Whatever anyone does or says,
i must be emerald and keep my color

Megosztás

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szer. Jún. 07, 2017 9:29 pm
Ugrás egy másik oldalra
kaleb | harper | kol
Nem tudom, hogy Kaleb mit hisz. Ha a csaj nem bír magával, minden szívfájdalom nélkül küldöm vissza oda ahonnét jött. Komolyan nem fog érdekelni.
Abban már is tisztában vagyok, hogy Kaleb fizikai képtelen lesz tenni az ügy érdekében ha úgy fordulna a helyzet, tehát azt is tudom, hogy nekem kéne kiiktatnom ha bármi nem ide illő történne. Ami jogos, elvégre az idősebb diktál. Különben is szeretem kézbe venni a dolgot minden téren, és ez is valami ilyesmi helyzet. De mégsem érzem kötelességemnek azt, hogy az ismeretlen ribit tartsam szem előtt, hogy még is nehogy bármi kárt tegyen magában, Isten ne adja akár másokban. De persze, ennyire azért még sem lehetek mócsing, tehát kénytelen vagyok ezt tenni. Felelni Kaleb kis életéért, ügyelni aztán erre a lányra... tulajdonképpen plusz teher. Mert így sincs elég!
Nem feleltem semmit sem egyelőre a fiú szavaira, hanem egyszerűen csak a fejemet ráztam pár másodpercig. Túlságosan is aggódik, holott aligha kerülne sok energiámba megoldani az aggodalom okát. Csak egy tőr a lány szívébe, de akár ki is törhetem a kis gigáját. Rengeteg módja van annak, hogy miként lehetne a problémát megszüntetni. Nagyon sok! Még válogatni is lehet.
- Nyugodj meg, Kaleb. - Határozottan néztem ekkor rá, s mély, fáradt levegőt vontam magamhoz. - Nem kell neked semmit sem tenned. Ha netán azt vennéd észre, hogy ha a lány elvágott torokkal lenne hirtelen, vagy csak kitörném a nyakát, nos... - oldalra billentettem a fejemet tanakodva. - Hidd el, hogy volt rá okom. - "Mert én azt mondtam!" Ez pontosan ilyen helyzet. Amit én teszek, az épp olyan, mintha benne lenne a nagykönyvben. Nem érdemes velem szájalni.
- ... Aztán viseld gondját annak a bestiának! - Kacsintottam rá szórakozottan, némileg talán témaváltás gyanánt. A mondatom alatt talán saját magamra is utalhattam. Hiszen mi vagyok én, ha nem egy bestia? Talán egy szörnyeteg.
Tetszett, hogy Kaleb a derekamra helyezte az egyik tenyerét. Szórakozni akartam még egy kicsit vele, de azzal nagyon sok időt vesztenénk, márpedig én nem akarok egész nap ezzel a projekttel foglalkozni. Csak mihamarabb legyünk túl, a többi nem érdekel.
(...) Megjelent a lány teste az asztalon. Már fél óra telt el, mire ezt elértem. Ám a szavak korántsem szűntek meg, hanem folyamatosan diktáltam magam elé lehunyt szempárral, mintha csak könyvből olvasnám. A test meg van, már csak a szellemét kell előguberálni.
***
- Azt javaslom, hogy most lépj hátrébb. - Intettem egyet Kalebnek, miközben én nem mozdultam az asztaltól, ezáltal a lányt sem hagytam ott. Pont menetkészre álltam, hogy ha felébred és valami nem lenne rendjén, akkor a pillanat tört része alatt küldjem vissza a pokolba. Sokáig úgy sem haboznék, elvégre majdhogynem egy óra telt bele, mire elértem, hogy a társaságunkat élvezhesse a lány. Egyszóval korántsem vagyok most türelmes kedvemben. Nem mellesleg most jobb, ha Kaleb pár lépéssel hátrébb áll, mert még a végén ijedtében talán képes lenne abban a pillanatban ledöfni a lányt. Azt hiszem, hogy abban az esetben egy kicsit akkor feszültebb állapotba kerülnék.
Míg Kalebnek intettem, azzal a lendülettel szedtem le magamról a bőrdzsekim, hogy a lány testét letakarjam vele. Elvégre senki sem ruhástul születik meg.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szomb. Május 27, 2017 12:27 pm
Ugrás egy másik oldalra


Kol & Kaleb (& Harper)
Megvontam a vállam. Aranyos, na, hát mit kell ezt részletezni... James biztosan ódákat tudna zengeni a lányról, hosszú órákat képesek voltunk átbeszélgetni úgy, hogy igazából csak ő beszélt, és csak egyetlen személyről. Ha utólag visszagondolok az akkori érzéseimre, rá kell jönnöm, hogy valamilyen szinten féltékeny voltam a lányra, hiszen egészen a felbukkanásáig csak ketten voltunk, a fogadott testvérem és én, aztán Jamie világa kibővült, az enyém meg továbbra is csak róla szólt. Aztán egyedül maradtam. Aztán meg jött Kol. Akaratlanul is elmosolyodom a gondolatra, mennyi mindent tudnék mesélni Jamesnek róla - habár lehet, hogy már az első pár történet után azt javasolná, húzzak minél messzebbre a sráctól.
Én mégis inkább közelebb húztam magamhoz, hogy az értésére adjam, mennyire aggódom. Természetesen erre is a szokott önhittségével felelt - persze, hiszen Kol Mikaelsonon nem kerekedhet felül senki és semmi!
- Ez nem rólad szól - feleltem, ami tök fura volt, mert közben az ajkamon mozgott Kol ujja. Bosszankodva félresöpörtem a kezét, hogy folytassam. - Tudom, mire vagy képes, de azt nem tudjuk, ő mire képes. Féltelek, ennyi az egész
A saját bőrömön tapasztaltam Kol erejét, tudom, hogy képes kismacskákat leszedni a háztetőről meg minden, de a holtak feltámasztása egészen más kategória. Nem akartam, hogy a frissen feltámadott boszorkány megátkozza, vagy megharapja, vagy bármi egyéb. Elsápadtam kicsit, ahogy előkerült a tőr. Valahol meghatott a gesztus nemessége, hogy nekem ajándékoz egy ilyen nagyszerű fegyvert, másrészt viszont sokkot kaptam a gondolattól, hogy azt hiszi, tényleg képes lennék ezt belemártani valakibe. Nem is valakibe, hanem ráadásul Harperbe.
- Kol, én nem hiszem... - kezdtem el tiltakozni, de elnémultam, ahogy a kezembe nyomta a tőrt. Megforgattam a tenyeremben, alaposan szemügyre vettem, mielőtt még Kolra emeltem volna a pillantásomat. Mélyen beszívtam az orromon át a levegőt, majd egy nagy sóhajban kiengedtem, ösztönösen szorosabbra fonva ujjaimat a tőrön. - Jól van. Oké. No para... Megcsinálom. Bármi rosszul sül el, én csak...
Döfő mozdulatot imitáltam Kol mellkasa felé a tőrrel, aztán egy árnyalatot zöldülve megkapaszkodtam a karjában, mielőtt még leszédültem volna a padlóra. Meg kellett támaszkodnom rajta pár pillanatig, hogy újból összeszedjem minden lélekjelenlétem.
- Ó, te jó ég... Oké, K. Jó kezekben lesz. Igazán... - elharaptam a mondatot. Nem valami romantikus olyan ajándékot adni, amihez több ezer lélek halála tapad, de hát legalább Kol gondolt rám, és mégis csak gyerekkori emlék. Meg fogom becsülni, és ha rajtam múlik, nem etetem tovább a bestiát.
- Hé, Bestiának fogom elnevezni! - pörgettem meg az ujjaim közt a fegyvert egy lelkes mosollyal. Így, hogy nevet kapott, máris jobban szeretem. Az ajkamon ízlelgettem új társam nevét. Ahogy Kol összekócolta a hajamat, durcásan ellöktem a kezét, és játékosan a vállába bokszoltam.
- Rendben. Kösz, Kol! Rendes tőled.
Széles, magabiztos mosolyt villantottam rá, és közelebb lépve röviden átöleltem, megveregetve a hátát, mielőtt még visszafordultam volna az asztalhoz.
- Na jó, szegjünk meg néhány szabályt!
Bal kezemben Bestiát szorongattam, a jobbom pedig Kol derekán pihent meg, bebiztosítva mindkettőt, ami számít. Mereven bámultam a hajtűt, és próbáltam elképzelni, mégis mi fog most történni.

Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Pént. Május 19, 2017 9:46 pm
Ugrás egy másik oldalra
Némán vettem kezeim közé a hajba való darabot, amelyet minden bizonnyal az a lány hordhatott egykoron, aki még Kaleb barátja is volt feltehetőleg. Tudni illik, és amit Kalebnek is elmagyaráztam, hogy én nagyon szívesen visszahozom azt a cafatot ám hirdettem neki is, hogy lélekben mindez meg fogja viselni a lányt, akit én most vissza fogok hozni. Ez nyilván engem nem fog meghatni, ellenben Kalebet és a haverját, merthogy nehogy én legyek a bűnös, ha a lány nem fog úgy viselkedni mint régen. Ő meghalt, és történetesen nem normális, ha egy halottat újra visszaamplikálunk az élők közé. Abban csak reménykedni tudunk, hogy minden a legnagyobb rendben lesz. Annyit biztosan tudok, hogy a lánynak először még nagyon nehéz lesz újra beleszokni az élők közé. Tapasztalat, drágám!
A tárgyat végül az asztalra helyeztem, pontosan a hamuból összerajzolt körbe, ahol is a mágia lesz jelen.
- Aranyos? - kérdezek vissza felvont szemöldökökkel, s csak az után mosolyodtam el bájosan. - Persze, azon lepődtem volna meg még jobban, ha te majd szaftosabban fested le a kisasszonyt. De te nem olyan vagy. - Az eddigi mosolyaim mind rosszindulatúak és gúnyosak voltak, ám ez a mosolyom ezúttal sokkalta kedvesebb és őszintébb volt. Kaleb nagyon is ártatlan még; mint egy fiatal fiú. S ez, ami nagyon tetszik benne, ami magával ragad, ami végett fájlalnám, ha megölném őt. Túl ártatlan még a halálhoz is. ...De a démona majd megrontja őt.
Tenyereimet már éppen a tárgyra helyeztem, mire aztán határozott és erősebb szorítás tapad az egyik karomra.
Szemeimet ekkor újra kinyitom, majdan tekintetemet Kaleb arcára vezényelem. Csak pásztázom őt és vizsgálom, és rájövök, hogy valójában tart attól, hogy ennek nem lesz jó vége. Csak nem megkérdőjelezi az erőmet és a hatalmamat?!
Gyűlöltem, ha valaki nem hisz bennem. Soha nem tudtam elfogadni, ha valaki nem bízott a hatalmamban! Kalebnek az a szerencséje, hogy kedvelem. Nagyon is kedvelem.
A tekintetem magában hordozott minden hűvös érzelmet abban a pillanatban. Még is aztán aligha kellett néhány másodpercnek eltelnie; végül egy szelíd és sejtelmes vigyor feszül ki a képemre.
A tenyereimet abban a pillanatban elkaptam a jelen helyzetben rettentő fontos tárgytól, s közelebb léptem hirtelen a fiúhoz;
- shhh! - Egyik mutatóujjamat gyengéden érintettem ajkaihoz, miközben szinte éreztem a testét magamon. - Ne kételkedj bennem! - Suttogom halkan magunk közé, miközben mutatóujjamat még mindig nem vontam el a csacsogós kis szájától. - De... tudod mit? - Vérmes tekintettel vezettem végig kérdésem, s alighanem a mondatom végén előhúztam szövetkabátomból egy általam kreált hétköznapi tőrt. - Ez a bestia itt körülbelül majdnem annyi idős, mint én. Egész kicsi koromban már megtanultam ilyeneket gyártani, merthogy rászorultam. De... - A szavam elakad egy pillanatra, mire aztán újra elmosolyodom. - Sokat jelentett nekem mindig is ez a tőr. Az első olyan fegyver, amit készítettem. Ezért is neked adom! - Abban a pillanatban amint kiejtettem mondatom végét, megragadtam Kaleb egyik karját, s a tenyerébe nyomtam a tőrt markolatától fogva. - Ez a bestia nagyon sok lelket hordoz már magával. Ha pedig szükséges, akkor még egy lélekkel gazdagodik... Tudod, hogy mire gondolok, ugye? - Szempilláim alatt kúsztak a démoni gondolatok. - Ha úgy látod, hogy valami nem stimmel a lánnyal, akkor csak vágd el a torkát. De felőlem szíven is szúrhatod. - Tanácsoltam neki teljesen hűvösen, mire is aztán kacsintottam egyet sejtelmesen. - Nem lesz gond, Kaleb. - Egyik tenyeremet a vállára helyeztem elismerően, s megráztam halványan a fejem. - Nem szoktam hibázni. Bár tény, a lány eleinte furcsa lesz. De majd segítetek rajta. Így, vagy úgy. - Utaltam mindkét variációra. Leszúrja, vagy segít neki felépülni újra. Nekem aztán teljesen mindegy.
- De te neked ezen nem kell aggódni. Tudtommal a haverod gondja lesz a lány. Te csak dőlj hátra napszemüveggel a fejeden, és élvezd, hogy beteljesítetted az ígéreted. Te csak ne aggódj. Rendben?  - Szavaimban nyugtató hangnem lappangott, mire is aztán megborzoltam játékosan Kaleb bongyor haját.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Kedd Május 16, 2017 4:10 pm
Ugrás egy másik oldalra


