas témánál járt már. Mint egy felhúzott játék, ami mindig visszatér a kiinduló helyzetéhez.
- Jól látod!  – Nem tagadtam azt, hogy vonzott a farkas közelsége adta veszély. Tényleg így volt. Vonzott a veszély és a lány is. Na, nem éppen egy szerelmes hőshöz mérten, inkább csak úgy simán. Mármint, ha azt kérdezték volna tőlem, hogy szeretem vagy játszom vele, azt feleltem volna, hogy akarom. Akartam, úgy ahogy volt, s bár nem robbant fel a szívem a szerelem dallamára, azért érezhetően hatást gyakorolt rám.
-Bántani? Ez az évezred vicce! Az a kis farkas ahelyett, hogy a torkomnak ugrana, inkább az ágyamba veti magát. Igazság szerint, ebben hasonlít rád! Egyáltalán nem taszítja, hogy alap járaton mi ellenségek vagyunk. Te is szeretsz mindenkit, és ő sem gyűlöl senkit, amennyire én tudom. Furcsa! A nők kiszámíthatatlanok!  – Elméláztam a dolgon. Eddig fel sem tűnt ez a hasonlóság kettőjük között, de most, hogy kimondtam, tudatosult bennem. Vajon minden nő ilyen? Nem, történetesen már találkoztam olyan szexi farkas lánnyal, aki legszívesebben megnyúzott volna. Vagy csak megjátszotta?
-Jobb, ha nem kötözködsz vele! Tudod, elég egy harapás és már áshatom is a sírod a hátsó kertbe! Nem fűlik a munkához a fogam, szóval csak lazán!  – Ezzel azt akartam kifejezni, hogy nem szeretném, ha bántódása esne, de elég esetlenül jött össze a dolog. Azt sem szerettem volna, ha a farkas sérül meg, szóval számomra az lett volna ideális, ha egyáltalán nem foglalkoznak egymással. Persze erre már kicsi az esélyem, mióta Shanna tudomást szerzett róla. Amilyen minden lében két kanál, pár napon belül úgyis „véletlenül” összefutnak majd.
-Csupán azért, mert ha tökéleteset mondtam volna, abba biztos belekötsz! Pedig az vagyok, csak a húgomként nem látod azt, amit más nők! De érdeklődj csak körbe!  – Magasztaltam magam az egekig, de egyetlen szavamat sem gondoltam komolyan. Sokkal inkább tényleg elcseszett voltam, de ezt a titkot meghagytam magamnak.
-Ki akarod húzni a gyufát?  – Szórós szemekkel álltam a tekintetét. Nem sajnálja! Tényleg el akarja érni, hogy összeroppantsam az apró kis csontjait? Kedvem az lett volna a dologhoz, csupán az tartott vissza, hogy akkor vélhetőleg holnapra már csak a hűlt helyét találnám. Egyedül annyira unalmas. Persze ez a dolog is csak ideig-óráig tarthatott vissza.
-Ezt az egy család dolgot úgy skandálod, mint valami idióta szektatag! Dobd le a fekete csuklyát és inkább menj, portyázz egyet te családmániás!  – Vetettem oda félvállról egy szúrós megjegyzést. Tudtam, hogy ezzel is felhúzom majd, de nem izgatott túlzottan a dolog. Egyébként is szórakoztató volt, mikor begurult. Egy olyan szobacirkáló féle öleb jutott róla az eszembe. Ugrált és ugatott, hiába taposhatná el bárki egyetlen mozdulattal.
-Soha nem hajtottam semmire, az fárasztó és értelmetlen. A hírem olyan, amilyen! A népek szeretnek túlozni, ennyi az egész!  – Tudtam, hogy megint csak az idegeimmel akart játszadozni, mint egy hullajelölt. De nem voltam hajlandó megadni neki azt az örömet, hogy bármi féle érzelmet mutatok a dologgal kapcsolatban. Egyébként sem érdekelt egy cseppet sem az egész. Nem hajtottam rossz hírnévre, de zokon sem vettem. Elfogadtam és kész.
Aztán mikor arról beszélt mennyi beleszólása van az életembe, elszakadt bennem a cérna. Fölé tornyosulva siklott kezem a nyakára, s néztem farkas szemet vele. Elcsuklott hangjából arra következtettem, hogy ismét elvetettem a sulykot és a frászt hoztam rá. Mégsem tudtam még leállni.
-Nincs neked jogod semmihez sem velem kapcsolatban! Arra sincs, hogy vigyázz rám! A húgom vagy és még élsz! De ez, talán nem lesz örökké így!  – Morogtam fenyegetően halk stílusban, de ezt még magam sem hittem el igazán. Inkább csak a mérgem töltöttem ki. Tudnám bántani, talán kínozni is, ha tényleg kiakasztana, de megölni? Nem, azt azért mégsem! Legalábbis nagyon reméltem, hogy így van, mert, ha nem, akkor már jobban elvesztem, mint ahogy azt hittem. Lassan elengedtem a nyakát, de tekintetem még az arcán nyugodott, mikor a hajába nyúltam egy gyors borzolás erejéig.
-Ne hozd elő megint a téveszméidet! Nem vállalok semmit sem magamra, amit nem muszáj! – Amíg ő a haját igazgatta, én komótosan visszaballagtam a fotelhez, majd helyet is foglaltam. Jobb a távolságtartás. Biztonságosabb mindkettőnknek.
-Elvettem tőled? Ne rinyálj már annyit! Jobb neked a patkány nélkül! Igen, jön az erőmmel! És tudod mit? Ha lehetséges lenne kinyírni egy halottat, már ezerszer megtette volna, egészen addig, míg maga alá vizelve nem könyörög a bocsánatomért! De nem lehetséges, a fenébe is! Még azt a sápadt szellem pofáját sem tolta elém azóta! Melegen ajánlom neki, hogy még ezen az oldalon legyen, mert, ha átlépett a fénybe, a pokolban úgyis elkapom egyszer és darabokra szaggatom azt a ványadt testét! - Kieresztettem a hangom jócskán, hisz még az előző dühöm sem párolgott el, most pedig, lassan ismét visszabillentem a holtpontra. Mintha Shanna tényleg azt akarta volna elérni, hogy bántsam. Nos, mostanra már majdnem sikerült neki, hisz csak egy hajszál választott el tőle. Már abban sem voltam biztos, hogy képes leszek visszafogni magam, ha újra elkapom. Szerencsémre visszatértünk a farkas témához megint, s Bry említése valamilyen oknál fogva, szép lassan lenyugtatott.
-Hogy nekem köszönheti, vagy sem, az részletkérdés! Az ilyenekkel nem foglalkozom! - Nyögtem ki, kényelmesen hátra dőlve, majd hallgattam a további hipotéziseit.
-Nem kértem, hogy elhiggy bármit is!  – Tényleg nem volt okom rá, hogy pusztán egy testi kapcsolat miatt maradjak, hisz azt máshol is megkaphattam volna. Csakhogy mástól, amihez manapság nem volt hangulatom. Majd, ha úgy lesz, tovább állok, addig is, jó nekem itt!
-Inkább kihagyom! Jó nekem a fájdalom, szeretem! Nem változtatok semmin se!  –Megint rákezdett a „változz meg” témájú szentbeszédére, ezért igyekeztem rövidre zárni a témát. Olybá tűnt, hogy sikeresen. Visszahoztam a nagy nadrág tragédiát!
-Igen, nagy dolog! Nem megyek boltba, mert nem szeretek! És, hogy tudd, van egy plusz nadrágom, de azzal, hogy ez kiesett, most már nem plusz! Ezért kell egy másik! Nyolcnál viszont soha sem tartok itthon többet, mert az azt jelentené, hogy tíz percnél tovább kéne nézelődnöm a flancos ruhaüzletben! Azt meg akkor sem tenném, ha az életem függne tőle!  – Teljes litániát adtam elő, mintha tényleg többet jelentett volna a szakadt gatyám bármi másnál. Kicsit talán felfújtam a dolgot, de Shanna számomra értelmetlennek tűnő arcot vágott, s ezért, már megérte. Kérését, hogy kísérjem el a városba, természetesen vissza kézből passzoltam. Kísérgesse a hóhér, vagy a radai rossebb, nekem mindegy. Inkább ecseteltem neki a zuhanyzással és a piálással töltendő perceimet.
-Nem vagyok magányos! Most meglepődhetsz!  – Passzoltam vissza a gúnyolódást, teljesen természetesen. Ez már csak így megy felénk.
-Jól van, menj csak!  – Elindultam én is a szobám felé, hogy megrohamozzam végre a zuhanyt, de közben még egy leheletnyi mosolyt is elnyomtam, mikor Shanna hangos csattanással zárta be szobája ajtaját. Ez a lány, még magában is milyen jókat tud dühöngeni!




A hozzászólást Soren Hoechlin összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Szept. 27, 2013 9:19 pm-kor.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Szept. 08, 2013 3:25 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next

Shanna & Soren

Akár mit is tesz egy testvér, attól függetlenül testvér marad örökre.




Nem kell üvöltened. - mondtam neki miközben a szemet kezdtem el forgatni. Nem hiszem el, hogy ennyire idióta, csökönyös fejű. Komolyan nem ezt mondtam neki, de ha annyira jóban voltak, akkor miért ne. - Lehet szebben is mondani ezt, nem így. - mondom neki lekezelően, mert ennyit tudhatna már. De részben megcsodálom azért, amilyen hiszen a hangjából érződik, hogy teljesen ideges, de amúgy meg semmi jelét nem mutatja. Én alapból nyugodt vagyok, de ha kihoznak a sodromból, akkor szörnyű dolgokra vagyok képes. Akkor előjön teljes mértékben a vámpír énem. -
Mert talán féltett téged? - mondom neki kicsit kiabálva. - Nem akarta, hogy kitagadjanak a családból?! Nem akarta elveszíteni a bátyát? - miközben mondom neki ezeket idegesen a hosszú, gyönyörű, sötét hajamba túrok. - De persze neked ezek hihetetlenek. - mondom neki picit gúnyosan, hiszen Ren-nek mindig is fura, ha valaki vigyázz, gondoskodik róla és bármit megtenne érte. Hiszen soha se értette meg teljesen, hogy miért követtem őt. Miért lettem én is vámpír. Néha komolyan nem értem az ő gondolkodását. Miért olyan nehéz felfognia, hogy a testvéreinek ő fontos és fontos volt, ezért inkább sokszor az ő érdekeit is nézték a sajátjukkal szemben. -
Komolyan mondom téged fejedre ejtettek születésedkor. - mondom neki rosszallóan. Értem én, hogy az adrenalin vonzza részben a csaj felé, hiszen ez pont olyan, mint nekem a vadász tetszik. Az is veszéllyel teli volt, de még is maradtam egy ideig vele. Szóval jól tudom, hogy miről beszél, de ezt neki nem kell tudni, mert tuti baromira kiakadna és pipa lenne. Én meg most arra valahogy nem igazán vágyom . Szóval csak bólintottam.- Szóval téged vonz az a dolog, hogy ő lehet a végzeted? - vontam fel a szemöldökömet, s úgy kérdeztem tőle ezt, mintha minden egyes kiejtett szót megízlelnék. -
De talán egyszer fog. - szúrtam oda neki, de hagytam is annyiban a témát, mert láttam, hogy mennyire nem akar beszélni erről. Kivételes leszek a jó húg és nem nyaggatom ezzel. Lehet igaza van, de én akkor is bíztam abban, hogy egyszer majd fog változni és nem számít semmi se. Mindig féltem attól, hogy igaza van és nem fog soha se változni, pedig biztos vagyok benne, hogy neki is tetszene az-az élet, ahol megtapasztalja milyen jó dolog is a szerelem, boldogság és esetleg a család. -
De végül belőle rendes család apa lett. - csúszott ki a számon, mert Rennek soha se beszéltem arról, hogy tudom mi lett Lukassal, hogyan élt és hasonlók. Egyszerűen ez az én titkom volt, hogy láttam boldognak és láttam családapának. Még a lányával is találkoztam, amikor pár éves volt, de erről senki se tudott. Ez az ő és az én titkom volt. Nem tudom, hogy Lukas megengedte volna azt, hogy pár évig maradhassak és kiélvezzem azt, amit elvesztettem, vagy engem is ugyan úgy elítélt volna. Számomra mindig is egyértelmű volt, hogy Sorenért áldozatot kell hoznia egyikünknek, mert nem maradhat egyedül, hiszen ki tudja miket tett volna akkor. -
Látom téged ez nagyon is vonz. - mondom neki, hiszen látom a szemében a csillogást. Nem tudom eldönteni, hogy ez jó vagy rossz dolog, mert ilyet elég ritka pillanatokban látni Ren szemében.- Ha bántani fog téged, akkor szív nélkül fog élni. - mondom neki úgy, mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga. Bárki, aki bántani meri a bátyámat, annak velem gyűlik meg a baja és ez alól a kis farkas se lesz kivétel. De közben folyamatosan nézem őt, hogy vajon, hogy reagál a dologra. Észbe kap vagy elkezdi védeni szerelmes módjára a kis farkaskát. -
Elcseszettnek? - hangosan elkezdek nevetni, mert ilyen nincs. Mit várna el egy terminátortól, hogy robot legyen?! Akkor már ő a jobb és nem azok. - Komolyan? - kérdezem tőle mosolyogva.- Miért lennél "elcseszett"? - nézek rá, s próbálom a mosolyom mögé rejteni a nevetésemet. -
Igazából nem sajnálom. - mondtam neki őszintén, széttártam a karjaimat, mint akit tényleg nem érdekel a dolog, de közben folyamatosan álltam a tekintetét. Soha se a tekintetétől féltem, hanem attól amilyen. Ha bekattan, akkor ki tudja mire is képes valójában. -
Miért is lenne minden a te gondod? - kérdezem tőle bosszúsan. - Egy család vagyunk és a legtöbb dolog kihat rám is. - mondom neki, s legszívesebben beleverném a fejébe, hogy végre felfogja ezt. Komolyan, mintha ezeket nem is tudná. Miért lett ilyen, erre még soha se jöttem rá. Olyan mintha 360 fokot változott volna a személyisége, amikor vámpír lett. -
Azt hittem te mindig is a rossz hírnévre hajtottál . -vágok hozzá egy grimasz, s tiszta gúnnyal ejtem ki a szavakat. -Vagy tévednék bátyusom? - összefontam a karomat magam előtt, s úgy tettem, mint aki megfontolja a kérdését, de közben nagyon is jól tudtam a választ rá, de ez is azok a dolgok közé tartozott, amivel tudtam piszkálni, így a világért se hagytam volna ki. -
A húgod vagyok pontosan. - mondtam neki szúrósan, s meglepődtem azon, hogy ott termett előttem. Fölém tornyosult és félelmetes tekintettel nézett rám, de ez se érdekelt most. Álltam a tekintetét. - Pontosan emiatt akarok rád vigyázni, szóval igen is van jogom tudni, hogy hogyan is élsz. - a végére kicsit elcsuklott a hangom, mert a keze megjelent a nyakamon és picit meg is szorította. A világ összes pénzéért se mutattam ki azt, hogy kicsit félek. Figyeltem őt és türelmesen vártam, hogy befejezze, meg mi bajom lehet. Eltöri a nyakamat és max. pár óra múlva felkelek, amíg nem ölési szándékkal jön addig nem kell rettegnem. De így is féltem tőle kicsit. -
Miért akarsz mindent magadra vállalni? - kérdeztem tőle, s egy grimasz vágtam, amikor összekócolta a hajamat. Váratlan és durva lépés volt ez tőle, amit az előbb tett. Miért kell a saját húgát is fenyegetnie?! Semmit nem csináltam, csak egyszerűen aggódok már ez is baj?! Lassan kezdtem megigazítani a hajamat és figyeltem minden egyes lépését, hiszen dühében bármire képes. -
Jön az erőddel?! Ez most valami vicc ügye? -kérdeztem tőle mogorván. - Elvetted az életét, s elvetted tőlem. - mondom neki komolyan, mert ezért még mindig nagyon pipa vagyok és nehéz visszafognom magamat. Talán ez lesz az a dolog, amit soha se leszek képes megbocsájtani neki, csak megtanulok vele élni.-
Szerintem a kettő ugyan az. -oldalra billentettem a fejemet és a hajammal kezdtem babrálni.- Hiszen, ha TE nem jelensz meg, akkor ő ma még mindig normális ember lenne, nem pedig farkas. Szóval neked köszönheti azt, hogy farkas lett. - mondom neki komolyan, mert ő se gondolhatja komolyan azokat a dolgokat amiket mond. Még szép, hogy ő tehet róla. - Miért is nehéz elhinnem, hogy csak emiatt maradsz itt, hogy az meglegyen. - mondom neki még mindig gúnyosan, hiszen nem lehet ennyire vak, hogy csak a szex miatt maradt itt. Van abban a lányban valami, ami itt tartja Rent és nekem ezt kell megtudnom, hogy mi is az a dolog. -
Én így is érzem azt, hogy élek. Talán, ha változtatnál az életmódodon, akkor te is éreznéd és nem lenne szükség fájdalomra. - mondom neki egyszerűen, majd megint a gatya témánál lyukadunk ki. Nm hiszem el, hogy ennyire nyavalyog egy gatya miatt. Mi a franc baja van?!-
Aww akkor elmész és veszel egyet. Nagy dolog. - forgatom a szememet miközben beszélek, mert tényleg kezd elegem lenni a gatyája utáni siránkozásból. - Miért nem tartasz itthon plusz egy nadrágot? - kérdezem tőle mosolyogva, mert másrészről megélvezem, hogy valamivel ennyire ki tudtam hozni a sodrából. -
Figyelmen kívül hagytam a gúnyos szavait, mert miért is segítene a húgának eligazodni egy idegen városban, de ha valami bajom lesz, akkor csak magára vessen majd. Én kértem segítséget, ő meg megtagadta.
Miért nem lepődök meg. A magányos Ren egyedül akar lenni. - vetettem oda neki gúnyosan a szavakat, majd felálltam. - Addig én meg berendezkedek. A szobámban leszek, ha kellenék. - mondom neki, s már ott se vagyok. -
Hangosan becsapom a szobám ajtaját és ledőlök az ágyamra. Bekapcsolom a gépemet, s elindítok egy zenét jó hangosan, hogy még ezzel is kicsit idegesítsem Ren-t, bár azt is tudom, hogy ezt úgy is csak fürdés után fogja hallani, de akkor se érdekel. -
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szer. Szept. 04, 2013 5:57 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next


Shanna & Soren

“ Egy fiatalabb testvér megérhet száz évet, akkor is kistestvér marad. ”


