Whatever anyone does or says,
i must be emerald and keep my color

Megosztás
Sürgősségi osztály

Dhámpír •• enyém az örök ifjúság és szépség
Mark Greene
Sürgősségi osztály Tumblr_oqitautloQ1sasfc6o1_250
Kedvenc dal :
Tartózkodási hely :
■ ■ mystic falls ■ ■
Hobbi & foglalkozás :
■ ■ surgeon ■ ■



A poszt írója Mark Greene
Elküldésének ideje Szomb. Márc. 10, 2018 4:49 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Moon & Mark

- Még mindig nem én vagyok az, akinek félnie kellene tőle. – Semmilyen kárörvendés nem volt a hangomban. Moon egy fiatal lány volt, aki valamiféle bajba keveredett és emlékezve a vérmérsékletére, valamint a családjáéra is, nem igazán várhattam túlzott együttműködést. Szerencsére kevés dolog volt képes felhúzni és némi feleselés egyáltalán nem volt a „nem bírom elviselni” listámon. Mondhatnám, hogy az orvosként eltöltött évek megedzettek, hiszem bőven találkoztam az együttműködést teljesen elutasító betegekkel és olyanokkal is, akik akár az infúziót kitépve a karjukból rohantak kifelé a kórház ajtaján, de igazából olyasfajta türelemmel születtem, amely engedi, hogy más akár fát vágjon a hátamon. Persze, azt értékeltem, hogy Moon még nem próbálkozott meg kiugrani az ablakon a sérülése ellenére.
- Én elhiszem és mivel már harmadjára mondod, nem is foglak azzal gyanúsítgatni, hogy bedrogoztad magad. – Biztosítottam. Nem mintha érdekelné a véleményem, de reméltem, hogy tényleg van annyi esze, hogy nem visz be ilyesfajta szemetet a szervezetébe. Jó dolog a bulizás és a végtelenül szabad élet, ám nem szabad elfelejtenie, hogy a varázsereje egyáltalán nem fogja megvédeni a sebezhető emberi lényét. Ezt mutatja a mellékelt ábra is.
- Miért ne érdekelne? – Éppen olyan értetlenséggel kérdeztem vissza, mint ahogy ő vonta kérdőre az érdeklődésemet. Az lenne a furcsa, ha ügyet sem vetnék arra, mibe keveredett annak ellenére, hogy hónapokig voltunk egymás mindennapjainak részei. Ugyan annak az időszaknak is van már pár éve, ettől függetlenül ugyanúgy hozzám tartozott, mint bármi, amit eddig csináltam. – Van egy olyan érzésem, hogy hiába játszod a durcás kislányt, nem esne jól, ha más kezei közé löktelek volna és az sem érdekelne, hogy élsz-e vagy halsz. Arról nem is beszélve, hogy szerettem volna hallani tőled a sztorit, mielőtt az egész kórházat megpróbálom rávenni arra, hogy ne hívják fel a rendőrséget, akik fél órán belül az ágyhoz bilincselnének. – A fegyver és drog külön-külön is elég lett volna, együtt pedig eléggé gyilkos kombó volt, még egy ilyen istenháta mögötti kisvárosban is. Az utolsó gondolatom lett volna riasztani bárkit is azért, mert Moon ilyen állapotban esett be az ajtón, ám nem csak én dolgoztam ebben az intézményben, így az én szemhunyásom a dolog fölött egyáltalán nem elég. – Az is egy lehetőség, hogy elmondod nekik kicsit jobban kifejtve, nevekkel, hellyel, amit nekem, aztán amint kapsz a véremből és jobban leszel, mehetsz is egy következő városba, de lehetőleg nem egy másik kórházba. – Tettem hozzá. Nem volt jó így látni ezt a lányt. Mindenképpen kapni fog a véremből, valószínűleg ő is ismer annyira, hogy ezt tudja, csak felajánlottam neki a lehetőséget, hogy valami jót is tegyen.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szer. Jan. 31, 2018 8:12 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Mark && Moon
- Mert valaha használt? Lehet lassan szemüveget kellene csináltatnod. – felelek pimaszul, még ha pokolian fáj is a varrás helyénél. Miért velem kell ilyennek történnie? Semmi rosszat se tettem most kivételesen, tényleg csak bulizni szerettem volna egyet, de az meg nem lehet akkora vétek, hiszen a korosztályomban szinte mindenki eljár szórakozni. Egy kis lazítás mindenkinek kijár, és nem mehet mindenki a nyuggerklubba dámázni. – Lehet, de anyám haragja arra is lecsap, aki bármennyire is köthető a dolgokhoz. Ismered már őt, vagy még erre nem jöttél rá, hogy rosszabb, mint egy tornádó. Előbb letarol mindenkit, utána kérdez csak. – igen, anyámat nem volt könnyű kibillenteni a lelkibékéjéből, de ha megtörtént, akkor jobb volt menekülni, mert utána csak romok maradnak utána, mint egy fékezhetetlen vihar után. Mindegy is, remélhetőleg nem fogja felhívni anyámat, én biztosan nem, azt meg ajánlom, hogy ő se tegye meg, mert a végén zöld hajjal rohangálhatna kezdetnek, aztán majd meglátjuk, hogy milyen csibészséget követnék el az erőmmel.
Az pedig szép lassan egészen világossá vált, hogy csak azért nem segített egyszerűbb módon, mert akkor nem kapott volna válaszokat. Most viszont nem tudok elfutni előle, se átváltozni vámpírrá, ha netán meghalnék. Pazarr, de tényleg. Csak nyerjem vissza az erőmet és biztos lehet, hogy megtréfálom. Vagy ha már ennyire ágyban akar tartani, akkor talán lehet be is költözhetnék rövid időre hozzá. Hadd szerezzen még pár szál őszes tincset. Kedvességem most is határtalan.
- Akkor se fogyasztottam drogot. Mégis mennyi nyelven ismételjem el? Fogalmam sincs, hogy miként került a szervezetembe. Ennyire felelőtlennek ne nézzél már! – csattanok fel erőteljesebben. Kész szerencse, hogy nincs más ebben a szobában és az ajtó is csukva van. Legalább a hangomat már kezdem meglelni. Hullámos tincseimet pedig kifújom az arcomból dühösen. – Egyébként is miért érdekel ennyire? Csak nem aggódsz értem? Miért tennéd? – az értetlenség pedig könnyedén kiül az arcomra, mert nem értem, hogy egyáltalán minek töri magát. Miért akar válaszokat? Netán bosszút állna? Vagy éppen miért aggódik ennyire a dolgok miatt, miért foglalkozik ennyire velem, vagy éppen az esetemmel, hiszen évek óta elhagyta ő is a családunkat… nem tartozik nekünk már semmivel se. Míg talán mások örömmel fogadnák vissza, én annál kevésbé tudom megbocsájtani a tékozlok hazatértét.
- Miért érdekel ennyire? – kérdezek előbb vissza, majd duzzogva pillantok rá, mert nem vagyok már kisgyerek, még ha részben kezd olyan érzésem lenni, hogy annak akar kezelni. Teszek őrültségeket, de attól még sose esett meg velem ilyen. – Bulizni indultam, talán még emlékszel, hogy mit is jelent ez a szó, vagy bulizni. - grimasz kúszik a képemre, ami inkább volt kisebb kötekedés a részemről, mintsem barátságos. - Jól éreztem magam egy társasággal, aztán egy mocskos szobában ébredtem fel. Kába voltam, de sikerült kijutnom a szobából, de mielőtt a házból távozhattam volna, hallottam azt, ahogyan valaki felhúzza a fegyvert. Szó szót követett, azt hiszem egyedül az erőmnek köszönhető az, hogy a combom sérült meg, nem pedig holtan fekszem valahol. Most jobb? Vagy jön az újabb leszúrás? – pillantottam rá kócos tincseim alól, miközben összefontam a karomat is magam előtt, miután sikerült kicsit feljebb ülni az ágyban. Komolyan, ha kell farkaszemet is nézhetünk, de nem vagyok kisgyerek, így ne is kezeljen annak!


40   ● ● coded by elena
Vissza az elejére Go down

Dhámpír •• enyém az örök ifjúság és szépség
Mark Greene
Sürgősségi osztály Tumblr_oqitautloQ1sasfc6o1_250
Kedvenc dal :
Tartózkodási hely :
■ ■ mystic falls ■ ■
Hobbi & foglalkozás :
■ ■ surgeon ■ ■



A poszt írója Mark Greene
Elküldésének ideje Szer. Jan. 31, 2018 10:21 am
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Moon & Mark

Hitetlenkedő félmosolyt villantottam felé, amivel jeleztem, hogy szerintem ő maga is pontosan tudja, hogyha a vérem hatására némileg jobban érezte volna magát, már régen nem lenne itt. Talán nem sok értelme volt bent tartanom, de ha már úgy döntött, hogy ebben a kisvárosban érzi jól magát éjszaka és vágja tönkre magát annyira, hogy nem marad más választása, mint drámaian beesni a kórház ajtaján és engem hívni, akkor igenis kíváncsi lehettem arra, pontosan mi történt vele. Így nem volt más választása, mint szépen az ágyban maradni addig, míg el nem csiripeli, mit művelt magával.
- Nekem nincs félnivalóm az anyádtól. Ha nem vetted volna észre, én szedtem ki belőled a golyót, ezzel megmentve az életedet. Te vagy az, akinek össze kellene húznia magát, ha rájön, mibe keveredtél. Sőt, lehet jót is tenne neked egy kis anyai fejmosás. – Kissé előre dőltem a székben. Moon bajkeverő volt, de volt egy bizonyos határ, amit nem lépett át, legalábbis ezt gondoltam. Hogy ebből mi igaz és mi nem, úgyis kiderül a beszélgetésünk során. Ha nem, akkor nem tudok mit tenni érte, sőt, már most kivételes helyzetben volt. – Lőtt sebbel hoztak be és még drog is volt a szervezetedben, szóval igen, helyettem egy járőrnek kellene itt ülnie, aki kevésbé kedvesen kérdezgetne arról, hogyan sikerült golyót szerezned és telenyomni maga anyaggal. Most nem én vagyok a rosszfiú. – A toxikológián megszokottabb volt a Moon korabeli fiatalok látványa, mint a sebészeten: kevesen kerülnek a szike alá azért, mert drogoztak vagy éppen túlitták magukat. Moon helyzete ezért is volt súlyosabb, főleg, hogy az elmondása szerint fogalma sincsen arról, hogyan került drog a szervezetébe. Kételkedhettem volna, de őszinte megdöbbenést láttam az arcán, én pedig büszke voltam arra, hogy képes voltam kiszúrni, ha valaki hazudik. A megérzés, miszerint Moon igazat mond egyáltalán nem nyugtatott meg: ki tudja, mit műveltek vele, amíg nem volt magánál?
- A golyó, amivel meglőttek súrolta a combartériádat. Kész csoda, hogy nem véreztél el, míg beértél ide, most pedig azt mondod, hogy bedrogoztak és fogalmad sincs, hogy kerültél az ország egyik feléből a másikba. Legalább abba avass be, amiről dereng némi halvány emlékkép. – Azzal, hogy elmondtam neki, milyen állapotban jött ide, választ is adtam a kérdésére, miszerint miért nem adtam neki a véremből… nem vállalhattam a kockázatot, hogyha esetleg meghal, akkor bármilyen következménye legyen annak, hogy a vérem a szervezetében volt. Sokkal biztonságosabbnak tűnt az emberi, általam jól ismert orvoslás útján lépdelni, így legalább volt némi lehetőségem arra is, hogy megtudjam, mi történt vele.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szer. Jan. 10, 2018 8:29 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Mark && Moon
Fogalmam sem volt arról, hogy miért történik velem ez a sok szarság hirtelen, de abban is biztos voltam, hogy vélhetően még a korábban ért sokk, vagy éppen az a tény, hogy egy kórházban tértem magamhoz – vagyis ismételten egy idegen helyen – semmin se fog változtatni. Mintha hirtelen még ez is kevés lenne, pedig érzem a zsigereimben, hogy nem ok nélkül voltam abban a házban, nem véletlenül volt ott egy fegyveresőr is. Egyszerűen csak még mindig túl zavaros volt minden és még mindig nem igazán értettem azt se, hogy miként eshetett ki ennyi emlék, vagy miként tudtak úgy idehozni, hogy fel se tűnt, mármint ebbe az idegen városba. Egyszer talán megnéztem volna, de akkor se ilyen módon.
- Vélhetően meggyőzhetőbb lettem volna, mint gépek csipogására ébredni és egy begyógyszerezett orvos hatást keltő orvos beszédére. – kisebb grimasz jelent meg az arcomon, hiszen tudom, hogy bunkóság volt így beszélni vele, de ha a hátam közepére kívántam a helyzetet, vagy csak úgy elegem volt mindenből, akkor mondjuk azt, hogy még kevésbé voltam angyali, mint alapjáraton lennék.
- Rendőrségnek? – kérdeztem vissza egy keserű nevetés közepette, miközben próbáltam egy picit feljebb ülni, hogy jobban lássam őt, de nem éppen ment úgy, ahogyan szerettem volna. Mi a franc történt velem? Miért fáj a lábam? Miért érzem magam még mindig ennyire kómásnak? Mintha csak egy halovány köd telepedett volna még mindig elmémre, de ez másabb volt, mint az, amit akkor éreztem, miközben jöttem ide, vagy éppen mielőtt összeestem. – Ha szólsz nekik, akkor ők felhívják anyámat, lévén nem múltam el 21 éves. Abból pedig az következne, hogy kizsigerelne téged is, de ha szeretnéd megtudni, hogy milyen anyám céltáblájának lenni, akkor előtte hozz legalább nekem popcornt. – hamis mosoly kúszott az arcomra. Vajon mit tenne az a nő, aki képes volt a saját lányának is fájdalmat okozni, amikor majdnem megöltem az egyik iskolatársamat évekkel ezelőtt? Őket védtem pedig, mégis nekem fájt jobban, mint annak a kisszarosnak, aki még annyira se tudott verekedni, mint egy csaj. – Azt hiszem ebben most már cinkostársak leszünk, mert mind a kettőnknek akkor lesz a legjobb, ha senki se tudja meg. – tettem még hozzá ártatlanul, de azért be kell látnia neki is, hogy az a banda, nem ártatlan angyalkák tömörüléséből született meg. A feltételezése pedig sértő, ennek pedig egy kisebb horkantással hangot is adok. -  Arra netán nem gondoltál, hogy én nem vettem be semmit se, ezért nem tudtam felelni? – vonom fel kérdőn a szemöldökömet, ahogyan  őt fürkészem. – Életemben egyszer próbáltam, akkor is 18 éves voltam. Semmi felemelő nem volt benne, de ez talán magyarázatot adna arra, hogy miért van képszakadásom és miért ebben a városban tértem magamhoz New Orleans helyett. – gondolkodom hangosan és hirtelen bele se gondolok abba, hogy ezzel talán többet mondtam, mint kellene, hiszen egy helyre nem jött volna sose a családom eddig, még pedig arra a helyre, én viszont ott voltam. Ami egyet jelent azzal, hogy szökevény vagyok.