Kol & Kaleb (& Harper)
Hát ez a nap is eljött: végre beválthatom a Jamesnek tett ígéretemet, helyrehozhatom a múltat, jóvá tehetem minden bűnünket. Elérhetem, hogy békében nyugodjon, és előkészíthetem, hogy én is békére leljek. A szokottnál is csendesebb voltam egész nap, főként csak bámultam Kolra elveszett, szomorú kiskutyaszemekkel, odamentem hozzá és random megölelgettem, meg ilyesmi. Jó, nem tehetek róla, hozzám nőtt a szadista feje, és hiányozni fog, ha el kell... Pedig el kell, mindegy, mennyire kap hisztériás rohamot ettől. Nem gondoltam meg magam.
Összerezzentem a ricsajra és rosszalló pillantást vetettem előbb Kolra, aztán az összetört virágokra. Jellemző, nem ám két perc alatt elpakoltuk volna őket az asztalról, nem... neki pusztítania kell. Ez a hülyeség úgy rögzült belé, mint belém az a bugyuta dal, amit egész nap dúdolgatott.
- Ha szóltál volna, elpakolok - jegyeztem meg csípősen. Nem szerettem, amikor ok nélkül pusztít. Letérdeltem a cserép-, virág- és földhalmaz mellé, majd a szememet behunyva halkan mormolni kezdtem. Rövid, egyszerű varázslat, és minden visszakerült a helyére - távol Koltól meg az ő pszicho kirohanásaitól.
Még egy szót szól németül, és komolyan belefojtom az egyik cserépbe!
- Du bist doof, Kol, du bist so doof. Aber ich liebe dich trotzdem. - megcsóváltam a fejem és odaléptem mellé. Elővettem a táskámból a kendőkbe bugyolált tárgyat, óvatosan kibontogattam belőle és átnyújtottam Kolnak. Egy hajdísz, ütött-kopott, de lányos, szép darab. És ízig-vérig Harperhez tartozik - tudom, mert láttam, hogy mindig ezt viseli. Őszintén szólva róla csentem el a halála után.
- Nem tudom... Aranyos volt - bizonytalanul ráncoltam a homlokomat. James annyira oda volt érte, sosem tekintettem Harperre lányként. Tiszteletben tartottam a határokat, meg hát nem is találkoztunk olyan sokszor. Ennyit tudtam róla mondani: aranyos. Ez minden, ami megmaradt bennem belőle. Elég elkeserítő...
Ahogy egyre közelebb kerültünk a sorsdöntő pillanathoz, úgy kezdem el egyre inkább berezelni. Ez először csak lábdobolásban, majd az ujjaim tördelésében, végül járkálásban nyilvánult meg, és mielőtt még teljesen összezuhanhattam volna, megragadtam Kol karját és magam felé fordítottam.
- Várj! Mi van, ha valami hatalmas őrültséget csinálunk? Származott abból valaha bármi jó, ha megbolygatták a holt boszorkányokat? Mi van, ha valami élőhalott zombiként tér vissza, és átkot bocsát ránk... Mi van, ha ártani fog neked? - erősen megmarkoltam a karját az utolsó pontnál, ujjaim a felsőjén át a bőrébe vájtak. Leplezetlen aggodalommal bámultam rá. Mit számít, ha le kell nyomni valami élőhalottat... de a gondolat, hogy közben Kolnak is baja eshet azok után, hogy én rángattam bele mindebbe... azt nem akartam.
- Garanciát akarok, hogy nem fogsz kinyiffanni... Nem hagyod magad megátkozni egy 20. századi csaj szellemével. Ígérd meg!
Már olyan erősen szorítottam, hogy belefehéredtek az ujjaim, de nem érdekelt. Megmakacsoltam magam és szükségem volt valamire Koltól, hogy megnyugtasson - akár egy ígéretre, még ha hamis is, hogy minden rendben lesz.


