Whatever anyone does or says,
i must be emerald and keep my color

Megosztás

Warlock
Thaddeus Sol
Tartózkodási hely :
Seattle



A poszt írója Thaddeus Sol
Elküldésének ideje Szomb. Márc. 09, 2019 12:28 pm
Ugrás egy másik oldalra
Már a fotelban pöffeszkedek, amikor futólag felfelé ívelem a szemöldökömet, inkább csak afféle rándulás, amely kiegészítve a tenyérbemászó, halovány mosolyommal egyértelműen teszi fel a néma kérdést: igen, híreket. Na, tudni akarod mi történt velem?
De tisztában vagyok vele, hogy ez itt nem a helye és ideje az időhúzásnak, még ha ez a néhány kellemesen eltöltött perc részemről oldaná is a feszültséget, a főnökasszonynál bizonyára az ellenkezőjét érné el. - Ha tudnád, milyen rég várok egy ilyen tanácskozásra. – Elismerően felelek, ezt még muszáj szeszélyesen kiböknöm, mielőtt végre komolyságot erőltetnék magamra. Nem egy alkalom volt már arra, hogy összeakasztottam Cora-val a bajuszom, még ha csak érintőlegesen is és ezek most valószínűleg egyikünk szerint sem azok az idők, amikor ilyesmire kellene pazarolnunk az energiánkat.
- Nem csak a vérfarkasok érezték tegnap este elemükben magukat. – Egyeseket frusztrálhat, hogy jellemzően milyen könnyedséggel beszélek azokról az alkalmakról, amikor emberéletek bánják a természetfeletti jelenlétét, például ez a vérfarkasos incidens, amiről én is ma reggel értesültem. De idős vagyok én ahhoz, hogy az ilyen részletek érzékenyen érintsenek. Te gondolsz arra a bánásmódra és kínra, amit a haszonállatok élnek át rövid és mesterséges életük során, amikor bemész a boltba és veszel egy fél kiló húst a vacsorához? Bizonyára nem. Akkor az én lelki békémet miért bolygatná néhány turista? Így működik a világ. Persze ez nem jelenti azt, hogy ne törődnék az eseményekkel. Igen, Damiennek dolgozom, ugyanakkor a Tanácsnak is. Nem minden színjáték, amit teszek. – Tegnap este az életemre tört néhány vámpír a White Cliff-ben. Hajszál híja volt, hogy ne veszítsek munkaerőt. – Tárgyilagosan fogalmazok, de hallható, hogy milyen elképesztően dühít a tény, hogy kezet mertek emelni azokra az emberekre, akik nekem dolgoznak, és akiknek semmi közük a természetfelettihez, egyszerűen csak a munkájukat végezték az esti műszakban. – Kettőt életben hagytunk, nálam vannak. – És nem áll szándékomban kiadni őket a kezeim közül. Hidd el, az utolsó csepp információ ki lesz belőlük sajtolva. – Elgondolkodtam rajta, hogy valódi vadászokra cseréljem a biztonsági őreimet. Ugyanakkor nem szeretnék ilyen értékes erőforrást egy épület őrzésére pazarolni. – Felvehetném a kapcsolatot egy magánbiztonsági vállalattal is, a legkeményebb srácokat foglalkoztatják a földön, de ők sem vadászok. - Valószínűleg az lenne a leggazdaságosabb megoldás, ha egyszerűen fognám annak a négy vámpírnak a fejét és kitűzném az épület négy sarkára. Mit szólsz? - Könnyedén kacsintok a nőre és őszintén nem lehet eldönteni, hogy komolyan gondolom-e.
Vissza az elejére Go down

Ember •• A legerősebb vagyok mind közül, ne bízd el magad
Cora Bouchard-Taylor
Keresem :
my only hope for happiness
Cora irodája Ac175eb70cfd08fed11773123e0bbb82

Kedvenc dal :
Tartózkodási hely :
⊂ the emerald sity
Hobbi & foglalkozás :
⊂ mayor of seattle, leader of the Council



A poszt írója Cora Bouchard-Taylor
Elküldésének ideje Csüt. Márc. 07, 2019 9:00 am
Ugrás egy másik oldalra
Thaddeus && Cora

