Whatever anyone does or says,
i must be emerald and keep my color

Megosztás
Kevin and Elliott

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Kedd Szept. 18, 2018 6:38 pm
Ugrás egy másik oldalra
Már jócskán besötétedett, nemcsak a vacsoraidő múlt el, hanem már a szokásos - mármint a mi családunkban szokásos - lefekvés ideje is. Betörőként settenkedem a házunk felé, elképzelve, ahogy anya meg apa a villanyfényben úszó házban futkosnak ablaktól ablakig, azt lesve, mikor jövök már. Alighanem ha áramforrás közelébe jutok, és töltőre dugom a totál lemerült telefonomat, kb kétszáz nem fogadott hívásom lesz tőlük, az idő teltével arányosan emelkedő hangnemben meg idegbajt közvetítve. Igazából csodálom, hogy még nem adattak ki ellenem országos körözést.
Annál nagyobb a meglepődésem, mikor végre a házunk elé érve halálos csönd, és teljes sötétség fogad. Pedig már felkészültem rá, hogy anya felbőszült kardfogú tigrisként áll a bejárati ajtóban, csípőre tett kézzel, egy amolyan "gyere csak közelebb fiam" jellegű arckifejezéssel, de semmi. Igazából nem tudom eldönteni, örüljek-e ennek a fejleménynek, vagy sem. A mai napra a jelek szerint megúsztam a fejmosást, de nagyon valószínű, hogy holnap kétszeres, vagy háromszoros erővel esnek nekem mindketten. Ha most nem kapok tényleges szobafogságot, akkor az életben sem. Még csak alig néhány hete, hogy kis híján ott hagytam a fogam a mocsárban, néhány vámpírnak "köszönhetően", és én már kimaradtam éjszakára. Félek, hogy ezt a visszatérő felelőtlenségem számlájára fogják írni - remélem, hogy ha elmondom hol, és miért jártam, nem fogják leszedni a fejemet, max kapok egy enyhe büntit - bár ezt nem tudni soha előre, főleg nem anyánál.
Halkan résnyire nyitom a bejárati ajtót, néma csendben lerúgom a cipőimet, meg leveszem a kabátomat, és felosonok a szobámba, mint az árnyék, még a lélegzetemet is visszafojtom közben. Az emeletre vivő harmadik lépcsőt, ami kissé nyikorog, okosan átlépem, és megkönnyebbülten felsóhajtok, mikor becsukom magam mögött a szobám ajtaját. A szomszédból, Dottie szobájából síri csönd árad, ő már valószínűleg békésen alszik. Na ját, hát a mintagyerek. Bár lehet, hogy csak a tegnapi telihold merítette ki. Abból most én is kaptam némi ízelítőt, még anélkül is, hogy kiváltottam az átkomat - és ez nem az én érdekemben történt, és nem önmagamat helyeztem előtérbe. Hát, ha ezek után valaki azt meri mondani, hogy Elliott Godbert nem fejlődőképes, az hazudik. Sajnos nagy kár, hogy gyaníthatóan még azelőtt, hogy magyarázkodni kezdenék reggel, ki leszek téve egy valódi, apa és anya-féle verbális inkvizíciónak - igazából nem is nagyon hibáztatom őket érte. Pedig az elmúlt időszakban már szinte elkényeztettem az idegrendszerüket a normális viselkedés szabályainak betartásával.
Tényleg késő van már, mégsem vagyok álmos. Az este történtek, a találkozásom és beszélgetésem a falkatagokkal eléggé feldobtak ahhoz, hogy ne az alvás legyen az elsődleges gondolatom. Annyit hallottam már róla, hogy milyen a farkaslét, de hiába is akartam megérteni, ez tényleg elmondhatatlan: olyan, mintha a szexuális élményről szeretnék beszélni valakinek, akinek még sosem volt benne része. Leírható, de átélni lehetetlen.
Az ablakhoz lépek, kinyitom, és a kellemesen hűvös májusi éjszaka illatai úgy zúdulnak be, mintha valami zsilipet nyitottam volna ki. Virágillat, a fák illata, a Holdé, az éjszakáé. Szeretem az éjszakákat. Néha egyértelműbbek, mint a nappalok.
Sokáig időm azonban nem jut az álmodozásra. Jókorát ugrom az ijedtségtől, ahogy a szobám ajtaja kinyílik - jóval kevésbé finoman, mint ahogy én bezártam. A küszöbön pedig ott áll apa, látszólag kifejezéstelen pókerarccal. Viszont ezt már ismerem. Alighanem azt jelenti, hogy most tényleg jókora bajban vagyok - pedig ez a ritkább, hogy ő átmenjen Terminátorba, vagy Megtorlóba. Ez általában anya reszortja, apa pedig készségesen át szokta neki adni a lehetőséget.
- Öhm... hello, apa - próbálkozom vidám, megnyerőnek szánt hangon, bár kb annyit ér, mintha egy fuldokló a saját hajába próbálna kapaszkodni. Szóval, legalább már azzal is tisztában vagyok, hogy alighanem már anya is ébren van - csak ezúttal hagyta apámat érvényesülni. Biztosra veszi - és nagyon sajnálatos módon osztom a nézetét - hogy amit ezúttal apámtól kapok, azt nem teszem majd zsebre.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Pént. Szept. 21, 2018 8:31 pm