imádtam ♥️ Very Happy
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Hétf. Május 15, 2017 9:39 pm
Ugrás egy másik oldalra
kol & kaleb {...one day then harper}
- Pokolba a gazokkal! - Azzal a lendülettel sepertem le jobb karommal az asztalon lévő cserepes virágokat, melyek mikor földet értek apró darabokra estek szét hangos zajt generálva. - Így már sokkal jobb! - Elégedetten nézek végig mostanra már a teljesen üres felületre, merthogy én rendkívülien maximalista vagyok! Na jó, nem... szimplán csak valahol szeretném végezni a dolgomat, nem pedig a földön vagy a plafonon követve el mindazt. Nem mellesleg különösen nagy utálattal vagyok a hely iránt, merthogy mindig idejöttem és hoztam a fonalat az anyámnak.  Lehetett volna más lehetőségem? Valamelyest élveztem a helyzetet, de időközben aztán rá kellett ébrednem, hogy Esther nem csak Nik halálát akarja, hanem beleértve az enyémet is. Ez épp olyan lenne, mintha örömteli bájvigyorral rendezném meg előre a saját temetésemet. Neem, ez így nem volt nekem biznisz! Persze, az eleinte tetszett, hogy 'tegyüklapátraklaust' projektbe kezdtünk, de ... kis idővel jó magam is elkezdtem aztán gondolkozni. Mire erre az egész turpisságra ráébredtem, Esther pont úgy tűnt el, mintha egy cirkuszi művész tüntette volna el. Tehát, igazából nem is tűnt el, hanem van a dologban valami csel. Merthogy az anyám nem az a típus, aki csak úgy berezel és eltűnik.
Félretéve a gondolatokat, nos, kénytelen voltam idejönni. Nem véletlen, hogy Esther ezt a helyet választotta. Az üvegkert egyrészt tele van mindenféle gazzal ami egy boszorkánynak kell, és nem utolsó sorban a kertet egy boszorkánytemető övezi körbe. Hogy ez mind mit jelent? Azt, hogy felesleges itt méz meg fahéj meg mittudomén milyen gyertyákkal kínlódnunk. Az ősi boszorkányoktól kell az erőt elszívni. Ők azt már úgy sem bánják! Különben meg porig égetném  ezt az egész helyiséget itt.
- Ich bin Schnappi, das kleine Krokodil, Schni Schna Schnappi...- Esküszöm, amióta ezt meghallottam ki nem megy a fejemből. Csak nehogy ezt mondjam az ige helyett! HAHA!  - Na jó, khm... - érintettem megkomolyodva az öklömet vigyorgó ajkaimhoz, miközben az asztalra helyeztem egy random halott hamvait. Merthogy az a bizonyos por sohasem a homokozóból érkezik vagy a macskaalomból. Különben meg egy elégetett fa hamva az egész. hahi. Vajon Kaleb is ilyen jól szórakozik, mint én?
Az asztalra öntöttem tehát a hamut nagy koncentrációval, különböző szimbólumokat kreálva az asztalra rá. Merthogy ezek fognak a túlvilággal majd valamiféle kapcsolatot kialakítani. Könyvtár, kérlek!
- Aztán mesélj, legalább jól néz ki a csaj? - Kérdezem csak úgy csevegésgyanánt egy bestiális vigyor közepette az én egyetlen barátocskámtól. - Míg kirészletezed a szaftos dolgokat róla, addig idepasszolhatnád nekem azt, ami az övé volt. Fogalmam sincs mi az, csak azért mondom... - Vakartam a fejem érthetetlenül, ugyanis halvány gőzöm sincs, hogy Kaleb mit szedett elő, amit egykoron a lány használt. Márpedig az a tárgy nagyon is szükséges, ha visszaakarjuk őt hozni.
Schnappi<3 kicsit őrült lett Embarassed
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Pént. Jún. 17, 2016 11:22 am
Ugrás egy másik oldalra
mother & son
Where's my hug?
- Az csak új orgánum miatt van, nekem is szoknom kell. – jótékony magyarázattal erősítem meg, hogy a próbálkozást nagyvonalúan elfogadom és egyúttal elismerem, hogy ha volt is… igazán kis porszem méretű, amivel nem érdemes foglalkoznia. Puszta játék a hangszínemmel, nemde? Gyerekes, figyelmet nem érdemlő, mint a legtöbb tett a szemükben, ne is foglalkozzanak vele. Egy újabb játék, akárcsak az a morzsolgatott gyógynövény, ami idővel a mozsárban fogja végezni – lám, szinte elő is készítettem a számodra anyám. Az új test sérülékenysége okán azonban apró karc terül el az ujjbegyem. Egy halvány vörös csík. Vérvörös és én ugyanolya nyugodt maradok, mint az ezt megelőző pillanatban. Nincs gyors regeneráció, de ami még fontosabb, nem lüktet a halántékomban, a fülemben, nem pulzál minden egyes ízemben a vérszomj.
Elégedettség von ívet az arcomra az óvva intésével egy időben. Oh, ne aggódjon, vigyázok magamra, mint mindig. Különös figyelemmel most, hogy a halandók életbiztosítását is talán meg kellene kötnöm, míg a tőr elkészítéséhez szükséges alapanyagokat gyűjtögetem. Az eddigi ellenlábasaim közül legalább Mikael-lel nem kell számolnom – talál helyettem mást, boszorkány helyett egy vámpírt. Na jó, egyért cserébe egy városra való hordát.
- Atyám szavahihetősége valóban megkérdőjelezhető, de eléggé… életuntnak tűnt a legutóbbi alkalommal, amikor találkoztam vele. – mikor is volt legutoljára, melyik évszázadban..?
Idővel elsorvadna, mint arra már volt precedens vámpírvér utánpótlás híján és az ő zordon mentalitásával kétlem, hogy élvezni tudná azt a hosszú, lehetőségekkel teli életet, ami megadatott számára. Ráadásul a koporsószegektől sem kell tartani. Mellékes, hogy azokat ő maga rakosgatja a helyére és csak az egymozdulatos beütésekre várakoznak, mint most is, hogy a kis boszorka kötelékében kelt életre. Fekete pont. Davinának piros… szeretném tudni a titkát, amivel visszahozta és egyelőre csak tapogatózok, macskakőről templomkőre. Megdöntöm a fejem anyám kérdésére, elmélázó hangon szólalok fel.
- Az attól függ… a helyi boszorkány koven viselkedésének köszönhetően eléggé gyanakvó, paranoid, amiről Nik-ék is nagyban tehetnek, szóval a kérdés az volna hogyan húzzam ki belőle? A később is szeretnéd a hasznát venni, mint tudatlan szövetségest vagy legyek otromba és törjem össze a kis szívét, mert haszontalannak ítéled? Én az előbbire szavaznék különben, apám maga az ékes bizonyíték, hogy van benne spiritusz. Nem is kevés. – ezt el kell ismernie, hisz egyszer már megtette. Leteszem a kezemben maradt füvet, de változatlanul az alkarjaimra támaszkodva figyelem anyám ténykedését, egy dörzsöltebb mosollyal az arcomon. Na…
- A kezünkre játszhat, ha a markában tartja a szörnyeteget, mi pedig őt magát. – egészen apró kis bogarat szeretnék elültetni a fülében pusztán a reális lehetőségeket forszírozva. Makacsság lenne tagadnia az elhangzottakat, de mint tudjuk… abból kijutott egy jókora adag anyámnak. Is.

rule the world • to Mother Sunshine Cool©
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szomb. Ápr. 16, 2016 10:13 am
Ugrás egy másik oldalra
don't be ungrateful
kol && esther