40   ● ● coded by elena
Vissza az elejére Go down

Dhámpír •• enyém az örök ifjúság és szépség
Mark Greene
Sürgősségi osztály Tumblr_oqitautloQ1sasfc6o1_250
Kedvenc dal :
Tartózkodási hely :
■ ■ mystic falls ■ ■
Hobbi & foglalkozás :
■ ■ surgeon ■ ■



A poszt írója Mark Greene
Elküldésének ideje Szer. Jan. 10, 2018 8:00 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Moon & Mark

Biztos voltam benne, hogy ha Moon magához tér, nem fog neki tetszeni a környezet. Nem azért gondoltam így, mert annyira jól ismertem volna, hanem mert nagyon ritka az olyan ember, aki örülne, ha egy kórházi ágyon kell magához térnie és muszáj elfogadnia, hogy valószínűleg nem fog pár percen belül felpattanni és a következő éjszakát a saját ágyában tölteni. A legtöbben inkább az otthonukban lábadoznának, de mivel senkit sem viccből műtenek meg, az orvosok egyik munkája, hogy letörjük a betegek hirtelen támadt, saját jóllétükre vonatkozó tévképzeteiket. Kezdő orvosként azoknak, akik nem tudnak nemet mondani eléggé meggyűlik a bajuk az akadékoskodókkal, de én teljesen nyugodtan ücsörögtem a fotelben és figyeltem, hogy a lassan pislogó lány előtt valószínűleg éppen kitisztul a világ. Ha nem is volt teljesen tiszta neki minden, legalább már tudta, hol van.
- Ha a véremet adtam volna és megpróbállak bezárni, talán nyugton maradsz? - Felvont szemöldökkel néztem rá. Esélytelen, huszonnégy órára sehová se lehetne bezárni ezt a lányt úgy, hogy jól van. Ha most próbálna a lábára állni, akkor nagy eséllyel összecsuklana, ha rosszul lépne, talán még a varrata is felszakadna és akkor ugyanott lenne, ahol a part szakad. Én pedig még csak azért sem adnék neki a véremből, mivel nem hallgatott rám és annyiba sem nézte a fáradozásaimat, hogy pár óráig pihenjen.
- Ugye tudod, hogy nem nekem kellene itt ülnöm, hanem egy rendőrtisztnek? - Kérdeztem rá egyenesen, hallva a kissé ellenséges hangnemét. - Nem szóltam még senkinek, mert előbb én akartam beszélni veled. Anyád sem tud arról, hogy itt vagy. - Nagy esély van rá, hogy kiakadna. Amennyire jól tudom, eddig nem igazán volt rá példa, hogy túlságosan kiszakadjon a családjából és bár eléggé szabados életet éltek, ha a lányát egy mondatban emlegetném egy fegyverrel és némi droggal, lehet, hogy szívrohamot kapna. - Amikor beestél a kórházba, túl tágak voltak a pupilláid, de arra nem tudtál válaszolni, hogy mit vettél be. Kokainra tippelek. - A pulzusa is szapora volt és más jelek szintén megjelentek rajta, de jobbnak láttam egyenesen rákérdezni, mint a háta mögött találgatni.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szer. Jan. 10, 2018 5:16 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Mark && Moon
Egyáltalán nem így képzeltem el az estémet, de leginkább a reggelemet nem, hogy egy idegen városban fogok magamhoz térni, valami koszfészekben, ahonnan még elengedni se akarnak. Sose voltam angyali teremtés, azt inkább meghagytam egyelőre Do-nak. Basszus, remélem ő jól van, de nem volt ott más senki. Nem, azt csak hallottam volna, vagy a lövésre adott volna ki valami hangot, ha ott van, nem? Korán hazament, mert dolgoznia kell menni, vagy mit magyarázott. Vagy az inkább Leslie volt a legutóbb? Túlzottan is összefolytak a képek, az arcok és az, hogy ki mit mondott. Az se kecsegtetett sok jóval, ha anyám megtudja, hogy mi is történt velem, akkor vélhetően eleven fog megnyúzni, majd pedig a saját kis varázstrükkjeivel megteremteni számomra a börtönömet. De az is lehet, hogy Leslie gyorsabb lesz. Nem, nem tudhat róla. Do-nak meg majd mondok valami mást, mert a végén többet se jönne el bulizni velem. Nem értem, hogy miként nem tűnt fel, hogy valami nem stimmel.
Azt hittem, hogy sose érek el a kórházba és nem sokkal a megérkezésem után szinte a földön kötöttem ki. Próbáltam magamnál maradni, de olykor biztosan estek ki akár rövidke másodpercek vagy több is? Legszívesebben ellökném azt a kezet, aki a hajammal babrál, de nincs erőm hozzá. A látásom egyre homályosabb, de a mélyhang egészen ismerős. Az arc is egy pillanatra az, amikor éppen nem elmosódott a kép, de aztán szinte minden egyre inkább tompább kezd lenni. Olyan, mintha a világ valami fura festménnyé változna, ahogyan elmosódnak a határok. Érzem még, ahogyan felemelnek, vagy éppen megszúrnak, beszélnek is hozzám, de mégse igazán fogom fel a körülöttem történteket. Csak azt, hogy túlzottan is magyaráznak, mintha csak valami káoszos festmény kezdene kialakulni. A színek ezernyi játékával ötvözve.
Ütemes csipogásra leszek figyelmes, lassan nyitom ki a szememet, hiszen a fény túlzottan is zavar és most is annyira kábán érzem magam. Kell egy kis idő, mire kezdem megszokni a hangokat, a fényt és szép lassan mire ráébrednék, hogy pontosan mit is keresek itt, addigra megszólal a férfi. – Nem lett volna egyszerűbb, ha csak megitatsz a véreddel és utána bezársz 24 órára? – feleltem nyúzottan és hozzám méltóan forrongtam, hiszen sokszor megtettem már korábban is, így vélhetően számára se volt újdonság. Megdörzsöltem a szemeimet, az arcomat, hogy utána megállapodjon a pillantásom rajta. – Mint akin átment egy egész vonat. Mit kell aláírnom ahhoz, hogy elmehessek innen? Remélem anyámnak nem szóltál róla. – tettem még hozzá az utolsó mondatot nem éppen kedvesen. Bár fogalmam nincs, hogy vélhetően anyám haragjában kire is súlytana le jobban rá, vagy inkább rám. De ismerve őt eléggé esélyesnek találom azt, hogy ő is jóadaggal kapott volna a „kedvességből”. Magamat ismerve meg nem volt csoda, hogy így is alig vagyok még maganál, a világ se teljesen tiszta, ahogyan a fájdalom se olyan, mint amikor belerúgsz valamibe, de máris menne innen. Utálom a kórházakat, így érthető, hogy a lehető leghamarabb akartam lelécelni innen.


40   ● ● coded by elena
Vissza az elejére Go down

Dhámpír •• enyém az örök ifjúság és szépség
Mark Greene
Sürgősségi osztály Tumblr_oqitautloQ1sasfc6o1_250
Kedvenc dal :
Tartózkodási hely :
■ ■ mystic falls ■ ■
Hobbi & foglalkozás :
■ ■ surgeon ■ ■



A poszt írója Mark Greene
Elküldésének ideje Szer. Jan. 10, 2018 4:03 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Moon & Mark

A tegnap műtött férfi kórterméből kifelé jövet felkaptam a nővérpulton hagyott kávémat. A beteg állapota megfelelő volt, de mivel sajnos a levegőben lebegett, hogyha ötvenkét órán belül nem tér magához, akkor le kell mondanunk róla, ezért a biztonság kedvéért megkértem a mellettem sétáló és feladatokra szomjazó rezidenst, hogy lehetősége szerint óránként nézzen rá és azonnal szóljon, ha bármi változás áll be az állapotát illetően. Emellett még egy másik betegnek elő kellett jegyeztetnem a CT-t, amit a fél óra múlva esedékes műtétem elvégzése utánra időzítettem. Ma sem unatkoztam. Igazából, ezért választottam ezt az életformát.
Éppen, amikor leöntöttem a torkomon a pohár alján lötyögő maradék koffeint, a hangosbemondó a nevemet kezdte üvölteni és a csipogóm is őrült sípolásba kezdett, de a szerkezetre pillantva semmit sem tudtam meg, csak annyit, hogy sürgős eset miatt riasztanak. Futólépésben indultam a harmadik emeletről a bejárati nővérpult felé. Félúton találkoztam az egyik ügyeletes nővérrel, aki a rohanásban, mély levegővételek közepette annyit tudott elmondani, hogy egy fiatal lány esett be az ajtón, aki csak az én nevemet tudta kinyögni. Hirtelen a legrosszabbra gondoltam: mi van, ha Chantele-nek esett baja? A másodperc töredékrésze alatt rájöttem, hogy neki dhámpírként túl sok baja nem lehet, de... talán elveszítette a kontrollt saját maga felett és az áldozatát hozta be, mert ő maga sokkot kapott. Manapság már minden eshetőségnek muszáj volt megfordulnia a fejemben, még inkább gyorsítva a lépteimen alig vártam, hogy letisztuljon a szituáció. Az érkezésemmel egy időben tolták a kisebb tömeg mellé a hordágyat. Egészségügyi dolgozók és nem tudják, hogy nem bámészkodunk feleslegesen?
Leguggoltam a lány mellé és magam felé fordítottam a fejét. A barna hajzuhatagot kisöpörve az arcából először a zavaros tekintetével találkoztam, hogy aztán az egész arca elém tárulva közölje, hogy már találkoztunk korábban.
- Moon? - Nem vártam választ, inkább a saját gondolatomat próbáltam megerősíteni arra vonatkozóan, honnan ismerős a lány. Körülbelül két éve láthattam utoljára, amikor még inkább tinédzsernek lehetett hívni, mint fiatal felnőttnek. Nem sokat változott, bár az állandó nevetéshez és kötekedéshez képest elég nagy változás volt a kórházba sebesülten való bezuhanás. Az övéhez hasonló, hirtelen beesések ritkák voltak és eléggé meg is nehezítették az itt dolgozók dolgát, nem volt előzetes fogalmunk a velük való történésekről, még a vitális paraméterekről sem tájékozódhattunk a mentősöktől, mindenféle előzetes adat nélkül kellett megkezdeni a munkát. A pupillalámpával a szemébe világítottam és sóhajtottam egyet. - Oké, tegyük fel és készítsék elő a kettes műtőt. - A lány alá nyúltunk, hogy a hordágyra emeljük és meghagyjam a nővérnek, hogy próbálja fenntartani a lány figyelmét, ne engedje, hogy elájuljon. Ez a műtét sürgősebb volt, mint ami eleve várt volna rá, pár percen belül már be is mosakodtam. Nem volt könnyű dolgunk, Moon vérzése a combjából indult, valószínűleg csak az adrenalin miatt tudott két lábon elsétálni a kórházig a jó ég tudja, honnan. Az már csak plusz volt, hogy kiderül, a sérülését egy pisztolygolyó okozta, így amikor szóltak, hogy a lány elkezdett magához térni, rögtön azon kezdtem gondolkozni, hogyan faggassam majd ki. De először csak bementem a szobába és az ágya mellé sétáltam, leülve a fotelba halvány mosollyal néztem rá.
- Jó reggelt! - Ránéztem az EKG monitorra, aztán újra felé fordultam. - Hogy vagy?

Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Dec. 31, 2017 1:37 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Mark && Moon
Magam se hittem volna azt, hogy annyira balul fog elsülni ez a parti, hiszen még csak pár napja voltam a városban, de máris egy másik városban tér magához az ember, úgy, hogy nem is emlékszik miként keveredett ide? A fejem túlzottan is zsongott, a kép se volt teljesen tiszta, hiába próbáltam újra és újra szemügyre venni a környezetet. Mintha csak valami még mindig lappangott volna bennem, pedig egy dologba sose keveredtem, még pedig drogfogyasztásba. Sok rosszat tettem már, ahogyan a családomban is voltak olyanok, akik éltek hasonló szerekkel, de én nem. Anya is kinyírt volna, ha megtudja. Kész csoda, hogy az olykor elszívott cigaretta és annak milyensége miatt nem tépett meg.  Lassan indultam el a szobából, hiszen az ablakon át beszűrődő fény is zavart, de mielőtt elhagyhattam volna a házat meghallottam a jól ismert fegyver kattanását.
- Ne próbálj meg megszökni. – mondta ő, mire én csak ijedtem mormolni kezdtem, hiszen az agyam túlzottan is kattogott, hogy most ez tényleg az lenne, amire gondolok? A következő pillanatban elsült a pisztoly, csak egy kis hibával, még pedig annyi volt a gond, hogy a varázslatnak köszönhetően a golyó a másik irányba repült ki, hogy utána kicsit tántorogva elinduljak az utcán. Emberek furán néztek, a fejem zsongott, kis idő múlva még egy nő is odajött, hogy jól vagyok-e, hiszen véres vagyok.
Véres, én? És akkor tűnt csak fel, hogy a pólómat hatalmas piros folt ékesíti, miközben annak köszönhetően a bőrömhöz is tapadt. Mi a franc történt? És alig, hogy ezt a felfedezést tettem, könnyedén rájöttem arra is, hogy nem csak a fejem hasogat és talán a vérveszteség is közre játszhat abban, hogy nem teljesen tiszta a kép.
Sietve hagytam magára a nőt, amikor megtudtam, hogy melyik városba is keveredtem, illetve merre is van a kórház. Varázslattal is könnyedén helyrehozható egy-egy sérülés, de ha az ember gyenge, akkor nem akarja még inkább legyengíteni magát, hogy újra öntudatlan legyen és gyenge.
Szinte beestem a kórház ajtaján és még egy-két sikoly is követte a megjelenésemet. Nem értem őket, de tényleg. Itt azért azt várná az ember, hogy naponta látnak hasonlóan pocsék állapotban embereket, vagy netán lenne még több sérülésem, amiről nem is tudok? Jah, valahogy nem azzal voltam elfoglalva, hogy a tükörben nézegessem magam.
- Kisasszony, jól van? Máris hívunk orvost. – vélhetően az utolsót inkább csak azért tette hozzá, mert a nézésem nem éppen volt békés. Úgy nézek ki, mint aki jól van? Hülye kérdés, de nagyon rossz kérdés. Sietve dörzsöltem meg ismét a halántékomat, majd a szememet, miközben a földre rogytam.
- Mark…Maaaark Greenee… - azt hiszem így hívták a fickót, akinek köze volt egyszer a bandához és a nagykönyv szerint ő itt tartózkodik és orvos. Kerítsék nekem elő őt. Keverném a neveket? Netán rosszul rémlik a hely is? Nem tudom, csak végre ez a nyomorult fájdalom megszűnne és a kép is tiszta lehetne… Akkor talán még az agyam működése is beindulna.


Remélem kezdőnek elmegy. 40   ● ● coded by elena
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Márc. 19, 2017 4:21 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Márc. 19, 2017 2:57 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next


Birdie
& Gabriel

Jól vagyok, nem fáj semmi!