i've the tendency to expect the worst of people

Nem az ijedősebb fajtából származom. Sokat láttam már, ami más emberek számára talán elborzasztó lenne, ám én így nőttem fel. Erre neveltek, még ha sokszor nem is tanúsítottam érdeklődést az egész irányába. Hisz... voltam kamasz. A kamaszokat pedig elég kevés dolog érdekli, ami a jövővel kapcsolatos. Akkoriban eszemmbe sem jutott azzal foglalkozni, hogy egyszer én töltöm be apám helyét.
Thaddeus a maga modorával rendelkezett, és inkább tetszett ez a hozzáállás és világnézet, semmint az ellenkezője. - Híreket? - kérdeztem vissza, habár először is tisztán hallottam. Végigfutott arcán a tekintetem, és ezúttal viszonylag könnyen meg tudtam állapítani, hogy valami nem stimmel. Jó szemem volt hozzá. Talán más nem vette volna észre.
Egy másodpercnyi időre megráztam a fejem. Tudtam, hogy fajsúlyos dologról van szó. És ha Thaddeus a rossz hír hozója, hát nem pitiáner apróságról, felfújt tündérmeséről van szó. Én állva maradtam, míg ő leült, azonban kényelmes háttámasznak az asztal élét találtam meg. Karjaimat keresztbe fontam a mellkasom előtt. - Azt hiszem, a legközelebbi tanácskozásunkon mindenkinek szüksége lesz egy pohárra.. ha nem többre. - Thaddeusszal nem voltunk barátok, ahogyan sok más tanácstaggal sem a baráti érzés kötött össze. Egy cél vezérelt bennünket, így össze kellett tartanunk. Szerencsére több éve nem fordult elő, hogy áruló bújkált volna közöttünk. Ezt is haladásnak véltem. - Ha a tegnap esti vérfarkas támadásról akarsz beszélni... már tudok róla. - Az a rosszabbik eset lesz, ha nem ezzel az üggyel kapcsolatban jött. Az azt jelentené, hogy nemcsak emiatt kell fájnia a fejemnek. És hogy rendkívüli gyűlést kell összehívnom.

40 ● ●   music: once upon a dream ● ● coded by me
Vissza az elejére Go down

Warlock
Thaddeus Sol
Tartózkodási hely :
Seattle



A poszt írója Thaddeus Sol
Elküldésének ideje Szer. Márc. 06, 2019 9:43 am
Ugrás egy másik oldalra
Mindig is szélsőségesnek tartottam Cora hozzáállását a halandók és természetfelettiek közötti hegyvonulatnyi falát illetően. Hisz tudjuk, hogy semmi sem csak fekete és csak fehér. Számomra erősen mániákus az a nő. És nem azért, mert személyes sértésnek veszem a világnézetét tekintve, hogy boszorkányvér folyik az ereimben, erről szó sincs. Ugyanakkor személy szerint azok között vagyok, akik nem gondolják gyengének a kora, neme, vagy netán a sebtében jött „trónra kerülése” miatt. Meg azzal is tisztában vagyok, hogy a személyes véleményem egy dolog, az meg egy másik dolog, hogy egy ilyen szervezet vezetőjének sziklaszilárdnak kell lennie és a hölgy temperamentuma ehhez teljes mértékben megfelelő. Valószínűleg ez is meghatározó tényezője a kapcsolatunknak, vagyis annak, hogy egészen jól kijövünk. Én a magam részéről intelligens férfinak vallom magam. Bár a kapcsolatunkat munkakapcsolatnak nevezném csak. Hisz Cora, ahogy a többiek, nem jelent számomra semmit. Kár, hogy ez az állítás nincs kőbe vésve. Öltönyben tulajdonképpen könnyű dolgom van. Az én képességeimmel – és itt nem a mágiára gondolok – egyelőre gyerekjáték kijátszani a tanácsot. Nehezebb dolgom lenne, ha odakint kellene vállvetve harcolnunk egy háború esetén. Hisz nem tudsz úgy együtt vérezni egy másikkal, hogy ne alakuljon ki köztetek kötelék. Akkor sem, ha kettősügynök vagy. De számunkra ez nem fog problémát jelenteni, hisz nem ágyútölteléknek vagyunk itt, hanem vezérnek.
Türelmesen várok, míg Agnes bejelenti az érkezésem. Az elegancia most is vibrál körülöttem, ahogy mindig. Mikor pedig zöld lámpát kapok magabiztos léptekkel indulok el a kitárt ajtó felé. Az asszisztensnő mellett elhaladva sejtelmesen találkozik a tekintetünk, ő beharaja az ajkát, de hamar észreveszi magát és zavartan már fordul is el, Cora szemei elől és csukja mögöttem az ajtót.
- Híreket hoztam… – A tőlem megszokott, sehova nem tehető stílusban teszek egy egyszerű kijelentést. Nem mondom, hogy rossz hír, azt sem, hogy jó. A tónusom nem gondterhelt, amúgy sem vagyok egy lehangolt típus. A mindig finomra borotvált vonásaim azonban már árulkodóbbak. Nem tűnök olyan kisimultnak, mint általában. Szemeimen jól látni, hogy nem sokat aludtam, a homlokomnál a hajam alól épp csak kilátszik egy fejsérülés, mely össze lett kapcsozva. És a bal szemem alatt is fellelhető a fülem felé vonulva némi horzsolás az arcomon. Ahelyett viszont, hogy máris a tárgyra térnék, nagy sóhajjal teszem le magam az egyik fotelbe, karjaim széttárva a karfáin. - Az egyetlen oka annak, hogy utálok az irodádba járni az, hogy nem szoktál itallal kínálni.
Vissza az elejére Go down

Ember •• A legerősebb vagyok mind közül, ne bízd el magad
Cora Bouchard-Taylor
Keresem :
my only hope for happiness
Cora irodája Ac175eb70cfd08fed11773123e0bbb82