Egy órás litániát tartott arról, hogy nekem kellett volna megkérdeznem Lucast. Már csak egy hajszál választott el attól, hogy szétrobbanjon az agyam. Nehezen bírtam visszafogni magam, de megtettem, hisz a húgom szívét mégsem téphettem ki csak úgy. Pedig egy pillanatra még az is bevillant, hogy nem is lenne annyira szörnyű, ha megtenném.
-Neked elment az eszed? Mégis, mit kellett volna kérdeznem tőle? Hé Lucas, rágerjedtél a menyasszonyomra, mi? Na persze!- Jócskán felemeltem a hangomat, de az idegesség testi jelei egyáltalán nem mutatkoztak rajtam, annak ellenére, hogy majd szétvetett a méreg. Még, hogy nekem kellett volna megkérdeznem az öcsémtől, hogy akarja vagy sem a leendő arámat. Mégis, ki a fene tenne ilyet? Ez még Liával szemben is ocsmány lett volna, nem is szólva Lucról. Biztosan megvolt rá az oka, hogy nem mondott nekem semmit sem. Én pedig, előbb vágtam volna fel a torkom egy vajazó késsel, mint hogy azért könyörögjek bárkinek is, hogy ugyan már mondja el, mit érez a leendő feleségem iránt.
-Egyébként Lucas is nagyon jól tudta, hogy nem akartam nősülni! Ő volt az első, akivel beszéltem erről. Persze szerinted sohasem került szóba köztünk ilyesmi. Nos, jobb, ha tőlem tudod, hogy ő épp úgy biztatott arra, hogy vegyem el a boszorkányt, mint mindenki más! Pedig akkor szinte ezüst tálcán kínálta neki a sors az esélyt arra, hogy beszéljen!– Tettem még hozzá a mondókámhoz, de meg is bántam. Megint túl sokat mondtam el a múltról, pedig nem állt szándékomban. Egyébként is úgy gondoltam, hogy a húgomnak semmi köze sincs ahhoz, hogy az öcsémmel milyen is volt igazából a kapcsolatunk. Azt sem értettem, hogy minek is mentem bele egy ilyen vitába. Hisz már úgyis mindegy. A múlt, végleg elmúlt. Azért arra kíváncsi voltam, hogy ha az öcsém tényleg érzett valamit Lia iránt, akkor miért biztatott, hogy vegyem el? És mi a fenéért nem tudta elmondani nekem?  Hisz akkor biztosan kapva kaptam volna az alkalmon, hogy kibújhatok a dolog alól. Igaz, a mai napig nem értettem azt sem, hogy Ersília miért egyezett bele ebbe a frigybe és miért tartott ki mellettem az átváltozásom után is? De ami még fontosabb, Luc miért nem?
-Ha 700 év alatt nem változtam, már nem is fogok. – Ezzel lezártnak tekintettem a múltban való vájkálást. Már úgy sem számított semmi. Még akkor se, ha választ kaptam volna a fejemben azóta is megmaradt kérdésekre. Az érintettek többsége már egyébként is meghalt, az időt pedig, lehetetlen visszapörgetni. Pedig néha eszembe szokott jutni, hogy mi lett volna, ha akkor éjjel végleg elragadt volna a kaszás. Nélkülem nyugodtabb élet lenne a földön? Shanna családot alapított volna, hogy aztán boldogan élhesse le a rövidke emberi életét? Én pedig, talán örök nyugalmat lelhettem volna a családi kriptában. De nem így történt és ezen, már változtatni sem lehet! Meghalhatnék, de az sem oldana meg semmit.
-Na persze! Hiszed vagy sem, még neki is voltak mocskos, férfiakhoz illő titkai. Mit gondolsz, ki falazott neki minden egyes alkalommal? De mindegy is! Még bennem is maradtak kérdések a dolgot, illetve Lucast illetően, de már nem fogok rájuk választ kapni! Jobb is, ha lezárjuk ezt a témát! – Mordultam rá a szokásos módon Shannára. Túl sokat gondolt magáról most is, mint mindig. Persze, hogy úgy tettünk, mintha őt mindenbe beavatnánk, de ez, korán sem volt így. Természetesen voltak már akkoriban is titkaim előtte, ahogy az öcsémnek is. Nincs is ebben semmi különös. Mégis, melyik fiú mondaná el a kishúgának, hogy első alkalommal, egy örömlánnyal szerzett tapasztalatokat? Főleg azokban a prűd időkben! Márpedig Luc azt tette! Ki se nézte belőle az ember. Én más voltam, az úgy mond magán életemet, ha akartam sem tudtam volna eltitkolni. Túl nagy volt az érintettek száma. Hanna következő kérdésére, csak egy apró, alig észrevehető grimasz volt a válaszom. Bővebb szóáradatot nem igazán érdemelt a dolog. Az meg végképp nem izgatott, hogy látszólag jól szórakozott azon, hogy nem olyan rég, utánozni próbáltam, kissé ügyetlenül.
-Nem érted a lényeget! Az izgalom, ami vonz engem. Az a tömény adrenalin! Igaz, mindezt az a tudat váltja ki, hogy a kis farkas bármikor átharaphatja a torkomat! Hát nem szórakoztató? – Még a szemeimben is megcsillant az izgatottság szikrája, hiába vágtam jól megszokott fapofát. Már a gondolata is felpezsdített annak, hogy az az ártatlan szőke szépség a vesztemet okozhatja. Szinte láttam magam előtt, ahogy egyik pillanatban még csókol, majd egyetlen mozdulattal véget vet földi bolyongásaimnak. Másoknak talán kissé morbidnak, vagy még inkább túlzott mazochizmusnak tűnhetett volna a dolog, de nekem nem. Én csupán úgy éreztem, hogy újra élek! Ennyire eleven akkor voltam utoljára, mikor egy csapat boszorkány akart meglincselni. Épp, hogy megúsztam! Isteni játék volt!
-Nem? Pedig egy elcseszett Terminátornak érzem magam! –Unottan vakartam meg a tarkómat, ezzel kellőképpen összeborzolva rövid hajszálaimat, miközben a szakadt nadrágomat vizsgálgattam.
-Sajnálhatod is! Ez teljesen tönkrement! – Hátradőlve mutattam az említett ruhadarabra, majd tekintetem a húgomra vándorolt. Nem vártam, hogy bocsánatot kérjen a késes incidens miatt. Nem is nagyon érdekelt az egész, na de a nadrágom! Az már más lapra tartozott! Mikor suttogva azt mondta, hogy „annyira nem”, én nemes egyszerűen elengedtem a dolgot a fülem mellett. Így kell információkat szelektálni!
-Köszönöm, hogy aggódsz, de igazán nem kell! Jól vagyok! – Igyekeztem kedves hangnemben beszélni, de végül megint csak színtelen szó kavalkád lett a dologból. Igen, elzsibbadtam! Igen, baromira fájt a lábam! Igen, ezt az életben nem vallottam volna be! Épp ezért lazán kinyújtottam a lábam, csak hogy Shanna lássa, nincs semmi gondom a mozgással. Nem esett éppenséggel jól, de kibírtam grimaszok és egyéb dolgok nélkül. Arra saccoltam, hogy pokoli fájdalmak közt még a járás is menne, de inkább még vártam vele pár percet.  Mikor ismét beszélni kezdett, én csak elmélyülten néztem az általam a falba állított kést. Ha csak megrezzent volna, most sirathatnánk az egyik szemét. Lehet, hogy ezt a dobálózást, nem gondoltam át rendesen.
-Szerencséd, hogy nem vagy én. – Hülyén hangzott ez a mondat és már untam is kissé ezt a beszélgetést. Alig egy órája jött haza, de azóta be nem állt a szája. Épp úgy, mint rég. A csend szó, számára ismeretlen volt. Azt hittem régebben, hogy egy idő múlva majd kinövi ezt, de nem. Shanna beszélőképessége csak egyre rosszabb lett. A faggatózásairól már nem is beszélve.
-Te megint egy másik bolygón élsz húgom! A hírnevem szinte minden városba előbb ér oda, mint én magam. Szerinted, ha érdekelt volna valaha is, hogy mit gondolnak rólam mások, nem intézkedtem volna? – Gúnyos szavaira én is épp úgy válaszoltam. Ha egy fikarcnyit is érdekelt volna mások véleménye, mára már nem sokan élnének. Befogtam volna a szájukat a magam módján. De nem zavart. Nem borít ki, fa félelemmel néznek rám, sőt, néha még tetszik is a dolog.
A másodperc töredéke alatt jutottam a lány elé, pontosan egy lépéssel. Nem esett már nehezemre a mozgás, ami talán a szúrás előtt elfogyasztott zacskó vérnek volt köszönhető. Vagy egyszerűen, csak a mérgem fedte el a fájdalmam.
-Nincs! Ahogy mondod, a húgom vagy! Én vagyok az idősebb és az égvilágon semmi közöd a magánéletemhez! Úgy élek, vagy halok, ahogy nekem tetszik! – Morogtam rá fölé magasodva, nem fedve el a gyilkos pillantásom, miközben egyik kezem a nyakára siklott. Stabilan, ám mégse fojtogatóan értem hozzá. Érezhette, hogy bennem van a kényszer arra, hogy bántsam, de most is mint mindig, erőteljesen visszafogtam magam.
-Ha bármi olyat teszek is, amit örökre bánok majd, az is az én gondom! – Tettem még hozzá, nem kevésbé fenyegetően. Ha nem a húgom állt volna előttem, eddig sem húzta volna ki, de ő volt az. Épp ezért húztam vissza a kezem, hogy aztán a másikkal újra megborzoljam a haját. Kissé fenyegetően léptem fel vele szemben és ezzel próbáltam mindezt tompítani. Shanna úgy is jól ismert már, tudhatja, hogy néha eluralkodik rajtam a düh és olyankor nem egyszerű visszafognom magam.  Ez amolyan állatias ösztön, ami néha zavaró tudott lenni. Hogy még véletlenül se tudjon annyira felhúzni, hogy kitekerjem azt a kicsi nyakát, inkább visszaballagtam a fotelhoz, hogy ismét elfoglaljam a helyem. Inkább rátértem a nadrág kérdésére.
-Az a nyamvadék meg jön a boszorkány erőmmel! A kör teljes, boldog lehetsz! –Néztem fel rá ismét. Egy cseppet sem rendített meg, hogy a halott barátja miatt rinyált. Megérdemelte a csávó! És még nem is kapott eleget! Ha egyszer elkapom azt a szellemmé vált nyamvadt testét, nem is tudom, mit teszek majd vele. Igaz, terveim azért már vannak.
-Nem én váltottam ki az átkát! Ő tette, én csak segítettem! – Kijavítottam az eltévesztett mondatát. Ki sem tudtam volna váltani az átkát, hisz ahhoz, neki kellett ölnie. De tudtam segíteni, ami ez esetben, nagyon izgalmas volt. És persze, hamar sikerrel jártam. Kár, hogy Shannával sokkal nehezebb dolgom van. Bár, azt hiszem, még nála is sikerrel járok. Már egy ideje nagyon fellengzősen és magabiztosan beszél és még egy kést is belém vágott. Talán elbúcsúzhatunk miss. ártatlan, kedves virágszáltól?
-Az van közöttünk, amiről te nem akarsz beszélni velem! – Adtam választ a kérdésére, hisz ő maga mondta, hogy a szexről nem fog velem beszélgetni. Már pedig jelenleg ez volt köztünk Bryvel. Egyéb válaszra hiába is várt tőlem. Így is már agyon vájkálta az életemet egyetlen óra alatt. Ennek a lánynak vallatótisztnek kéne lennie egy afrikai börtönben.
-Azt hiszem, mindenem a helyén van! – Komoly fejet vágva pillantottam le magamra, mintha ellenőriztem volna, hogy igazam van. Majd ismét a húgom felé pillantottam. Élvezem a fájdalmat. Na és? Más meg a nyáladzást. Az sem jobb ennél. Nem is értettem, hogy miért tartják ezt az érzést olyan rossznak mások. A fájdalom egyenlő az élettel. Ha már nem fáj semmi, nem is élsz!
-Mert jó dolog! Érzem tőle, hogy élek!  – Tetszett az arcára kiülő döbbenet és még miközben válaszoltam a kérdésére, akkor is azt néztem. Hiába minden, egy zseni vagyok, ha mások meglepéséről, vagy szadizásáról van szó! Ez is tudomány!
-Nem hinném, hogy az észhez térítene.  – Ha Shanna az utamat állná, és ne adja a sors, de ha mégis a halálba küldeném, attól kétséges, hogy megjönne az eszem. Ami szerintem most is van épp elég. De a lényeg, hogy egy olyan helyzetben, talán kénytelen lennék végleg kikapcsolni, hogy el tudjam viselni a tetteim súlyát. Hanna az ablaknál termett, és amíg ő a tájban gyönyörködött, én belefeledkeztem a gondolataimba.
-Hívd, aminek akarod.  – Nem izgatott különösebben, hogy minek nevezi a vámpír létet. Betegség, áldás, átok, egyre megy mind. A lényegen semmit sem változtat. Vagyunk, amik vagyunk és ez már így is marad.
-Miből gondolod, hogy át akarlak verni?  – Kérdeztem vissza, annak ellenére, hogy nem tudtam eldönteni, hogy mit is akart hallani tőlem. Erőszakosan követelte, hogy avassam be abba, hogy miért táboroztam le itt. De még magam sem voltam biztos abban, hogy van vagy nincs rá különös okom. Akartam egy házat, hát vettem. Nem ez az első ilyen alkalom.
-Van másik, de minimum 8 darabnak kell lennie a szekrényemben. És most egy kiesett!  – Már évek óta mindig nyolc farmer volt a szekrényemben, sem több, sem kevesebb. És ezt a hagyományt nem most kívántam megszakítani. Szóval kellett egy új darab, de nem bármi áron.
-Úgy nézek ki, mint egy idegenvezető?  – Vontam fel a szemöldököm pár gúnyos szó kíséretében. Vezessem körbe a városba? Még mit nem. Akkor inkább rendelek egy nyamvadt gatyát a telefonomról. Ezért is imádom ezt a századot! Minden csak pár gombnyomásra van! Hihetetlenül kényelmes!
-Én inkább veszek egy frissítő zuhanyt, aztán eltöltök csendben egy órát a kedvenc whiskym társaságában, mielőtt megromlik!  – Álltam fel, hogy aztán az asztalhoz lépve megemeljem az említett alkoholos üveget. Csak a pia és én egy teljes órán át! Csodás kikapcsolódás, bár egy óránál tovább sose bírtam ezt a hamar megunható időtöltést.



Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Hétf. Szept. 02, 2013 1:12 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next

Shanna & Soren

Akár mit is tesz egy testvér, attól függetlenül testvér marad örökre.




Ebben megint nincs igazad. - mondtam neki még mindig mérgesen és szúrós tekintettel néztem rá. - Egyszerűen csak meg kellett volna kérdezned tőle, hogy mit is akar egyáltalán. Nem csak a többi dologról beszélgetni. - mondtam neki sietve, s idegesen a hajamba túrtam, hiszen Lukas elvesztése sokkal rosszabban  érintett, mint a szüleink elvesztése. Gondoltam rá, hogy esetleg ő is lehetne vámpír, de soha se mertem a közelébe menni és megkérdezni tőle, hiszen Soren-től is elfordultak korábban. Így csak távolról figyeltem őt és a családját. -
Igen, Lia és én tudtam. - mondtam neki még mindig picit szúrósan, de nem tehetek róla. Ez  a téma számomra is kényes dolog volt és nem csak Sorennek, nem csak hozzá állt köze Lukas.- Kérdezted tőle valaha?! Mert nekem úgy rémlik, hogy soha se. Ennyit kellene tenned néha Ren. Kérdezni és kifejezni azt amit gondolsz. - mondtam neki kicsit halkabban, de folyamatosan figyeltem őt és álltam a tekintetét is. - Ebben a dologban a mai napig nem változtál. - tettem hozzá komolyan, mert így gondoltam. Soren még mindig csak élvezte a nők társaságát, de túlzottan nem becsülte meg őket. Vajon most másképpen lesz. Végre valahára meg tudja, milyen az igazi szerelem?! Reméltem, hogy lesz ilyen szerencsés, hiszen úgy véltem, hogy akkor ő is képes lenne javulni és másabb lenne. Akkor talán rájönne, hogy miről is beszélek és miről próbálom meggyőzni őt állandóan. -
Valóban úgy lenne? - kérdeztem vissza, s picit még el is nevettem magamat. - Attól, hogy ti még nagyon jóban voltatok, ne felejtsd el, hogy én voltam a kishúg, aki ha valamit tudni akart, akkor meg is tudta. - mondtam neki még mindig mosolyogva, hiszen ennyire ismerhetne már. Se akkor, se most nem tud semmi se rejtve maradni előttem. Mindig rájövök mindenre. Pontosan tudom, hogy Lia soha se jött szóba köztük, hiszen nem egyszer hallottam Lukástól, amint Lia-ról mesélt nekem, meg arról, hogy mennyire szereti őt. Szóval igenis tudom, hogy soha se volt erről szó. -
Hidegen hagy az, hogy téged ez mennyire bosszant. - mondtam neki őszintén, s álltam a tekintetét. Tessék itt van őszinteség. Most megkapta.-
Torkodon akadt valami? - kérdeztem tőle viccesen, s kicsit kuncogva, hiszen elég érdekesen hangzott a szájából a szavaim, de legalább meg tudtam, hogy emlékszik  azokra amiket mondok neki. Vagyis nem engedi el a füle mellett a dolgokat.  Ezért is mosolyogtam rá, hiszen nem érdekelt a gúnyos szavai, csak az érdekelt, hogy emlékszik azokra amiket mondok neki. -
Aww remek. - mondtam neki, miközben kicsit megráztam nemlegesen a fejemet. - Komolyan meg akarsz halni? Ez a vonzó, hogy egy szőke "szírén" bármikor megölhet?! Csak ez vonzana felé?  -kérdeztem tőle, de közben természetesen minden egyes mozdulatát néztem, mert biztos voltam benne, hogy nem csak emiatt ragadt itt ebben a kisvárosban, hiszen bárhol, bármikor meg tudna halni, ha csak erről lenne szó. Van valami abban a lányban, ami még itt tartja őt, de rá kell jönnöm, hogy mi az. -
Előttem nem kell erősnek mutatnod magadat. - mondtam neki még mindig mosolyogva, hiszen ismertem már annyira, ha kínról van szó, akkor biztosan gúnnyal fog válaszolni, nehogy rájöjjenek, hogy fáj neki bármi is. Követtem a tekintetét és néztem a nadrágját. Nem is értem miért tettem teljesen. Tudom, hogy felhúzott, s ezt megérdemelte amiatt, hogy megölte a barátomat, de akkor is én az önuralom mintaképe voltam, de neki valahogyan mindig sikerült kihozni a mérges, valódi vámpír Shannat. Talán részben ezért is mentem távol tőle, hiszen erősnek kell lennem, hogy mindig ilyen tudjak maradni és azt hiszem már semmi és senki se fog tudni megváltoztatni. Kivétel Ren, hiszen ő mindig is nagy hatással volt rám, hiszen ő a bátyám .- Sajnálom. - mondtam alig hallhatóan, de hozzá raktam még halkabban. - vagyis annyira nem. - megérdemelte és nekem meg jól esett levezetnem a feszültségemet rajta. Jobb rajta, mint valami szerencsétlen, védtelen áldozaton. -
Miben is lennél az? - vontam fel a szemöldökömet és vártam a válaszát. Kezdtem megtanulni, hogy mennyire egyszerűen ki lehet zárni az ő gúnyos megjegyzéseit.  Nem lesz nehéz. - Nem ülted még el magadat? - kérdeztem tőle kicsit pofátlanul, hiszen tudom, hogy verbéna után nem egyszerű sétálni, mert tapasztaltam a távol létem alatt, de ezt neki nem kell tudnia, hogy kerültem én magam is bajba. Jobb, ha nem tud ezekről. Húzni akartam az agyát, mert akkor előbb utóbb legalább kimutat valami érzelmet. -
Nem csodálom, ha én lennék te, akkor én is unatkoznék, ha egyedül vagyok. - szúrtam neki oda ezeket a  szavakat merő gúnnyal, de hát ez van. - Nem érdekel?! - ezen nevetnem kellett, hiszen ha csajokról volt szó, akkor biztosan érdekelte, hogy mit gondolnak róla. - Ez az állításod megbukott bátyokám. - mondtam neki gúnyosan és nevetve. -
Nincs beleszólásom? - kérdeztem vissza döbbentem, mert ezt ő se gondolhatja komolyan. - Még szép, hogy van beleszólásom, hiszen a húgod vagyok. - mondtam neki ellentmondást nem tűrő hangon. - Szóval meg ne próbálj ennél jobban kikapcsolni vagy olyan is történhet, amit örökre megbántsz. - mondtam neki higgadtan, mert tudtam, hogy bármire képes lennék érte. Részben kicsit úgy mond ő érte is éltem és nem csak magam miatt, hiszen muszáj volt terelgetnem őt és vezetnem őt. -
De látlak, s érzek egy kődarabot. - mondom neki kicsit viccesen és neki dőlök a falnak. - Miért is jönnék neked?! Te meg akkor jössz a pasimmal, hiszen megölted őt. - kicsúszott a számon, de már meg is bántam, mert nem akartam felhozni ezt a témát, de van ilyen, amikor csak úgy kijönnek belőlem a dolgok. - Szóval azt hiszem ez a legkevesebb dolog amit kaphattál tőlem. Szóval nem jövök én neked semmivel se. - összefontam a karomat magam előtt. -
Miért nem lepődök meg, hogy te váltottad ki az átkát. - rázom meg a fejemet. Ez annyira Ren-es, hogy senkit se tud békén hagyni, hogy élje a kis életét. Nem neki mindenkiből ki kell hoznia az igazi énét, eddig talán csak belém tört a bicskája, hogy nem tud "igazi" vámpírrá tenni. Ami néha nehéz neki elfogadnia, néha meg örül annak, hogy ilyen "emberi" vagyok.  Soha se jöttem rá, hogy engem még milyennek is akar. Ilyen kis mosolygós, rendesnek, vagy inkább igazi vámpírt szeretne, mint testvér. -
És most mi is van pontosan köztetek? - kérdeztem tőle mosolyogva, hiszen eszem ágában se volt leszállnom erről a témáról. Minél több dolgot akartam megtudni. Tudtam, hogy itt kell még valaminek lennie, hiszen a szag alapján szinte napokat ott töltött vele vagy tölt folyamatosan, ami elég ritka nála, hiszen megszerzi amit akar aztán meg lelép. Kész csoda, hogy még emiatt nem akarták kinyírni. -
Élvezed a fájdalmat?! Neked minden a helyén van? - kérdeztem tőle merőgúnnyal, hiszen ez nem normális dolog. Én utálom a fájdalmat és mindig is utáltam. - Miért élvezed ezt? - kérdeztem tőle döbbenten, hiszen épeszű lény, ember soha se élvezi azt. Na remek lehet időközben történt még vele valami, mert soha nem néztem volna ki belőle ezt  a dolgot.-
Akkor talán végre észhez térnél. - fűztem hozzá alig hallhatóan, s kinéztem az ablakon, mivel hirtelen ott teremtem. Eszembe jutott az is, hogy mi lesz akkor, ha ő fel tűnik itt. Biztosan nem lesz jó vége, hiszen Ren meg tudná, hogy egy vadásszal hozott össze a sors. Igaz hónapok óta nem láttam  és nem hallottam róla, így nem hiszem, hogy erre sor fog kerülni, de akkor is féltem attól, hogy mi lesz akkor, mert abban igaza van Rennek, ha egyszer igazán begurul, akkor jobb nem az útjában állni. -
Szerintem nem betegség. - vontam meg a vállamat, mert lehet nem mindig élvezem ezt az élet formát, de nagyobb részében nagyon is élvezem. Olyan dolgokat láthatok, amiket soha nem láttam volna. Végre erősnek érzem magamat, aminek emberi mivoltomban soha se éreztem magamat. -
Nem hiszem, hogy sokat gondolok bele. Eddig amit hallottam abból az jött le, hogy TE nem sokat változtál, szóval igenis van valami, vagyis valaki aki miatt visszafogod magadat és itt tart. Áhíthatod magadat, hogy ez nem így van, de engem nem tudsz átverni. - válaszolok neki nagyon higgadtan, mert tudom, hogy igazam van és már csak az kell, hogy Ren is rájöjjön, de ez azt hiszem nagyobb feladat lesz számomra, mint gondolnám. -
Igaz is, te vagy az óvatosság mintaképe. - mondom gúnyosan és követem a tekintetét. - Még mindig a nadrágodat sajnálod? Nem hiszem el, hogy nincs másik vagy ez volt a kedvenced? - kérdezem tőle nevetve, hiszen nehéz elképzelnem, hogy egy pasinak is lehet kedvenc nadrágja. -
Nekem van elég ruhám, szóval nem. -mondtam határozottan, de picit elgondolkoztam. - De szívesen elmennék a városba, hogy körbe vezethess engem, hogy mit merre találok. - mondtam neki mosolyogva, hiszen ez nem is olyan rossz ötlet. Legalább nem nekem kell kitalálnom majd, hogy mi merre van. Ő úgy is már pár hónapja azt hiszem itt van szóval igazán körbe vezethetne engem és talán még be ugrok vele egy új gatyát is nézni, ha annyira akarja.-
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Pént. Aug. 30, 2013 8:30 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next