Erőfeszítés ide vagy oda, láttam a szemei mélyén megbúvó játékosságot, és ez adta a bátorságot arra, hogy annyira merész legyek vele szemben. Rég volt ilyen hétköznapi dologban részem, nálam a nők jönnek és mennek, a Los Angelesi házam üresen áll, amióta ráállítottak erre az ügyre, talán Mystic Falls kis utcáin kicsit úgy érzem magam, mintha otthon lennék, egy hajszálnyit. Köszönhető ez annak a kis egy emeletes csodának is, amit sikerült bérelnem. A zsaru fizetésből nem menne, de amit anyám hagyott rám a halálát követően és amit az apám házának eladásából és egyéb ingóságainak eladásából kaptam, jó helyen volt, így egy kicsit többet tudtam megengedni magamnak. Elég talpra esett lány, és nagyon örülök, hogy nincs odáig értem, bár picit bosszant is, mert máskor elég egy mosoly és a tény, hogy zsaru vagyok és szegény haza védőt máris istápolják a picsaszoknyába bújt csajok. De rossz helyen keresgélek, mert itt egyetlen ilyen szoknyás lány sincs. Aki engem istápol az is, hossz nadrágos szikés, oltó tűs, talpra esett nőszemély. Náluk már tényleg nem elég a mosoly, de valljuk be, összefércelten, félkómásan, mikor akarnék én bárkit is numerára bírni? Nekem is megvannak a határaim. Amellett… Birdienek van egy hibrid testvére, tudom, mert akkor egy mókus képében ücsörögtem az ablakban, ahol  megtörtént a vallomás, hogy él Birdie, kis híja volt, hogy közbe avatkozzak, de nem tehettem, nem leplezhettem le magam mert akkor lehet, hogy én húztam volna a rövidebbet.
Amikor megtudtam, hogy nem én vagyok az első a sorban, látványosan a mellkasomhoz kaptam és a szívem masszírozgattam, és a fejem csóváltam, ilyen az én szerencsém.
- A szép lányok után nagy a sor! - állapítottam meg bölcsen és figyeltem a tovaringó alakját. Míg elütöttem az időt a saját ügyeim intézésével, addig azon elmélkedtem, hogy mikor tudnék elmenni a temetőbe, hamarosan itt van az anyám évfordulója, a halálának az évfordulója, a temetőt még kerültem bizonyos okokból, mert furcsa szagokat éreztem felőle, ez az én dolgom, ahogy eddig is, egyedül megoldottam. Időközben az is eszembe jutott, hogy abba a rohadt kötésbe is vissza kellene tennem a kezem, amit az egyik nővérke erőszakolt rám, a franc essen a kórházakba, de igazán! Fél karral menne a húzódzkodás, ma még nem terhelném, de egy kiadós kajálás és alvás, és holnap már két karral is menne, és a sérült karommal is, mert annyira helyre jönne.
Okos, nagyon okos, eddig csak a pszichológusom volt képes kifogni rajtam, így csak mosolyogtam és ártatlanul pislogtam Birdiere.
- Nem szeretnék egyedül maradni, társaságra vágyom, itt még nincsenek haverjaim, mert amióta megérkeztem, szinte megállás nélkül dolgozom, így nincs kivel bedobnom egy búfelejtő sört. De ez elég cikin hangzik felnőtt férfi létemre, csak nem jöhetek ezzel nem? - köszörültem a torkom kissé zavartan, és megvakartam a borostás állam, miközben nagyon elmerültem abban, hogy két macska a kuka mögé kergetett valamit.
- Másrészt, fél kézzel nehéz lenne feltörnöm a saját lakásom, és téged se ….de! Megtaníthatlak rá, én leszek a tanúd, hogy elhagytam a kulcsaimat, és fél kézzel nem tudok bejutni a laksomba, minden okés! Hm? - pislogtam rá kíváncsian, érdekelt, hogy mit fog erre a felvetésemre szólni, mert felőlem hozzám is mehettünk.
- Nem, a büfés nénitől, mert nagy kiskutya szemekkel néztem rá. - s most megmutattam az elmaradt ártatlan, kérlelő pillantásomat is, majd elnevettem magam, a képtelen ötletét meghallva pedig elkerekedtek a szemeim. Felsőt?! Amikor ezek a nővérkék szinte kirugdostak,egy sürgősebb eset után a szobámból, és a folyosón mutatták meg ,hogy hogyan kell rögzíteni a karomat? A hullaházból pedig egyáltalán nem akarok szeretni ruhát, fúj! Szabad ép vállamat rántottam meg, duzzogva. Én így is jól elvoltam a megszáradt véres pólómmal, egyébként is sötét, így nem lehet rajta látni a vértócsát, voltam már rosszabb helyzetben is.
- Értettem! Öt perc! Maratont ne fussak, rezidensek gyöngye? - tényleg elgondolkodtam azon, hogy itt a kórház környékén hol lehet pólót találni…. Sarkon fordultam, és elindultam a kórház épülete felé, ott találtam a szülészeti osztály környékén egy ajándékos fülkét, mit nekem egy póló nem? Találtam is, egy frankót, szürke! Ez valamivel jobb, de a felirat, hát… ezen még maga Birdie is be fog sírni, és párban adták , szóval ott szorongattam a kezemben, azt is, miután átöltöztem a férfimosdóban és a véres felsőmet a szatyorba tuszkoltam. A pólóm többen is megnézték, de nem mertek semmit sem mondani, mert a nyakamban ott volt a jelvény és a hónom alatt a stukker, fapofával vágtam át az előtéren, a recepción egészen Birdieig, és megálltam előtte, teljesen komolyan, az órámra pillantottam, több volt mint öt perc, de esküszöm siettem.
- Most, hogy…. Teljesítettem a küldetést…khm… hozzád megyünk, vagy hozzám, hogy a pólóm párját is összehozzam? - dobtam Birdie vállára a kis pólót nagyon komolyan. Kihúztam magam, amennyire tudtam, ettől a rohadt rögzítőtől, és most én vártam az ő válaszát. A póker arc az egyik specialitásom volt.
Újra megkordult a gyomrom, és kicsit megvonaglott az arcom, nem szerettem éhesnek lenni, mert akaratlanul is az jutott eszembe mindig, hogy apám volt, hogy napokig éheztetett a szobámban, mert épp nem rendesen találtam neki a konyhában, nem úgy álltak az evőeszközök ahogyan ő akarta. Megdörgöltem a szám szélét és most már igyekeztem elfojtani a mosolyom, mert bizony megrándult az ajkam.


words: Ezt, a póló miatt.
note:  :mer:
music: Pony
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szomb. Márc. 18, 2017 10:53 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Gabriel & Birdie
• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
I just want to help you
- Nézlek-nézlek, de hidd el, hogy nem eme szerek miatt veszik oda a sok erőfeszítésed. – és még egy kacsintást meg nyert magának. Persze, nem mindegy, hogy ki milyen gyógyszert szed, hiszen ahogyan gyógyító hatása is tud lenni, úgy akár káros is lehet, ha nem megfelelőt kap az ember, vagy éppen nem rendeltetésszerűen veszi be.
- Efelől kétségem se volt, hogy nem arra célzol. Ha arra hívtál volna, akkor elég egyértelmű lett volna a válaszom. – pillantottam rá angyalian, hiszen akkor kapásból nemet mondok rá. Meg amúgy is, az se kizárt, hogy a kapott szerek miatt kissé félrebeszél, ami persze képtelenség lenne, de egyébként se az a fajta voltam, aki egy ilyen invitálásba máris randit vagy esküvőt látna bele. Tudom, akadnak ilyenek is, de hát azok közé se tartozom.
Amikor ismét megszólalt, akkor könnyedén nevetem el magam és még a fejemet is megráztam.
- Igazán hízelgő, de szerintem iratkozz fel a listára, mert nem te vagy az első, aki hasonló ajánlatot tesz. Ohh, igaz is, még ott vannak azok is, akik megkérték a kezemet. –
ajkaim pedig hamiskás mosolyra húzódnak, hiszen igazat mondok. Azért szeretnek az idősebb emberek is fura ajánlatokkal és ötletekkel előállni. Majd egyszer, ha a képzeletbeli listát előveszem, akkor majd talán eljutok hozzá is, hátha az előtte lévők addigra már kihullottak. Persze, hogy nem gondoltam komolyan amit mondtam, de erre szerintem ő is rájött. Végül pedig sietve hagytam magára, hogy a szükséges tennivalókat még megtegyem, miután aláírtam a papírjait is, legalábbis amit nekem kellett.
Talán egy kicsit reménykedtem abban, hogy nem lesz itt, míg a másik felem pedig kíváncsian várta az újabb egymásba botlást, hogy vajon most mit fog alakítani vagy éppen mivel kerget az őrületbe, vagy éppen csal mosolyt az arcomra. Bár az szerinte nem meglepő, hogy egy hosszabb műszak után az ember egy kis nyugalomra és csendre vágyna, de alig, hogy befordultam a hallba, hogy utána a főbejáraton át távozzak már ott is volt. Úgy tettem, mint aki meglepődik azon, hogy itt találja, de nem így volt.
- Azt hittem, hogy már nem is leszel itt. Eddig annyira meg akartál szökni. – böktem oda igazán kedvesen, majd kíváncsian vártam arra, hogy most mit fog mondani, miközben őt fürkésztem és a kezét is, hogy biztosan jól lett-e rögzítve, ha levette volna a rögzítőt, akkor tuti, hogy kisebb nyársalást kapott a pillantásommal.
- És hol marad az a cuki kóbor kutya tekintet, ami által megesik az emberek szíve az otthontalanná vált édes kis kutyusukon, vagy úgy érzed, hogy te így is sikert arathatsz? – persze, hogy megint csak szórakoztam vele, miközben nem kerülhette el a véres ruhája se a figyelmemet. Tényleg nem adtak neki legalább egy tiszta felsőt? Lesz beszélni valóm azzal a nővérrel is! – Másrészt meg elméletileg nem fel kellene tudnod törni, vagy félsz, hogy rajta kapnának és lecsuknának? – tettem még hozzá, de amikor meghallottam a folytatást, akkor ismét elnevettem magamat és még a fejemet is ismét megráztam.
- És ez nekem miért is lenne jó, hogy rajtad tarthatom a szemem? – kérdeztem meg kíváncsian, majd a cukorkára tévedt a pillantásom és vissza a vállára. – Mond csak, azt a cukorkát valami drogárustól szerezted? – kérdeztem meg finoman, de ezzel is csak őt akartam húzni, majd közelebb léptem hozzá és a kezemmel megérintettem a vállát, ha hagyta, mint aki most hirtelen nem hiszi el, hogy tényleg nem olyan régen még egy golyót szedett ki belőle. Figyeltem, ahogyan a fegyvert babrálja, mire egy kisebb grimasz megjelent az arcomon. Nem rajongtam a fegyverekért, de hát nem mindenki tekinthet rájuk társként vagy úgy, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, hogy lassan a fél világnak van fegyvere. Ha szigorúbbak lennének a szabályok, akkor talán kevesebb lőtt seb is lenne és halál…
Lassan elindultam, miközben hallgattam őt, de alig, hogy kiléptünk az utcára könnyedén állítottam meg őt.
- Ha nálam akarsz szállásra lelni és még azt is akarod, hogy elmenjünk vásárolni, mert éppen előtört belőled Gordon Ramsay éned, akkor előbb szerezz magadnak tiszta felsőt. – pillantottam rá komolyan, hiszen nem állt szándékomban mindenki tekintetét magunkra vonni, meg attól még, hogy kórházban dolgozok, nem jelenti azt, hogy kórházon kívül is túlzottan el akarnám viselni a vérlátványát, ha nem muszáj. – Ja, és még valami. Az én lakásom, így az én szabályaim érvényesek, de a vásárlást rád bízom. Kapsz 5 percet! – talán túlzottan is szigorúan adtam elő az egészet, de mélyen legbelül jól szórakoztam. Igazából csak kíváncsi voltam arra, hogy mit reagál. Értem én, hogy rendőr és minden, de attól még gondolom neki se lehet kellemes véres ruhákban szaladgálni. – Vagy inkább úgy gondoltad, hogy becsábítasz egy boltba és bemutatót tartasz nekem? – kérdeztem meg most már ismét mosolyogva, de persze eleinte úgy tettem, mint aki tényleg fontolóra veszi ezt a lehetőséget. Ha pedig eldőlt, hogy mi is legyen, akkor mehettünk bevásárolni, majd pedig a lakásomra. Biztosan baromi fura lesz, hogy nem egyedül leszek, vagyis sose szoktam egyedül lenni, hiszen ott a kutyám is, de akkor is totálisan másabb lesz így. Mondjuk a kanapét megkaphatja, ne mondja azt, hogy szívtelen vagyok, de ez még eldől, attól függően, hogy mennyire is főz jól.


•• Very Happy  40  ©️






A hozzászólást Birdie Maizie Hellfire összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Márc. 19, 2017 4:20 pm-kor.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szomb. Márc. 18, 2017 5:09 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next


Birdie
& Gabriel

Jól vagyok, nem fáj semmi!