Kedvenc dal :
Tartózkodási hely :
⊂ the emerald sity
Hobbi & foglalkozás :
⊂ mayor of seattle, leader of the Council



A poszt írója Cora Bouchard-Taylor
Elküldésének ideje Szer. Márc. 06, 2019 7:10 am
Ugrás egy másik oldalra
Thaddeus && Cora

i've the tendency to expect the worst of people

Nem rajongtam az irodában töltött napokért. Ez a gyerekkori lázadásomból maradt rám. Mikor anyám állandóan becipelt ide apámhoz... én pedig ahogy idősebb lettem, egyre nehezebben viseltem. Persze sosem hangoztattam, hisz rögtön jött volna a válasz: apám halálakor nem lett volna kötelességem, hogy nyakamba vegyem az ő felelősségét. Kezdve ezzel az egész hivatalnokosdival. Jobb szerettem kinn lenni, hisz a természetfelettiek elleni küzdelmet viszont véresen komolyan vettem. Mióta apa meghalt, mindenféle híreket terjesztelnek... hogy nem vagyok elég kemény ehhez. Nyilván azért, mert még nem láttak "bevetés" közben. Nem kenyelmezek én senkinek, ha ereiben nem halandó vér folyik. És az elmúlt években rengeteget fejlődött a technikánk is arra vonatkozóan, hogyan is szűrjük ki őket. Tényleg nagyon cselesnek kell lenni ahhoz, hogy bárki átjusson ezen a védőhálón. Nem csoda, hogy mindenki trükközni próbál... de általában nem én húzom a rövidebbet.
Nagy levegőt vettem, majd letettem a tollat. Belekortyoltam a kissé kihűlt kávéba, majd hátradőltem. Az elmúlt pár évben annyi minden megváltozott... majdnem az összes régi Békefenntartó kiöregedett vagy meghalt. Családi örökségként hagyták helyüket, így fiaik és lányaik töltötték be a megüresedett székeket. Minden új taggal volt egy átmeneti időszak, mikor még szoknia kellett ezt a közeget. És nekünk is őt. Egyiküknek sem volt kötelessége közöttünk maradni, ha nem találták meg álmaik elképzelését. Hisz mi emberek vagyunk, halandó vérrel az ereinkben... mégis, azzal, hogy dobog a szívünk, mindig is erősebbek voltunk bármely söpredéknél.
Kopogás törte meg a csendet, az ajtón pedig bedugta a fejét az amúgy mindenbe belemászó asszisztensem. - Miss Cora, Mr. Sol szeretne bejönni. - Nagy levegőt vettem. Thaddeus ellen nem volt kifogásom, és bíztam benne, hogy ő kirángat majd kissé a hivatali papírmunkából.
- Hát engedje be, Agnes - biccentettem, majd felálltam. Apró feszítést éreztem a gyomromban. Pár napja jelentettük csak be, hogy jelentősen visszaestek a városi támadások, ám tökéletes időzítésképpen pár vérfarkas múlt éjjel teliholdkor halálra mart egy turistapárt a mocsári ingoványtól nem messze. És volt valami baljós érzésem. Csak reménykedni tudtam, hogy Thaddeus végre a jó hír hozója.
Apró mosollyal üdvözöltem a férfit. - Mi járatban itt, Thaddeus?

40 ● ●   music: once upon a dream ● ● coded by me
Vissza az elejére Go down

Ember •• A legerősebb vagyok mind közül, ne bízd el magad
Cora Bouchard-Taylor
Keresem :
my only hope for happiness
Cora irodája Ac175eb70cfd08fed11773123e0bbb82

Kedvenc dal :
Tartózkodási hely :
⊂ the emerald sity
Hobbi & foglalkozás :
⊂ mayor of seattle, leader of the Council



A poszt írója Cora Bouchard-Taylor
Elküldésének ideje Hétf. Márc. 04, 2019 10:20 am
Ugrás egy másik oldalra
***
Vissza az elejére Go down




A poszt írója Ajánlott tartalom
Elküldésének ideje
Ugrás egy másik oldalra
Vissza az elejére Go down
 

Cora irodája

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Cora Taylor irodája
» Cora & her own Council
» Cora Taylor
» Cora Grace Ainsworth
» Fabiana Cora Taylor

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
rising of the mortals :: Irodaházak :: Városi ügyészség-


Új posztok
tekintsd meg
Pént. Május 31, 2019 10:58 pm
Laurel O. Delgado
Szer. Május 29, 2019 1:28 am
Katherine Pierce
Kedd Május 28, 2019 8:31 pm
Amren Monroe
Hétf. Május 27, 2019 11:26 pm
Lucille Éamon Vodova
Szer. Május 22, 2019 12:03 pm
Katherine Pierce
Hétf. Május 20, 2019 10:43 am
Shiraz Watson
Szomb. Május 18, 2019 10:03 pm
Aingeal Hearn

• ROTM FRPG •