Shanna & Soren

“ Egy fiatalabb testvér megérhet száz évet, akkor is kistestvér marad. ”


Úgy tűnt, hogy Shanna megint nem értette meg a szavaimat. Kiborult a kis méregzsák elég rendesen, ráadásul egy olyan dolgon, amit felfogni sem volt képes. Mindig is tudtam, hogy fura szerzet a húgom. Soha nem hasonlítottunk egymásra, mindig is ellentétek voltunk, mégis, reméltem, hogy néha nap fél szavakból is megért már ennyi év után. Most rá kellett döbbennem, hogy ez még mindig nem volt így.
-Semmit sem fogtam Lucasra! Minden az én hibám volt, a régi Soren hibája. Azé, aki annyira puhány volt, hogy képtelen volt elárulni az öcsét. Képtelen volt hátat fordítani a családjának! – Kissé felemeltem a hangom én is, de arcom rezzenéstelen maradt. Igazából kedvem sem volt mindent elmagyarázni neki, de tudtam, hogy ha semmit sem mondok, akkor nem fog leszállni a témáról.
-Soha sem mondta el nekem, hogy érzett Ersília iránt. Ha megtette volna, felbontottam volna az eljegyzést! Hisz mindenki jól tudta, még Lia is, hogy nem akartam elvenni! Se őt, sem pedig mást! – A színtiszta igazságot mondtam, de bizonyára ezt azért Hanna is jól tudta. Már akkoriban sem voltam az a nősülős fajta. Ersília gyönyörű volt, kedves és hűséges, de egyetlen egyszer sem voltam képes nőként nézni rá. Akkoriban úgy gondoltam, hogy ha az a sorsom, hogy egy életre egyetlen nőhöz legyek kötve, akár ő is lehet az. Végül is megértett és törődött velem, olyannyira, hogy még a halál markából is kimentett. Ráadásul egyáltalán nem bánta, hogy a menyasszonyom lett, annak ellenére, hogy tudott az összes nőügyemről.  Ironikus módon, mégis ő volt talán az egyetlen szépség a családtagjaimon kívül a láthatáron, akivel egyetlen egyszer sem kerültem intimebb kapcsolatba. Igaz, ezt a tényt sem árultam el soha senkinek. Nem voltam szerelmes belé, inkább olyasmi volt számomra, mint egy második húg. Mindig is sejtettem, hogy az öcsém többet érzett Lia iránt, de mivel soha nem mondta, nem tudhattam igazán. Pedig szíves örömest átengedtem volna neki a lány kezét, bár azt nem tudhatom, hogy a boszorkány is elfogadta volna, vagy sem a vőlegénycserét.
-Honnan szedted azt, hogy soha nem akartam tudni, hogy mit akart? Túl sok minden maradt előled rejtve Shanna! – Vetettem oda végül, bár amint kimondtam, meg is bántam. Újabb csont került a húgom tányérjára, amit előbb, vagy utóbb, le akar majd rágni. De most sem hazudtam. Annak idején sok titkunk volt Lucassal, úgy, ahogy az fivérek között lenni szokott. Talán épp ezért nem hittem el igazán soha, hogy ő mély érzelmeket táplált a menyasszonyom iránt. Hisz, ha tényleg így volt, miért ne mondta volna el nekem? Még a legféltettebb titkait is az orromra kötötte, akkor azt az egyet, miért nem? Hisz én voltam az egyetlen, akit a jövőjével kapcsolatos terveibe is beavatott. Igazi művész lélek volt, annak ellenére, hogy apánk ellenezte azt a fajta életvitelt. Az öcsém bátrabb volt nálam, hisz azt fontolgatta, hogy a család rosszallása ellenére is követi majd az álmait. Már csak ezért sem tehettem rá a saját felelősségeimet a vállára. Bár jól tudtam, hogy értem képes lett volna feladni a terveit is. Aztán minden megváltozott. Ő volt a legfőbb bizalmasom Shannán kívül, az átváltozásom után, mégis hátat fordított nekem ő is. Hogy ennek a pálfordulásnak a vámpírságom, vagy valami más volt a hátterében, azt soha sem tudtam meg. Ha nem is mondtam ki hangosan egyszer sem, ez a dolog akkoriban iszonyatosan fájt.
-Ezer olyan dolog van, ami bosszant engem! Például a szentbeszédeid! – Gúnyos kérdésére épp olyan választ kapott.
-Ne ölj ártatlanokat Soren! Mutasd ki az érzéseidet! Legyél kedvesebb másokkal bátyám! Blablabla… - Próbáltam leutánozni a testvérem mondatait, de körülbelül úgy hangzott az egész, mintha egy morgós medve dünnyögött volna. Női színész nem lehetnék, az már biztos.
Kifejezetten tetszett, hogy a húgom majd szétrobbant a méregtől. Annyira, hogy még egy késsel is megajándékozott. Bizarr módon, szerettem ezeket a megnyilvánulásait. Jól állt neki a düh, engem pedig szórakoztatott a dolog. Olyan könnyű volt felhúzni.
-Mert tudom, hogy te soha nem ölnél meg, hiába mondasz ennek ellent! – Jelentettem ki magabiztosan, bár volt bennem egy cseppnyi kétely. Talán egyszer képes leszek annyira felhúzni, hogy elboruljon az elméje, ahogy nekem szokott néhanap.
-A farkasról meg csak annyit, hogy épp az benne az izgalmas! Egyetlen harapással meg tudna ölni! – Elégedett arckifejezést öltöttem magamra és Shanna szemébe nézve ecseteltem a dolgot. Kétségtelenül vonzott az, hogy Bry halálos lehet rám nézve. Bizsergetően izgalmasnak találtam az egészet. Nagy általánosságban, én voltam a gyilkos fél, de a szőke lánnyal úgy éreztem, hogy akár ő is lehetne a kaszás. Tekintetem a kezemben lévő késre siklott és azon kezdtem el agyalni, hogy próbára tegyem, vagy sem. Végül nem kellett döntenem, hisz a húgom egy pillanat alatt megoldotta a dilemmám. Mire észbe kaptam, a fájdalom már görcsbe is húzta az izmaimat, miközben az apró kés, peckesen fityegett a combomban. Verbéna! Villant be azonnal. Már elég sokszor volt dolgom vele ahhoz, hogy felismerjem. Ittam belőle, ettem belőle, leöntöttek vele, úsztam benne. Elég sokféle módon kínoztak már a rosszakaróim ezzel a szerrel az évek alatt. Mindenki azt hinné, hogy ezer alkalom után, meg lehet szokni. Hát nem! Még ez a kis mennyiség is vadul égette a testem. Fejemet lehajtva néztem a lyukas, átvérzett gatyámra.  Így legalább Hanna nem láthatta, hogy még a fogaimat is összeszorítottam pár pillanat erejéig, hogy képes legyek csendben elviselni a kínt. Aztán a kérdésére ördögi mosolyt varázsoltam a képemre és felnéztem rá. Nem mintha nem szenvedtem volna, csak eszembe sem volt kimutatni a dolgot.
-Mennyei! – Mondtam ki nyugodtnak tűnő hangon, mintha csak az időjárás lett volna a téma. Egy kicsit ténylegesen így is éreztem. A kínok ellenére, jól esett a dolog. Éreztem, hogy még élek. Ezért nem bántam soha a fájdalmat. Még ha félholtan fetrengtem is néha, mint egy kutya, képes voltam vigyorogva tűrni a dolgot, arra gondolva, hogy ha igazán halott lennék, ezen már nem eshetnék át többé. Nem voltam olyan erős, mint amilyennek sokan hittek. Nem éreztem Terminátornak magam, de nagyon jól szimuláltam, hogy az vagyok. Sérthetetlen és halhatatlan. Kirántottam a húsomba ágyazódott kést és egyetlen jól irányzott dobással a falba állítottam. Méghozzá úgy, hogy Hanna füle mellett csupán pár milliméterrel süvített el. Nem tettem volna ezt, ha nem lettem volna halál biztos abban, hogy nem fogom eltalálni. Persze, ha megmozdult volna, az problémát jelentett volna, de ezzel nem igazán számoltam. Csukott szemmel is eltalálnék akár egy legyet is. Ez nem szuper képesség, csupán évszázados tapasztalat. Mindig is szerettem dobálózni. Vámpírságom első éveiben még baltákkal, aztán jöttek a kardok majd sok év elteltével a füstös kocsmákban megrendezett darts partik. Mára már a mozgó célpont sem jelentett gondot. Élveztem, ahogy egy pia mellett, apró nyilakkal dobáltam a visítva menekülő földi patkányokat. Külön gyönyört okozott, mikor egy-egy kisebb testrész volt a célpont.
- Persze, baromi színes vagyok!  – Ismét átvettem a gúnyos hangvételét, miközben felöltöttem a megszokott fapofámat. A lábam még mindig szenvedett a verbénától, épp ezért meg sem próbáltam felállni. Nem látszott rajtam a fájdalom legkisebb jele sem, de egy hirtelen bicsaklás, esetleg összeesés elárult volna. Közben Shanna megpróbálta tovább húzni az agyamat, kevés sikerrel. Nem érdekelt, ha bolondnak néztek.
- Nem igazán! Tudod, sokszor egyet értek magammal. Egy kicsit unalmas egy ilyen vita!  – Morogtam magam elé, nagy nemtörődömséggel. Sokkal jobban foglalkoztatott az, hogy ne mutassam ki a fájdalmam, mint az ő szurkálódása. Persze kívülről úgy tűnhetett, mintha minden halálosan hidegen hagyna, beszélgetőtársam szavaival élve, mint egy kődarab.
-Nem érdekel, hogy mások milyennek látnak!  – Hangszínem ismét a normálisra váltott, bár még így is morgásszerű volt. Egy cseppet sem foglalkoztatott az, hogy mások milyennek láttak, kivéve Shanna és.. és.. talán Bry. Ez utóbbiban, még csak nem is voltam biztos, de valami azt súgta, hogy ő is ide sorolható. Két személy! Hát, ez sokat elmond rólam!
-Sajnálom, de ebbe abszolút nincs beleszólásod drága húgocskám! Az én életem, az én kapcsolóm! De nem kell félned, jelenleg így is elég jól érzem magam!  – Félre billentett fejjel néztem fel rá és nyomatékosan reagáltam le a szavait. Annak ellenére, hogy a mondókájából az jött le, hogy nekem is ő dirigál, ez soha sem volt így. Ha valamit akartam, akkor abban még ő sem tudott megállítani. De azért aranyos volt, ahogy anyai ösztönöket magára véve próbált kioktatni. Az én kicsi ördögi angyal húgocskám! Ha nem lenne, ki kéne találni! Még akkor is erre gondoltam, mikor ismét kiabálni kezdett. Alig egy óra alatt, már számtalanszor felidegesítettem, épp úgy, mint régen. Ez annyira idillinek tűnt a szememben.
-Tényleg itt vagyok? Nem látod? Itt ülök, hála neked, szakadt gatyában! Egyébként, jössz egy új farmerral!  – Dühe újfent szórakoztatott. Ezt soha sem tudtam megunni. Talán mert mindig annyira kedvesnek tűnt és szinte csak én tudtam kiváltani belőle a kisördögöt. Direkt beszéltem most is teljesen semlegesen hozzá, hisz tudtam, hogy ez sem fog tetszeni neki.
-Hát jó, de aztán szállj le a témáról!  – Sóhajtottam fel megadóan, bár a fenét sem érdekelte, hogy tudja, vagy sem a Bryvel való találkozásom történetét. Ha ez a legnagyobb vágya, legyen! Aztán hátha csendben marad végre.
-Úgy két évtizeddel ezelőtt egy farkasoktól hemzsegő faluban tanyáztam. Ott teljesen véletlenül kimentettem egy apró lánykát két vámpír karmai közül. Ez az én verzióm! Bry pedig… nos.. ő vélhetően másképp emlékszik az első találkozásunkra. Egy éve úgy döntöttem, utána nézek mi lett a kutyusból. Felnőtt nő természetesen, de az átkát nem váltotta ki. Mivel unatkoztam, kénytelen voltam beavatkozni az életébe. Szóval a farkas verziója szerint, egyszer csak megjelent egy fura alak az unalmas kis életében, aki rávette arra, hogy öljön! Itt a mese vége!  – Amennyire csak lehetett, lerövidítettem a két történetet és kizárólag a lényeget adtam elő. Már így is úgy éreztem, hogy túl sok mindent mondtam el Shannának. De ez sokszor előfordult már. Akár mennyire nem szeretek a dolgaimról beszélni, a húgom mégis mindig kihúzza belőlem, amit tudni akar. Igazi kis véreb! Szóba került az undorító szó, amire volt is észrevétele, de az valahogy elsiklott a fejem mellett.
-Ténylegesen épp az előbb szadiztál meg egy kicsit és igen! Úgy gondolom, hogy nem rossz dolog. Én voltaképp még élveztem is!  – Egy pillanatig elgondolkoztam a dolgon, végül úgy döntöttem, hogy igazak a szavaim. Élveztem a fájdalmat, amit okozott. Nem azért, mert olyan jó volt, hanem épp azért, mert egyáltalán nem esett jól. Mások szerint ez morbid lehet, de számomra jó dolog valamit igazán átérezni. A fájdalom pont olyan dolog, amit, még ha nem is akarunk, muszáj. A testünk úgyis reagál rá.
-Ha az utamat állod, annak nem lesz jó vége!  – Ennyi volt a hozzáfűzni valóm, bár talán ez is olyan dolog volt, amit mindketten jól tudtunk. Ha Shanna megpróbálna leállítani mikor épp eldurran az agyam, annak akár csúnya vége is lehetne. Ezt persze minden áron el akartam kerülni. Ezért adtam hálát az égnek azért, mert az őrültebb éveimben nem volt a közelemben. Akkoriban képtelen voltam felelősséget vállalni a tetteimért, nem mintha mostanság azt tenném. De ebben az évtizedben legalább mondhatni nyugodtabbá váltam. A lány többi mondatára már nem is reagáltam.
-Miért, minek kéne hívnom?  – Kérdeztem vissza kíváncsi tekintettel. Még az is zavarja, ha azt mondom a vámpírságra, hogy betegség? Mi rossz van abban?
-Túl sokat képzelsz bele a dologba! Igen, utálom az ilyen kisvárosokat, mert nehéz bennük rejtve tombolni. De talán most nem is akarok. Rám fér egy kis pihenés és ehhez semmi köze sincs a farkasnak!  – Megkíséreltem kimagyarázni a dolgot, de még nekem is sántított az egész. Tényleg nincs köze a lányhoz? Tényleg? Elmém szinte visszhangozta ezt a kérdést.
-Természetesen egy másik városból. Tudod, hogy szeretem a kezemben tartani a dolgokat.  – Miközben szavaim a légtérbe hasítottak, tekintetem a nadrágom elszakadt részét vizsgálgatta. Bosszantó, hogy szereznem kell egy másikat. Nem mintha nem lenne rá elég pénzem, hisz volt jó pár évem, hogy összeszedjem anyagilag magam. Szépen sikerült is, bár nem mindig törvényes úton, de az kit érdekel. A törvény szerint még csak nem is ehetnék, ami azért elég lehangoló. Ezek az emberek nincsenek senkire sem tekintettel! Ők eszik a sok húst, az nem gond, de ha mi étkezünk, az kannibalizmus. Ki érti ezt? Ruha üzlet. Vámpírok és farkasok hatalmas szatyrokkal a kezükben nézegetik az idei divatkollekciókat. Kész röhej!
-Nem akarsz véletlenül vásárolni menni?  – Néztem fel hirtelen, abban reménykedve, hogy igen lesz Shanna válasza. Addig legalább lenne egy szusszanásnyi időm a kérdései nélkül és még pár cuccot is vehetne, hogy nekem ne kelljen elmennem az üzletbe. Ő korlátlanul költhetné a pénzem, én meg megúsznám a vásárlással járó bosszankodást. Ez mindenkinek jó!


Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Kedd Aug. 27, 2013 10:34 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next

Shanna & Soren

Akár mit is tesz egy testvér, attól függetlenül testvér marad örökre.



Figyeltem őt, s nem akartam elhinni, hogy Lukast hozza fel a védelmére. Lukast nem kellett félteni, ő mindig is jó kiállású volt, még akkor is, ha ő volt a középső. Mindig szerencsés volt, s soha se vágyott arra, hogy Ren levegye a terhet a válláról. Mindig is próbálta kivenni a részét mindenből és ott segíteni, ahol kell. - Ne fogd Lukas-ra. - mondtam neki irtó dühösen, mert soha se engedtem neki, hogy bárkit is a családból hibáztasson főleg nem Lukast. Ő volt a legjobb hármunk közül. - S hidd el ő szívesebben hozzá ment volna, mint te. De te persze soha se akartad tudni, hogy mit is akar valójában Lukas. - mondtam még mindig dühösen, s szinte ordítottam, miközben csak úgy izzott a szemem a dühtől. Ennyire nem is tudom mikor sikerült kihoznia a sodromból, de az biztos, hogy soha nem fogom neki engedi, hogy a kisebbik bátyámat hibáztassa bármiért is. Tudtam, hogy kényes téma neki ez, de akkor se fogja semmiért se Lukast hibáztatni. Akkor már inkább apánkat, ő rá azt mondhat amit akar, de a fiatalabbik bátyámra egy rossz szót nem mondhat. Láttam a temetését és mindent. Ő nem volt, szóval soha nem fogja elvenni az "angyali" emlékét tőlem.-
Awww van olyan dolog, ami bosszant téged? - kérdeztem megint vissza gúnyosan, s természetesen önelégült mosollyal. Hiszen a nagy Ren-nél vannak olyan dolgok amik bosszantják, ezt elég érdekesnek találtam.- S mi tud bosszantani téged pontosan? - kérdeztem tőle, s közben az ajkamba haraptam, hogy elrejtsem valamennyire az ördögi, hatalmas mosolyomat, mert élveztem ezt nagyon is. -
Láttam rajta, hogy élvezi azt, hogy sikerült kihoznia a sodromból. De ez van, ha az embernek ilyen tesója van. Azt se tudom, hogy miért dobtam el a késemet, biztosan az indulat hevében történt, de szerencse, hogy nem a homloka közepén landolt, mert most semennyire se céloztam. Túlzottam is sikerült felhúzni, s ilyenkor kezd előjönni a veszélyes Hanna, akit soha se akarok, hogy előjöjjön. Minden jobb nélküle, sokkal jobb így emberinek lenni és nem olyan kis méregzsáknak lenni, mert tudom, hogy titkon ilyenkor így hív engem.
Miért vagy te ilyen biztos? Főleg most, hogy farkassal randizol. - mondom neki mosolyogva, s picit oldalra döntöm a fejemet. - Tudod jól, ha kell, akkor tudok veszélyes lenni bátyó. - teszem hozzá szinte kacagva, de élvezem azt ahogyan bizonytalanságban van kicsit, hiszen még mindig nem bökte magába és a kés élét se fogja meg. Talán még is csak fél attól, hogy farkaskort kapna. De ez jó, mert akkor tudja milyen is vagyok igazából. Figyelem őt, ahogyan babrál a késsel és szinte hallom, ahogyan a fogas kerekek kattognak a fejében, ahogyan gondolkodik. - Mire vársz? - kérdezem tőle és egy szempillantás alatt ott termek. Kikapom a kést a kezéből, s nem túl gyenge erőből belevágom a combjába. Mióta vártam már erre, hogy végre rajta is kitöltsem a mérgemet, azért amit tett. Itt volt a megfelelő pillanat. Pár lépést hátráltam, összefontam magam előtt a kezemet, s néztem ahogyan a nem túl kevés verbéna kifejti a hatását. - Milyen érzés? - vontam fel a szemöldökömet, s mosolyogva néztem rá. -
Nem tehetek róla, hogy ennyire "színes" egyéniség vagy, hogy ennyi jelző illik rád. - mondtam neki megint a lehetőleggúnyosabban és még idéző jelet is rajzoltam a levegőbe a színes jelzésnél.
Akkor gondolom az elmúlt pár száz évben gyakran nézhettek bolondnak. - válaszoltam vissza neki nevetve a cinikusságára. -Megnéztem volna, amint magadban beszélsz és onnan kezdve ezt hallgatnád, meg látnád. - mondtam neki teljes mértékben komolyan, hiszen így lett volna. Biztos megörökítettem volna, hogy ne tudja letagadni. - S érdekes saját magaddal vitatkozni? - kérdeztem tőle még mindig, hiszen biztos nem fog egy hamar lerázni. Most legalább van megint mivel húznom az agyát. -
Ha én ilyennek látlak, akkor szerinted mások minek? -vonom fel a szemöldökömet, mert nem fogom ennyiben hagyni.- S nem a TE dolgod, főleg, hogy most már én is itt vagyok. Nem fogsz te semmit se kikapcsolni és senkit se bántani. - mondtam neki ellentmondást nem tűrő hangon. Még csak az kellene, hogy itt nekem valami vérfürdőt rendezzen. Na ahhoz lenne egy-két tettem.  Az neki se és nekem se lenne valami kedves. Mert talán ha egyszer ténylegesen kikapcsolna, akkor lehet képes lennék meghalni is, csak hogy ő megint mondhatni normális legyen. Bár lehet soha se volt az, de én így is szeretem őt, mert ő a bátyám. És bármire képes lennék, csak hogy észhez térjen, ha az kellene, hogy meghaljak, akkor meghalnék, mert megfogadtam magamnak, hogy mindig is vigyázni fogok rá és megpróbálom jobb belátásra bírni őt. -
Nagyon. - mondtam neki kurtán, majd nem legesen megráztam a fejemet. Annyira másabb lett azóta, mióta láttam. Sokkal zárkózottabb és minden másabb. Túlzottan is viseli ezt a semleges maszkot, amit el akarok tüntetni minél hamarabb. Néha azt érzem, hogy ez mind az én hibám is, mert elmentem és magára hagytam. Nem voltam ott, hogy segítsek neki, hogy tereljem és szembe szálljak vele. De egyszerűen nem bírtam volna megmaradni, akkor mellette. Még a végén ő rontott volna meg a fájdalmamban, amit soha se viseltem volna el. Inkább a halál, mert soha se tudnék olyan lenni, mint ő.
Menj a .. - mondtam neki ingerülten, mert tudtam, hogy élvezi azt ahogyan üvöltök, mert ilyenkor mindig reménykedik, hogy előjön jobban a vámpír énem, de soha. Legszívesebben fájdalmat okoztam volna neki, hogy tudja mennyire fáj az amit mondott nekem, még akkor is ha tudom, hogy nem komolyan mondta vagy csak félig komolyan . -
Tényleg itt vagy? - néztem rá dühtől csillogó szemekkel. - Hiszen az előbb mondtam, hogy nem . - szinte undorral ejtettem ki minden szót. Voltak és lesznek is barátnőim, de bátyám csak egy van. Ezt miért nem képes felfogni, hogy miért van szükségem rá. Miért van egy húgnak szüksége egy oltalmazó, megértő bátyára. Komolyan néha úgy érzem, hogy semennyire se ismer hiába a sok együtt töltött év. -
Ezeket eddig is tudtam. És mind a kettő verziót akarom tudni. Én meg eldöntöm, hogy mi is a valóság. - mondtam neki mosolyogva, s picit oldalra döntöttem a fejemet és úgy figyeltem őt. Beletúrtam a hosszú sötét hajamba, s eldőltem a kanapén és vártam, hogy végre elkezdjen mesélni, mert különben lehet kapni fog egy kis motiváló dolgot. - Szóval? - kérdeztem tőle, s őt néztem, de fel nem keltem volna a fekvő helyzetemből. -
Hiába dühöngsz, mint valami óvodás. Nem tudsz meghatni. Ennyire ismerhetnél már. - álltam a tekintetét, de természetesen mosolyogva.-Úgy is tudod, hogy nem adom fel, szóval kár a közért pisis bátyó. - mondtam neki gúnyosan, s picit el is nevettem magamat. De most pont úgy nézett ki, mint valami óvodás, aki bedühödött valami apróságon. -
Örülök neki, hogy tetszik az undorító szó. - mondtam neki nyugodtan és figyeltem, illetve hallgattam őt. -
Fuujjj, te nem vagy normális. - csúszott ki a számon, hogy mondhat ilyet. - Akkor is ezt gondolnád, hogy a szadizmus jó dolog, ha valaki a húgodat vagy téged bántana? -kérdeztem nagyon is komolyan. Tudni akartam, hogy csak azért gondolja így, mert úgy is ő az erősebb vagy az se érdekelné, ha valaki engem vagy esetleg őt bántaná és játszana el vele. -
És ha az utadat állom? - néztem rá még mindig komolyan. Miből gondolja, hogy most is csak úgy esélye lenne. Mert az tudom, ha egyszer valahára boldog leszek valakivel és az neki nem tetszik, akkor engem is elfelejthet örökre, illetve csak a testemen átbánthatná őt. Nem lesz könnyű dolga és nem fogja eldönteni, hogy kivel milyen is a viszonyom. -Amúgy meg nem te döntöd el, hogy kivel milyen a viszonyom, szóval jobb, ha most leteszel erről. - mondom még mindig neki haláli komolyan, mert így is gondolom, bár biztos vagyok benne, hogy meg se hallja amit mondok erről a dologról. -
Ezt nem veszem be. - mondtam neki halkan, mert pontosan tudom, hogy érdekli, de én ezzel lezártnak is tekintettem ezt a dolgot. -
Betegek? Te ezt betegségnek hívod? - nem akartam hinni a fülemnek és egy pillanatra még az étvágyam is elment. Ez nem betegség, hanem néha kész átok, hiszen vért együnk, ami a lét alap eleme az embereknek és nekünk is. Kicsit arrébb toltam a vért, s nem akartam arra gondolni, amit mondott. Betegség... Betegség... -
És te pont az ilyen kisvárosokat utálod ez miatt, szóval akkor még is csak van valami ami itt tart. - s elkezdtem gondolkozni. - Csak nem a kis szőke farkas leányzó. - néztem rámosolyogva, de részben örültem, hogy így van, mert legalább nem csapol addig se embereket. Ami kifejezetten segíti azt, amit akarok. - Értem, de gondolom ez is másik városból van. - mondom neki mosolyogva, hiszen ennyire ismerem már, hogy figyel a részletekre.-
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Aug. 25, 2013 4:08 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next


Shanna & Soren

“ Egy fiatalabb testvér megérhet száz évet, akkor is kistestvér marad. ”


-Miért is? – Kérdeztem vissza iróniától jócskán csöpögő hangon. Szerinte ki kellett volna állnom magamért? A húgom tényleg ennyire nem szokott gondolkozni? Ha megtettem volna apám biztosan kitagadott volna a családból. Ráadásul így az összes kötelesség és felelősség Lucas öcsémre szállt volna. Ezt nem tehettem meg vele! Mint a bátya, köteles voltam apám nyomdokaiba lépni, hogy a testvéreim legalább szabadabb életet élhessenek. Bár akkoriban úgy éreztem, hogy az öcsémnek nem lett volna ellenére, ha Ersíliával kellett volna összekötnie az életét. Persze, ebben sohasem voltam biztos és sajnos, már nem is lehetek. Hacsak Hanna nem tud többet, mint én. De már nem is számítana. Végül úgysem vettem el a lányt, az öcsém pedig, már évszázadokkal ezelőtt elhunyt. Ennyit tudtam csupán. Sohasem mertem utána járni, hogy milyen élete volt, hogy élt. A haláláról is csak jó pár évtizeddel később értesültem, mint ahogy megtörtént.
-Nem tehettem tönkre Lucas életét! – Válaszoltam végül szinte suttogva, persze egy vámpír számára így is jól hallható volt a mondatom. Soha sem szerettem beszélni a régi életemről, sem az érzéseimről. Most is fapofát vágtam, mint mindig, de halk hangom akaratlanul arról árulkodott, hogy mégis csak tudok mélyen érezni valami, illetve valaki iránt. Ilyen volt a múltbéli családom középső gyermeke is.
-Néha meg, elég bosszantó! – Komolyan beszéltem, mintha nem is egy gúnyos kérdésre adtam volna épp választ. Pedig tisztában voltam azzal, hogy épp rajtam gúnyolódott. Már csak azért is, mert vonásai aranyos grimaszba rendeződtek. Nem zavart igazán, már megszoktam tőle ezeket az apró beszólásokat. Úgyis tudtam, hogy kettőnk közül, ő fog hamarabb kiakadni. Így is lett!  Most is szórakoztatónak találtam Shanna méregzsák kiadását. Meg sem rezzentem, mikor az apró kése, a fejem mellett landolt a fotel háttámlájában. Bizonyára azért, mert tudtam jól, hogy a húgom sose lenne képes igazán bántani. Még akkor sem, ha szörnyűséget teszek ellene. Persze néha durva fájdalmakat tudott okozni, de érdekes módon bírtam azt a Hannát. Erősnek és magabiztosnak tűnt, mikor „tombolt”. Olyankor képes volt elhitetni velem, hogy tud magára vigyázni. Megnyugtatott ez a tudat és ezért nem volt nagy ár egy kis fájdalom.
-Mindketten tudjuk, hogy annak esélye sem volt, hogy farkas kórt kapjak! A verbéna meg, kellemetlen, de túlélhető! – Utánozva gúnyos mosolyát, kirántottam a fotelomból a késutánzatot. Tudtam jól, hogy Hanna nem kockáztatná az életem és elég jól céloz ahhoz, hogy véletlenül se találjon el, ha nem akar. És a jelek szerint, nem akart. Szóval vagy puhányabb lett az évek alatt, vagy a kis játékszere veszélyesebb, mint amilyennek látszik. Mondjuk, hamar kiderülne, ha magamba szúrnám. Elmélyülten nézegettem az említett tárgyat, azon gondolkozva, hogy mennyire akarom tudni, hogy mire képes.
-Szóval magamnak való is vagyok? Nem gondolod, hogy túl sok jelzővel illetsz? – Az elmúlt egy óra alatt a kődarabtól eljutottunk a magának valóig. Túl sok negatív jelzőt sorakoztatott már fel. Jobb lett volna, ha szegényesebb a szókincse, de nem. Rám még szinonimákat is tudott, nehogy már kétszer ismételje meg ugyan azt.
-Csak akkor, ha már nagyon magányos vagyok a csípős nyelved nélkül! – Cinikus hangon adtam választ a kérdésére. Szoktam magammal beszélgetni? Persze! Ha túl sokáig vagyok egyedül, néha én is begolyózom. De ez is egy olyan dolog, amit lehetőleg, soha senki sem fog látni tőlem.
-Attól még, hogy te kődarabnak látsz, én nem érzem annak magam! Egyébként meg az én dolgom, hogy mit kapcsolgatok, vagy mit nem. – Képtelen lettem volna nyíltan kimondani, hogy néha már nem tudom elviselni az emlékeim, az érzelmeim, az életem adta terheket. Túl sok minden nyomta a vállam és vagy figyelem nélkül hagytam mindent és mindenkit, vagy önmagam marcangoltam a dolgok miatt. Mivel ez utóbbi nem igazán tetszett, inkább az előző megoldással éltem. Eddig egész jól ment a dolog, kapcsoló ide, vagy oda.
-Mégis, hogy a fenébe bizonyíthatnám be? Én kimutatom őket! Látod? Most is itt csillog a kíváncsiság a szemeimben. Nézd meg jól! – Álltam a tekintetét, miközben igyekeztem kíváncsi arcot vágni. Sikertelenül. Mégis, milyen egy igazán érdeklődő arc? Kijelentette, hogy nem fog békén hagyni. Erre már csak egy lemondó sóhajra futotta tőlem. Shannát lerázni tényleg nagy kihívás. Feldühíteni, már könnyebb. Üvöltése még az ablakokat is megrezegtette.
-Látom, jól begurultál! Üvölts még egy kicsit, majd az lenyugtat! – Természetesen soha nem bírtam volna megállni, hogy ne segítsek neki. Ez amolyan ösztönös cselekedet volt tőlem mindig is. Sohasem lettem volna képes végig nézni a halálát, de néha tényleg nagyon idegesített. De még akkor is, ha csak egy abnormális lény vagyok, ha dühítenek a szavai, ha néha szívesen kitekertem volna a kicsi nyakát… ő mégis, mindennek ellenére az egyetlen kishúgom volt és lesz is, amíg csak élünk.
-Szükséged van rám? Jó, itt vagyok! – Nem kellett neki barátnő, pedig szívesen változtattam volna át egy korban hozzá hasonló emberlányt, hogy legyen kivel vigyorognia. A bátya kellett neki? Ezt meg nem értettem. Itt voltam és vagyok is. Néha tényleg elmagyarázhatná, hogy konkrétan mit vár el tőlem, mert magamtól nem tudok rájönni. Néztem, ahogy törökülésbe vergődte magát, majd visszaváltott életvidám Hannává. Furcsa egy szerzet a húgom. És ezek a szeszélyes kedvváltogatások. Nem volt egyszerű követni a hangulatát. A farkas téma… újra! Képtelen volt leszállni a dologról.
-Én hogy ismertem meg őt, vagy ő engem? Mert ez ugye nem mindegy! – Nem tudtam eldönteni, hogy melyik verziót adjam elő. Azt a régi történetet, miszerint teljesen véletlenül megmentettem egy farkas lánykát két csúnya vámpírtól, mert ugye ez volt a kezdet. De Bry leginkább úgy emlékezhet az első találkozásunkra, hogy fiatal nőként megjelent az életében egy fura pasas, aki rávette a gyilkolásra.
-A lány.. nos. Fiatal, szőke, csinos, farkas. Na, most már mindent tudsz! Hatni pedig, nos, nem érzem, hogy hatna rám különösebb képpen. – Amilyen röviden csak lehetett, lezavartam a nagy beszámolómat. Arra nem tudtam mit mondani, hogy mivel hat rám. Semmivel, hacsak nem a testével? Igen, az vonzott, nem is kicsit. Ez tagadhatatlan!
-Nem forgatom ki a szavaidat és semmi kedvem kinyílni. Jó nekem így! Ne nyaggass annyit! – Dühtől csillogó tekintettel néztem rá és szinte parancsolóan szóltam hozzá. Már igazán befejezhette volna az életemben turkálást.
-Undorító? Hát, kösz! Szeretem, ha ilyen szépeket mondasz rólam!  – Kacsintottam rá, majd unottan kinyújtottam az elgémberedett lábaimat.
-Semmi bajom sincs az emberekkel. Miért is lenne? A szadizmus csak egy játék, szórakozás, ha úgy tetszik. Nekem is jó és nekik is. A fájdalomtól érzik, hogy még élnek, aztán a halál megszabadítja őket a kínjaiktól. Én meg, addig sem unatkozom. Egyébként nem vagyok fajgyűlölő! Nem csak az emberekkel csinálom ezt!  – Kikértem magamnak, hogy fajgyűlölőnek nézett. Soha sem voltam az. Nekem aztán teljesen mindegy, hogy vámpírok, emberek, vadászok, boszorkák vagy akár kik kerülnek az utamba. Főleg, ha szép nőkről volt szó!
-Nekem úgy is jó! Nyugodtan szedj fel egy hozzám hasonlót! Aztán meglátjuk, hogy kettőnk közül melyikünk láthatja majd a napfelkeltét. Vagy ő, vagy pedig én! Szórakoztató lesz, ígérem!  – Tudtam, hogy csak bosszantani akart, azt is, hogy a „kinyírom a párod” sztori rosszul érinti őt, mégis ezzel vágtam vissza, ráadásul pofátlanul pimasz módon. Jobb, ha előre ismeri a tényállást, mintha túl későn jönne rá. Így legalább, tudja majd, hogy mire számíthat tőlem. Szerintem kedves dolog volt, hogy előre figyelmeztettem.
-Tudod mit? Akkor aggódj, csak amennyit akarsz! Nekem teljesen mindegy!  – Ennyit mondtam csupán a nagy törődésről szóló monológjára. Ha annyira ragaszkodik hozzá, hát tegye. De értem aggódni, akkor is jó nagy hülyeség! Inkább kimenekültem a szobából, egészen a pincéig, hogy aztán két zacskó vérrel térjek vissza.
-Vedd úgy, hogy mi is betegek vagyunk! Vér nélkül nem élnénk, szóval, teljesen jogos, hogy elhoztam!  – Kimagyaráztam a dolgot a magam módján. Nehogy már most meg azon kezdjen el aggódni, hogy kell a vér a betegeknek. Nagy szart! Nekem kell!
-Pontosan pár órája van! Ez egy kis város Shanna! Hiába szeretem a friss dolgokat, itt hamar felfigyelnének rám, ha annyit csapolnám az embereket, amennyit szoktam. Majd, ha már nem akarok maradni, megteszem. Addig marad a kórházi kaja és az időnkénti élő nasi!  – Még azt is meg kellett magyaráznom, hogy miért van teli a hűtőláda tasakos vörössel. Kész röhej! Mintha sohasem ittam volna ilyesmit! Bár, mikor is volt az utoljára? Gondolkodás közben én is lecsaptam a saját tasakomra.


Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szomb. Aug. 24, 2013 8:44 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next

Shanna & Soren

Akár mit is tesz egy testvér, attól függetlenül testvér marad örökre.



Miért nem álltál ki magadért? - mondom neki picit talán túl hevesen. Tudom, hogy nem volt a család kedvence, s nem szerelemből kellett volna megházasodni, de akkor se volt annyira rossz életünk, mint ahogyan ő azt beállítja. Soha semmi se volt akkoriban könnyű, de meglehetett szokni, bele lehetett törődni.  Tudom, hogy neki nem volt szép az az időszak, de akkor is. Nem mindenki más tehetett erről a dologról és azokról a dolgokról. -
Miért így kell mozdítanod a kisujjadat? - kérdezek vissza gúnyosan és egy grimaszt is vágok hozzá, mert undorítónak tartom, hogy minden nővel ágyba bújik. Ilyen volt és maradt is. Nem tudom, miért reménykedek még mindig benne, hogy egyszer ez meg fog változni és rájön, hogy nem csak a szex és nők körül forog minden. -
Figyeltem őt, s láttam a bátyámon, hogy élvezi a helyzetet. Örült, hogy sikerült felhúznia kicsit, de nem értettem, hogy minek kell ezt tenni és miért jó neki. Persze, mert ilyenkor nem mosolygok, és  így jobban hasonlítok a búval bélelt bátyámhoz, mint aki citromba harapott. Nem tudom, hogy és mivel tudja elérni mindig azt, de egy dologgal biztosan sikerül neki minden egyes beszélgetésinkkor elérni, hogy felhúzzon. -
Biztos vagy benne, hogy nem jó semmire se? – nézek rá gúnyos mosollyal, majd elhajítom úgy a kést, hogy a feje mellett a fotel támlájába álljon. – Nem sokon múlt, hogy verbénát kapj vagy éppen farkas kort. – mondom neki mosolyogva, s úgy teszek, mintha magam se tudnám melyik is lenne a késen. Kiélvezem a pillanatot. Nem fogok baltákkal járkálni, nem szeretem a vámpír dolgot se használni, ha nem muszáj. Ez a célt megteszi, mert akár kijjebb tudom nyitni is a pengéjét, de utolsó dolog óta általában nem szoktam, elég, ha belemártom az egyik dologba és onnét kezdve már csak vigyáznom kell. Azt se értem miért kell engem azzal cukkolnia, hogy szívesebben bántok állatokat, ami nem is igaz, mert hát ők is élőlények, de inkább ők, mint az emberek. Nem lehet mindenki olyan, mint ő.  -
Ne félj, soha se akarnék olyan magamnak való lenni, mint te. - mondom neki "csupa kedvességgel".  Tudna kellene, hogy soha se lennék olyan, mint ő. A világ összes pénzéért se. - Szóval szoktál saját magaddal diskurálni, s veszekedni is? - kérdeztem tőle, s közben jót mosolyogtam magamban, mert elképzeltem őt, amint ezt teszi. Mind meg nem adnék, ha egyszer látnám, amint saját magával "veszekszik" vagy "beszélget". Az biztos, hogy egy életen át hallgatná aztán tőle. -
Csak nem értem miért kapcsold ki, hiszen már így is olyan vagy, mint valami kődarab. Nuku érzelem nyilvánítás. - mondom neki őszintén, s a hajamba túrom. Komolyan minek kapcsolja ki. Inkább bekapcsolni kellene sokkal jobban. Nehéz elképzelnem, hogy a szexen kívül valaha megnyílt-e bármelyik nőnek. Nem hiszem, hiszen még felém se nagyon. Én meg már ismerem mondhatni jól, szóval tudom, hogy mikor mit akar kifejezni a sajátos módján. -
Bizonyítsd be, hogy van. - mondom neki kihívóan és közben folyamatosan őt nézem. Nem fogok leszállni róla, akkor is rá fogom venni, hogy kimutassa őket.- Amúgy meg nem azt mondom, hogy nincs. Csak az mondom, hogy nem igen mutatod ki őket, mondhatni soha se. - mondom neki természetesen, majd hátra dőlök és a karkötőmmel kezdek eljátszani. - Nem foglak békén hagyni ezzel. - teszem hozzá ellentmondást nem tűrően. -
Egyáltalán nem volt az.  - mondom neki szinte üvöltve, hogy fel fogja végre, amit mondok. - Nem tudod miért segítesz nekem? Ez most komoly? - kérdezem tőle. - Akkor inkább nem kell a segítséged, s majd meghalok. Akkor legalább nem lesz aki idegesítsen téged. - mondom neki úgy, mintha nem esne rosszul a szavai, de ez most nagyon szívet ütött. Hogy mondhat ilyet?! Inkább tartotta volna meg inkább magának.- Nem kell barátnőd szerezned nekem, mert én is tudok magamnak szerezni. - forgatom a szemeimet. - Meg néha a bátyámra van szükségem és nem másra. De minek is jártatom a számat, úgy se érted, amire gondolok. - mondom neki, s egy aprót sóhajtok. Felhúzom a lábaimat, majd egy idő után török ülésbe ülök. -
Ismersz már. - mondom neki mosolyogva.- Szóval mesélj nekem róla. - mondom neki kedvesen. Egyre kíváncsibb leszek, hogy vajon, miért nem akar róla beszélni. Csak nem fél szembe nézni az igazsággal. Hmm lehet tényleg igazam van, hogy van valami a levegőben. Szóval most már pláne nem fogom annyiban hagyni a témát. -
Engem nem mások, más nőid érdekelnek. - s megint forgatni kezdem a szememet. - Engem ő érdekel.. Jobb ha te mesélsz, mint én lépnék az ügy érdekében. - rá villantom az hatalmas, elképesztő és egyben aljas mosolyomat. Most vajon mit fog lépni, hiszen annyira ismernie kell már, hogy tudja komolyan gondolom amit mond és nem viccelek.- Mindent  tudni akarok.  Hogy ismertétek meg egymást, s a lányról is mindent, hogy mivel tudott így rád hatni. - mondom neki még mindig aljas mosollyal, amit ritkán szoktam magamra ölteni, de a bátyámmal szemben előszeretettel használom. -
Miért kell minden szavamat kiforgatnod? - kérdezem tőle és közben előre dőlök kicsit. - Tudod jól, hogy képletesen értettem. De ha úgy tetszik, akkor nyíl ki, mint egy virág és mutasd ki az érzéseidet. - tártam szét a karomat egyszerűen és nem érdekelt a tekintette se most. Álltam azt, s tudtam, hogy úgy se bántana, mert tuti kapna érte tőlem. -
Te adtál neki tanácsokat? Fújj undorító vagy. - mondtam neki megvetéssel és kirázott a hideg is attól ami ott volt. Borzasztó dolgokat láttam. - Nem értem mi a bajod az emberekkel. Miért élvezed, ha bántják őket... - mondom neki érthetetlenül, mert erre még nem jöttem rá. Kíváncsian vártam, hogy mit fog mondani a következő dologra.-
Egyes dolgokban csak?  - ezen nevetnem kellett, hiszen Ren mondhatni a ő "rossz" fiú, akitől mindig is óva intik a szülök a lányukat. - Ne félj nem fogok rád gondolni. - mondom neki mosolyogva, hogy húzzam az agyát, mert tudom, hogy ebben a dologban nem igen ismer viccet. - Lehet inkább hagyom neki, hogy elcsábítson, mert akkor lehet rájövök ez az élet jobb, mint várni több száz éve arra, ami soha se fog megtörténni. - haláli nyugodtan, tök komoly hangon mondom neki és közben figyelem minden egyes apró kis rezzenését. Ki akartam élvezni minden egyes pillanatot, amikor ezzel "szívathattam", hiszen tudom jól, hogy semmit se utálna jobban annál, mintha egy hasonló vagy rosszabb pasival látna, mint amilyen ő. Félti a húgát, amit nagyon is szerettem benne és hálás voltam érte. Bár sajnos néha nem egyezett ebben se a véleményünk, mint legutóbb is ... -
Figyelmen kívül hagytam amit mond, nem akartam erről már többet beszélni. Ez is több volt a kelleténél, mint amit akartam hallani a bátyámtól erről a témáról.
Pedig mindig úgy tudtam, hogy nagyon jó az emlékezeted. - mondtam neki, s miért is hinném el ezt, hogy nem emlékszik. Nem hiszem el, hogy amíg távol voltam, akkor se aggódott volna, hogy vajon mi van velem. Vajon meg tudta volna valahonnét, ha esetleg bajba kerülök, vagy éppen meghalok... Jobb erre nem is gondolni és az a lényeg, hogy megint itt vagyok és együtt a család. - De van értelme és amúgy meg ez nem így megy, hogy na most fogom magam és többé nem érdekelsz. Nem törődök és aggódok érted. Ez olyan alap, kikapcsolhatatlan dolog. - mondom neki, s ahogy magyarázok picit hadonászni kezdek megint a kezemmel. -Szóval kár kérned, hogy ne strapáljam magamat, mert mindig is fogok aggódni érted, amíg élek. - mondom neki halálosan komolyan. -
Rendben. - mondtam neki, majd hátra dőltem a kanapém és felvettem valami kényelmes pózt, mert már kezdett elegem lenni a sok ülésbe, hiszen ide úton is végig ültem & vezettem. -
Gondoltam, de ezt akkor is más betegek megmentésére van ott. - mondom neki, s közben elkapom a vért, de túl nagy a kísértés, így hamar felbontom és lehörpintem a felét, majd körbenyalom a számat. - Ez tényleg finom, de neked mióta is van tasakos véred? - kérdezem tőle csodálkozva.- Te tudtommal jobban szereted a két lábon járó vérbankot.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szomb. Aug. 24, 2013 12:27 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next


Shanna & Soren

“ Egy fiatalabb testvér megérhet száz évet, akkor is kistestvér marad. ”


