Whatever anyone does or says,
i must be emerald and keep my color

Megosztás

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Hétf. Dec. 29, 2014 2:53 pm
Ugrás egy másik oldalra
Gabriella Zoe Ross



Becenév •Ella, Zoe
Születési hely •New York
Születési idő •1934. április 11.
Kor •80 év
Play by •Janel Parrish
Faj •vámpírboszorkány
Foglalkozás •Keresem a lehetőséget a bosszúra.
Család • Számomra mindannyian meghaltak. Megszűntek létezni.
Ha azt kérdezed, hogy nézek ki, arra egyszerűen tudok válaszolni. A külsőm szinte semmit sem változott az évek során. Alacsony maradtam, testem megrekedt egy tinédzser szintjén, szemeim ugyanolyan mandulavágásúak, mint voltak, csak a boldog fény nem csillog már úgy benne, mint hajdanán. Ajkaim, melyekről kedves szó olyan ritkán hangzik el, teltek és mikor mosolyra húzom őket - legyen az bármilyen -, anélkül is kilátszanak mögülük szemfogaim, hogy igazán megnyúlnának. Bőröm elég fehér ahhoz, hogy a vér, mellyel bosszúszomjamat oltanám, éles kontrasztot adjon. De az idő még nem érkezett el.. Nem sietek el semmit, megtanultam türelmesnek lenni. Igen, tanulható erény, s talán ez az egyetlen, amivel rendelkezem. A gyermeki jóság olyan gyorsan párolgott el lelkemből, amilyen gyorsan családom, szinte egyik percről a másikra megszűnt létezni. A tudat, hogy nem tartozom többé senkihez, hamar szétzilálta az életemet, és a zárkózottságomat már az Augustine-társaság vendégszeretetét élvezve vetkőztem le. Hosszú évek kemény munkája volt, és a végeredmény... Arra kevesen számítottak.


név •  multik  • kor

életem porosodó lapjai...


A végzet jön, és nem válogat... A kaszás hamar itt van, olyanokat visz el, akik nem érdemlik, a züllött, bűnös nép pedig megmenekül. Nem is biztos, hogy a nép és az sem biztos, hogy züllött. De bűnös. Az egész családom az volt, rám viszont nem ez a sors vár. Kezembe vettem az irányítást, amint elég információt gyűjtöttem össze magamnak ahhoz, hogy kezdetlegesen kieszelt tervemet tovább gondoljam és szépen kivitelezve véghez is vigyem. Nem végzek félmunkát, ha pedig valamibe belekezdek, akkor vért, verítéket és könnyeket nem sajnálva küzdök a célomért. Nézzenek csak oda. A hasonlóság egy paránya még ott csírázik bennem. Ha másban nem is, ebben még mindig hasonlítok a nővéremre..
Vészterhes időkben cseperedtem fel, ennek súlyát azonban kisgyermekként sem éreztem. A szüleim tettek róla, ezért ahogy nőttem, úgy lettem egyre lojálisabb a családomhoz. A mindenem lett anyám óvó kedvessége, apám borotvaéles elméje, a nővérem segítőkészsége, a bátyám merészsége.. A legkisebb voltam, de sosem éreztették, hogy bármivel is kevesebb lennék. Sokszor jelentettem problémát, külön figyelmet kellett szentelni nekem, mert önállóságom szinte egyenlő volt a nullával. De nem azért, mert nem akartam saját magam dönteni, hanem mert élveztem a figyelmet. A törődést. Szükségem volt minden percre, amit szeretetben tölthetek el, abban a légkörben, amit mások otthonnak neveznek.
De mit tehet az ember, ha azon kapja magát, hogy legfőbb bizalmasa folyton rászedi?! A gyermeki lélek legfőbb kárhozója, ha a kétség magját elhintik benne. S velem is ez történt. Próbáltam bemesélni magamnak, hogy nem az történik a szemeim előtt, amit én gondolok. Kislány voltam csupán, de sosem buta. Apámtól örököltem gyorsvágású eszemet, bár ez akkor inkább átok volt, mint áldás, hisz átláttam rajta. A nővéremen. Néhány nap leforgása alatt ő lett életem megrontója. A családi idill, s vele minden boldog perc elszállt akkor, mikor hirtelen utazásra kényszerítettek.
"Rokonokhoz mész..." - cseng fülemben anyám halk szava mind a mai napig. Ő is azt hitte, hogy átverhet, hogy nem látom a szemében a fájdalmat, annak ellenére, hogy kemény nő volt. Mégsem feltételezte rólam, hogy megérteném, nem hitt abban, hogy el tudom cipelni az igazság terhét a vállaimon - ő is becsapott. Sokáig azzal magyaráztam, hogy engem óvott, s a későbbiekben is ezt plántálkák belém, de előtte... Akkor nem volt nála jobban gyűlölt személy az életemben. Kéz a kézben vitt azokhoz, akiket korábban a rokonaimnak nevezett, de én már meg sem lepődtem, hogy ez egy újabb trükk azért, hogy ne ellenkezzek. Lesújtó élmény volt, mikor elengedte a kezem, és minden búcsú nélkül hagyta, hogy egy hozzá sosem fogható nő nyirkos kezével megakadályozza, hogy utána iramodjak. Ott hagyott, ott hagytak. Vissza sem nézett, járása egyetlen egyszer sem ingott meg, háta nem rázkódott zokogástól, miközben távolodott.
Milyen anya az ilyen? Milyen szülők képesek erre?
Akkor még nem tudtam, hogy ez az utolsó alkalom, hogy látom őket. Élve.