Régen, amíg tehettem, megpróbáltam minél több időt eltölteni a gyerekeim társaságában. Akkoriban viszont nem volt elég idő... nem volt annyi, hogy anyai pátyolgatásnak köszönhetően ellágyuljanak, esetleg puhányak legyenek. Rövid idő után a fiúk átkerültek az apjuk keze alá. Így volt ez Finn-nel, Elijah-val és Kollal is, bár a kakukktojás közöttük mindig is Niklaus volt, akiben egészen más formában bújt meg a harci szellem. Nem kard és íj formájában harcolt volna, az ő ösztönei egészen mást sugalltak, indulva onnan, hogy ereiben egy egészen másfajta, vérfarkas vér csörgedezett. Ez pedig egy idő elteltével látványossá vált, szemet szúrt annak, aki a legnagyobb leckék közepette képes volt a fájdalmat okozni neki. Mikael sem arról vált híressé, hogy pátyolgatta volna őket, a módszerei már-már a kegyetlenség határait súrolták gyerekekkel szemben, Niklaust pedig nem abból a fából faragták. De most, ebben az életben már nem voltak gyerekek. Egyikük sem. - Némi iróniát érzek a hangodban, drágám. De próbálok úgy tenni, mintha meg sem hallottam volna. - jegyeztem meg, ezúttal már fel sem nézve. Cseppet sem díjaztam azt a szerepet, amit az utóbbi időben magának akart. Önállósodni kezdett, ami a saját terveim szempontjából felért egy halálos ítélettel. Talán jobban jártam volna, ha Finnt bízom meg a boszorkány figyelésével, nem pedig Kolt. Naív pillanatomnak köszönhettem ezt a tévedést. De talán még nincs elveszve ez sem. - Óvatosan - néztem végül a kezére, amelyen egy apró karcolás jelent meg. Nem kellett hozzá túl sok logika, hogy tudjam, szándékosan tette mindezt. Csak boszorkánnyá tettem, de mindaz, amelyet a régi testével együtt birtokolt, már nem segítette meg. Nem volt többé ősi vámpír. A boszorkányi képességeiből kellett gazdálkodnia, és megvédenie a saját hátsóját.
Leengedtem a kezeimet, és nagyot sóhajtottam. - Mikael ebben a helyzetben sem lesz megváltó. Elvégezheti a piszkos munkát, ám abban kételkedem, hogy a haláluk után önmagával is végezne, ahogyan arról megegyeztünk - mondtam, bár magam sem tudtam, Mikael részéről mit várhatnék. Annak idején annak értelmében lett vámpír, hogy megtörje a gyerekeink hatalmát, és elpusztítsa a legnagyobb átkot, amelyet én magam szabadítottam erre a világra. Mindvégig a mágia segítségével játszadoztam, és tudtam, hogy előbb-utóbb meg fogom égetni magam. Nem tévedtem túl sokat. Mikael fogadalma szerint pedig, ha a gyerekeink meghalnak, ő a következő. - Rajta kell tartanunk a szemünket. A kis boszorkányodnak tervei vannak vele. Különben nem tudta volna visszahozni. Ehhez... elég nagy akarat, és mellé erő kellett - vettem kézbe egy pár zsályalevelet.
- Mennyire közlékeny a boszorkány? - kérdeztem végül ismét, és megkerestem Kol tekintetét. Abbahagytam azt, amit éppen csináltam. - Mennyi idő alatt tudnád kihúzni belőle, mik a céljai? - fűztem tovább a gondolatmenetet. Talán tényleg a legkézenfekvőbb Kolra bízni ezt az ügyet, mert nem rendelkeztem azon tulajdonságokkal, amelyek a boszorkányt levennék a lábáról.  


|| ©
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Márc. 13, 2016 9:54 pm
Ugrás egy másik oldalra
mother & son
Where's my hug?
Ezer év minusz pár száz drága bátyámnak köszönhetően... keserűség lopja be magát a számba, ahogy az álságos jószándékba bújtatott megjegyzésemre egy annál sokkal aljasabbal vág vissza a boszorka, de ez nem jelenti azt, hogy letöri az arcomról a mosolyt. Csak egy kicsit vesz vissza belőle.
- Ha megtetted volna azt mondanám különösen... embertelen. - ...szívtelen? Mélázok el egy másodpercre a megfelelő szóhasználaton és ez idő alatt félre döntöm a fejemet is. - ...de ugye nem tetted és a szerencse megbocsájtó csillagaként ragyogsz az életünkben, kérlek fogadd bocsánatkérésem a mihaszna tanácsomért, amivel nem mellesleg segíteni próbáltam volna. - az a hangszín, amivel az oroszlán bajszát szándékosan huzogattam az imént szintén megváltozott a mondatom végére. Megérdemeljük-e a megbocsájtását...? Vicc, de tisztában vagyok vele, hogy elhiszi a saját hazugságait... ezzel vigyáznom kell. Ez a test jóval törékenyebb, mint az eredeti. Ahogy egy az asztalon heverő, szárított gyógyfüvet gyűrögetek az ujjaim között ez csak nyilvánvalóbbá válik. Nagyobb erővel simítok végig rajta az ujjammal, közvetlenül a letört szárvégnél, ami éppen csak nem szakítja át a bőrömet. Megkarcolja mindössze... a karcnyom, pedig nem gyógyul be a másodperc töredéke alatt. Szokatlan érzés, de nincs időm eltöprengeni rajta... egy szélesedő, jól megszokott mosoly húzódik a számra, igazolásként a szavaira.
- Ha próbálnám sem tudnám tagadni. Előtted biztosan nem, de szó sincs feladásról, inkább úgy fogalmaznék, hogy nincs bennem aggodalom a testvéreim testi épsége miatt... végleges testi épsége miatt. Mikael elvégzi a piszkos munkát, kicsit sakkozik velük és nekünk csak le kell aratni mindennek a gyümölcsét. - a darabjaira törögetett szál maradványait leporolom a kezemről és ismét alkarjaimon lelek támasztékra. Nem hazudtolom meg önmagam a felvezetett logikával, csak a nehezét testálom át egy jóval szívósabb teremtményre - egy másik szörnyetegére...
- Nem árulok el újdonságot azzal, hogy szívesen nézném végig miként reagálnak rá, amikor használod fel azt a bizonyos tárgyat ellenük... vagy mégis? - nem érzem szükségét túlmagyarázni, a világra jutó a testvéri viszályainkat figyelembe véve ez valóban nem újkeletű és önmagában ennyinek elegendőnek kell lennie, mint ok. Egyszerű érzelmi indíttatásból találkoznak a céljaink, ahogy ő egy hibát akar kijavítani a szívesség pongyolájába csomagolva, mondhatjuk, hogy én a bosszúra vágyom az évszázadaim és a bizalmam megcsonkításáért.
Azt, hogy mellette más terveket is szövegetek... ugyan már, a kettő eredménye majdnem megegyzik. A szolgálni szóról, pedig neki is tudnia kell, hogy a legkevésbé sem illeszthető rám. Ilyenre sosem volt precedens az idők során és a természetemből fakadóan igen csekély az esély arra, hogy a jövőben ez másként legyen.
- Mindketten nyerünk vele, ha a birtokodba kerül, ez nem zsákbamacska. - ...én azzal, hogy megtudom mi után nyújtózkodott és hogy elérhetőbb közelségbe kerül számomra.
Az általánosan ferdített szóhasználat ellenére tényleg nem gáncsot kívánok vetni őelőtte. Egyelőre túl sok mindenről kell gondoskodnom, hogy bebiztosítsam a jelenlétemet. Davina, a gyémánt, Freya és a gyermek...
rule the world • to Mother Sunshine Cool©
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Feb. 07, 2016 3:39 pm
Ugrás egy másik oldalra
don't be ungrateful
kol && esther