-Akartam vagy sem, nem az én döntésem volt. A lényeg, hogy beletörődtem. És tervek? Mégis milyen terveim voltak akkoriban? Apámnak voltak tervei, nem nekem! Lia csodás lány volt, de ha rajtam múlt volna, sose jegyzem el. És családi vállalkozás? Na, ne viccelj! Gyakorlatilag nem is volt életem, persze a nőkön kívül! – Cinikus morgásba kezdtem és talán úgy tűnhetett, hogy mindezek sohasem érdekeltek, de igen. Utáltam az életem emberként, azt, hogy képtelen voltam ellent mondani a családomnak. Azt, hogy apám bábja voltam és mégis, miután átváltoztam, ők hátat fordítottak nekem. Pedig én 25 évig mindig azt tettem, ami az ő érdeküket szolgálta. Sohasem mondtam ki hangosan, és talán nem is fogom, de ezek az emlékek igazán mély nyomot hagytak bennem. Ezért nem is tértem vissza Velencébe és nem is áll szándékomban megtenni a közel jövőben. Csak Ersília volt az, aki némileg tompította a város iránti utálatom. Ő képes lett volna hozzám jönni a nőügyeim ellenére is és még az sem távolította el, hogy átváltoztam. Mi több, gyakorlatilag ő felelt az egészért. Ő hozta Jemmát és még ha nem is akartam, megmentette az életemet!
-Felesleges lenne tagadnom! – Reagáltam le unottan a mosollyal megspékelt szavait. Van egóm, de kinek nincs? Ilyesmit időpocsékolás lenne tagadnom, nem mintha nem lenne bőven szabad időm, de azt inkább beltéri semmittevéssel töltöm.
-Tudod mit? Boldoggá tenne, ha ők szereznék meg amit akarnak! Ha így is úgy is a szex a vége, akkor nekem mindegy! Így legalább a kisujjamat sem kéne mozdítanom értük! Nyugodtan kihasználhat a föld összes szép nője!- Vágtam vissza az apró kis bosszantására. Ezzel nem lehetett felidegesíteni engem, hisz nekem mindegy volt, hogy kihasználtak, vagy én használtam ki őket. Amíg a vége ugyan az, addig mit számítanak a miértek?
Látszólag eléggé felhúztam a drága húgomat a ruháira tett apró célzásaimmal és a fegyver helyének irreális találgatásával. Mindig is szerettem a dühös, úgymond „vámpíros” oldalát. Ilyenkor sokkal inkább tűnt valóságosnak számomra, mint amikor vigyorogva sminkelt, mint a mostani nők.
-Mi a franc az, fokpiszkáló? Ez most valami vicc akar lenni? De komolyan! Egy akkora kés még csak csontot sem képes érni, ergo, nem jó semmire. Hacsak nem mezei egerek boncolására szántad! Ja, bocs! El is felejtettem, hogy nálad azok főfogásnak számítanak! Cickány dzsúsz.. nyami! – Gúnyos hangvétellel ismét visszakézből dobtam vissza a labdát az ő térfelére. Bár viccesnek találtam a kis fogpiszkálóját, mint önvédelmi eszközt, valahogy még sem sikerült még csak elmosolyodnom se. Talán gyakorolnom kéne néha a tükör előtt, miközben azt kántálom, hogy: Na, ki a király? Én vagyok a király! Ettől biztos megjönne a jókedvem, de inkább kihagyom. Annyira szánalmas még a gondolat is, hogy az már fáj. Közben mászkálni kezdett, így kénytelen voltam felnézni rá.
-Dehogy! Sohasem szabad olyannak lenned, mint amilyen én vagyok! Az túl unalmas lenne! Már így is bosszantó, hogy mindig egyet értek magammal. Ha még veled is így lenne, nem is tudom, mit tennék! – Sóhajtottam egyet, mintha tényleg nagy probléma lenne számomra, ha egyet értenénk bármiben is. Igazából el sem tudtam képzelni, hogy mondjuk a húgommal egy vérmámoros, enyhén szadista szabadidős programot tervezzek. Hannához egyszerűen nem illett a dolog. Jó volt így, hogy gyakorlatilag soha sem egyezett a nézőpontunk. Azon, hogy testvéreknek születtünk, ez úgy sem változtatott semmit. Mindig is szöges ellentétei voltunk egymásnak és ez vámpírrá válásunk után csak kiéleződött.
-Miért mondogatod azt, hogy „nem létező” ? Minden egyes élőlénynek vannak érzései, még nekem is, ha hiszed, ha nem! És igen, kikapcsolom, ha úgy tetszik! Ez a legjobb a vámpír létben! – Rosszalló pillantások közepette, enyhén felemelt, morózus hangon közöltem a véleményemet. Már megint ott lyukadtunk ki, ahol egyáltalán nem akartam. Shanna mindig is jól tudta, hogy mivel képes az agyamra menni. Na, ez a tény egy volt azok közül.
-Ezt csinálom, mert mindig ezzel zaklatsz! Semmi kedvem sincs veled kitárgyalni az érzelmi életem, ami szerinted nincs is! Ezek után, nem is értem, hogy akkor mi a fenéről akarsz beszélni? A semmiről? – Farkasszemet néztem vele, miközben magyaráztam, majd fejem a fotel háttámlájára hajtva, becsuktam a szemem egy pillanatra. Néha tényleg képtelen voltam megérteni az észjárását. Szerinte én képtelen vagyok az emberi érzésekre, mégis erről akart velem dumálni. Ha nekem nincs olyanom, akkor beszélni sincs miről. Vagy nem? Én vagyok nehéz felfogású, vagy ő?
-Pont, ahogy mondod! Gyenge és mihaszna féreg volt! Egyébként pedig, nincs miért panaszkodnod! A legújabb, felturbózott verzióm is mindig segít a húgának, az ég tudja, hogy miért! Ha pedig szomorú vagy, csak szólj! Szerzek neked egy barátnőt, akivel átvihoghatod ezt az évszázadot! – Ingerültségére semleges hozzáállással viszonyultam. Még mindig nem tudtam megérteni sem őt, sem pedig azt, hogy mi a fenét várt el tőlem. Most is mindig segítettem neki, még kérnie sem kellett. Az volt a baj, hogy nem ölelgettem meg nyalogattam óránként, mint egy kóbor, bolhákkal randalírozó kutya? Azt régen sem tettem, legalábbis nem emlékeztem ilyen momentumra a múltból.
-Milyen meglepő! Te sohasem értesz egyet velem! – Világítottam rá a lényegre és szó nélkül hagytam a morgását. Nem kicsi lány! Ez is attól függ, hogy honnan nézzük. Nekem az és az is marad! Sajnos az én némaságom nem hatott rá, mivel rögtön új lerágni való csontot talált. Méghozzá a nőügyeimet. A farkasról faggatott szüntelen és az istenért nem vette a lapot, mi szerint, nem akartam feszegetni ezt a témát.
-Makacsságod nem ismer határokat, mi? – Tettem fel egy úgymond költői kérdést, hisz a választ, nagyon is jól tudtam. Hát persze, hogy nem! Ha valami érdekelte, akkor képtelen volt leállni. Ez nem is jelentett problémát addig, amíg nem én és az életem voltunk a célkeresztjében. Vajon tényleg mesélnem kéne róla? Mi értelme lenne? Mondjuk Shanna békén hagyna végre, az nem is lenne rossz. Miközben ilyen gondolatok kavarogtak a fejemben, Hanna tovább hisztizett, hogy meséljek neki.
-Mit akarsz tudni? – Kérdeztem végül, megadva magam a testvérem jelenlegi dilijének. Ha ezzel lerázhatom, hát legyen! De arra nem voltam hajlandó, hogy spontán ódákat zengjek Bryről. Ha a húgom feltesz egy- két konkrét kérdést, arra talán válaszolok majd, ha pedig nem, akkor így járt. Fúrhatja tovább a kíváncsiság az oldalát. Hiába magyarázott, még mindig nem értettem, hogy miért épp ez az egy nőm ragadta meg a fantáziáját.
-Ha csak az egyik kell, ide hívhatok bárkit! – Tettem egy vissza nem térő ajánlatot. Ha neki mindegy, hogy melyik ágybáli „barátommal” találkozik, akkor csak egy telefonba kerül. Például a boszorkány ikrek biztos szívesen átugranának. Nem túl heves természetűek és még a vámpírokkal sincs különösebb problémájuk. Őket felajánlottam volna arra a célra, hogy Hanna kedvére csevegjen velük.
-Megnyílnom? Te valami elcseszett virágnak nézel, vagy mi? Én nem nyílogatok, sem ki, sem más felé! Tökéletesen megfelelek magamnak így, ahogy vagyok! Mások véleményére meg nagy ívben teszek rá! – Előre dőlve, kiengedtem mély, ablakokat rengető hangomat. Bosszantott, hogy már megint én voltam a fő téma, avagy még mindig. Persze rendezett vonásaim most sem kezdtek táncot járni az arcomon, de szemeimben egy pillanatra megcsillant a harag szikrája. Visszafogtam magam, de ha nem Shannáról lett volna szó, valószínűleg már kivágtam volna az ablakon. De ő, mégis csak az egyetlen testvérem és bár nem halna bele, azért fájdalmas lenne az a földet érés. Inkább meséltem neki a múltamról, mire valahogy Hitlernél kötöttünk ki!
-Igen! Sok embert megölt, de lássuk be, azt művészien tette! És milyen jól meg tudta fogadni a kéretlen tanácsaimat! Különleges figura volt, én mondom! – Jól kijöttem a pasival, elszórakoztatott egy darabig. Még csak meg sem kellett igéznem ahhoz, hogy őrültségekre vegyem rá. Már eleve hibbant volt. Shanna persze ebben sem értett egyet velem, bár ezt már előre tudtam. Őt a Disneyland szórakoztatja, meg a jótékonykodás. Ó, és persze a világbéke. Csupa unalmas és lehangoló dolog. Végre a beszélgetés az ő vizeire is eljutott. Ez már jobban tetszett, bár még mindig hasztalannak tartottam a csevegésünket. Általam gúnyosnak vélt szavai egy kicsit sem zaklattak fel, sőt, úgy éreztem, hogy rátapintott a lényegre. Végül is, tisztában voltam azzal, hogy nem én vagyok a lányos apukák álom vőjelöltje.
-Pontosan! Az lenne a legjobb, ha egyes dolgokban a szöges ellentétem lenne! Ha hozzám hasonló férfivel találkozol, gondold azt, hogy az pont olyan, mintha a bátyáddal lennél. Undorító, mi? – Dühöngés helyett, inkább önelégült voltam. Talán most sikerült megértetnem vele, hogy mit is várok a leendő partnerétől. Utóbbi szövegelésemmel lehet, hogy még azt is elértem, hogy én jussak eszébe, ha egy hasonszőrű cimborámmal akad össze és elmenjen a kedve a dologtól. Még a gondolat is szórakoztatott.
-Akkor megismétlem az előbbi szavaimat! Nem kértelek arra, hogy a szexről beszélgess velem! Sőt, senkivel sem akarok, beszélgeti róla, jobban szeretem csinálni. Lezárhatnánk végre ezt a témát? – Kötötte az ebet a karóhoz, annak ellenére, hogy alig egy perccel ezelőtt kijelentettem, hogy nem akarok beszélgetni vele a témáról. Csak azt vártam, hogy ne szópótló szavakkal helyettesítse az erotikus együttlétet, mint egy aggszűz.
-Nem emlékezhetek mindenre az eddigi életemből! – Csupán ezt adtam válaszként arra, hogy aggódtam-e már valaha. Hát persze, hogy volt rá példa, de nem volt kedvem erről is egy fél órás beszélgetést nyitni. Egyébként is, a múlt elmúlt, nincs többé.
-Ne strapáld magad miattam, semmi értelme! – Már megint nem értettem őt. Aggódik értem? Miért is? Az nem magyarázat, hogy azért, mert testvérek vagyunk. Nem hittem, hogy valaha is kértem volna arra, hogy így érezzen. És egyébként sem láttam sok értelmét az aggódás érzelmének. Persze néha engem is elfogott, de ha lehetett, próbáltam elnyomni magamban. Ez nem mindig sikerült, bosszantott is a dolog rendesen.
Miközben azt ecsetelte, hogy csak haza tért hozzám és nincsenek különösebb tervei, én lassan az ajtóhoz sétáltam.
-Gondolom szomjas vagy még. Hozok két zacskóval a legjobb vörösömből! – Ezekkel a szavakkal léptem ki az ajtón, hogy aztán a pincébe megrohamozzam a hűtőládát. Még jó, hogy pont ma töltöttem fel. Mintha csak tudtam volna, hogy Shanna megjelenik majd.
-Nyugi, ezért nem halt meg senki! A kórházból szereztem. – Ecseteltem amint visszaértem a nappaliba és a lány felé hajítottam az egyik kezem tartalmát.




Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Pént. Aug. 23, 2013 7:33 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next

Shanna & Soren

Akár mit is tesz egy testvér, attól függetlenül testvér marad örökre.




Lehet készen álltál, de akkor se akartál meghalni még. - mondom neki nyugodt hangon, mert tudom, hogy ez nagyon is kényes téma. - Tele voltál tervekkel, meg minden. - mondom neki nyugodtan, s picit nehéz elhinnem, hogy komolyan akkoriban belenyugodott volna abba, hogy 25 évesen meg kell halnia. Előtte volt az élete és a nők kedvence volt már akkoriban is. Mondjuk azt is nehéz elhinnem, hogy utálja ezt a vámpír dolgot. Lehet egy része utálja, de a másik része nagyon is szereti, legalább is a tetteiből ez derül ki. -
Örülök neki, hogy meg se próbálod tagadni. - mondom neki még mindig higgadtan, s egy apró mosollyal az arcomon. Nem érdekel a rosszallása se. Néha picit azért visszavehetne az egójából, mert a végén még az egója miatt lesz valami baja, de akkor tuti, hogy tőlem nagyobbat fog kapni. -
Ezen nevetnem kell és nem is tudtam elfojtani a nevetésemet. Úgy mondja, mintha minden nő róla álmodozna. Alig bírom abba hagyni a nevetést, de megpróbálok lenyugodni. A hajamat a fülem mögé rakom, s egy apró mosolyra váltom az előbbi heves nevetésemet. - Ezt te se gondolhatod komolyan. Miből gondolod, hogy minden nő téged akarna? Lehet csak látják rajtad, hogy egy éjszakára is kapható vagy és inkább ők szerzik meg azt, amire szükségük van. - mondom neki mosolyogva, s rákacsintok, hiszen ki tudja. Azt lehet látni, hogy nem nős, nincs barátnője, mert akkor nem olyan helyekre járna és akkor ott van az is, hogy rá lehet jönni, hogy nem hosszú kapcsolatot keres olyan lebujokban, mint ahova néha szokott menni. -
Azt hiszem baj van a fogalom táraddal. - mondom neki ridegen. Hogy mondhat ilyet, ezt nem is értem. Persze, direkt húzza az agyamat megint. Semmi baj nincsen azzal, hogy szeretem a rövid és testhez álló ruhákat. Akinek nem tetszik nem kell néznie. A lényeg, hogy én jól érzem magamat benne. A következő dologra, megint felvonom a szemöldökömet. -
Saját testemen belül? Ezt te komolyan is gondolod? - nézem őt hitetlenkedve. Mi a francot gondol ez. - Nincs szükségem arra. - mondom neki. Hogy bebizonyítsam neki, leveszem a karkötőmet, s egy apró kést veszek elő belőle.- Látod így is lehet trükközni. - mondom neki nyugodtan és picit mosolyogva, hiszen nem jött be az idióta ötlete. Nem is értem, hogy nézhetett ki ilyet belőlem, ismernie kellene már ennyire. Mindig is szerettem magamnál hordani valami apró, hegyes tárgyat önvédelem céljából, hiszen ha nem muszáj, akkor nem használom a vámpír képességeimet. Próbálok normális ember lenni. Nézem őt és az se érdekel, hogy most le kell néznem rá, hiszen én állok és néha-néha járkálok is kicsit. -
Szóval amiért te ilyen vagy, akkor nekem is annak kell lennem? - kérdezek vissza és fintorral válaszolok a gúnyos mosolyára. Nem értem, hogy lehetünk ennyire ellentétek, de közben meg nem bírunk meglenni egymás nélkül. Igen, mi igazi testvérek vagyunk az ellentétek ellenére is. Talán sokkal szorosabb is ez a testvéri kapocs, hiszen mindig kiállunk egymásért, még akkor is, ha a tettei az elveimbe ütköznek. Mindig is ki fogok állni érte, hiszen a bátyám. -
Aww szóval még ki is szoktad kapcsolni a "nem lévő" érzéseidet? - nézek rá, s megrázom kicsit a fejemet. Komolyan nem érti miért mondom ezt és miért hangzik ez hihetetlenül? - Nem hiszem, hogy kitárgyaltuk volna és mindig ezt csinálod. - mutatok rá és igazam van. Mindig tereli a témát, ha ő kerül a középpontba. Pedig jobb, ha hozzászokik, mert egy darabig el kell majd viselnie. Itt fogok maradni és mindent meg fogok tenni, hogy jobb belátásra bírjam. Ha picit is jobb útra tudom téríteni, már az is hatalmas előrelépés lesz. Csak egyszer sikerülne már. -
Gyenge és mihaszna lett volna, azért mert kifejezte az érzéseit?! Ez nevetséges Ren. - mondom neki picit ingerülten, hiszen ez őrültség amiket mond.-  Szóval gyenge és mihaszna volt, amikor a húgára vigyázott, amikor megnevette, csak hogy boldog legyen az apró lány?! Hasztalan lett volna, amiért segített mindig a húgának kimászni a galibákból és mert egy öleléssel helyre tudta tenni a síró kislányt? - kérdezem tőle, s csak úgy jönnek belőlem ezek, ha akarnám, akkor se tudnám vissza tartani őket, hiszen régóta kikívánkoznak belőlem. Nem értem miért gondolja ezt .Lehet a szüleink nem becsülték meg, de a húga felnézett rá és szerette őt, mint most is teszi. Ez miért nem volt neki elég... miért?..- Nem értek veled egyet. - teszem, hozzá komolyan és nézem őt. Állom a tekintetét és egy percre se fordítanám el a fejemet. Nem volt mihaszna, nagyszerű ember volt, mint most is. Csak jobban kifejezte az érzéseit. - És nem vagyok kicsi lány. - biggyesztem oda a végére és nézem őt mosolyogva, egyszerűen csak megpróbálom élvezni az életet, ennyi. -
Lehet magadnak be tudod ezt mesélni, de nekem nem. Látom én jól és érzem is. Ha úgy is csak "egy" lány, akkor miért nem mesélsz róla? - mosolygok rá továbbra is. S várom, hogy végre meséljen róla, mert nem fog ennyivel lerázni. - Mert most kiváncsi vagyok. - rántok egyet a vállamon. Mi mást mondhatnék, hogy szerintem Ren vonzódik hozzá és blahblah. Nem akarom elijeszteni, mert szerintem számára ez olyan nevetséges lenne és a végén még odébb állna, amit egyenlőre nem akarok. Egyszerűen meg akarom csak tudni ki is ez a lány valójában. - Szóval mesélj. - Szememben tükröződik a kíváncsiságom és a türelmetlenségem is. Ebből rá kell jönnie, hogy muszáj beszélnie a farkasról, mert nem fogom annyiban hagyni a témát, ennyire már ismer. - Lehet voltak más nőid is akikhez vissza-visszajártál, de most engem ez az egy érdekel. Szóval mesélj csak. - sürgetően intek is kicsit. -
Inkább csak olyannak érzem magam, aki szívesen találkozna a bátya egyik nőjével. - mondom ártatlanul és előveszem a legaribb és cukibb nézésemet. Komolyan mondja már el, minek húzza az időt. Vagy ő mondja el, vagy magamtól is ráfogok jönni. Szóval választhat melyik utat járjuk. S közben még mindig őt nézem és várom a válaszát. -
Szavak terén nagyon is az vagy. - mondom neki és közben picit oldalra billentem a fejemet. Figyelem, ahogy azt nézi, hogy már megint mosolygok és lemerem fogadni, hogy azon töri a fejét, hogy mitől tudok mindig ilyen lenni. Olyan vagyok, mint aki be lenne szívva, de ez nálam alap állapot. Én ilyennek születtem. Mosolygósnak.-
Nem is érdekelt már, amit a húg témára mondott, inkább hagytam is annyiban, mert fölösleges is volt felhoznom. Tudnom kellett volna, hogy ilyen irányba fogja ezt is terelni.  
Ne mondtam, hogy teljesen meg kellene változnod.. - s picit elgondolkozom, majd megtalálom az ide illő szót. - inkább csak picit nyitottabbnak kellene lenned. Meg kellene nyílnod másoknak is. - mondom neki picit motyogva, mert tudom, hogy nem tetszést fog kiváltani, de ez van. Ami a szívemen az a számon és ezt gondolom vele kapcsolatban, szóval miért is rejtsem véka alá?! -
Persze, hogy érdekel. Csomó embert ártatlanul megölt. - most ez komolyan kérdezte tőlem?! Tudhatná, hogy szívemen viselem az emberek sorsát és ezért is próbálom őket nem bántani. Meg abból is rájöhetne végre, hogy próbálok emberi maradni mindenkivel szemben. Kedves és aranyos vagyok bárkihez, nem számít semmi se. Mindenkinek jár esély. - Te akkor se vagy normális. - mondom neki, amikor megint a vadászokra terelődik a szó. -
Szóval ne legyen olyan, mint te a lányokkal? - kérdezek vissza aljasan, mert akkor erre gondol. Ő csak "kihasználja"  őket, szóval nem szeretne ilyen mellett látni, de ő meg ilyen. Hmm ez érdekes. Lehet szembesítenem kellene egy ilyen fiúval hátha, akkor észhez térne. De inkább szerintem csak megölné őt. Neki ez a szokása. Miért nem lehet valakit elküldeni a fenébe vagy egyszerűen csak elfogadni, főleg ha az húga boldog azzal az illetővel. Miért kell megölni. Ezen méláztam, amikor meghallottam az újabb dolgot és erre felfigyeltem. -
Bocsánat már, hogy nem akarok beszélni a szexről a bátyámmal. - mondom neki morcosan, hiszen mit képzel, hogy pont vele fogom ezt megbeszélni? Inkább a halál, mint erről vele beszélgetni. -
Te valaha aggódtál már? -kérdezek vissza, mert nem hiszem, szóval akkor meg miről is beszélünk?! - Még szép, hogy aggódom érted és mindig is így lesz, mert a húgod vagyok. - mondom neki úgy, mintha ezt alapból tudnia kellene. -
Csak haza tértem a bátyámhoz. - mondom neki a kérdésére válaszolva, mert még magam se tudom mihez fogok itt kezdeni. Nem is értem minek maradok. Nélkülem is meg volt jól, szóval akár le is léphetnék. De tudtam a választ erre, azért maradok, mert hiányzott  a bátyám. -
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Pént. Aug. 23, 2013 3:25 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next


Shanna & Soren

“ Egy fiatalabb testvér megérhet száz évet, akkor is kistestvér marad. ”