Annak ellenére, hogy apám nagy tiszteletnek örvendő orvos, nem utolsó sorban tudós volt, csak egy kis jelentéktelen temetést kaptak, ám annál többen jöttek hozzám, hogy részvétüket fejezzék ki, mint az egyetlen teljes jogú és élő Ross-családtagnak. A nővérem felől hiába kérdeztem, mindig csak elutasító válaszokat kaptam, a bátyám számára pedig elérkezett az idő, hogy vállára vegye a világot. Mindig is utazni akart, és most már senki nem is hátráltatta benne. Én pedig... Bebocsátást nyertem egy társaságba. Talán a szüleim tragédiája végett történt mindez, de abban biztos vagyok, hogy senki nem törődött azzal, hogy árván maradtam. Mindig csodáltam a világot, minden újat hatalmas kíváncsisággal lestem és próbálgattam a tudásomat. Reménységet láthattak bennem az Augustine-társaságnál, sőt mi több, szinte már égbe kiált, ha visszagondolok. Rá akartak nevelni arra az életmódra, amiben ők éltek. Semmi ésszerűbb nem jut eszembe, s nem is érzek semmi mást valósabbnak ennél az indoknál, hisz kezdettől fogva mindenbe betekintést engedélyeztek nekem. Fiatalságom és hiszékenységem pedig könnyen tőrbe csalt. Egyre többet akartam megtudni, mindenről, még életem legfájóbb napjáról is, amikor viszont szembesítettek az igazsággal, teljesen összeomlottam. A lelkileg erős lányt néhány perc alatt lemosta a színről az információ, amit mind a mai napig megkérdőjelezek. A lelkem legmélyén, persze, hisz minden összefügg és sehol sem találtam hibát, hiába kérdeztem meg többektől is. A nővérem olyan messzire került a szívemtől, mintha a legádázabb ellenségem helyét vette volna át. Minden miatta történt, feldúlta az életemet. Minden, ami számára megadatott, arról én csak álmodozhattam. Hiábavaló sóvárgásaimat azonban senki nem hallgatta meg. Gyűlölöm Maggie-t, szívem legmélyéből, a testvéri kötelék pedig oly régóta nem jelent már semmit a számomra.. Fivérem halott, és... Én is az lennék, ha a bosszú nevében nem vállaltam volna a saját halálom kockázatát. Persze mindez csak a felszín. A társaság nem tudta sosem azt, amivel én már elég régóta tisztában voltam. Örököltem anyám családjától a boszorkány géneket, de ezt egyre nehezebb lett volna titkolnom az emberek előtt. A legjobb megoldás az egyszerű eltűnés lett volna, de amilyen nagy reményekkel álltak hozzám, alighanem nem nyugodtak volna bele abba, ha egyszerűen megköszönöm a részvételt és kiszállok. A magam módján intéztem hát, és biztosra mentem. A sikerem viszont a vártnál nagyobb volt.
Sokáig tanulmányoztam a gyógyszereket, míg végül megtaláltam azt, amelyikre szükségem volt. A többi már csak a tökéletes kivitelezésen múlott - és néhány óra leforgása alatt tetszhalott állapotba kerültem. Senki nem kételkedett, mikor megtaláltak egy doboznyi nyugtatóval, és amilyen labilis voltam időnként, nem is kerestek egyéb magyarázatot. Megírták a halotti anyakönyvi kivonatomat, de a temetésen üres koporsót hantoltak el. Nem gondoltak arra, hogy a kicsi Ella túljárt az eszükön. Az enyémet pedig csak egyetlen személynek sikerült, máig viselem a következményeit meggondolatlanságomnak, hisz nem véletlenül váltam vámpírrá...
Tévedtem, ebben is hasonlítunk a nővéremmel. Azzal a kivétellel, hogy én ostoba módon nem szerettem bele abba, aki erre az életre kárhoztatott, viszont a hosszú évek bajtársakká formáltak minket, és bár nem a családom, alighanem ő áll hozzám a legközelebb, s ezért is hagytam hátra, mikor elérkezettnek láttam az időt arra, hogy ne csak szövögessem a tervemet. Itt az idő a megvalósítására, és ha Maggie végre megbűnhődik a tette miatt, én leszek a legboldogabb kerek e világon.


Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Kedd Jan. 06, 2015 6:54 pm
Ugrás egy másik oldalra


gratulálunk, elfogadva!


Üdvözlünk itt!

Gabriella! 31 31
Egy másik énemmel már nagyon vártalak és nagyon megörültem amikor megjelentél. 40 Annak meg még inkább örülök, hogy a te kezedbe került a karakter, mert biztos voltam abban, hogy valami csodálatosat fogsz alkotni! 31
Tökéletes pb-t választottál a karakterhez, mert a jellemedet elolvasva teljes mértékben el tudtam képzelni hozzá!  Embarassed A történeted pedig tökéletesen visszaadta azt, amilyennek megálmodtam ezt a karaktert! Mindig is szerettem azt, ahogyan fogalmazol és ahogyan megjeleníted a dolgokat! Bravúrosan tudod csavarni a szálakat és minden egyes sorát csak úgy "faltam" a történetednek. Teljesen lebilincselt!  40
Biztos vagyok abban, hogy még sok meglepetéssel fogsz szolgálni, hiszen egy ilyen cseles, okos, ravasz, gyönyörű és veszélyes nőre érdemes odafigyelni!  :cukorborso:
Viszont nagyon remélem, hogy a testvéri köteléket sikerül majd helyre hozni. :hug:

Nem is akarlak tovább feltartani, mert szeretnék minél hamarabb veled játszani. 31 Köszönöm, hogy megalkottad őt nekem.  :hug:
Gyorsan foglald le a pb-det, utána meg nincs más hátra, mint mások életét minél jobban felforgatni! 40

Vissza az elejére Go down
 

Gabriella Ross

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Zoe Ross
» Zoe Ross
» Maggie Ross
» Maggie Ross

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
rising of the mortals :: Vámpírboszorkányok-


Új posztok
tekintsd meg
Pént. Május 31, 2019 10:58 pm
Laurel O. Delgado
Szer. Május 29, 2019 1:28 am
Katherine Pierce
Kedd Május 28, 2019 8:31 pm
Amren Monroe
Hétf. Május 27, 2019 11:26 pm
Lucille Éamon Vodova
Szer. Május 22, 2019 12:03 pm
Katherine Pierce
Hétf. Május 20, 2019 10:43 am
Shiraz Watson
Szomb. Május 18, 2019 10:03 pm
Aingeal Hearn

• ROTM FRPG •