Szavai mosolyt csaltak arcomra. Felhánytorgatta a múltat, amellyel szinte szánt szándékkal, de emlékeztetett arra, mégis miként ért el a végzet legutóbb. Nem volt köze hozzá Niklausnak, ahogyan először történt. Sokkal inkább egy Bennett boszorkánynak, de nagyobb problémáim is voltak annál ebben az új helyzetben, semmint hogy azzal foglalkozzam, vajon rajta miképpen is állhatnék bosszút. Mondhattam volna úgy is, hogy a lehetőségekhez mérten inkább abból gazdálkodtam, amiben biztos voltam.
Lassan felemeltem a fejem, hogy belenézzek a szemeibe. Maga a szempár idegen volt, a csillogás benne már annál ismerősebb. - Csakugyan? Azt hiszem, még nem kortyoltunk el elég bourbont ahhoz, hogy életvezetési tanácsokat osztogassunk egymásnak így, a halál után. Ám jómagamnak eszem ágában sincs felhánytorgatni azt, hogy az ezer éved ellenére egy kezdő vadász döfött beléd karót, kedvesem. Ha megtenném, milyen anyád lennék én? - kérdeztem, némileg lefelé biggyedő ajkakkal. - Az én dolgom a megbocsájtás. Bár néha megkérdőjezelem, hogy megérdemlitek-e egyáltalán - sóhajtottam, mintha tényleg óriási súly nehezedett volna a vállaimra. Egyedül Finnről tudtam, hogy nem adta fel, és hiába hívták őt ostoba rabszolgámnak, tudtam, hogy nem így működött.  
Végül ismét kihúztam magam, miközben továbbra sem engedtem el egyetlen szavát sem fülem mellett. - Nem úgy ismerlek, Kol, aki olyan könnyen feladja. Mindennemű játék nélkül. Egy kis migrén még nem árt meg.- vontam vállaimon. A fájdalom semmi. De ha megtudok róla bármit, nem fogok gondolkodni azon, hogy ki legyen az első áldozatom, és ha a tulajdon fiam vérét kell vennem ahhoz, hogy lefektessem a szabályokat, hát megteszem. Úgy, ahogyan ezer éve hagynom kellett volna, hogy emberi életük végén mindannyian meghaljanak. - Viszont az már inkább érdekesebb, hogy meg akarsz szerezni valamit, amire nekem van igényem. Nem akarsz elmondani valamit? - kérdeztem, hangom komolysággal telt meg. Nem tűrtem a hűtlenséget, tőle pedig a hálátlanságot sem fogom. Mindannyian tudtuk, milyen az, ha átvernek bennünket. Én pedig még egyszer nem fogadom ezt el egyiküktől sem. - Bár ha mégis az az egyetlen célod, hogy annak szolgálj, akinek az életedet köszönheted, talán itt nem fér meg a bizalmatlanságom.


|| ©
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szomb. Jan. 23, 2016 7:08 pm
Ugrás egy másik oldalra
mother & son
Where's my hug?
Már az első alkalommal is bebizonyította, hogy hiába adott nekünk életet, a feladatának ellátásra képtelen. Másodjára miért lenne másként? Épp az imént erősítette meg, nem okozott meglepetést ezáltal és bármennyire is törekszik arra, hogy lecsenjen a kedvemből: ez nem fog megtörténni. Egy ismeretlen számára szelidebbnek tűnhet az ajkaimon tanyázó mosoly, holott csak ravaszdin kunkorodnak a szélei és ezen nem változtatnak az enyhén összébb húzott szemeim sem. Szavahihetőségéről megannyi alkalommal mutatott tanúbizonyságot mennyire sokat ér, miért ne vehetném épp most ezeket leplezett dicséretnek, elismerésnek? Nem mintha számítana. Nem is reflektálok a megjegyzésére, pontosan tudom mit gondolok róla és ez nem lehet kétséges őelőtte sem. Okkal hozott vissza az élők közé, nem teremtene vissza azon nyomban, miután feleselni kezdek vele, de jól érzem magam a bőrömben... nem kockáztatnám a kényelmem, nem pazarolnám rá feleslegesen, így meghagyom neki az utolsó szó jogát. Energiáim inkább a könyv felé orientálom, akként is helyezkedem el az alkarjaimon.
- Hm, azt hiszem meggyűlt már egyszer a bajod a hozzá hasonló - csak hogy téged idézzelek - ostoba ifjakkal, nem így van anyám? Csak óvatosan az alábecsülésével... kizárólag a meghitt családi hangulat miatt a javallatom. - szinte hiányzik a jelenethez, hogy a szívemre helyezzem a kezemet, mintha az imént elhangzott kiegészítést kimondatlan esküvel pecsételném... ezért toldom meg egy szívélyesebben kivágott vigyorral. Csak az apró kis bosszantás miatt tettem, a saját szórakoztatásomra. Kemény fejűségét nem egy 'kívülálló' véleménye fogja megváltoztatni és ha a vég az én szavaim szerint éri, enyém a diadallal járó mámor érzete, mert én figyelmeztettem, megmondtam... Nem célom a lány védelmére kelni, ő is csak egy eszköz a tőr elkészítéséhez, amivel a védelmemen dolgozok. Talán némi mágiával meg is lehetne babrálni a kis érzelmi világát, együttműködésre lehetne bírni a hamarabbi siker végett... ám a fukar módon megosztott információ hallatán talán erre nem is lesz szükség, amennyiben igaz. Oldalra fordulva figyelem a fúria közeledését, némileg kétkedőn, majd a lehetőségtől érdekeltté váltan emelkedő szemöldökkel, morfondírozva benedvesített szájjal.
...de újfent le akar lombozni, ezúttal már sikeresebben. Egy nehéz sóhajt préselek ki a tüdőm és megcsóválom a fejemet.
- Sokkal egyszerűbb lenne, ha mindent rá hagynánk... Borzalmas migrént képesek okozni mindketten, minek kockáztatni?  - a fejemet is megtámasztom egy elnyújtott pillanatra, végül feltartom a kezem a béke álszent jeléül. - Persze, a te terved. - leeresztem a békejobbom. - ...és hogyan is néz ki egész pontosan az a bizonyos tárgy, ami a lánynál van? A közelébe férkőzve biztos vagyok benne, hogy meg tudnám szerezni és már meg ne haragudj, de nem hiszem, hogy... - mérem végig tetőtől talpig, finoman célozva az anatómiai különbségekre, amik mellettem szólnak. Elég egyértelmű kettőnk közül kinek lenne nagyobb esélye a feladat teljesítésére, de azt hiszem a megmutatásuk nélkül is meglehetősen nyílt kártyákkal játszom e téren: ha én szerzem meg előbb azzal nem biztos, hogy ő nyer... és megeshet, kedvem támad elérni ezt a célt. Megeshet, csak megeshet. Feleslegesen nem vinném vásárra a bőrömet.