Nem nagyon tudtam hová tenni húgom kérdéseit. Mintha már el is felejtette volna, hogy miért változtattak át annak idején. Hogy mik történtek akkor Velencében.
-Ez most komoly kérdés volt? Tudod jól, hogy a tüdőpestisre nem volt gyógyír akkoriban. Mikor az orvos közölte velem a diagnózisát, biztos voltam abban, hogy nekem végem. – Unottan magyaráztam, mintha ez az egész semmit sem jelentett volna nekem. Pedig jelentett. Még ennyi év után is tisztán emlékeztem arra a napra. Azelőtt, még egyszer sem éreztem olyan mértékű félelmet és fájdalmat, mint akkor. Aztán meghaltam és rájöttem, hogy a halál, nem is olyan rettenetes vég. Létezik annál sokkal rosszabb is.
-Sohasem állítottam olyat, hogy nincs egóm!  –Rosszallás hallatszott ki a szavaiból, de eszemben sem volt mentegetőzni neki. Meg ugye, tagadni sem lett volna értelme a dolgot. Öntelt vagyok és imádom! Kinek fáj ez? Még, ha fájna is másoknak, akkor is tennék rá magasról.
-Az attól függ, hogy honnan nézzük! Vehetjük úgy is, hogy kihasználom őket, de jobban szeretem azt mondani, hogy csak megadom nekik azt, amire vágynak! Engem!– Leplezetlen önteltséggel adtam elő magam, de arcvonásaim most is merevek maradtak. Az egómmal viccelődött? Hát tessék! Most láthatott belőle egy darabkát. Az egóm igazi méretéről viszont, bizonyára sejtése sem volt.
-Igen, pucér!  – Magamban jót szórakoztam a reakcióján. Még a szája is tátva maradt. Az nem is jó szó erre, hogy megleptem. Inkább ledöbbentettem megint. Azt hiszi, hogy teljesen kiismert már, épp ezért olyan szórakoztató néha váratlan dolgokkal előállnom.
-Úgy nézek ki, mint aki viccel?  – Még egy apró ránc sem mozdult az arcomon, mikor hidegen a szemébe nézve visszakérdeztem. Naná, hogy szórakoztam vele! De túlságosan tetszettek a reakcióit ahhoz, hogy ezt el is mondjam neki. Inkább úgy tettem, mintha halálosan komolyan gondoltam volna mindent. Bár velem az is ritkán esett meg, hogy bármit is komolyan gondoltam. Nem szokásom a fontos dolgokon agyalni. Ha felvetül valami probléma, akkor cselekszem és megoldom. Ennyi!
-A saját tetteim szórakozásnak minősülnek! A testeden belül elrejtett tárgyak viszont! Na, az komoly trauma a számomra!  – Úgy tűnt még mindig nem fogta fel az az édes kicsi agya, hogy mi a fenéről hadováltam. Olyan kicsi volt a ruhája, hogy abba aztán tuti nem dughatott el semmit sem, hisz második bőrként tapadt hozzá.  Hacsak az a karó nem a ruhájában volt, hanem valami olyan helyen, amire gondolni sem akartam. A lényeg, hogy egy reptéri motozásnál biztos megtalálnák! Nem érdekelt, hogy a szemeit forgatta, mint valami retardált zombi. Az sem, hogy már ülni sem volt idegzete, ezért inkább felállt.
-Nem állt szándékomban megnevettetni téged! Jobban szeretem, ha ilyen kis idegbeteg vagy! Így hihetőbb, hogy testvérek vagyunk!  – Villantottam rá egy Soren féle gúnyos mosolyt, amiben örömnek jele sem volt, de legalább jól állt nekem. Legalábbis úgy véltem, hogy jól állt.
-Nem vagyok rideg, sem magamnak való, de még egy sziklára sem hasonlítok. Nem tudom, hogy te honnan szeded ezeket! Ha tényleg nem lennének érzéseim, időnként kikapcsolni sem lenne értele őket.  – Tényleg nem értettem, hogy miért lát ilyennek engem, azt meg végképp nem, hogy ez miért zavarja őt. Nem mindegy neki, hogy én, hogyan élem az életem? Én sem rinyálok azért, mert ő egy jótékony szamaritánusnak érzi magát. Pedig eléggé szúrta a szememet, hogy mindenkit fenemód szeretett. Már rendesen inni sem mertem előtte, mert attól tartottam, hogy komolyan megsiratja a kajámat.
-Ne is nőj fel soha! Jobb ez így, mindkettőnknek kicsi lány! Maradj csak vigyori energiabomba! Soha sem akartam ezen változtatni! A te dolgod, nem az enyém!  – Úgy beszélt, mintha én lettem volna az, aki meg akarta változtatni a másikat, nem pedig ő. Pedig én aztán nem fecséreltem ilyen unalmas dolgokra az időmet. Ha neki élvezet zacskóból és nyulakból innia, hát legyen. Bánja a fene! De ezt, tőlem hiába is várja el! Még mit nem!
-A régi Ren? Ezt most komolyan kérdezed? 1316-ban, Velencében meghalt tüdőpestisben! Ennyire rossz nem lehet a memóriád. Az a férfi csak egy gyenge, mihaszna ember volt, aki hűséges kutyaként követte az apja utasításait. Jobb is, hogy kimúlt!  – Mély hangom visszhangzott a szobában. Arcomon jele sem volt az érzelmeknek. Nem gyászoltam magam, már rég nem. Ez lett belőlem, méghozzá a családom jóváhagyásával. Egy olyan lény, akit mindig is megvetettek. Már nem bántam, egy cseppet sem. Csak azt, hogy Shanna is követett ezen az úton. Neki jobb élete is lehetett volna, olyan, amire akkoriban vágytak a fiatal lányok. De egyetlen döntése miatt itt ragadt velem a mocskos élet örök körforgásában. Szerencsére témaváltás következett, de sajnos az újabb „fejezet” sem nyerte el a tetszésem.
-Nem terelek, nem vagyok juhász! – Morogtam elmélázva nézve a kishúgom mosolygó arcát. Visszatért a vidámsága, már megint. De vajon mitől? Mi a fene pörgeti fel időről- időre? Ez a rejtély megoldhatatlannak tűnt a számomra. Ha ember lenne, azt mondanám, hogy drogos, de nem, ő alap járaton is képes erre.
-Nem bolondulok senki után és a fejem is a helyén van! Nincs még elcsavarva sem! – Kemény tagadással éltem, bár úgy éreztem, mintha az igazat mondtam volna. Így is volt, annak ellenére, hogy a koponyám leghátsó szegletében, mintha egy enyhe, figyelmeztető bizsergés ficánkolt volna.
-Úgy teszel, mintha ő lenne az első nő, akivel összejárok. Volt már ilyen, nem nagy ügy! Ne láss többet a dologban, mint ami valójában! – Hangom önkéntelenül is parancsolóvá vált, mintha őrült nagy titok lenne Bry létezése. Pedig nem volt az és magam sem értettem, hogy miért reagáltam így húgom faggatózására. Az is igaz, hogy nem a farkas volt az első nő, akit felkerestem időnként. Voltak többen is, jó sokan, igaz, általában mindig egy hátsó szándék vezérelt. Ezért is részesítettem előnyben a boszorkányokat. Egy boldog nő sohasem mond nemet, bármekkora ökörséget is kérek tőle. És én kértem. Mindig volt valami, amire marhára szükségem volt. De Bry, hozzá inkább a vágyaim hajtottak, bár ezt is vehetjük úgy, hogy akartam tőle valamit. Nem is akármit és nem is egyszer! Ebben a tekintetben tagadhatatlanul más volt, mint a többi eddigi.
-Ha rajtam múlik, akkor soha! Minek akarsz te farkasokkal ismerkedni? Suttogónak, vagy farkasokkal táncolónak érzed magad? – Komolyan kezdtem bele a mondandómba, majd kissé cinikusan folytattam.  Ördögi mosolya arra sarkalt, hogy eszembe se jusson őket közel engedni egymáshoz.  Bár Shanna mindig is lágyszívűnek tűnt, ő is csak egy lány volt. Egy elég szeszélyes vámpír lány. Nem igazán tudtam, hogy milyen gondolatok bújnak meg a mosolya mögött, de valamiért úgy éreztem, hogy nem túl jók.
-Honnan tudod, hogy engem sohasem néztek annak? Egyébként pedig igen! Ilyen az élet! Az emberek és te, disznót esztek, én meg emberi vért. Ezt nevezik táplálékláncnak! Ha nem tetszik a világ természetes rendje, az a te bajod! – Kioktattam ismét, mint jó tanár a diákját. Rövid kis biológia óra, főszerepben a tápláléklánccal. Az, hogy egy vámpír vért iszik, épp annyira természetes, mint ahogy az emberek csirke salátával tömik a fejüket. A csirkék mégsem rinyáltak soha, hogy ez nem fer. Persze, hogy nem az, de ez van és kész.
-Attól függ! Ha nullás vércsoportú húgocskát kapnék, akkor habozás nélkül! Az a kedvencem, főleg, mikor még jó meleg! – Húztam tovább, annak ellenére, hogy nevetése arról árulkodott, hogy viccnek vette a dolgot. Túl jól ismertem már ahhoz, hogy tudjam, a lelke mélyén ez is épp annyira kiakasztja, mint a többi kis testvéri tréfám.
-Azt hiszem, már bőven kitárgyaltuk a „vannak, vagy nincsenek Rennek érzései” témát! Nem hanyagolhatnánk már? – Idegesített, hogy újra felhozta ezt a dolgot, ezért beszéltem megint gúnyosan. Közben figyelemmel követtem, ahogy lehuppant a heverő karfájára és a lábait kezdte lógatni. Ezt csinálta még akkor is, mikor kérésére belekezdtem az „életem nélküled” történetembe. Miután végighallgatott, habogva beszélni kezdett, pedig a részleteket meg sem osztottam vele.
-Tényleg az érdekel leginkább, hogy megöltem Hitlert, vagy sem?– Kérdeztem vissza szinte azonnal. Kissé irracionálisnak tűnt a kishúgom gondolatmenete. A többire már rá sem kérdeztem. Bűnöző lettél? Nem, szigorú állatvédő lettem a cuki kutyák világa nevű helyen! És nők? Kizárt, papnak születtem, úgy is halok meg!
-Csak azokkal felejtetem el magam, akikkel tudom, meg akikkel muszáj. Szeretem, ha emlékeznek rám! Meg az a fránya verbéna is! Manapság túlságosan elterjedt a világban. Bosszantó! – Beszólása hidegen hagyott, de azért válaszoltam rá. Nehogy úgy érezze egy pillanatra is, hogy sikerült felbosszantania.
-Köszönöm a bókot! Igazán kedves tőled! – Udvariasan megköszöntem a bókját, mi szerint, nem vagyok normális. Mintha bárkinek joga lenne eldönteni, hogy mi, vagy ki az, és ki nem.
-Unatkoztam! Mi mást tehettem volna? – Tártam szét a karjaimat, és nemes egyszerűséggel közöltem a tényállást. Csak azért szórakoztam a vadászokkal, mert nem akadt érdekesebb elfoglaltságom. Inkább ők öljenek meg, mint az unalom.
-Ha halott lennék, akár százszor is megölhetnél. Megbocsájtanám neked! – Kirobbant belőlem a kedvesség és még csak nem is titkoltam. Ha meghalnék esetleg, azt tehetne velem, ami jólesik neki. Akkor már úgyis teljesen mindegy, hogy mi történik a testemmel.
-Olyan, mint te! Akinek te fontosabb vagy, mint saját maga! Nem pedig egy aljas kis patkányt, aki csak önmagával törődik! –Megadtam neki a választ, amire várt. Nem voltak nagy elvárásaim a leendő fiúival szemben, hisz az ő dolga, hogy kivel kavar. Azt viszont sohasem tűrtem volna el, hogy bárki szórakozzon a húgommal. Ezért is kellett kinyírnom azt a tetves ganajtúrót, akivel legutóbb úgymond kapcsolatot akart létesíteni.
-Igen, az rágalom! Nem bújnék minden két lábon járó nővel ágyba. Tudod hány idős van közöttük? Azokra nem bukom! Egyébként nem kértelek arra, hogy a szexről beszélgess velem, csak az istenért, legalább hívd a nevén! Nevetséges, hogy még csak ki sem mered mondani! – Felkaptam a vizet már megint, de igyekeztem nem kimutatni. Inkább fapofát erőltettem magamra és még egy vicc félét is belecsempésztem a szövegembe. De most tényleg. Shanna néha olyan volt, mint egy 700 éves szűzlány!
-Mert annyira nem érdekel, hogy felemeljem miatta a telefonom! – Éles hangon szólaltam meg. Kíváncsi voltam arra, hogy mi lett Ersíliával, de a kapcsolataimat azért nem akartam megmozgatni miatta. Talán azért, mert féltem a választól. Legbelül azt akartam hinni, hogy jól van és éli boldog kis életét, amit megérdemelt. De ő sem volt soha halhatatlan, csak egy boszorkány és már annyi év eltelt.
-Nem kell aggódnod! Én sem teszem! – Komolysága kiverte a biztosítékomat és nem igazán tudtam, hogy mit kellene mondanom neki. Azt sem értettem, hogy minek aggódik értem egyáltalán. Mindig azzal nyaggatott, hogy meg kéne változnom. Ha szerinte is csak egy taszító „szörnyeteg” vagyok, akkor nem mindegy, hogy élek, vagy sem?
-Mik a terveid a városban?– Előre dőlve fürkésztem Hanna tekintetét, válaszra várva. Csak miattam jött, vagy van némi hátsó szándéka is? Ezt akartam kideríteni. Bár azt remélni sem mertem, hogy egy aljas kis terv miatt jelent meg és esetleg segíthetnék neki. Nem, az túl szép lett volna.


Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Csüt. Aug. 22, 2013 8:56 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next

Shanna & Soren

Akár mit is tesz egy testvér, attól függetlenül testvér marad örökre.




Szóval biztos voltál a halálban? Ezt most komolyan mondod? - kérdezem tőle, mert elég hihetetlenül hangzik tőle. Akkoriban is sok furcsaság történt körülöttünk, amúgy meg nem is bánom, hogy ez lett belőlünk. Nem annyira pontos így, mert vannak dolgok amik hiányoznak. Hiányzik az, hogy családom legyen meg minden, de itt van a bátyám legalább és igen érte bármit, még ezt is bevállaltam...
Ezzel most célozni akarsz valamire? - kérdezem tőle, de látom, hogy mennyi lenézi azt, amit mondtam. Pedig nem mondtam ostobaságot. Maximum neki nem tetszik, de erről meg nem tehetek. Én ilyen vagyok, s ezen ő se fog tudni soha se változni.
Még, hogy nincs egod. - mondom neki rosszallva, s kicsit nevetnem is kell, hiszen miért ennyire öntelt. Úgy beszél, mintha a világ összes nője a lába előtt heverne, amiben biztos vagyok, hogy nem minden nőnek jön be a titokzatossága, meg a kinézete. Néhány nő jobb ennél, s inkább neki is ilyen után kellene nézni, aki megbecsüli őt.- Te meg gondolom kihasználod őket. - mondom fintorogva. Rossz belegondolni is, hogy minden nővel hempereg. -
Pucér? - nyitva maradt a szám ezen. Mi van?! Ezt ő se mondhatja komolyan, hiszen combközépig ér minden ruhám. Mit kellene eltakarnom.- Ezt mos valami vicc ügye? - kérdezem tőle még mindig kicsit sokkolva, de komolyan mit hisz ez, hogy 700 évvel ezelőtt élünk, ahol a nők teljesen fedettek voltak? - Ettől lenne rémálmod, de a saját rossz tetteidtől meg nem?! Ne nevettess már. - közben rosszallóan forgatni kezdem a szemet, majd lassan felállok. Nem bírok már tovább ülni, direkt cukkol engem. Direkt csinálja és megkapja amit akar. Mindig nyer, de most nem fog. -
Ne nevettess már. - intettem megint le, de most semmi mosoly nem volt az arcomon. Ezt nem mondhatja komolyan. - Rideg, magának való és egy sziklára emlékeztető lenne egy felnőtt? - kérdezem és közben összefontam a  karomat magam előtt. - Tudod mit, akkor inkább nem akarok soha se felnőni. - mondtam neki komolyan, mert így is gondoltam. Soha nem tudnék olyan lenni, mint ő. Úgy viselkedni, elzárni az érzéseimet. Soha, de soha. - Inkább maradok mosolygós, vidám és olyan amilyen vagyok és ezen te se fogsz tudni soha változtatni. - mondtam neki komolyan, majd a hajamba túrtam, s kinéztem az ablakon. Alig hallhatóan, de hozzá tettem. - Hol a régi Ren? Aki tudott mosolyogni, aki kifejezte az érzéseit. Legalább a húgának .. - tudtam, hogy hallja, de nem akartam látni a reakcióját, féltem két dologtól is. Egyik, hogy továbbra is rezzenéstelen arccal nézne, a másik meg egy bosszús nézés lenne. Nem ezt akartam.  De hiányzott a régi Ren, akihez bármikor fordulhattam. Aki azon volt, hogy mindig vidámnak lásson és aki egy ölelésével el tudta űzni minden bajomat... -
Ne terelj bátyus. - mondtam neki megint mosolyogva és most már ránéztem. - Szóval ki is ez a farkas, aki után így bolondulsz? Aki elcsavarta a fejedet? - kérdezem tőle mosolyogva, hiszen nem fog ilyen könnyen témát terelni. Ha valamit tudni akarok, akkor jobb, ha azt el is mondja, mert addig nem fogom békén hagyni. Amúgy meg mielőtt idejöttem, jól utána néztem a dolgoknak, meg csak úgy bűzlik a farkas szagtól, szóval nem hiszem, hogy csak egy estére ugrott volna be hozzá. - Mert érdekel, hogy ki az a nő akihez nem csak pár órára ugrasz be. - mondom neki mosolyogva és önelégült arccal, mert most nem fogja megúszni. - Mikor ismerhetem meg? - kérdeztem tőle ördögi mosollyal az arcomon, hiszen sejtettem, hogy esze ágába se jutna bemutatni nekem. Pedig, ha továbbra is találkozgatni fog vele, akkor muszáj lesz, hiszen én kitartó vagyok. Képes lennék Ren-t az őrületbe is kergetni ezzel, de meg akarom ismerni azt a csajt, még akkor is, ha farkasról van szó. -
Akkor is így gondolnád, ha téged néztek volna tápláléknak? - kérdezek vissza, hiszen belese merek gondolni, mit tettem volna akkor. Jobb nem is rágondolni. Soha se fogom őket tápláléknak nézni, és ha 700 évig ment, akkor ezek után is menni fog. Én meg marad jó vámpírnak, aki szereti az embereket. Nem érdekel kinek tetszik ez és kinek nem. Emberek is lények, s nem lehet őket csak úgy kihasználni. Fortyogok magamban, de ezt a világért se mutatnám ki. Így csak nézek rá kedvesen és aranyosan. -
Megennéd a saját húgodat? - nézek rá döbbenten, de közben hangosan felnevetek. Ő soha se fog változni. De ez már picit nekem is sok volt, hogy mondhat ilyet. De azt is sejtem, hogy részben poénnak szánja, de akkor is ez egy picit durva volt. -
Mert neked is vannak érzéseid. - mondom és közben picit hadonászni is kezdek a kezemmel. Egy pillanatig habozok, hogy oda megyek hozzá, de inkább nem, így csak lehuppanok a heverő karfájára és a lábamat elkezdtem lógatni, mint valami gyerek. -
Hallgattam a történeteit, s alig akartam felfogni, hogy ő mindezt félvállról veszi. Komolyan nem értem mi lett vele, miért változott meg, amint vámpír lett,  hiszen én is meg tudtam maradni a régi. Biztos voltam benne, hogy valami történt, akkor ami ilyen hatással volt rá, de még nem jöttem rá, hogy mi lehet az. - Találkoztál Hitlerrel és nem ölted meg ? Bűnöző lettél? S nők? - mondom habogva, ez picit sok. De mondjuk mit is vártam tőle. Kb. minden nőt megdöntene, aki kicsit is szép. Ez ő, akivel este még ágyba bújsz, de reggel nyoma sincsen. - S legalább emlékeznek rád, vagy mindegyikkel elfejtetted az "remek" éjszakát. - s közben komolyan rajzoltam idézőjelet a levegő, mert a világért ki nem hagytam volna ezt a beszólást. - Te nem vagy normális. - s közben megrázom a fejemet.- Hogy a francba lehetsz ennyire örült, hogy még vadászokkal is összeakadsz? Hmm? Tudod, ha arra jövök vissza, hogy hallott vagy, akkor tuti én is megöltelek volna még egyszer.- mondom neki komolyan, hiszen el se tudnám képzelni az életemet a szeretett bátyusom nélkül. Ő az egyetlen személy akiben megbízok és akire mindig is számíthatok. Ő maradt csak nekem. -
És az milyen is lenne? Szeretném megtudni. - kérdezem érdeklődve, hiszen mindig is érdekelt, milyen pasit képzel el mellém. Kicsit olyan vicces is tőle hallani, szóval mosolyogva néztem rá és vártam a válaszát. -
Rágalom lenne? - nevetem el magamat, s alig bírom abba hagyni. - Te kb. minden két lábon járó nővel ágyba bújnál. - mondom neki.- Szóval nem hiszem, hogy rágalom lenne benne. - kacsintok rá.- S ne cikiz, akkor se fogom a bátyámmal arról beszélni. Az maradt csak az. - mondom neki, s jól megnyomom az "arról" szót, hiszen eszem ágában sincsen vele ilyen dolgokról beszélni. Már csak az kéne, tuti akkor azt kívánnám, hogy arra az időre legyek süket. Még a gondolatra is kiráz a hideg, amint csak elképzelem, hogy elkezd engem kioktatni és magyarázni. Inkább ne, köszi anélkül is megvagyok.-
Nem hiszem, hogy mindegy, mert nem kérdezted volna. - mondom neki szárazon, de még mindig őt nézem, mert nem tud meghatni a tekintette. Akkor is aggódok érte. - Miért nem mozgatod meg a kapcsolataidat, hogy nézzenek utána? - kérdezem tőle, s talán picit kicseng a hangomból az aggodalom is. -
Nem is nézek úgy és még szép, hogy aggódok, mert a bátyám vagy. - mondom neki komolyan. Legalább az egyikünk aggódjon már néha. Komolyan mondom valami érzéketlen kő darab lett belőle a távollétem alatt?! Remélem, hogy nem. -
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Csüt. Aug. 22, 2013 3:22 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next