Tetszett, hogy még ilyenkor is a humoránál van. Én is igyekeztem, elodázni azt, hogy kiüssenek, vagy hozzám érjenek. Még kicsit kótyagos voltam a beadott nyugtatótól. Az biztos, hogy rég nem aludtam ilyen mélyen. Utoljára talán gyermekkoromban, amikor az apámat lecsukták, és kellett az a pár év rehabilitáció, ami után nyugodt álomra tudtam hajtani a fejem a bácsikámnál.
- Ühm… - hümmögtem. - Csak nem vagyok hozzá szokva az ilyen cuccokhoz, amit adtál nekem. Nézz csak rám… nem a cuccoktól nézek ki így. - vigyorogtam rá, és hálásan pillantottam fel, a támogató akciója miatt. Ez vagyok én, mindenből viccet csinálok. A komolytalansággal igyekszem elütni a komoly dolgok élét.
Megráztam a fejem.
- Nem randi, félre ne érts, azt mondtam, megvárnálak, nem mozi meg étterem… amúgy sem vagyok az a fajta.
~ Csak… jó volna ha este nem egyedül mennél haza, meg otthon sem lennél egyedül. Ugyanis az ügy amin dolgozom… igazából nem árulnék el erről részleteket, de bele illesz a gyanúsított profiljába, mint áldozat… khm…~
Hangosan is megköszörültem a torkom, nem akartam ráhozni a frászt, egyébként is úgy tűnt, mint aki nem tud a másik oldalról. Így meg kéne hagyni ebben a hitben, és távolról figyelni, és közbe avatkozni ha épp bajba kerülne.
Nem adja könnyen magát, és ez tetszett, tanácstalanul szusszantottam fel, és a zacskókra pillantottam, majd rá.
- Hidd el, utánad mennék, még ha ezekkel a csövekkel is kellene a nyakamba kötve kimennem innen. - megtenném én, már csak azért is , mert olyan fene makacs vagyok és nem én lennék, aki ezt ne tenné meg.
A mobil… az nem volt nálam, így azzal sem tudtam elütni az időt, és új pólót sem tudtam kérni az egyik munkatársamtól, így a régi megszáradt vérfoltosat kellett felvennem, amikor a nővér távozott a szobámból, akkor a társaim jöttek be, hogy megbeszéljük a történteket. A kisebb meeting után szabadon engedtek, én pedig a feliratokat követtem, a vérbank irányába. Néhány szimatolás után megéreztem a vérem szagát az egyik fiolából, és csodák csodájára az egyik gép be volt kapcsolva, kihalásztam a fiolám, és gyorsan megbütyköltem a vérmintámat az adatbázisban, és épp időben slisszoltam ki a helyiségből, mert a másik ajtón érkezett vissza a doki, aki a kis fiolákkal foglalkozik. Hogy….mennyire pisilhetnékem volt a sok infúziótól! Így a vécét is megejtettem a vérmintám pedig jól lehúztam a vécén, és a kis fiolát kidobtam az egyik kukába.
Ezután, úgy számoltam, hogy Birdienek még itt kell lennie, ezért egy nővérkét elkaptam, hogy kikérdezzem. Az mosolyogva és fejcsóválva sietett tovább, szenzáció! A zsaru megvárja a rezidenst! Írd ki légy szíves arra a flipchart táblára is a beosztás helyére, jó?
Megigazítottam a nyakláncom és a büféből csent piros cukorkát majszolgattam, miközben az eligazítást olvasgattam a váróterem falán, azon is gondolkodtam, hogy hogyan tudnám kieszközölni azt, hogy a közelében maradhassak? A megoldás pedig kis lámpakörte formájában fel is villant a fejem felett. Hümmögve majszoltam a cukorkát és mosolyogva pillantottam a közeledő nőre.
- Nem fogsz örülni, de vagy az erdőben, vagy valahol máshol elhagytam a lakás kulcsom… -persze mint rendőr megtehetném, hogy feltöröm a lakást, meg is volt hozzá a képességem, de minek azzal vesződni, amikor itt van kéznél a másik ismerősé, és meg is figyelhetem.
- Így legalább szemmel tarthatnál… mindketten jól járnánk. - tártam szét a karom mosolyogva, egyébként nem tűnt úgy, mint akit épp most lőttek vállon, meglóbáltam előtte a cukromat és kérdőn pillantottam rá. A fegyvereimet is összeszedtem, visszaadták a biztonsági szobában, hiszen egy eszméletlen rendőrnek mi szüksége van rá? Semmi. A számban a cukorkával, a nyakamban a jelvényemmel, összeraktam a fegyvert, ellenőriztem, hogy semmi sem hiányzik belőle. A fegyvert felvettem a válltartóval együtt és Birdie után siettem.
- Ha nincs otthon kajád, útközben megállhatunk venni valamit, istenien főzök! Remélem szereted az olasz kajákat, meg a paradicsom levest, jó fokhagymásan. - ez nem a vámpírok ellen volt, magam is tudtam, hogy azok ellen mit sem használ a fokhagyma. Útban hazafelé volt egy fehér boszorkány zöldséges üzlete is, ott még tudok venni neki instant verbénát, amit megiszik, a tudtán kívül, és így védve lesz a vámpírtól is. Mindenképp. Igazából csak szerettem volna megvédeni, más kérdés hogy azért mert ismertem, és kicsit a haja színe hasonlított az anyáméra. Talán ezért éreztem iránta akkora fene nagy figyelmességet.
-Nem tudom, hogy hogy vagy vele, de én az ilyen esetek után mindig úgy megkívánom a paradicsomos kajákat. - azt nem tettem szóvá, hogy kevésbé humánusabb módon szeretek még az erdő vadjaira is vadászni, és az sem zavar,ha időnként lecsúszik egy szarvas. A Kanada környéki munkámat szerettem, ott mekkora jávorszarvasok vannak! Ahogy ezekre a prédákra gondoltam, meg is kordult a gyomrom. A tisztáson hagyott emberek egytől egyig megvoltak bűvölve, hogy engem tartsanak fel. Tudja, hogy üldözöm, hogy jövök utána, de gondolta volna a fene, hogy ennyire ért ahhoz, hogy feltartson. Rohadt drogdíler banda, őket a legkönnyebb bármire is rávenni, még csak megbűvölnie sem kellett volna őket.
Eltüntettem az ajkaim között az utolsó cukorka falatot is, eközben pedig kiértünk a kórház feljárójáról is, kicsit megálltam, és kérdőn, reménykedve pillantottam Birdiere.


words: Ne aggódj, nem az a halál elkényeztetős fazon vagyok Very Happy
music: Pony
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szer. Márc. 15, 2017 8:35 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Gabriel & Birdie
• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
I just want to help you
Akármennyire is azt mutattam, hogy falra mászom tőle, azért kicsit jól is szórakoztam, hiszen ő legalább szellemes volt és nem annyira sablonos, mint a többség, akikkel ilyen módon találkoztam. Persze, hogy a legtöbb egyenruhás férfi úgy érzi, hogy szórakoztatni kell minket, bár szerencsére legtöbb esetben a nővérkék nyerik meg ezeket a bókokat és nem mi.
- Oupsz, akkor most lebuktam? Igazából amióta először láttalak, azóta arról álmodoztam, hogy majd ismét összefutunk, és akkor leszedhetem rólad a ruháidat. – nem sokon múlt, hogy el is nevesem magamat, de azért sikerült totálisan komolyan előadnom, persze a végére azért egy kisebb mosoly megjelent az arcomon. – És attól még, hogy jól esik el is kellene ájulnom attól, amit csinálsz? – kérdeztem meg egy kisebb kihívó pillantással, mert lehet, hogy nem olvadtam el egyből, de vak se vagyok, se süket. Na, meg tényleg szórakoztató volt a kisebb „műsora”.
Hamarosan pedig minden felpörög és olyan irányt vesz, amilyet nem akartam. Figyelem őt és a szavaira csak megforgatom a szemeimet. Tündérke? Én? Hahh, talán máskor még megértem ezt a becenevet, de szerintem most nem voltam se tündéri, se túlzottan kedves vele. Főleg azok után nem, hogy lefogták és én pedig azon voltam, hogy kiüssem őt rövid időre az injekció segítségével.
Rövid ideig még csendesen üldögéltem mellette, miközben csak a szükséges lámpák maradtak égve, de amikor még mindig nem tért magához, akkor végül úgy döntöttem, hogy ideje végre megszabadulni a véres gönctől. Mehettem volna az öltözőbe is, vagy éppen egy másik rendelőbe, amíg átöltözök, de inkább próbáltam elrejtőzni a homályban, hiszen azt talán meghallanám, ha elkezd mocorogni és akkor majd valamit kitalálok, vagy magam sem tudom, hogy mit hittem. Inkább csak nem akartam magára hagyni, mielőtt esetleg úgy döntene, hogy megint meg akarna szökni vagy éppen bármi komplikáció lépne fel. Bár ha minden úgy halad, ahogyan kellene, akkor semmi ilyentől nem kell tartani és hamarosan mehet is. Csak a kezére kellene vigyáznia, de van egy olyan sejtésem, hogy akármit is mondanék, úgyse fogja majd megfogadni.
Amikor viszont megszólalt és megmoccant, akkor kicsit összerezdültem, majd sietve igazítottam meg magamon a felsőmet, hiszen éppen abba kezdtem bele bújni, majd egy kisebb habozás után fordultam csak meg. Reménykedtem abban, hogy tényleg csak most tért magához, mert ha nem… Nos, akkor az eléggé ciki lesz. Szavaira valami fura oknál fogva elpirultam, de szerencsére a félhomályban ez annyira nem volt kivehető, így inkább csak elnevettem magam, hogy ezzel oldjam a saját feszültségemet is.
- Kárpótolni? Nem inkább neked kellene azért, amit műveltél? – szólaltam meg végül, mire sikerült újra meglelnem a hangomat és a pírt is eltűntetni az arcomról. Végül lassan közelebb sétáltam hozzá és kicsit megrántottam a vállaimat. – Lehet, hogy a kiütött éned nagyobb hatással volt rám, mint az, amikor magadnál vagy. – feleltem játékosan, miközben kíváncsian fürkésztem őt. Nem úgy tűnt, mint akiért aggódni kellene. Sőt, egyre inkább kezdett olyan érzésem lenni, mintha kutyabaja lenne, legalábbis kezdett ismét elemében lenni.
- Rezidens, te zsaruk gyöngye. – utaltam itt arra, hogy még a ruhánk színe is másabb, és ha már olyan jó zsaru, mint mondják, akkor ez igazán feltűnhetett volna neki. Amikor viszont a fejéhez kapott, akkor sietve nyúltam én is oda, illetve a háta mögé is, hogy nehogy nekem visszazuhanjon és most verje be a fejét. Nem egyszer volt már rá példa, hogy a beteg visszaszédült az ágyba.
- Minden rendben van? – kérdeztem meg aggódva, hiszen mégis csak ez lenne a szakmám, hogy másokért aggódjak valamilyen szinten én rendbe szedjem őket.
- Milyen lovagias lett valaki hirtelen. Egyébként meg miből gondolod, hogy elmennék veled bárhova is? – mosolyodtam el könnyedén, miközben követtem a pillantását a csövek irányába. – Ne aggódj, nem itt fogsz megöregedni. Még 10 perc és szabad leszel, nekem viszont még háromszor annyi idő mire szabadulok, ha csak nem most tör ki egy vihar a kórházon belül. – adtam végül választ a kérdésére. Majd ha engedte, akkor a kezem mellkasára siklott és finoman elkezdtem visszatolni őt az ágyra, hogy inkább feküdjön le, mintsem üljön.
- Remélem, tudsz jól is viselkedni, hamarosan jön egy nővér, hogy megszabadítson a béklyóidtól, de nekem ideje menni. És próbáld meg a kezedet nem túlzottan megerőltetni, ha nem túl nagy kérés. – azzal a lendülettel el is indultam kifelé, ha nem állított meg. - Jó volt újra látni Gabriel! – fordultam vissza mosollyal az arcomon az ajtóból, majd szóltam a két őrnek is, hogy nyugodtan menjenek, majd beengedtem a nővérkét is, hogy én még megejtsem az utolsó víziteket. Utána fáradtan roskadtam le a padra az öltözőben. Kellett egy kis idő mire sikerült utcai ruházatba átvedlenem. Biztos voltam abban, hogy tudja, nem fogok visszamenni érte a rendelőbe. Hah, nem olyan voltam, de ennek ellenére is könnyedén a hallon át és a főbejáraton át terveztem a távozást. Még akkor is, ha tippelnem kellene, akkor nem kizárt, hogy az utunk hamarosan újra egymást fogja keresztezni, ha nem megszökött, hanem tényleg komolyan gondolta azt, amit mondott.


•• Hahh, köszi; csak aztán nehogy túlzottan hozzászokjak a jóhoz Razz  37  ©️




Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szer. Márc. 15, 2017 6:45 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next


Birdie
& Gabriel

Jól vagyok, nem fáj semmi!



Nagyon jó volt évődni Birdievel, álmomban sem mertem volna ilyen jó nővérkét kívánni magamnak, bár rájuk eddig soha sehol nem volt panaszom, gondom és problémám, mégis úgy érzem, hogy beletenyereltem. Mégpedig alaposan, épp csak nem maradt ragacsos és szagos a kezem, mint amikor az ember abba a bizonyosba tenyerel bele.
Megforgattam a szemeimet, hallva a válaszát, próbálkozom, én tényleg, de már így is feltűnést keltettem úgy érzem.
- Ne viccelj, te is nőből vagy, mégpedig igazán csinosból, még ha játszod is a megközelíthetetlent, tudom, hogy az legalább jól esik, hogy heccellek. Különben nem vágnál vissza ennyire pergőn és élesen. - így igaz, azért nem lelketlen és érzéketlen arra amit vakerászok neki, ha az lenne, már rég seggbe szúrt volna, mint Ursula nővér a zártosztályon, az nem kekeckedett, csak elővette azt a méretes tűt és szúrt is, nem belém, az őrizetesbe szerencsére.
- Hm… az ágyon? - megütögettem az ajkam és majdhogynem be is adnám a derekam, de a menekülési tervem fontosabb. Fújtatok és morgok, és persze beszélek is, amíg tudok.
- Tündérke, neked… bááármikhor…levetkőznék, de nem itt… nemmmostmm… - azzal a kezemmel amelyikkel az őrbe kapaszkodtam, hamarosan elernyedt.
Zsibbadt voltam, és már nem volt annyira szívacsos a szám, nem nyeltem vattát, mert fú, éreztem hogy valami hideg áramlik belém! Ezek tuti bevittek a laborba és most kísérleti patkányt csináltak belőlem! Egy gépre azért rákötöttek, az elkezdett pittyegni, jelezve, hogy felment a pulzusom, nem leszek tachikardikás vagy mi! Se leszedált, hm… az vagyok, de az előbbit nem tudom mit jelent, csak a vészhelyzetben láttam egyszer. Szóval… Lábak, épek, mozognak, nincsenek lekötve, csuklók épek, csak a könyökhajlatom ne csípne annyira. Szemek…. Kibaszott homályosan, de látom a plafont, fókuszáltam a pillantásom, a tekintetem egy vörös zacskón akadt meg, meg egy átlátszón.
Kezdtem megnyugodni, ugyanabban a vizsgálóban voltam, amiben lekapcsoltak, háh… lekapcsoltak! Engem! Megáll az eszem, amikor nekem kéne őket mindet! Személyi szabadság korlátozása miatt! Kit harapdáljak meg, mondjuk macska formában? Házi macska, azt még nem lőnék ki, de a puma jobb volna, az hatásosabb, harap egyet és a fél karod a szájában marad, ez… igazán hatásos bosszú lenne. Sóhajtottam egy nagyot és oldalra fordítottam a tekintetem, pislogtam, mert bizony motoszkálást hallottam. Sötét volt már a szobámban, szerintem lekapcsolták a fölösleges fényeket, most hogy elláttak, és odakint szintén besötétedett, így érhető az a félhomály, ám az rejtély, hogy miért pont itt vetkőzik , a Tündérke?! Igen, amúgy elneveztem magamban annak, illik rá, de inkább az a gonosz ázott vízi tündér, aki elcsábítja magával a mocsár mélyére az ártatlan rendőröket, mint engem.
Sajnálja? Akkor azt hiszem ezzel kárpótolt, hogy épp ott öltözködik, meg vetkőzik a sarokban. Kicsit megemeltem a fejem és figyeltem, ahogy előkerülnek a fenék, a combok és a vádlik, majd eltűnnek, és akkor felülről a derék és a hát íve, hm… mit nem adnék, ha megfordulna, azt már tudtam, hogy hányas a melltartó mérete, valentin napra meg is tudnám lepni ha akarnám. Ha köhhintenék, akkor megfordulna?
- Heehm…- mocorogtam, és hm… igazából nekem kellene jobban bebugyolálnom magam, mert a vágások a hasamon kezdtek eltűnni, és csak foltok maradni helyette.
- Ha így akarsz kárpótolni a kollégáid és a szörnyű ellátás miatt, jó úton haladsz, nem kellett nekem mosolyognom, mégis levetkőztél, szóval tudhatok valamit nem igaz? Minimum csöndben kiütve feküdni, hogy ezt érdemeljem? - a mosolyom most már őszintébb volt, sőt, még halk nevetésre is vetemedtem.
- Mi is vagy tulajdonképpen, nővérke, vagy rezidens? - vettem szemügyre a ruháját, korábban fel sem tűnt ,hogy más a színe mint a nővéreké, jóllehet, hogy nem az volt a lényeges, hanem az hogy eltűzzek innen.
Lassan felnyomtam magam ülésbe, s kissé megszédülve kaptam a homlokom elé, s ráztam meg a fejem. Éreztem még a két őr szagát akik lefogtak, nem akartam balhét, csak szerettem volna hazamenni.
- Mikor végzel? Úgy döntöttem, hogy megvárnálak, más dolgom úgy sincs… - intettem a csövek felé, amik kilógtak belőlem.
Ha már csövek lógtak ki belőlem, tuti, hogy vettek vérmintát is, egy gyorsat tuti, amiből megnézték a vércsoportom. Nullás, mindenkitől kaphatok, hurrá! De ez azt is jelenti, hogy életerős férfi lévén, járhatnék véradásra is, amit eddig elkerültem, mert…mint mondtam, van egy kis problémám, ugyanis amikor kedvem tartja át tudok változni. Akarná a fene hogy erről bárki is tudomást szerezzen. Vajon, olyan magas körökben volna ismerősöm? Aki rendbe szedi a dolgokat? Kéne valami természetfeletti tanács aki elténykedik a halandók világába ha beüt a szar, egy két tagnál, és elsimítja az ügyeket. Ennek lenne értelme, nem annak, hogy a személyes vendetták után járjunk.

Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Pént. Márc. 10, 2017 2:29 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Gabriel & Birdie
• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
I just want to help you
Eléggé békés teremtés tudok lenni, de kezdem úgy érezni, hogy mostanában mindenki azon van, hogy kizökkentsen és kihozzon a béketűrésemből. Múltkor ott volt az az ügyvéd nőd, most meg Gabriel. Elhiszem, hogy nagyfiú és nem is most lőtték meg először, de attól még csak saját magának ront a helyzeten, ha túlzottan ficánkol, mert a végén a golyó nagyobb kárt fog tenni, mint eddig okozott. Nem túlzottan hat meg a telefonálgatása, se az, hogy éppen miként akarna meglógni. Nem ő az első beteg, aki figyelemeltereléssel próbálkozik. Tudom, nem vagyunk az emberek kedvence, de ha már egyszer ide keverednek, akkor miért olyan nagy kérés, hogy hagyják hadd tegyük a dolgunkat? Sose fogom megérteni…
- Talán hozzám kegyesek voltak az égiek. – feleltem mosollyal az arcomon, de amikor meglátom a mosolyát, akkor csak sóhajtok egyet. – Tudod ezt a mosolyodat tartogasd máskorra, vagy éppen másoknak, mert itt nem fog semmi se lecsúszni miatta. – teljesen komolyan. Még akkor se, ha tényleg képes lenne talán más helyzetben a mosolyával levetkőztetni, persze csak átvitt értelemben, de most nem engedhettem meg, hogy elterelje a gondolataimat.
- Arra még nem gondoltál, hogy a varázserőd elhagyott, vagy csak ami másoknál működik, az nálam nem? – kérdeztem vissza minden kertelés nélkül, ha már éppen flörtölni próbál velem. Elhiszem, hogy sok lány egyből eldobná az agyát – ami sok esetben talán nincs is -, de én nem olyan voltam, így ha tényleg el akarja terelni a gondolataimat, akkor ügyesebbnek kell lennie.
- Hmm, szóval már a fejedben apácaruhában vagyok? – kérdés közben pedig az egyik szemöldököm is feljebb szaladt és a féloldalas mosoly se maradhatott el. – Hmm, ha már itt tartunk, akkor a gondolataimban te éppen az ágyon vagy… - persze, hogy megütöttem a sejtelmes hangot, mintha kezdene bármennyire is a bőröm alá férkőzni, pedig szó se volt erről. Én erre az ágyra gondoltam és azért, hogy kiszedjem belőle végre a golyót. De ezt sose kötném az orrára, ha már belementem a játékba, majd akkor, ha csapdába esett.
Szavain végül elnevettem magam, mert oké. Sok mindent képes vagyok lerázni magamról és figyelmen kívül hagyni már a megjegyzéseket, de meg kell hagyni, hogy ő vitte eddig a pálmát és még szerintem messze nem mutatta be teljesen a tudományát. – Igazán hízelgő, de arra még nem gondoltál, hogy eme tündérke csak azért akar gatyába rázni, mert aggódik érted? – kérdeztem meg úgy, mintha éppen az időjárásról beszélnénk. Persze, mi szinte majdnem minden betegért aggódunk, de ez is most mellékes, hogy orvosként értettem és nem más értelemben. Jó, talán egy hangyányit kicsit jobban, mint szoktam, hiszen kicsit ismerem már őt, de akkor se többről volt most se szó.
- Ha megrebegtetem a pilláimat, akkor talán végre leveszed a felsőd? – csöppet se gondoltam komolyan, de hát akkor játszunk így, ha másképpen nem megy. Én se vagyok normális, hogy belemegy egy ilyen fajta játékba, de ahogyan mondani szokták a nők sok féle praktikát képesek bevetni, ahogyan én is.
- Ohh, hidd el, hogy sokat nem érnél a kulccsal, ha mind a két kezedet kikötném. Tudod, úgy sokkal nagyobb kaland tud lenni az egész. – persze, hogy ez piszkálódás volt a részemről és direkt fogalmaztam úgy, hogy akár másra is érthetné, ha már szóba jött az apáca ruha és a bugyit olvasztó mosolya is. Hahh, akkor nem most hagytam volna ki ezt a dolgot. Hamarosan viszont sikerül azért az ágyig eltolnom őt, de utána hirtelen minden megváltozott. Nem értem, hogy mi lehet a baja, mert semmi olyat nem tettem.
- Ez most komoly? Egy 8 éves nem vág ekkora hisztit azért, hogy oltást kapjon a golyó miatt és fájdalom csillapítót. Mégis mit gondolsz? Kiütlek, hogy utána azt tegyek veled, amit akarok? – pillantottam rá úgy, mint aki nem érti, hogy mégis mi a fene ütött a másikba, aki történetesen rendőr. Nem állt szándékomban elaltatni, maximum akkor, ha nagyon nem bírt volna magával. Meg ugyan már minek ütném ki, akkor hol maradna az igazán szórakoztató stílusa? Amikor kiejti a nevemet, akkor összerezzenek és hirtelen azt se tudom, hogy mi ütött belé. Szerintem utoljára 8 éveseket hallottam így kiáltani, de még őket is könnyebb volt lecsillapítanom, mielőtt viszont bármit is tehettem volna, azelőtt megjött a felmentő sereg és könnyedén állították meg és kényszerítettél földre. Hirtelen úgy éreztem, hogy kicsúszott az egész a talpam alól és baromira nem úgy minden, mint ahogyan kellene.
- Én…én… sajnálom… - mondtam kicsit remegő hangon, és lenyeltem kivételesen a nyelvemen lévő nem éppen kedves megjegyzést. Amikor viszont kiütötte őt a szer, akkor csak annyit mondtam, hogy tegyék fel az ágyra. Még a pólót segítettek levenni, majd pedig egyikük elment, a másik kettő pedig ajtón kívül várt, ha netán valami baj lenne. Kapott vért a vérveszteség miatt, majd utána egy nővérke segítségével kiszedtem a golyót és összefoltoztam őt, hogy aztán bekössem a sebét. Egészen gyorsan ment, így fel se tűntetett, hogy gyorsabban gyógyul, mint illene. Ha még volt valami komolyabb sérülése máshol, akkor azt is elláttam. Majd miközben vártam, hogy a bódulat múljon meg is érkezett a ruha. Reménykedtem abban, hogy amíg átöltözöm, addig ki fog tartani legalább az altatása, de a biztonság kedvéért még így is háttal álltam és próbáltam valamennyire eldugott-távoli kis pontot találni a vizsgálóban.



•• 31 40  :hatodjmeg: ©️

Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szer. Márc. 08, 2017 9:24 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next


Birdie
& Gabriel

Jól vagyok, nem fáj semmi!



Szerettem ezt csinálni, másképp nem kerültem volna mindig bajba, és minden városkában akadt egy épp ráérő nővér akiket könnyedén le lehetett rázni, mert náluk bevált a nagy macsós duma. Szerintem ha nem ismerne Birdie, akkor nem lenne ennyire bátor.
Persze, megértem. Erre esküdött fel, ez a feladata, de jó volna ha bizonyos dolgok titokban maradnának a közelében. Éppen ezért igyekeznék oly vehemenciával elterelni a figyelmét, mind a telefonálgatásommal, mint pedig azzal, hogy épp próbálnék kiaraszolni.
Tényleg erőteljes személyiség, na de ha tudná, hogy milyen amikor az ember füle tövét vakargatja! Mármint… Birdie az én fülemet, mert például ott van amikor a kutyája bőrébe bújtam…
De nem árulhatom be neki, hogy tudom, hogy milyen silány kajával eteti a kutyát, most komolyan! A kis vakarcs, könyörgött, hogy mondjam meg a gazdijának, hogy adjon neki más ételt. Egyszer talán majd beváltom a kérlelését és segítek rajta, de túl korai volna, mindenesetre, az sem biztos, hogy túl sokáig maradok itt a városban, ezért nem kapkodnám el a dolgot.  Nem akarnám lerántani magamról a vizes leplet.
Ez a helyzet.
- Hm… Jimmy Olsennek elég nőies az alakod, nem gondolod? - vigyorogtam rá, bár tényleg meg kellett kűzdenem azzal az igazi, valódi gabrieles mosollyal, azzal az őszinte bugyirepesztő fajtával.
- Ha te volnál a Pápa, nem kísérelhetném meg azt veled, hogy épp flörtöléssel próbáljam elterelni a figyelmed arról, hogy épp kiszeretnék slisszolni innen.
Csak így, őszintén bevallom, hiszen a szándékaim eddig is nyilvánvalók lehettek, így meg még inkább, hogy be is vallottam.
- Túl csinos vagy pápának, és még a nővérke ruha se állna jól rajtad. Egy hagyományos… tényleg nem, de egy szexibb… apáca ruha talán igen. - be kéne fejeznem, egyébként sem olyan a hangulatom, mint akinek kedve lenne bármihez is, csakis és kizárólag aludni szeretnék, jól bekajálni, és aludni.
Miközben tovább araszoltam hozzá, egy újabb kérdés is megcsapott Birdietől.
- Meglehet és kedves kis szőke tündérkét látok a közelemben, aki valamiért gatyába akar rázni.
Pedig én tökéletesen jól elvagyok a saját gatyámban, sőt! Majdhogynem tiszta, a vérfoltokat leszámítva, kidobhatom, majd veszek egy másikat, ez kivételesen nem az én vérem, de ha Birdie kérné, akkor még le is vetkőznék neki, hogy megvizsgáljon, bár attól tartok, hogy én teljesen más vizsgálatra gondolnék mint ő.
Egyébként, szinte mindenem bevertem, a többségük még most is fáj, csak a lövés okozta sérülés, és az hogy a golyó konstans bennem van, elnyomja nagyjából ezeket a fájdalmakat, és az adrenalin is dolgozik bennem, ami kezd kissé ürülni a szervezetemből, mondjuk, nem kaphatnék egy kis instant adrenalint? Hm? Akkor itt sem lennék, haza mennék és ott ellátnám magam. De ahogy itt csűröm csavarom a szavakat Birdievel, úgy érzem, hogy egyre jobban fáradok. Nem szoktam ennyit tökölni a kórházakban, direkt.
Máskor könnyedén leráztam volna a karomról a kezét de most csak álltam és tettem pár lépést hátra.
- Van kulcsom, amivel kitudom nyitni, szóval nem érnél vele sokat… - dünnyögtem, a lekötözésre.
Igyekeztem hátrálni, az ajtó felé mondjuk, de Birdie könnyedén el tudott tolni az ágyig. Mégis igyekeztem ellentartani, amennyire tudtam, de a lámpa vibrálása kissé elvonta a figyelmem. Amikor pedig a két injekciós tűt is megláttam a fém asztalon, felpattantam és amilyen gyorsan csak tudtam, az ajtó felé masíroztam.
- Semmi…oltogatás, szóban lehet, de hogy azt belém nem mártod… az is biztos! Nem félek a tűtől, de észnél kell maradjak…nem aludhatok el! Sőt! Ki tudja, hogy mit akarnál beadni nekem! - ritkán vagyok ekkora hisztis, majdnem gyereknek beillő felnőtt. De tényleg nem volna jó vége, ha itt ápolnálak, csak keresnem kell egy fehér boszorkányt, ő tudná,hogy mi a teendő velem, és nem élne vissza a helyzettel. De itt? Féltem, hogy bedughatnak valami vizsgáló asztal alá, ezért sem adtam vért, ezért sem vettek tőlem vért eddig soha, mert nem voltam beteg, mert igyekeztem elkerülni az ilyen helyzeteket.
- Birdieee! - nyújtottam el a nevét, mint a nyalókáért rimánkodó gyerek.  nem volt másra szükségem csak egy kondér paradicsom levesre, nagy vérveszteségnél éltem haltam a paradicsom levesért, és a pizzáért, nagy családiért persze, a kórházban pedig sosem volt ilyen. Mivel nem hittem, hogy egy egyszerű ember visszatudna tartani, így elindultam az ajtó felé. De, hé! Az a két őr , meg mikor kerül az ajtó elé, és igyekeztek befelé, egyenesen az én irányomba. Ha teljes erőmnél lennék, labdába sem rúghatnának mellettem. Elárulva éreztem magam, kétségbeesett; haragos pillantásomat még elkaphatta Birdie, ahogy az őrök felé vetettem magam, de a két smasszer, tudta hogy előnyben van egy sérülttel szemben, rövidesen a sarokba szorítva kapkodtam a levegőt, ilyen formában még átváltozni sem tudok, nemhogy elmenekülni. Az egyik tag pont azt a kezem szorította a fejem felé, amelyik fájt, amelyik meg van lőve, kis híján elájultam már ettől is, csillagokat láttam, azt hittem,hogy ki akar szakadni a karom, a vállam a helyéről. Megvonaglottam még és dühösen morogtam fel, mire a következő pillanatban csípést éreztem, nem láttam senkit, hogy közeledne, mert a fejem a másik őr felfeszítette, és…tényleg lefogott egy harmadik is? Hiába még félhullaként is erősebb vagyok mint egy átlagos ember. Tehetetlenségemben a saját szuszogásomat hallottam, és csak a pislákoló fényeket láttam a plafonon.
- Tényleg… tényleg…szúrtál? - hol marad a meg? Valahol a nyelvem hegyén pörgött az is. Valahol.
- Mit kapott ez a Marshall képzőbe?
- Nem normális kaját eszik tuti, azért bírja még így. - hallottam az egyik őr morgolódását.
- Már…nyugszik… - sziszegte a másik. Tényleg lassult a légzésem. A látásom pedig homályosodott.