Ugrás egy másik oldalra
Régen éreztem már, hogy rájár a rúd a családra vagy önmagában erre a névre, az utóbbi idő viszont rányomta a bélyeget a kapcsolataimra. Nyugtalan vagyok, éjszaka felébredek, agresszívabb is vagyok a megszokottnál. Csak néhány nap és ez mindenkinek fel fog tűnni, mikor tetőzik bennem. A telihold ugyan szintén megtépázta az idegeimet, és talán elég lett volna, ha veszem a fáradtságot, hogy átváltozzak és kiengedjem a feszültséget, de ezt a luxust jelenleg nem engedhetem meg magamnak. Faye ott volt a lányunk mellett, míg én igyekeztem a szálakat kibogózni, mint valami elcseszett nyomozó, de csak egy dolog férkőzött a fejembe. Valami aljadék a vérem és a farkasok életére tört és hiába hallottam ódákat arról a vérszopó Mikaelsonról, a helyzet nyugtalanít. Már csak azért is, mert örülnék, ha ez lenne a legkisebb problémám, de nem az. Nem véletlenül nem volt itthon Dottie, nem véletlen, hogy mostanában nem szívesen veszítem őt szem elől és ez lassan olyan mértékeket ölt, hogy még vásárolni is előbb megyek vele, minthogy csak úgy kiruccanjon a barátnőivel. Veszélyben vannak mindannyian és jelenleg még tanácstalan vagyok affelől, hogy tudnám megóvni őket anélkül, hogy meg ne neszelnék a sáros múltamat. Sose voltam szent életű, de még a nejem elé se álltam oda az igazsággal azok után, hogy megvádolt, hogy megcsalom. Csalja őt a bánat, nem azért vettem el feleségül. Ennyit azért feltételezhetne rólam. Azóta köztünk sincs minden rendben. Mellettem alszik, de távolinak érzem, mint legutóbb Elliott születésénél, mikor úgy istenesen elkúrtam mindent. Most talán még súlyosabb a helyzet, de mégis hogy tudnék a szemébe nézni és azt mondani, hogy: "Drágám, arra vadászok, aki a családunkra feni a fogát." Persze a vérünk minden tényezőt megelőzően szent és sérthetetlen, így a gyerekeink védeme mindennel szemben prioritást élvez, de nem tudom csak úgy beismerni, hogy kicsúszott a kezemből a gyeplő.
Inkább vagyok kialvatlan és goromba, utóbbival legalább nem hazudtolom meg magam. Ha oldalra fordulnék most láthatnám Faye arcát kisimulni, bár a történtek fényében az ő biztonságérzete is megkopott kissé. Csak én viselkedem úgy, mint akinek sose volt. Az orrnyergemet masszírozva döntöm a fejem a támlának és halk, de annál nagyobb sóhaj szakad fel a mellkasomból. Érett már egy ideje. Az oka pedig nem más, minthogy a jellemben sokszor rámcáfoló fiam végre hazatolta a képét. Komolyan úgy viselkedik olykor, mintha szarna az egészre és a nagy mellénye mellé jónéhány vámpírpofont is elbírna viselni. Csak azért nem nyugtalankodtam miatta, mert hetek óta működik a vérmágia köztünk - persze a tudtuk nélkül. A támadás után nem tűrtem ellenvetést sem ellenkezést a nejem részéről, mikor őt is a hatálya alá vontam. Ahányan vannak, annyi felé mennek ugyanis New Orleansban, mindükkel nem tudom tartani az iramot, az erőm viszont képes erre helyettem is.
Mellettem nem érzékel belőle semmit, az én érzékeim viszont kiszűrik a levegőből a változást, nem véletlenül indulnak meg a lábaim a folyosó irányába. Szinte érzem magamban, hogy minden lépéssel egyre mélyebb nyomot ver belém a düh, amit jelenleg érzek. Az ajtót mégis úgy húzom be magam mögött, hogy jöttömet ne lehessen előre megjósolni. Ha már a hangulatom az első pillantással nagyvonalakban azonosítható is. A hirtelen  arcomba tóduló huzat egy kis józanító erővel bír ugyan, de szemeimben megvillan a narancsos fény, mely az éjszaka sötétjében jelzi, hogy bár apai minőségemben érkeztem, azért elég sok önuralom kell ahhoz, hogy ehhez tartsam is magam. Helló apa? A tetten érés üde kis színfoltja..
- Tudom, eléggé lefoglalt a settenkedés, de biztos volt időd egy pillantást vetni az órára. Vagy esetleg a nap többi részében a telefonodra... - hangom mély, kiütközik rajta, hogy órák óta hallgatok a szoba csendjében. Nem emelem fel, nincs szükségem arra, hogy Dottie összerezzenjen és Elliott megússza egy csúnya pillantással meg a kora reggeli kényszerébresztővel, amint az anyja kiszedi belőlem, hogy fél háromkor támadt kedve hazakecmeregni az istentudja honnan. Remélem van egy jó - vagy legalább elfogadható - sztorija, amivel megpróbál megetetni még mielőtt elragadtatnának a forrongó érzéseim.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Szept. 23, 2018 3:47 pm
Ugrás egy másik oldalra