rule the world • to Mother Sunshine Cool©
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Pént. Jan. 22, 2016 9:37 pm
Ugrás egy másik oldalra
i gave you life, don't be ungrateful
kol && esther

Láthatóan nem figyeltem, de minden szavát értettem. Az előttem elhelyezkedő gyógynövények foglalták el a kezeimet, a munka soha nem állhatott meg, és még ő sem tudta elvonni erről a figyelmem. Hozzá kellett szoknom, hogy sem ő, sem Finn nem azzal az arccal nézett már rám, amellyel egykoron a világra jöttek. Ez volt az új játszma, felfoghattuk álarcos átverésnek is, ám nem ebből állt össze az egész tervem. A közelben kellett lennem, ám ha igazi arcommal térek vissza, túl hamar keltettem volna feltűnést. Nem tűnt jobb megoldás ennél. És bebizonyítottam saját magamnak azt, hogy képes vagyok végrehajtani ezt a bűbájt. Finn és Kol már boszorkányok. Azok, aminek születtek. S Kol szemmel láthatóan élvezte az új személyazonosságát. Én is ezt tettem volna, ha a helyébe kerültem volna, de kicsit sem tetszett a játéka. A lebukást kockáztatta, és semmilyen feltétel mellett nem fért bele a képletbe az, hogy esetlegesen ő maga is érzéseket kezdjen táplálni a lány iránt. A naív gyermek lelkének köszönhetően a boszorkány feje könnyedén elcsavarható egy olyan külsővel és tulajdonságsorozattal, mint amilyen Kol. De ezer évem volt tapasztalni és látni, milyen játékokat űz a fiam. Egyrészt egy ilyen játék okozta a vesztét már nem egyszer. De a legutóbbi vesztése nem egy tőr volt a szívébe, melynek köszönhetően álomba ringatták a fivérei. Megölték. És csak az én jó szívemnek köszönhette, hogy újra itt lehet.
- Milyen körültekintővé váltál hirtelen. Akár büszke is lehetnék rád. - emeltem fel a fejem pár másodpercre, arcom meg sem rezzent, miközban a szekundumok alatt elvesztem tekintetében, mélyre ástam, és tudatosítottam, hogy velem nem tud olcsó játékot űzni. Ha megpróbál, garantált, hogy veszít. Azt pedig, hogy feltételes módban beszéltem, nem féltem kihangsúlyozni a beszédemben.  
Míg ő kényelembe helyezkedett, én a keverékem felé fordítottam a fejem, és egy bűbájt keresve kezdtem lapozgatni a könyvemben. - Erős lány. De fiatal. Naív. Ebből fakadóan ostoba. Ezért kedvel téged. - Nem voltam rest minden szavammal őt támadni, habár nem ez volt a feltett szándékom. Semmi bajom nem volt azzal, hogy Kolnak akadt önbizalma. - De az ő ostobasága az, ami nekünk jó, így... egy szavam sem lehet. - Aprót vontam a vállamon, ekkor már egy megjátszott, édes mosoly rajzolódott ajkam köré.
Visszatévedt a tekintetem a könyvem felé, miközben tudatosult bennem, hogy miről is beszélt. De nem kelt fel elég korán ahhoz, hogy engem átverjen, nem állt szándékomban már most elhinteni neki, miről is van szó. - Van nála valami, ami kell nekem - húztam ki magam, majd mindent félbehagyva, odasétáltam mellé, ekkor már egy pillanatra sem szakadva el szemeitől. - Arról nem is beszélve, hogy meghozta élete legrosszabb döntését. Visszahozta Mikaelt a halálból, és fegyvert csiszolt belőle. Azt akarja, hogy megölje a bátyáidat. - Lassan beszéltem, úgy, mintha nem is érdekelne. Tárgyilagos voltam, mégis, düh éledezett a gyomromban. - És remélem tisztában vagy azzal, hogy a mi célunk nem Elijah és Niklaus halála. Így az új barátnőd, mivel ellentétesek a céljaink, hát az ellenségünk. De egészen addig nem eshet baja, míg el nem veszem tőle, ami kell.  


|| ©
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szer. Dec. 30, 2015 10:41 am
Ugrás egy másik oldalra
mother & son
Where's my hug?
Folyton csak a szigor, a rövid póráz, a kétségbeesett próbálkozás, hogy az általa hibaként elkönyvelt tettét a saját értékrendejének megfelelően hozza helyre... Hiba volt, ehhez nem fér kétség, de az új élet, az új test kompenzálta ezt: most már nem azért vágyom a halálát, amit tett, hanem azért amiket velünk akart tenni miután ránk szórta az átkot. Senki ne mondja azt, hogy nem ismerem a megbocsájtást. A számláján lévő adósság egy részét elengedtem.
A határozott, hűvös és tárgyilag szócska, ami kiesik a száján csak finomabbra veszi az arcomon ülő mosolyt, a kedvemet továbbra sem tudja szegni vele. A megjegyzésével sem. Technikailag most nem köt össze bennünket vér, szóval...
- Nem hagyhattam ott csapot-papot, felhívtam volna magamra a figyelmet, nem gondolod anyám? Én személy szerint szeretném elkerülni a lebukást, a késlekedésem... - pillantok a falon lógó órára. - ...pár percében ennek megakadályozására törekedtem. - felváltva figyelmet a rezdüléseit és a könyv lapjait, egészen eladdig a másodpercig, míg el nem zárta a benne foglaltakat előlem. Ah, kíváncsi lettem volna a következő sorra... Kezeimet a szerénység jegyében kulcsoltam össze a hátam mögött, éber vagyok és testben-lélekben is itt: ezért nevezne oly` megbízhatatlannak? Finn még egyenes háttal sem képes állni. Megkönnyebbülten konstatálom egy kisebb sóhaj képében, hogy nem lebzsel itt agy nélküli katona módjára lesni a kis boszorkánk minden szavát. Kiráz a hideg a látványtól.
Kényelembe helyezvén magamat hajolok előre, hogy támaszt leljek az alkarjaimnak az asztal lapján és nagyjából azonos magasságba kerüljek egykori szülőanyám újonnan magára húzott testével. Mi erre a megfelelő kifejezés? Lealacsonyodás? Mintha csak a kérdése hallatán varázsolódna az övéhez hasonlatosan ravasszá az én fizimiskámon már ott ülő mosoly, az a párját ritkító...
- Az Aratásra kiválasztott és feláldozott lány. - bólintok, ami a nevét illeti. - Ezzel... - mutatóujjammal egyértelműsítem, hogy az új arculatomra célzok. - ...sem jelentett gondot becsempészni magam a gondolatai közé, ugyan nem olyan hatékony, mint a régi, férfiasan sármos külsőm... de megvan a maga határozott varázsa. - szó szerint, ha már tényekről és helyzetjelentésről társalgunk. Nem vonakodom kijjebb egyenesedni, hogy jobb rálátást kapjak az újfent kinyitott formájában szemre vételezhető könyvről, odébb is fordulok ennek érdekében, ám mielőtt rám szólhatna...
- Egyébiránt, ha elárulnád pontosan miért van rá szükséged... meg lehet akadna a könyvedben egy-két varázslat, ami a hasznomra válna a terv megvalósításában. - a segítőkészségbe csomagolt hátsó szándék nyilvánvaló, mindig is a saját malmomra hajtottam a vizet, de abban egyet kell értenie, hogy jól csinálom, mindketten nyerhetnénk vele. Őt, pedig igazán nem kellene zavarnia annak, hogy osztozom a sikerében... elvégre akad nagyobb problémám is nála a városban, nem igaz?