words:
note: Nagyon jó lett, továbbra se aggódj Wink  24
music: Airplanes
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szomb. Márc. 04, 2017 2:56 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Gabriel & Birdie
• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
I just want to help you
Nem sok mindenre vágytam jelenesetben, csak arra, hogy végre hazamehessek, és forró fürdőt vehessek. Hosszú volt az éjszaka, ahogyan a délelőtt is egyre inkább kezdett eltelni, ami nem lett volna gond, hiszen hamarosan végre mehetnék haza, hogy utána kicsit pihenjek, mielőtt elkezdődik az újabb műszakom, de az élet ezt is másképpen gondolta. Tudom, hogy arra vállalkoztam, hogy mások életét megmentem és ez nem is változott egy szemernyit se, de néha igazán megterhelő tudott lenni és fárasztó is. Főleg, ha igazán beütött a krach és mondjuk tömegbaleset történt. Télen nem volt ritka annyira az ilyen, hiszen a csúszós utak miatt sok baleset történt, ahogyan az itt élőknek köszönhetően is mindig akadt valami sérülés, amit el kellett látni. Igaz, mostanában az alvás se igazán ment, így ebből a szemszögből igazán mindegy hogy hol is vagyok, mert itt legalább a hasznomat is veszik és nem csak a plafont bámulnám, mint otthon tenném. Mielőtt viszont túl sokáig „pihenhettem” volna az események felpörögtek és ismét helyt kellett állni, mivel elsőként érkeztem a sérülthez.
Amikor pedig elindultam a másikhoz, hogy kövessem a felettesem utasítását, akkor meg se fordult a fejemben, hogy ismerősbe fogok botlani. Persze, nem egy rendőrt foltoztam már össze, mert úgy gondolta, hogy jobb golyóálló lehet ő, mint bármi más tárgy. Tudom, hogy az életüket értünk kockáztatják, de amikor beront az aggódó család vagy éppen a társa; nahh akkor azért nem könnyű. Főleg olyankor, amikor egyiküket még meg lehet menteni, de a másiknak már késő… Nehéz látni azt, ahogyan akár egy másodpercen is múlhat valaki élete, vagy olykor tétlennek lenni, mert tudjuk jól, hogy bármit is tennék, az már késő. Megvan a saját kis mocsara ennek a helynek is. Vigyorát csak egy mosollyal viszonozom, vagyis valami olyasmivel, viszont amikor a vállához kap, akkor az egészen beszédes jelzés, hogy a megérzéseim nem lehetnek rosszak, mármint a lövést illetően.
- Ahaa, és közben gondolom elkerülhetetlen, hogy ne beléd repüljön a golyó. – feleltem egy kisebb grimasszal, miközben arcának a rezdülései se kerülték el a figyelmemet. – Ha úgy gondolod, hogy csak a munkádat végezted, akkor hagyd, hogy én is azt tegyem. – mondtam neki komolyan. Lehet viccelődni velem, vagy ugratni, ahogyan itt is szoktuk egymást a többi rezidenssel, de attól még volt olyan pillanat, amikor a humorom fényévekre szökött és túlzottan is komoly voltam.
- Ezt majd igyekszem nem elfelejteni, miközben pedig a hétköznapi hősök eszükbe véshetnék azt, hogy nem sérthetetlennek, mint az említettek. – mosoly végül csak megjelent ajkaim szélén. – Nahh, meg ahogyan nekik szükségük van segítőre, úgy nektek is. – tettem még hozzá, miközben beértünk a vizsgálóba. Az ágyhoz kísértem őt és hagytam, hogy helyet foglaljon rajta, mielőtt még nekem a földre zuhan. Legalábbis a sápadtsága nem volt éppen nyerő.
- Természetesen; én meg maga vagyok a Pápa. – sandítottam hátra a vállam felett, miközben tárcsáztam a megfelelő melléket. Ő se hihette azt, hogy beveszem ezt a dumát. Nem kezdő vagyok, ha az lennék, akkor nem hagynák rám azt, hogy egy lőtt sérülést ellássak. Főleg, hogy még azt se tudjuk, hogy mennyire roncsolódhattak meg az idegek, vagy a csont…
Szavaira csak megforgattam a szemeimet és sóhajtottam egyet. Miért hiszik azt az egyenruhás pasik, hogy mindenki azokra bukik vagy éppen a lőtt sérülésre? Nem először hallok már hasonló megnyilvánulást. – Ha az egyenruhásokra buknék, vagy esetleg a lőtt sebesültekre, akkor úgy gondolod, hogy te vagy a legjobb parti, akit eddig a kezeim közé sodort valamelyik bűnöző? – tudom, hogy nem volt szép dolog ez tőlem, de sose kellett félteni ilyen téren. Nem voltam se vak, se olyan, aki ne venné észre, hogy nagyon is rendben van külsőleg, de akkor se olyan voltam, aki csak úgy ágyba keveredne bárkivel. Belsőleg, meg ki tudja, annyira nem ismerem. – Jesszusom, most lebuktam, hogy mivel keresem a kenyerem mellékesben. – utaltam itt a sztriptízre, de csöppet se gondoltam komolyan. Szerettem táncolni, de nem ilyen értelemben és amúgy is régóta felhagytam magával a tánccal is. Hamarosan pedig egyre közelebb jött, mire kissé morcosan pillantottam rá, hogy nem bír a seggén megmaradni.
- Felhívnám a figyelmedet, hogy te jelenleg a betegem vagy, így talán nem kellene tovább ugrándoznod, mielőtt nagyobb lesz a kár, mint most. Vagy netán a fejedet is beverted útközben? – kérdeztem kissé szúrósan, de végül bólintottam, hogy igen. Amíg pedig ő telefonált, addig én előkészítettem két injekciót is, mert ha nem fog nyugton maradni, akkor tuti, hogy több szúrást kell elviselnie, mint amúgy szükséges lenne. Elhiszem, hogy az emberek nem szeretnek kórházba járni, de basszus, akkor ne lövesse meg magát.  
- Francba Gabriel! – csattantam fel kissé erőteljesen, amikor megláttam a friss vérfoltot a felsőjén és azt ahogyan a pólója ujjánál kicsorgott. – Vagy visszamászol az ágyra, vagy biztonságiakkal foglak odabilincseltetni! – és láthatta, hogy nem viccelek, amikor viszont megpróbált elosonni, akkor könnyedén kaptam el a kezét, hogy meg ne próbálja. Általában kedves és tündéri leányzó voltam, de ha kell, akkor tudok én harcias is lenni és ez pontosan ez a pillanat volt. -  Nem, nem mehetsz! Maximum, akkor ha kivettem a golyót a válladból, vagy a kezedből és jól leszel! – pillantottam fel rá teljesen komolyan, majd hirtelen a szobában lévő lámpa pislákolni kezdett, mintha valaki szórakozna a kapcsolóval, pedig szó se volt erről. Nem először jártam így, de még mindig frászt tudta rám hozni. Főleg, hogy azt se tudtam, hogy miattam és az érzelmi kitöréseim miatt történnek ezek a dolgok. – Szóval? Visszaülsz oda, vagy szerezzek bilincset? – tettem fel végül a kérdést teljesen ártatlanul, miközben nem tágítottam előle és még a kezem is a mellkasára siklott, hogy az ágy felé próbáljam terelgetni őt. Persze magasabb is volt nálam, meg erősebb, de legalább most kicsit gyengébb volt a sérülése miatt, így valamennyire tényleg bejöhet ez az úttorlasz szerep. A lámpa pislákolást meg, ami rövid ideig tartott igyekeztem csak áramkimaradásra, vagyis inkább zárlatra fogni, mint ismét frászt kapjak. Amennyiben viszont arrébb akart volna pakolni és távozni, akkor nem fog más lehetőségem maradni, mint az injekció…


•• Ennek örülök! 40  :hatodjmeg: ©️

Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szomb. Márc. 04, 2017 12:11 am
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next


Birdie
& Gabriel

Jól vagyok, nem fáj semmi!



A vizsgáló ajtó ablakán lestem befelé és figyeltem a tanút, tényleg fontos volt, hogy senki ne találja meg, hiszen ezen múlt az élete. Olyan dolgokat látott és hallott, amelyek fontosak az aktuális nyomozásomban,elvileg tudja, hogy hol van az a vámpír aki megölte a szervezetem tagjait. Kérdés, hogy vámpír vagy hibrid-e az illető. Eddigi éltem során kevesekkel találkoztam ezekközül, de ott vannak például az irritálóan kíváncsi tündérek, mit nem adnék egy tündér társnak. Vagy mondjuk mit nem adnék egy olyan ügyosztálynak, akik a természetfeletti bűncselekményekkel foglalkoznak. Ezzel az a baj, hogy sokak gyomra nem venné be, és egyből magán vadászatokra indulna, mert az adott szomszéd mondjuk csak folyékonyat legel a vérzacskóból, netán teliholdkor az egyik indián rezervátumban kempingezik és szőrös testbe bújva üldözi a holdat és egymást. A farkasoknak tuti ki kéne venniük egy pár napot höldtöltekor, arról nem is beszélve, hogy hogyan aktivlják az átkukat, ha a rendőrségnél dolgoznának , egészen biztos, hogy megtudnák tenni, minden gond nélkül, még akkor is ha nem tudnák, hogy ha megölnek egy adott embert, akkor farkassá tudnak változni. Ez nem olyan mint az én esetemben, hogy minden probléma nélkül annak születek, aminek. Bár… azért kicsit aggódtam, hogy kevés idő adatik meg nekem, és nem tudok igazságot szolgáltatni a hozzám hasonló bántalmazásos esetet elszenvedő gyerekeknek, olyan mértékben ahogyan én szeretném. Persze… ilyen szempontból önbíráskodó is voltam, hiszen ha a rendőrség nem tudta felgöngyölíteni az ügyet, akkor valamiféle állattámadás lett az illető vége, vagy épp olyan mértékű anafilaxiás sokkot idéztem elő a gyanusítottnál, hogy méhcsípés allergiára vagy bármi hangya, netán bogácsípés által okozott halálra gyanakodjanak. Sosem ugyanabban az állat formában támadtam. Sorozat gyilkos volnék? Nem hiszem, inkább afféle bosszúálló, azokon segítek akik képtelenek magukon segíteni, mert nincs hozzá elég erejük, vagy képességük. Gyerekek, vagy nők; persze sajnálatos módon volt hogy nőt is lepleztem már le vagy hoztam kényelmetlen helyzetbe, vagy intéztem állattámadásnak az ügyet, hogy megoldódjon a probléma.
Azután ismerős szőke tincsek felett pillantottam át a sürgősségi szobába, az alak pedig ezután céltudatosan közeledett felém, én csak akkor emeltem rá a zöld szemeimet, amikor a nevemen is szólított a borzasztóan ismerős hang tulajdonosa; fókuszáltam és meglepetten vigyorodtam el, hogy aztán kissé összehúzzam magam, és a bal felkaromhoz kapjak, nevetés kilőve, amíg bennem van a golyó.
Majd otthon kiszedem, semmi akadékoskodás, kérem. Még az kéne, hogy lássák,hogy milyen gyorsan is gyógyulok meg.
- Mégis ki mondta, hogy hősködöm, csak végzem a munkám, mint egy egyszerű tűzoltó, vagy Szövetségi Marshall… -rántottam meg beszéd közben a vállam és fájdalmas grimaszba futott az arcom, miközben megrázkódtam.
-A magunkfajta hétköznapi hősökre van szüksége a világnak, amíg Superman és Batman épp héderelnek a naprendszerben valahol.- A következő pillanatban már arra eszméltem, hogy egy vizsgáló asztal tetején csücsülök és szemügyre veszem Birdiet, hátulról. Nem érdekelt a vér, helyszínelés közen is láttam már ennél mocskosabb dolgokat.
- Igazából jól vagyok, csak nehezen bírtam el.Néhány karcolás van rajtam, semmi több.-  Tényleg szerencse, hogy fekete pólót húztam, szakmai ártalom azt hiszen egyes karcolásokhoz még össze sem kellett varrni, olyan hamar összeforrtak.
- Miii aaaz? Ha le akarsz feküdni velem, csak szólj. Alszom egyet és máris tettre kész leszek, nem kell ahhoz nővérkéset játszanunk, ezért kéred az új garnitúra ruhát is ugye? Kórház sztriptíz, mindig is erre vágytam! - az épp kezemmel az asztalra tenyereltem és azon tartottam meg a súlyom, a fejem a plafon felé emeltem és egy ábrándos mosoly jelent meg az arcomon. Csábítónak tűnt a vizsgálóasztal egy kis alvásra, az nyugtatott, hogy a kórházi biztonsági szolgálat biztosította a sérült szobáját arra az időre míg meg nem érkezik a segítségem. Lecsusszantam az asztalról és  telefon irányába indultam.
- Ugye ez a vacak külsős számokat is képes tárcsázni? - és már ütöttem is be a telefonszámot, majd miután kicsörgött a vonal megkönnyebbülten szusszantottam a kagylóba. A póló ujja alatt a sérült bal vállamnál megjelentek a kis vérpatakok is, a frissek, mert ugye újra mocorogtam, a másik ember a másik vizsgálóban feküdt, ez már csak a sajátom lehetett.
A telefont fel is vették és el is daráltam, hogy hol vagyok, melyik kórházban, tudnám, hogy ne tudnám, eddig felderítéssel telt az időm a városban. Azt is tudom,hogy az itteni vérbankot vámpírok dézsmálják időnként, ez legyen a legkisebb probléma, amíg nem embereket szívnak szárazra.
A nyakamban a verbénás medálommal babráltam a pólóm alatt, a legkevésbé sem hiányzik,hogy megjelenjenek itt a vámpírok,  szaguk más volt mint az embereké és a vérfarkasoké, hűvösséget és egyfajta megrekedtséget jellemzett a szaguk, azokat az időket amikor átáváltoztak, egy fiatal vámpír még elveszik a tömegben, de egy idősebb szagát könnyebben kiszúrom.
-Nem…nem minden rendben, jól vagyok, ha megjöttek a többiek átadok minden információt és lefekszem aludni, csak ennyi a probléma. - még a főnök aggodalmaskodott a vonal túloldalán, én letettem a telefont és felsóhajtottam, Birdiet kerestem a tekintetemmel.
- Szóóóval… elmehetek? - nyújtottam el a mondat elejét és az ajtó felé pillantottam, el is indultam, hogy arra araszoljak szép lassan, feltűnés mentesen, ami ekkora mérettel lehetetlen, úgy hogy közben engem figyelnek árgus szemekkel.