Kevin and Elliott



Jószerével még arra sincs időm, hogy végiggondoljam a tegnap és ma éjszaka történéseit reálisan, logikus és tiszta fejjel, mikor a szobám ajtaja úgy csapódik ki, mint a városi kocsma lengőajtaja valami középkategóriás western-moziban, de ezúttal Charles Bronson helyett apa áll az ajtóban - a tekintete viszont épp olyan szúrós, mint ahogy a vadnyugati filmek híres hősének. Tudja fene, hogy miért, de valahányszor így néz rám, úgy érzem, hogy centiket vesztek a normál magasságomból - talán éppen azért, mert a zordon pillantásokat eddig ösztönszerűen anyához kötöttem. Apa jóval toleránsabb volt velem, ergo ha ő berágott rám, akkor ott tényleg problémák vannak, és jobb, ha lapítok: valószínűleg kizárólag az ment meg a még nagyobb kulimásztól, ha teljesen őszinte leszek vele.
- Gyere be, apa - mondom, letéve az előző, vidám hangnemben való társalgásról. Úgyis felesleges és eredménytelen lenne. Egyébként is jobb, ha a szobám négy fala közt kapom a felelősségrevonást, még mielőtt arra eszmélnék, hogy anya meg Dottie szájtáti, vagy épp lelkes közönségként néznék végig a megtorlást.
Megvárom, míg nemzőm beljebb sétál, és bezárja maga mögött az ajtót, aztán kihúzom a mobilomat a farzsebemből, és az ágyra dobom.
- Lemerült. Még valamikor délután. Nézd meg, ha nem hiszed el - vonok vállat. - Persze, tudom mit akarsz mondani. Igazad van, hülye vagyok, ez tény, mert ellenőriznem kellett volna indulás előtt. A mocsár meg nem arról híres, hogy elektromos áramforrással, meg mobil átjátszó tornyokkal lenne megspékelve a hely. Ami az órát illeti, nem néztem, ahogy mások sem. A történtek sodrában egyszerűen egyikünknek sem jutott eszébe - mondom, és figyelem apa tekintetét, amely még mindig szó szerint sárgarépa-színben világít felém a kinti utcalámpa halványan beszűrődő fényében. Ezzel tulajdonképpen megadtam a választ is a kérdésre, hogy hol is jártam, és mivel-kivel töltöttem el az időmet, mialatt a családom tagjai a hajukat szálanként tépték ki idehaza.
- Ha nem hiszel nekem, kérdezd csak meg a falka tagjait. Valószínűleg mind tanúsítják majd az általam elmondottakat - ülök aztán le az ágyra. A hangomban nyoma sincs a dacosságnak, vagy épp a sértettségnek - fél évvel ezelőtt még így lett volna, felháborodva berzenkedtem volna a felelősségre vonás meg a nyomozgatás ellen is. De azóta hónapok teltek el, és a nemrég ellenem végrehajtott vámpírtámadás kigyomlálta belőlem azt a kölyköt, aki valaha voltam. A hangom ma már egy felnőtt, józan férfié. Valójában ha belegondolok ebbe a fejleménybe, nem tudom eldönteni, ez kinek a számára meglepőbb: apának, vagy nekem magamnak.
- Adsz egy esélyt, hogy elmondjam, mi okból is voltam ott, ahol? - kérdezem aztán higgadtan. Normál körülmények között egy másodpercig sem kételkednék az igenlő válaszban, de amilyen mérgesnek most apát látom, azon se csodálkoznék, ha anélkül döngölne a földbe, hogy megadja nekem az esélyt az esti mesére - már amennyiben a valóságot nevezhetjük így.


©️ ZENE: SZÁM CÍME | MEGJEGYZÉS: -
Vissza az elejére Go down




A poszt írója Ajánlott tartalom
Elküldésének ideje
Ugrás egy másik oldalra
Vissza az elejére Go down
 

Kevin and Elliott

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Elliott & Kevin & Faye
» Kevin M. Crusader
» Kevin Godbert
» Kevin & Faye
» Faye and Elliott

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
rising of the mortals :: Múlt-


Új posztok
tekintsd meg
Pént. Május 31, 2019 10:58 pm
Laurel O. Delgado
Szer. Május 29, 2019 1:28 am
Katherine Pierce
Kedd Május 28, 2019 8:31 pm
Amren Monroe
Hétf. Május 27, 2019 11:26 pm
Lucille Éamon Vodova
Szer. Május 22, 2019 12:03 pm
Katherine Pierce
Hétf. Május 20, 2019 10:43 am
Shiraz Watson
Szomb. Május 18, 2019 10:03 pm
Aingeal Hearn

• ROTM FRPG •