Shanna & Soren

“ Egy fiatalabb testvér megérhet száz évet, akkor is kistestvér marad. ”


-Nincs olyan, hogy biztos! Régebben azt hittem, hogy a halál az, de nézz csak ránk! Az, amikor biztosnak hisszük magunkat valamiben, csupán illúzió. A sors így segít, hogy nyugodtan csinálhassunk hatalmas őrültségeket.–Kifejtettem a véleményemet, amolyan ellentmondást nem tűrő hangon. Úgy is éreztem, hogy igazam volt, hisz eddig bármire azt hittem, hogy biztos a dolog, végül kiderült, hogy mégsem. De azért jól esett mindig azt hinni, hogy tudom a választ.
-Könnyebb lenne azt megszámolni, hogy ki nem! Tudod, a nők többségének, van ízlése! – Kissé lekezelően reagáltam le a kérdését, mintha a világ legnagyobb esztelensége csúszott volna ki a húgom száján, amire még válaszolni is őrültség volt.
Aztán persze ott lyukadtunk ki, ahol mindig. Az érzéseimről nyitott újabb fejezetet az isten verte Shanna nagykönyvben. Hiába védekeztem azzal, hogy igen is tettem valamit, mégpedig megöleltem, csak nem szállt le a témáról. Makacs kis energiabomba.
-Nem kéne annyira biztosnak lenned ilyesmikben. De, ha annyira tudni akarod, kevés olyan nő van, akit valaha fel akartam szedni, hisz a legtöbb jön magától, de akiket mégis, azokba sem feccöltem túl sok energiát. – Elmagyaráztam neki a dolgot, hátha megérti végre, hogy a „nyitottság” számomra csak zavaró tényező. Inkább lerágtam volna a lábam, minthogy másoknak kelljen beszélnem magamról. Nem, kösz! Én sem voltam kíváncsi mások nyavalygásaira és biztosra vettem, hogy a többi lény sem volt soha kíváncsi rám. Így is sokan lemorzsolódtak mellőlem amint bepillantást nyertek a kis világomba.
- Persze, hogy tetszik másoknak! Melyik férfinak ne tetszene, egy majdhogy nem pucér nő? Ne is mutasd, meg, hogy hova rejthetnél bármit is, mert attól biztos, hogy rémálmaim lennének! – Karba tett kézzel kezdtem bele a mondókámnak, miközben az arcán ülő mosolyt figyeltem arra várva, hogy mikor görbül már le. Nem görcsölnek be az arcizmai?
-Ha nem lennél már gyerek, nem hisztiznél itt nekem! Nézz csak rám! Nem tetszik a modorom, ugye? Én mégsem kezdek el itt cirkuszolni. Ha nem tetszik, az a te problémád, nem az enyém. Így viselkedik egy felnőtt! Tanuld meg szépen!- Ismét kioktattam, de ez már régebben is megtörtént jó párszor, így bizonyára nem érte meglepetésként. Hiába beszélt nekem össze vissza, nem hatott meg. Még, hogy ő már nem gyerek. Ugrál, nyáladzik, duzzog, vigyorog és még egy csomó felesleges dolgot művel akár egy gyerek. Ráadásul ez a mostani divat szerinti öltözködés! Ledér éjszakai pillangóknak épp megfelelő. Ez minden, csak nem nőhöz méltó.  Reméltem, hogy megmaradunk még a témánál egy kicsit, így legalább nem rólam szólt a csevej, de nem. A kis ravasz áttért a farkas témára. Tényleg be kéne varrnom azt a fránya kiélezett orrát.
-Mióta érdekel, hogy kikkel töltöm a szabad időm? – Kérdésére kérdéssel válaszoltam, mert így legalább nem kellett magyarázkodnom neki. Jobbnak láttam, ha semmit sem tud a kis farkasomról, bár abban kételkedtem, hogy képes leszek maximálisan eltitkolni előle. Úgy is kiszagolja majd, hogy kiről van szó. Egy ilyen kis városban, nem is olyan nehéz. De talán az új hely majd lefoglalja annyira, hogy ne kutakodjon utánam. Határozottan jobban járnék, ha soha sem ismernék meg egymást. Shanna bár mindenkit rohadtul szeret, legyen az boszorkány, szellem, ember, vagy bármi más, arról fogalmam sem volt, hogy Bryre hogy reagálna. Ha jól, nekem még az is rossz lenne. A húgom szeret fecsegni, mindenről, jó sokat.
-Az életem minden pillanata lényeges! – Vettettem oda csak úgy mellékesen, majd kérésének eleget téve beszélni kezdtem. Persze csak röviden és tömören. Nem kell semmit túlzásba vinni.
-Megmásztam a Mount Everestet, bár az egy nagyon hülye ötlet volt. Vettem egy vérfürdőt Párizsban, érdekes volt, de utána sok időbe telt a zuhanyzás. Pár évre beköltöztem egy vérfarkasoktól hemzsegő faluba, na, az tetszett. Levadásztam pár vadászt, csak hogy tudják, milyen az, ha a nyúl viszi a puskát. Németországban belebotlottam egy haláltáborba ezért segítő kezet kellett nyújtanom. Hallod, Hitler nem semmi fazon volt! Ő még nálam is jobban utált mindenkit. Aztán híres lettem Kanadában. Igaz, a bűnügyi rovat cikkezett rólam kép nélkül, de az is valami! Kipróbáltam pár ezer nőt, legalább ugyanennyi élőlénnyel végeztem és igen, jó párszor meg is akartak ölni. De az élet nem fer, mert még mindig megvan a fejem! Ja és ide felé jövet még egy csodás estét is eltöltöttem a szomszéd város boszorkány ikreivel. Így hirtelen, csak ennyi ugrott be. Megfelel? – Ecseteltem neki az utóbbi éveim finomított és jócskán letömörített változatát. Hátha ennyivel beéri, és nem faggat tovább. A részletek nem az ő törékeny kis lelkének való információk. Akartam mesélni valami olyat is, ami némileg jobb fényben tüntetne fel, de semmi sem jutott az eszembe. Nem baj, mert most pár évig úgyis meg kell húznom magam. Legalább amíg Shanna itt van. Na meg, ha nem akarom felhívni magamra a város figyelmét, muszáj lesz visszafognom a szürkébbik oldalam.
-Talán mert vámpír vagyok, ahogy te is! Beláthatnád végre, hogy teljesen normális, ha egy embert reggelinek nézünk.- Még az arckifejezése is arról árulkodott, hogy mennyire nem tetszik neki a dolog. Most komolyan, az én drága húgomból hiányoznak a vámpír ösztönök. Hogy a fenébe tudja megállni, hogy ne bolondítsa meg a meleg vér csábító illata? Ez egy örök rejtély volt a számomra.
-Sok a rosszakaróm, ezért a pletykák fele sem igaz! Egyébként is eltorzítják és eltúlozzák a legtöbb sztorit. Ne figyelj oda rájuk! – Rezzenéstelen arccal magyaráztam, mint úgy általában. Csak azt akartam elérni, hogy a mások által, rólam terjesztett rémtörténetekben ne nagyon higgyen. Erre is megvolt a saját okom.
-Nem mondtam, hogy baj. Örülnék egy mai, plasztik cicababa húgnak. A mai még elég frissnek hangzik. Megéhezem a gondolatától! – Összeráncolt szemöldökkel húztam a húgom agyát azzal, hogy örülnék egy másik testvérnek, mi több, meg is enném. Persze ez messze állt az igazságtól.
-Miért kéne megváltoznom? – Oldalra billentett fejjel néztem a lányra, miközben lustán a fotel karfájára ejtettem a kezem. Már megint itt tartunk. Soha sem változom. Úr isten! Ez aztán a katasztrófa!
-Engem nem zavar, ha van valakid! Mármint, ha az a valaki nem egy utolsó kis patkány, akinek még a belei is csak arra jók, hogy felkössem velük. Találj egy normális, hozzád illő fazont és egy szavam sem lesz. – Nem mintha eddig sok szavam lett volna a kapcsolataihoz. Jobban szerettem cselekedni és nem fecsegni, de ez már mellékes. Beszélni kezdett és én figyelmesen hallgattam, ahogy az új ismerőséről áradozott. 750 éves, akkor nem olyan sokkal idősebb nálunk. Shanna láthatóan nagyon kedvelte az említett hölgyet, ezért belőlem is előtört egy csipetnyi kíváncsiság.
-Ne rázd a fejedet! Nem gondolok ARRA, vagy ha mégis, ígérem, nem teszek majd semmit. Gondolod, hogy képes lennék kikezdeni a barátnőddel? Ez rágalom drága húgom! Ocsmány rágalom! – Kellőképp kiemeltem az arra szót, ezzel is rávilágítva arra, hogy milyen röhejes, hogy nem a nevén hívja a dolgot.  Majd felháborodottan folytattam a rizsázást. Miket gondol ez rólam? Nem mintha sohasem tettem volna olyasmiket a múltban, de az már olyan rég volt. Ki emlékszik rá?
Idő közben szóba jött Velence és nem bírtam megállni, hogy rá ne kérdezzek valamire. Ersilia érdekelt, vagyis inkább az, hogy mi lett vele végül. De Hanna sem tudott többet, mint én.
-Értem! Mindegy is! –Morogtam magam elé, majd vágtam egy fancsali képet, mikor a tekintetem a lányra vándorolt.
-Ne nézz már rám úgy, mintha egy elmebeteg épp most próbálna élve megnyúzni! Nem kell aggódnod, minden rendben van! – Idegesített a pillantása és az is, hogy szinte ordított róla, hogy megint miattam aggódik. Ersilia azért annyira sose jelentett sokat, hogy ne bírjam elviselni a hiányát.



Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szer. Aug. 21, 2013 6:15 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next

Shanna & Soren

Akár mit is tesz egy testvér, attól függetlenül testvér marad örökre.



Nem értem soha se mi a baja. Miért nem tud vidám lenni vagy legalább kimutatni azt, de inkább hagytam, most ne fogom csesztetni. Meg szerintem így is az agyára megyek már, hiszen megállás nélkül mosolygok és nem titkolom, hogy mennyire kicsattanok az örömtől. Lehet idős vagyok és sok mindent láttam már, de akkor se változtam, még mindig olyan vagyok, aki megpróbálja látni a dolgok szebbik oldalát.
Ebben biztos vagy? - kérdezem tőle felvont szemöldökkel, hiszen nem értem, hogy lehet ennyire öntelt. - Ki mondta neked ezt a butaságot? - kérdezem tőle, s próbálok még mindig komoly maradni, hiszen nem akarom elnevetni magamat. Na de én ilyen vagyok, hogy szeretek visszavágni neki és tudom azt is, hogy nem sértődik meg az ilyen beszólásaimon.-
Igaz, átöleltél kivételesen. - mondom neki gúnyosan, de örülök, hogy megtette, hiszen elég ritkán csinál ilyet a húgával. - De biztos vagyok benne, ha éppen felszedni akarnál, akkor sokkal nyitottabb lennél. - próbálom megértetni vele, amit akarok. Nem akarom, hogy aki ránézz az egy mogorva, sziklát lásson maga előtt, aki mondhatni jóképű, de ez lényegtelen is. A lényeg az, hogy akkor is ráfogom venni arra, hogy sokkal jobban kimutassa, mit is érez valójában, mert egy idegen számára nem könnyű megfejteni őt. Még néha én se értem őt, pedig több mint 700 éve ismerem, igaz, hogy kisebb időre elmentem, de akkor is...
Hallgatom a szent beszédét, hiszen mit is vártam tőle, legszívesebben tuti valami zsák ruhát adna rám, hogy senki se vessen rám szemet. Viszonzásképpen jól látható módon forgatni kezdem a szemet, s a hajammal kezdek el babrálni, mintha érdekelne is, amint mond. Százszor jobb ízlésem van, mint a legtöbb egy-kalandosának és nem fogom elrejteni az alakomat. Mosolyogva ránézek végül, s nemre intem az ujjammal, hogy fogja be, mert ebbe semmi beleszólása nincsen. - Először is, nekem tetszik és másoknak is a ruhám. Meg nem is fogom megmutatni neked, hogy mit hova lehet elrejteni, hiszen akkor hol a meglepetés ereje. - és még mindig mosolyogva folytatom, hiszen tudom, hogy megint a nem tetszését fogom kiváltani, de ez van, hiszen nem vagyok már gyerek. - Nem vagyok gyerek már, szóval úgy öltözöm ahogyan én szeretnék, s nem is fogom eltakarni ezt a tökéletes alakot, semmilyen zsákba, hiába szeretnéd azt. Ha nem tetszik az, ahogyan megbámulnak, akkor ne nézd Bátyus, mert fogad el végre, nem vagyok gyerek. - mondom neki határozottan, bár lemerem fogadni, hogy semmit se ért az amit mondok. Tudtam jól, hogy neki mindig is az a pici lány maradok, bármit is teszek. Aztán itt ez a farkas dolog, komolyan ennyire nem ismer engem Ren, hogy azt hiszi eltitkolhatja előlem?- Az akinek az illata árad belőled, s ha jól nézem, akkor szőkés vagy valami olyasmi haja van. - nézek rá, hiszen felismerem a dolgokat a cuccain. Ebben mindig is jó voltam, a szaglásomról meg ne is beszéljünk, egyszerűen kifinomult és tökéletes. - Szóval ki ő? - kérdezem tőle kedvesen és ott csillog a kíváncsiság a szememben. Mindig is érdekelt az, hogy ki az akivel kezd közelebb kerülni. Hiszen mindig is reméltem, ha egyszer talán "szerelmes lesz", már ha van ilyen, akkor talán picit jobb irányba mozdul el az élete és ő maga is.
Figyeltem őt, de még mindig fapofával nézet. Akármit is csinálok, akkor se fog soha se mosolyogni, pedig mit meg nem tennék, ha legalább egyszer megint láthatnám.
Gondoltam a lényegesebb dolgokat elmeséled nekem. - mondom habozás nélkül, majd sietve hozzá teszem. -Szerintem jobb, ha tőled tudom meg, mint másoktól, amúgy meg nem hiszem, hogy sokkal rosszabb dolgokat tudnék meg rólad, mint amit már eddig is tudok. - ültem fel, s néztem őt. Nem fogok tágítani, nem fog csak így lerázni, mert inkább elviselem tőle a borzalmakat, mintha mástól hallanám és úgy kellene jó pofát vágnom hozzá.- Szóval mondjad csak. - néztem rá sürgetően, mert nem fogja eltitkolni előlem, mert ha mástól tudom meg, akkor az biztos, hogy "kisebb világháború női" stílusát fogja tőlem látni, amit biztosan nem akar. Néztem őt és vártam ... -
Lehetséges, hiszen te jobban szereted a friss vért, ami még mozgó testben van. - mondtam neki, s picit elcsuklót a hangom. Ő annyira más volt, neki ez is egyszerűen ment, de nekem?! Persze, hogy nem, hiszen én mindig is ember párti voltam, így nehéz volt őket bántani, ha annak lehet ezt nevezni. Örültem annak, hogy van tasakos vére is, hiszen azt legalább önszántukból adják az emberek, de mondjuk nem ezért, de mindegy is. Addig se kell vadásznom menni. -
Ez nem így működik és ezt te is tudod. - mondom neki határozottan. - És miért is ne higgyem el? Talán nem lennének igazak a pletykák? - kérdezem tőle szemrebbenés nélkül, pedig szerencsére olyan távolra nem jutottak el a szörnyű tetteinek a híre, de muszáj tudom és tőle... -
Szóval, mert nem vagyok sík hülye és van agyam, már az is baj? - kérdeztem tőle viccesen. - Azért megnézném, mit csinálnál egy mai plasztik cicababa húgival. -vágok neki vissza gyorsan, hiszen tudom, hogy bedilizne akkor és azt is tudom, hogy büszke rám, hogy én nem olyan vagyok, mint a mai "kicsit felnőtt tinik". -
Te soha se változol. - csapok a levegőbe idegesen és állom a tekintetét. - Miért zavar téged az, ha van valakim? - kérdezem tőle, s közben összefonom a karomat és szűnni nem akaró szúrós tekintettel nézem őt. Nem tilthat el a pasiktól, meg már nem a régi időkben élünk, amikor más mondja meg, hogy kivel kell együtt lenned. Komolyan mondom kikészít, nem fogom soha se megérteni, hiszen én se csapok patáliát soha se a nőügyei miatt. -
Mondhatni az. - mondom neki nyugodtam, s közben nem legesen megrázom a fejemet. Eszedbe ne jusson a közelébe menni úgy, sugallom felé.- 750 éves és kedves, aranyos vámpír, legalább is velem az és segített is sokat. Vagyis inkább próbált segíteni. - mondom nevetve, hiszen én kész katasztrófa vagyok azon a téren, mármint ha emberek bántásáról van szó, vagyis "étkezni" belőlük. Ilyenkor mindig arra gondolok, hogy jó, hogy velem nem tette ezt meg senki, mert tuti felkerestem volna és kicsináltam volna, amiért járkáló vérbanknak nézett. -  De ne is gondolj arra, meg se forduljon a fejedbe. - mondom ellentmondást nem tűrően. Közelébe ne merjen menni, mert akkor biztos kapni fog tőlem, milyen jó is a testvéri szeretett. Reméltem, hogy nem ismerik egymást a múltból, de nekem úgy tűnt nem és ez remélem így is marad, mármint, hogy nem kerülnek közelebbi viszonyba. -
Ersilia? - kérdezek visszadöbbentem, hiszen mindig is azt hittem, hogy már rég elfelejtette és túl van rajta, de úgy látszik most tévedtem. Látom a reakcióját és legbelül elkezdem sajnálni őt, hiszen neki is sok mindenen kellett már keresztül menni, de még mindig emlékszik rá. - Nem tudom. - mondom halkan. - Nem kérdeztem felőle és nem is hallottam. - mondom neki és közben aggódó pillantásokkal nézem őt. -
Vissza az elejére Go down




A poszt írója Ajánlott tartalom
Elküldésének ideje
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Vissza az elejére Go down
 

A nappali

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next

 Similar topics

-
» Nappali
» A nappali
» Nappali
» ..Nappali..
» Nappali

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
rising of the mortals :: Lakások és szobák :: Hoechlin lakás-


Új posztok
tekintsd meg
Pént. Május 31, 2019 10:58 pm
Laurel O. Delgado
Szer. Május 29, 2019 1:28 am
Katherine Pierce
Kedd Május 28, 2019 8:31 pm
Amren Monroe
Hétf. Május 27, 2019 11:26 pm
Lucille Éamon Vodova
Szer. Május 22, 2019 12:03 pm
Katherine Pierce
Hétf. Május 20, 2019 10:43 am
Shiraz Watson
Szomb. Május 18, 2019 10:03 pm
Aingeal Hearn

• ROTM FRPG •