words:
note: Nagyon jó lett, ne aggódj Wink 24
music: Gangsta Paradise
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Hétf. Feb. 27, 2017 5:27 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Gabriel & Birdie
• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
I just want to help you
Ritka pillanat az, amikor egy kórházban bárki unatkozni kezdene, legalábbis az itt dolgozok közül, de legfőképpen a rezidensek közül. Szerencsére már jó ideje itt voltam, így nem számítottam kezdőnek se, de még mindig volt mit tanulnom és lassan azt is el kell majd döntenem, hogy milyen irányban szeretném folytatni, de még mindig nem tudtam. Minden területnek megvan a maga szépsége, ahogyan a hátránya és borzalmas pillanatai is. Most is éppen egy szívátültetést figyeltem fentről, mintha csak azt fontolgatnám, hogy esetleg ilyen irányba megyek, de azt is tudtam, hogy sose tudnám magam mögött hagyni ténylegesen a sürgősségit, ahhoz túlzottan is szeretem. Tudom, emiatt sokan furának, bogarasnak vagy ki tudja, hogy mivel jellemeznének, de sok esetben rajtunk múlik egy-egy ember élete, mondhatni mi vagyunk a frontvonal, amely néha békés, míg máskor maga a pokol. Szerencsére erre felé ritka az, amikor fekete kódot kiáltanak, vagyis több az ellátásra szoruló, mint amennyi szakképzett ember a rendelkezésre áll. Fogalmam sincs, hogy az Angyalok városában miként élik túl, mert hallottam történeteket, hogy évi szinten körülbelül 500 ilyen pillanat van a megyei kórházban, míg itt talán évig kétszer. Ugyanakkor nehéz is, hiszen ha valaki meghal a kezeid között, akkor nem állhatsz meg, nem zuhanhatsz magadra. Folytatnod kell tovább, segíteni másokon, vagy éppen megtisztítatni a helyet, hogy a következő beteget legyen hova tenni és ellátni…
Lassú léptekkel hagytam magam mögött a műtétet, vagyis a „megfigyelőtermet”, ahova mi – tanoncok – és más orvosok bejárhatunk. Amikor viszont valaki beleütött az automatába, akkor pár pillanat erejéig riadtan rezdültem össze, amikor rájöttem, hogy minek köszönhető volt ez a hang, akkor sikerült csak megnyugodnom. Még mindig tisztán élt a viszontlátás „öröme” az elmémben a nővéremmel. Tudom, hogy félig-meddig egy vadállat él benne, hiszen mégis csak hibrid, ahogyan azt is tudom, hogy én nem adtam életjelet és hagytam azt, hogy sokáig úgy gondolják, hogy én is meghaltam a szüleinkkel együtt, így igyekeztem nem hibáztatni azért, hogy majdnem megfojtott dühében. Azóta előfordult az is, hogy riadtan ébredtem fel az éjszaka közepén, mert olyan érzésem volt, mintha valaki fojtogatna, de szerencsére csak rémálom volt, amely részben a valósággal mosódott össze. A történtek ellenére is képtelen lennék még egyszer hátat fordítani neki, hiszen a testvéri köteléket semmi se tépheti szét, még akkor is, ha nem éppen egyszerű.
Pár pillanat erejéig neki dőltem a falnak, majd a szemeimet dörzsöltem meg, mint aki a fáradtság ellen küzd és ez nem is volt másképpen. Régóta bent voltunk, még se kerestem fel egyik pihenőt se, mintha csak attól tartanék, hogy ha ledőlök, akkor fog beköszönteni a baj. Következő pillanatban viszont egy kávéspohár landolt a kezeim között, mire hálásan pillantottam Daisyre, de pár szónál többet nem is váltottunk; sietve haladt tovább, mivel lehetőséget kapott arra, hogy asszisztáljon az egyik műtétnél. Habozás nélkül ittam meg az utolsó pár kortyot, ami még a pohárban maradt, amikor egy kisebb sikolyra és kiabálásra lettem figyelmes. Pohár hangosan landolt a folyosón elhelyezett egyik kukában, hogy utána rohanó léptekkel fordultam az egyik folyosóról a másikra, míg végül megláttam a két férfit a földön a recepcióssal, aki azon volt, hogy valakit kerítsen gyorsan és közben rájöjjön mi is történt.
- Mi történt? – kérdeztem egyből, majd az eszméletét vesztett férfinek a pulzusát kezdtem el kitapogatni, addig nem is nagyon figyeltem a másikra. Nem érdekelt, hogy mennyire leszek tőle véres, hiszen sokkal fontosabb volt az, hogy életben maradjon, mivel nem éppen volt erős a pulzusa.
- Hívja Dr. Baileyt. – adtam ki az utasítást a recepciósnak, majd a következő pillanatban sietve kezdtem el széttépni a felsőt a szakadások mentén, amikor feltűnt, hogy az egyik sérülése mélyebb, mint első pillantásra látni lehetett. Legalább megvan az is, hogy honnan származik a sok vér. – Kelleni fog egy műtő is! – egy percig se hezitáltam, az ujjammal igyekeztem ideiglenes elzárni a vérútját a sebnél, amikor megérkeztek a többiek. Az események magukkal ragadtak és teljesen elfeledkeztem a másik férfiról egészen addig, amíg a műtőbe nem ért a súlyosabban sérült.
- Miss Hellfire, lássa el a másikat, mielőtt ismét meghalna egy „filmhős”. – ekkor döbbentem rá csak arra is, hogy a másik férfi miket felelt a feltett kérdésekre, miközben én ezzel a beteggel voltam elfoglalva. Sietve bólintottam, hogy utána a bemosakodónál lemossam a vért a kezeimről, de alig hogy kiléptem a műtőajtaján majdnem neki is mentem.
- Bocsánat. – feleltem sietve, utána pedig íriszeimmel megkerestem arcának a vonásait, amik nem éppen arra utaltak, hogy tényleg jól lenne és ekkor jöttem csak rá arra, hogy már találkoztam vele korábban.
- Remélem, nem akarsz tovább hősködni Gabriel. Ne aggódj, jó kezekben van, mindent megfognak tenni az életéért, de azzal nem nyersz semmit se, ha közben te dobot fel a lábadat. Kérlek, engedd, hogy ellássam a sérülésedet, mielőtt még összeesnél. – ha kellett segítség neki, akkor segítettem elbotorkálni az egyik üres rendelőszobáig. És csak ott tűnt fel igazán, hogy a ruhám is tisztavér lett az életmentés közepette. – Amíg ideérnek a barátaid esetleg elárulhatnád, hogy hol lőttek meg. – rendőr, falfehér. Nem ő lenne az első, akit meglőttek, így szerintem nem csoda, hogy egyből ezzel kezdtem. Közben pedig sietve telefonáltam, hogy szükségem lenne egy tisztaruhára. – Vagy jobb szeretnéd, ha én venném le a felsődet? – pillantottam rá kérdőn, de a szavaimat egyáltalán nem gondoltam komolyan, de ha ezen múlik, akkor levágom én róla. Hahh, nem is másra gondoltam. Nagyon reméltem, hogy nem fogja megmakacsolni magát. Fogalmam nem volt, hogy mennyire lehet jó a megérzésem, de a többi felületi sérülése nem indokolta azt, hogy ennyire rosszul fessen, így érthető volt, hogy először azzal akartam kezdeni, ami a legveszélyesebb. Főleg, hogy így látatlanba még azt se tudtam, hogy mennyire lehet súlyos a lövés, ha egyáltalán tényleg meglőtték. – Négyes vizsgálóba kérném, köszönöm. – azzal a lendülettel pedig már csak neki szenteltem a figyelmemet.

•• Lesz még jobb is. 27 ©️

Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Hétf. Feb. 27, 2017 1:48 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next


Birdie
& Gabriel

Jól vagyok, nem fáj semmi!


Nem volt más választásom, szeretném azt hinni, hogy igen, de mégsem. Mystic Falls egyetlen kórháza felé igyekeztem, vállamon a terhemmel. Ha lett volna autóm, pontosabban ha nálam lett volna, minden gyorsabban és gördülékenyebben haladt volna, de nem! Nem volt ekkora szerencsém, a vámpíroktól tartottam, mert nos… aki viselt nap gyűrűt, az még nappal is veszélyes. De tiszta volt a terep, és szépen haladtam a kórház irányába, persze rövidítettem is az utat, köszönhetően a tájékozódó képességemnek. Sötét v kivágás pólót viseltem, ezen legalább nem látszott,hogy engem is eltaláltak. A telefonom nem volt nálam, azt otthagytam a helyszínen, megnyomtam rajta a nyomkövetés státuszt és, a fákhoz kötözött, megbilincselt , félholtra vert tagokat otthagytam a tisztás közelében. Az egységem messze volt még, tudtam ,hogy nem érnének ki azonnal.Hiába szajkóztam, hogy nem ártana a közelbe is egy Marshalli irodát telepítettni, nem. Süket fülekre talált a kérésem, mert könnyebb volt néhány irodát, kisebb költségvetésen fenntartani. Időnként az is az eszembe jutott, hogy miért nem inkább az FBI képzését vállaltam el, az is ugyan úgy Quanticoban zajlott, mint a Marshall-i, ők még szélesebb körökben mozognak mint mi, nem akartam én repülőgépeken ücsörögni, és terroristákra leskelődni, amikor a földön is épp elég veszély van, mint a drogárusok, a fiatalkorú bűnözők. Csoda, hogy belőlem nem az lett. Szerintem féltem, hogy apám haragja még így is megtalálna és elverne, csak mert ferdén néztem a csokis pultra a Walmartban. Így nem kockáztattam, akkorát, csak később, amikor már illegális ketrec harcokkal mulattam az időmet, régi szép, adrenalinnal túlfűtött idők! Gyakran estem haza úgy a nagybátyámékhoz, hogy salátára voltam verve, de a másik még jobban. Akkoriban magyarázta el a nagybátyám, hogy én tulajdonképpen egy időzített bomba vagyok, és végre bevallotta a titkát, tényleg én voltam a fia, tehát anyám vele kavart. Ezért jogos volt apám haragja, és megvetése az irányomban, de éreztem, hogy igazat mond, mégse hangoztathattam ezt a feleségének. A féltestvéreim valamiért nem születtek ezzel a képességgel, így engem tanítgatott Jonathan a későbbiekben, neki és annak a boszorkány nőnek köszönhetem az életem. Az unokája utáni nyomozásban bukkantam arra a bandára, a nyakamban egy verbénás dögláncot is viseltem, ez emlékeztetett arra, hogy nem vagyok egyedül, hogy figyelnem kell arra, hogy kivel, vagy kikkel állok szóba. A lelkemre kötötte Mary, hogy mindig viseljem. Ez véd a vámpírok igézésétől. Vérfarkassal szemben pedig jobb ha futni kezdek, és előbb utóbb olyan alakot váltok, amit képtelen utolérni, mondjuk a levegőben tova szállva. Sosem akart boszorkányként magához láncolni, de a lelkemre kötötte, hogy csak olyan boszikkal álljak szóba, akiknek bizonyos jel van a háza tájékán, amelyet a magamfajták könnyedén észrevesznek, ők volta a fehér boszik, a semlegesek, akik egyáltalán nem akartak ártani a természetnek , és nekünk sem, nem akartak rabszolga sorba tasztani minket, ellenben az olyanokkal, akik az életek elszívásából nyerik az energiát, jobb ha elkerülöm azonnal, s minél messzebb őket.
A kórházig tartó utamon volt időm merengeni bőven azon, hogy mit keresek itt, miért fáj annyira a vállam, és miért nincs közelebb az a rohadt kórház, mint amúgy.
Ahogy egyre közelebb értem a kórházhoz, a szirénák hangja úgy csapott fel, és a nyüzsgés is úgy lett nagyobb. Közel voltunk, a kórházig tartó utat már-már repülve tettem meg, de a megpróbálatástól én is földre rogytam a recepció környékén, a test, még meleg volt, még hallottam a szívverését, a légzését.
- Gabriel Blackburn, Szövetségi Marshall, egy sérültet hoztam! - fogcsikorgatva vakkantottam az elénk siető nővérnek. A sérültet megverték, egy helyen biztos ,hogy eltalálta őt is a lövedék, én pedig nagyon reméltem, hogy a bejelentés után profi ellátásban fog részesülni, mert ez azt jelentette, hogy valaminek a tanúja volt. Félre értés ne essék, nem vagyok én valami önjelölt John McLane, csak szeretném ha mindenki megkapná a megfelelő büntetést, azért amit elkövetett.
Hordágyat hoztak, és máris ráfektették a tanúmat, majd pörögni kezdtek az események, sodródtam a nővérekkel és az orvosokkal is magam is.
- Nem, higgyék el, hogy semmi bajom. Jól vagyok, csak pihennem kell, meg kell várnom, hogy a többiek ideérjenek, és biztosítsák a terepet, a tanúnak. Nem…sajnos a nevét nem tudom. - tengernyi kérdésre válaszoltam, és mindvégig igyekeztem szemmel tartani a sürgősségire betolt beteget. Egy ízben meglöktek, és  hátulról belém is jöttek, mert láb alatt voltam. Az ablak visszatükröződésében láttam, hogy fal fehér vagyok én is, és ki van száradva a szám, most hogy erre gondolok… szomjas is vagyok.


words:
note:
music:
Vissza az elejére Go down

Ember •• A legerősebb vagyok mind közül, ne bízd el magad
Suzanne Bishop
Sürgősségi osztály Tumblr_inline_n6bc6i7ii31sxajs2
Sürgősségi osztály Tumblr_pnpb6tyBEs1x8oosvo3_r1_250
Keresem :
Kedvenc dal :
Tartózkodási hely :
↷ in the land of gods and monsters
Hobbi & foglalkozás :
↷ journalist



A poszt írója Suzanne Bishop
Elküldésének ideje Csüt. Dec. 29, 2016 10:39 am
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
- lezárt játék -
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Okt. 02, 2016 12:06 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next


Jo&  Birdie



Tudom, hogy nem kellene ellent mondanom az illetékes orvosnak. Én még csak rezidens vagyok, de sokszor az orvosok másképpen látják a helyzetet és eléggé pocsék volt ahhoz, hogy ne pont azon gondolkozzak, hogy esetleg a tetteim vagy a szavaim mennyire tetszenek. Ugyanazt akartuk, megmenteni egy életet és szemmel láthatóan eléggé iparkodnunk kellett ahhoz, hogy nehogy nagyobb baj legyen, mint kellene. Műtőre lenne szükségünk, ezt mindenki tudta, de egyszerűen képtelenség lett volna szabadot találni, hiszen akiknek már lejárt a műszakjuk, azok is itt voltak még. Ezért is utáljuk a tömegbaleseteket, főleg, ha túl sok a súlyos sérült, mert egyszerűen nincs hely ellátni. Amikor idehozták ezt a beteget a mentősök, akkor ők is hibázhattak, hiszen ilyenkor könnyedén lemegy a drót, hogy betelt a kórház és több súlyos esetet nem tudunk ellátni, de innen tovább vinni viszont már kockázatos lett volna, amikor betolták a folyósra, hiszen a másik kórház teljesen másik irányban volt. Így vagy cselekszünk és megpróbálunk mindent elkövetni, vagy hamarosan a hullaház fog gyarapodni még egy testtel és még több sírás fogja átjárni a kórház falait, mint amennyi most is betölti.
A pillantásom könnyedén találkozik Joval, mire csak nyelet egyet, hiszen látom azt, hogy mennyire nem nyerte el a tetszését az ötletem, ahogyan azt is tudjuk, hogy vagy meghal a beteg a kezeink között, vagy nem. Bár utóbbira kisebb volt az esély műtő nélkül, viszont eléggé hamar nyilvánvalóvá vált az a tény, hogy még órákig nem lesz műtő, amikor az egyik ápoló közli a híreket velünk. Így vagy hagyjuk elvérezni, vagy pedig megpróbáljuk megmenteni az életét. Talán át kellett volna adnom neki a lehetőséget, viszont az se kizárt, hogy ő nem lépte volna meg ezt. Kockázatos, a karrierem is rámehet és nem csak amiatt, mert ellentmondtam a felettesemnek, hanem amiatt is, mert meghalt valaki, így jobb lesz összekapni magam.
Vért már nem kell kérnem, azt intézi ő, miközben a beteg hasát nyitom fel, a vér pedig könnyedén buggyan ki, mire sietve kérek törlést, ami hamar meg is érkezik másik két kéz keretében. Nem tudok én se mindent csinálni, viszont a helyzet rohadtul nem javul, mert a vér szinte mindent beterít és alig látok valamit, az ujjaimmal tapogatom, mire sikerül megtisztítani a felületet, addigra már az említett testrészt fel is nyitottam.
„Menni kell! Nem lehet semmi baj! ” mondom saját magamnak, hogy nehogy most akarjam feladni és hátraarcot csinálni. Az én ötletem volt, így be is fogom fejezni.
- Igen, látom. – mondom sietve, hiszen erre már én is rájöttem, az viszont nagyon nem tetszik, amit látok. Túlzottan megsérült, így nincs más hátra, mint ki kell vennem. – Ki kell venni. – közlöm a tényeket mindenkivel, hogy még se lesz olyan egyszerű, mint szerettük volna. – A máj viszont úgy néz ki nem rongálódott meg. – ami fura, de én baromira nem bánok. Legalább eggyel kevesebb baj, amivel foglalkozni kell.
Pillanatok múlva pedig egymás után kérem a szükséges eszközöket, hogy ki tudjam szedni a korábban említett szervet. Egyre több vér terít be, de egyáltalán nem érdekel. Néha a monitorra pillantok, de szerencsére nem esik lejjebb a vérnyomás.
- Gyerünk, tarts ki. – motyogom magam előtt, mielőtt az utolsó simításokat végezném a kiszedés előtt és utána pedig a „seb” ellátása előtt. Szerencsére semmi komplikáció nem lép fel a rögtönzött műtét közben. Sőt, ahogyan a vérzést is sikerül elállítani úgy kicsit javul a monitoron látható eredménye is a betegnek… Reméljük ez így is fog maradni…  



ζ to build a home ζ  ζ - ©redit

Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Hétf. Szept. 26, 2016 9:01 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
to Birdie
Life is not a toy

Sokan vagyunk, mégis kevésnek bizonyul a létszám. A kórház személyzetének százhúsz százaléka dolgozik jelenleg, annak hála, hogy pont a váltásra értek be a mentők. Ez viszont azt eredményezi, hogy nem mindenki friss. Idejövet láttam, ahogy Dr. Murray épphogy nem alszik el több mint 40 óra talpon lét után. Szerencsére a saját önkritikája van annyira kifinomult, hogy nem keveredik súlyos eset közelébe, helyette viszont több beteget is megvizsgál, akik könnyebb sérüléseket szenvedtek. A kapacitásunkat így tudjuk a legjobban kihasználni. Összeszokott a csapat, fel vagyunk készülve az ilyen esetekre – már amennyire ez egyáltalán lehetséges.
Ami azt illeti, én sem vagyok már annyira friss, mint a műszakom elején, de ilyenkor a szervezetem jóval éberebb, mint általában. Szinte már tudatosan működik az egész, hogy ha épp arra van szükség, akkor a fáradtságot félresöpröm. Nem mindig engedhetem meg magamnak, hogy szusszanjak egyet, ez pedig itt pont nem az az alkalom.
Szépen asszisztálnak nekem, érzem, hogy amint átveszem az irányítást, mindenki egy kicsit lehiggad körülöttem, elvégre tapasztalt kezek végzik a munkát. Birdie – bármennyire szeretném, a Miss Hellfire soha nem jön a nyelvemre, sőt a hallgatóimmal is tegező viszonyt ápolok, bármilyen meglepő – még új, fiatal és egyáltalán nincs tapasztalata. Nem hiába bizalmatlanok vele. Rá kell szolgálnia arra, hogy orvosként kezeljék, és ezzel együtt a karrierje is stabil alapot kapjon. De itt most jóval több forog kockán, mint az hogy a rezidensi évek végén sikeres lesz-e a szakvizsgája. Már nem medikus, tudnia kell racionális döntéseket hozni. Azon már nem állok le vitatkozni vele, hogy ha nincs szabad műtő akkor az azt jelenti, hogy szépen várunk, míg akad egy. Nem így működik a rendszer. Nem az akadékoskodásra esküdt fel, hanem arra, hogy legjobb tudása szerint látja el a betegeket. Jelenleg csupán egy hordágy és az eszközök biztosítottak, közel sem olyan a felszereltség, mint a műtőben, de épp elég nagy a baj anélkül is, hogy ezen kezdene fortyogni. Azt már számba sem veszem, hogy nem csupán egy ponton sérti az esküjét ezzel a magatartással. A probléma viszont ott kezdődik, hogy makacs, mint az öszvér. Majd később foglalkozom ezzel is…
Csak két pillantás a válaszom. Először rá emelem a tekintetem és hitetlenkedve veszem tudomásul, hogy a felettesének mondott ellent ezzel. Jóllehet ő is tisztában van a következményekkel. Hogy ezért fegyelmi vétség vádjával tilthatják el a hivatásától, ha a magatartása miatt emberéletet sorod veszélybe. Rögtön ezután pedig a monitorra esik a pillantásom, ahol látom, hogy a vérnyomása lassan, de egyenes tendenciát mutatva csökken – még a frissen beadott epinefrin nyomására sem mutat kiugró változást.
Az ötlet nem tetszik, de egy másodperc elég volt ahhoz, hogy lássam, nem tudom kiültetni a kispadra, és rábízni az összefoltozást, hát csak bólintok egyet, de a tekintetem le sem veszem a lábáról, amin az utolsó simításokat végzem, hogy ne kelljen kétfelé figyelnem. A kötözés még bőven ráér. A személyzet már ahhoz asszisztál, hogy felnyissuk a hasát, én viszont aggódom, és ez talán meg is látszik rajtam.
- Kössenek be még egy egység vért! – adom utasításba, hisz mire az egyik lefolyik, addigra körülbelül ugyanannyit veszít el, és ha bemetszést alkalmazunk, az további veszteségekkel jár. De amint a szike újabb vércsíkot hoz magával, mintha egyenesen belém nyilallna a fájdalom. Az oldalam, a sebhelyem, amit Kai okozott közel húsz évvel ezelőtt. Egyszerűen tudom, hogy hol gyökerezik a probléma, így arra felé instruálom.
- A lépe lesz az – jelentem ki elég egyértelműen ahhoz, hogy tisztában legyen a további lépésekkel. Ha ugyanis megrepedt körülötte a tok, és roncsolódott a szövet, nincs más megoldás, mint ki kell venni. Ha viszont a mája is sérült, ami szintén elég valószínű, akkor a megoldás nem ilyen egyszerű.


34   || ©
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Május 29, 2016 10:48 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next


Jo& Birdie



Nem értem, hogy miként foghattam ki a legrázósabb beteget, hiszen láttam azokat, akiket elvittek már. Őket könnyedén helyre lehet rakni, de őt. Szerintem már csak a szellemek segíthetnek abban, hogy életben maradjon. Talán ez a büntetésem azért, amiért hazudtam a családomnak a saját halálommal, hogy még egy életet elveszek, mert nem tudom megmenteni őt úgy, ahogyan egykoron a szüleimét se tudtam? Nem erre, nem is akarok gondolni és sietve hessegetem el, miközben azon vagyok, hogy valamennyire a stabil állapot felé sodorjam a beteg életfunkcióit. S közben befut a megmentő is, hiszen egyedül képtelen lennék ellátni őt.
- Rögzítsék a beteget a nyakicsigolyáknál. – adom ki sietve az utasítást, hiszen ekkor látom meg, hogy senki se tette meg korábban. Mi a franc ütött a mentősökbe is? Már rég meg kellett volna csinálniuk, hiszen életveszélyben van a beteg és a nyaki csigolyák miatt még veszélyesebb a helyzet. Közben pedig próbálom ellátni a legsúlyosabb sérülését, de kezdem úgy érezni, ha egyet be is foltozok, akkor egy másik helyen felszakad a teste, mintha csak valamiféle szita lenne. S még szép, hogy pánikba esek, hiszen ez az első eset, hogy ennyire nagy szarba nyúltam bele.
Szavaira egy pillanatra lefagyok, hiszen sose láttam még ilyennek őt, de érzem, hogy okkal ilyen, majd hamarosan ki is veszi a kezemből az eszközöket, s már ő neki adogatják, miközben én szépen félresodródom. A rohadt életbe! Megtudom csinálni, meg kell csinálnom, vagy különben bele fog halni, főleg, hogy látom nagyobb gáz is van, hiszen vélhetően a hasába is vér szivarok. Nem szokásom pánikba esni és most se fogok. Muszáj összeszednem magam, vagy meg fog halni és az én hibám lesz részben, mert nem tettem meg mindent, amit meg kellett volna tennem. Ezt pedig nem követem el még egyszer! Elég azzal a tudattal együtt élni, hogy a szüleim meghaltak miatta, mert el kellett valahova sietősen utaznunk…
- De műtőre lenne szüksége… - mondom a nyilvánvalót, majd végül szinte belülről ütöm magam arcom, hogy végre összeszedjem magam. Hamarosan pedig még tovább romlik a páciens állapota, s Jo szavai ezt még inkább alátámasztják. – Meg tudom csinálni, maradok! – jelentem ki határozottan, viszont mivel még mindig rettentően pocsékok az életfunkciói, így egy pillanatra ledöbbenek azon, amit mond és most először nemet mondok neki. – Nem, én felvágom a hasát és elállítom ott a vérzést, amíg te ott hozod rendbe. Ha nem teszem meg, akkor elvérzik, hiába varrod össze! – a szavaim komolyan csendülnek és mielőtt még válasz érkezne sietve sétálok a másik oldalra, hogy hozzáférjek a hasához. Hamarosan már fertőtlenítem is a szükséges felületet, majd szikét kérek. Egy pillanatra még a tanáromra nézek, s ha csak valahogyan nem állít meg, akkor minden koncentrációt a vágásra összpontosítok, hogy elegendő mély legyen, de még se túlzottan. Alig, hogy a kés belehasít, vér serken ki. – Szívást kérlek vagy legalább törlést! – nincs idő szórakozni, hiszen úgy néz ki még szarabb a helyzet, mint gondoltam.


Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szomb. Május 21, 2016 9:23 am
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
to Birdie
Life is not a toy

Nem várt események. Ebben a szakmában hozzá kell szokni ahhoz, hogy másokra vagyunk utalva és ez oda-vissza működik, jobban mint bármilyen másik területen. A munkaidőnk nem telik le nyolc óra után, egy műtét közepén nem sétálok ki a kórházból, mert épp mára befejeztem és voltaképp a szabadidőmet nem csak ennyiben befolyásolja. Mint azt a legutóbbi kukoricatáblás eset is bizonyította, egy orvos akkor is orvos, ha civilben van. Nincs mit tenni, erre tettem fel az életemet, idejekorán megtanultam ezzel együtt élni. Csak azt bánom, hogy nincs időm lemondani a vacsorát. De talán van akkora szerencsém, hogy Rick teljesen megérti a váratlan helyzetet. Ez sajnos kéz a kézben jár velem.
De amint bekanyarodok a sürgősségire, máris nem azon jár az eszem, hogy mivel fogom kárpótolni őt egy újabb kimaradt randevú miatt. Sokkal komolyabb problémákkal találom szembe magam, s bár már a legsúlyosabbnak tűnő beteg ellátását is elkezdték már, jól látom, hogy legalább még négy segítő kéz kellene ahhoz, hogy a legnagyobb esélye legyen a gyógyulásra, de már így is minden mozgósítható ember itt segédkezik.
Magam is megvizsgálom a beteget, alaposan szemrevételezem és megerősítem a diagnózist.
- A csigolyákra vigyázzanak, sérülhetett a gerinc is. - egészítem ki, de ebben az esetben fel kell állítani a súlyossági sorrendet, mégpedig itt a legfőbb probléma az, hogy borzalmasan sok vért veszít. Több helyen is, ami azt illeti. Közben már gépekre kapcsolták az életfunkciói azonban egyáltalán nem kielégítőek, igenis van ok az aggodalomra.
Rezidensem arcát látva egy pillanatra elkap a hév, hogy megrázzam. Ez itt egyáltalán nem alkalmas pillanat arra, hogy pánikba essen és vesztegesse a sérült drága idejét, s az egyetlen ami vissza tart csak annyi, hogy közben továbbra is végzi a dolgát. Mégis mit gondol, hogy erre fel lehet készülni? Nincs olyan pillanat, amikortól azt érzi az ember, hogy: Na most!
- Erre vállalkoztál! - csattanok fel mégis, hogy helyre rázzam őt. Körülöttem néhányan megrezzennek, amiért tőlem szokatlan stílusban vállalkozok. - Vagy a pánik vagy az orvos. De dönts, mert ketten nem férnek meg a beteg mellett! - veszem át tőle az érszorítót és már az én kezembe adják az eszközöket. Tudják, hogy azért vagyok kemény, mert a helyzet megköveteli, hogy racionálisan álljak hozzá a helyzethez. Az orvosi hivatás nem való mindenkinek, és az alkalmatlanságok nagyrészt a gyakorlati évek alatt ütköznek ki. Ha nem tud megbirkózni egy súlyos sérülttel, hogy engedhetném hogy orvos legyen belőle?
- Nem ő az egyetlen. A műtők foglaltak, stabilizálnunk kell az állapotát, neki ez az egyetlen esélye.. - adok még egy nyomós érvet a kezébe, hogy végre össze tudja szedni magát. Minden segítségre szükségem van, épp ezért kell elállítanom a vérzést, mielőtt leállna a keringése. - 5 mg epinefrint, most azonnal! - intézem az egyik nővér felé. Ha összeomlik, egyáltalán nem fogunk tudni segíteni rajta, ettől viszont csillapodik a vérzés és a szívét is hatékonyabb izommunkára készteti. Közben végzek az érrel, s már térek is át az oldalához, ahol egy újabb komoly probléma fogad. A fémdarabok túl mélyen vannak, azok okozzák a belső vérzést.
- Ha maradsz, akkor asszisztálsz.. - zárom ezzel rövidre. Nem azért, mert hasonló esettel sem volt még dolga, hanem mert precizitást igényel a feladat, és nem tűnik úgy, hogy az idegzete felkészült egy ilyen beavatkozásra.


34   || ©
Vissza az elejére Go down




A poszt írója Ajánlott tartalom
Elküldésének ideje
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Vissza az elejére Go down
 

Sürgősségi osztály

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

 Similar topics

-
» Sürgősségi osztály

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
rising of the mortals :: Belváros :: Kórház :: Osztályok-


Új posztok
tekintsd meg
Pént. Május 31, 2019 10:58 pm
Laurel O. Delgado
Szer. Május 29, 2019 1:28 am
Katherine Pierce
Kedd Május 28, 2019 8:31 pm
Amren Monroe
Hétf. Május 27, 2019 11:26 pm
Lucille Éamon Vodova
Szer. Május 22, 2019 12:03 pm
Katherine Pierce
Hétf. Május 20, 2019 10:43 am
Shiraz Watson
Szomb. Május 18, 2019 10:03 pm
Aingeal Hearn

• ROTM FRPG •