rule the world • to Mother Sunshine Cool©
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szer. Nov. 04, 2015 6:38 am
Ugrás egy másik oldalra
i gave you life, don't be ungrateful
kol && esther

A nap ismét feljött, és ahogyan az üvegkert ablakán szemtanúja voltam ennek a csodának, akaratlanul is mosolyt csalt az arcomra ez az egyszerű esemény. Két nap telt el, mióta a gyermekeim és én visszasétáltunk az élők közé. Az üvegkert azóta tökéletes otthont ad nekünk, s könnyebb elrejtőzni, mint azt bárki gondolná. Senki nem sejthet meg rólunk semmit, így a látszat őrzése mondhatni, elengedhetetlen. Ám van bökkenő. Vannak közöttünk olyanok, akik a feltűnést igénylik, és Kol még mindig nem volt képes megtanulni a leckét. Eleinte abban sem hittem, hogy sikerül valamilyen módon életet adnom neki. A gondolataim nagy része arra irányult, hogy mégis miként kellene kezelnem a fiamat, ki már régen sem volt egyszerű eset. Míg Finn a visszafogott, hűséges gyermek, Kol nem tud burokban élni, ezért sem értettem már azon döntésemet, hogy miért hoztam őt ilyern hamar vossza. Elég lett volna akkor, ha már minden gyermekem behódolt, és egyesíthettem volna a családunkat. Nem engedhettem meg neki, hogy bármit elrontson, közönséges cimborálással más boszorkányokat illetően. Ennél nehezebb eset már csak Freya volt, a titkon életben levő gyermekünk. Nem értettem, hol késlekedik, de azt már annál inkább, hogy talán ne kíván részese lenni a Mikaelsonok itteni királyságának talán. Melyben valamiért megértem őt. Én sem akarnék részt venni egy efféle bolondok házában. Az én dolgom megakadályozni ezt. Nem azért adtam az életem olyan egyszerűen.. s nem ezért néztem el büntetés nélkül Mikael halálát, mert nincs mire felkészülnöm. Tervem van. Mindannyiukkal. És meg fogják kapni méltó büntetésüket.
A sorok között sétálva vártam, hogy történjen valami.
Elővettem egy könyvet, de mire megtaláltam volna, amit kerestem, meghallottam a lépteket, majd a hozzá párosuló arc is hamarosan előbukkant. - Elkéstél. - Ez volt az első, ami a számra jött, melynek köszönhetően nem tudott belőlem könnyed, már-már pozitív gesztust kiváltani. - Nincs szükségem megbízhatatlan családtagokra - fűztem még hozzá, a szemem sem rebbent, bár ismervén a fiamat, tudtam, hogy az övé sem fog. A bókolása már-már elfogadható lett volna, azon egyszerű okból kifolyólag, hogy neki ez mindig is ment. Minden gyermekemnek megvolt a maga szerepe a történetükben, és Kolnak valószínűleg az élet napos oldala jutott egészen addig, míg testvérei nem egy tőrrel ajándékozták meg, és fektették koporsóba jó pár évtizedre.
Becsuktam a könyvet, majd belenéztem a szemeibe, miután közelebb hajolva egy halvány, ám annál rafináltabb mosoly rajzolódott ajkaim köré. Kezdtem hozzászokni ehhez a testhez, ám a fiatal valója megtévesztő lehetett bárki számára. Ez mások előtt előny, a gyermekeim előtt határozottan hátrány. - Hogy haladsz a kis boszorkány barátnőddel? - kérdeztem, még némi érdeklődést is belecsempészve a hangomba. Engem sem vádolhat meg azzal, hogy nem érdekel, mi történik vele. Bár ez javarészt annak köszönhető, hogy nem akarom hogy lebuktasson bennünket. - Davina, igaz? - Hajoltam vissza, majd egy mozsárba szórva pár gyógynövényt, ismét kinyitottam a könyvemet.   


|| ©
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szomb. Okt. 24, 2015 12:58 pm
Ugrás egy másik oldalra
mother & son
Where's my hug?
Az új testtel sok mindent kaptam. Lehetőségeket első sorban. Tapasztalatot szerezni, más szemmel látni a világot, ami nem forog egyből vérben, amint meghallom az illető szívverését - valljuk be, ez igen nagy dolog. Senki nem ismer, olyan tiszta lappal indulok, mint a frissen lehullott, szűzies hó és ahelyett, hogy mindennek ellenére, szabadságom egy igen jelentős részéről lemondva állok a boszorka rendelkezésére, nem hagyja, hogy egészen kihasználjam, nem fordíthatom az ő javára. Is. Rövid pórázon tartani egy felderítéssel megbízott kopót nem a legbölcsebb döntés. Ki tudja egy idő után meg tudja-e különböztetni más szagát a mellette lépdelőétől, ami már annyira beleégett az agyába, eltömítette érzékszervét. Tudatos visszafogás, szándékoson megválasztott hátrány, de mi történik, ha mindezzel tisztában van az a bizonyos eb? Megeshet kihasználja a helyzetet, hogy a hálátlan korlátozásáért cserébe nem jelez... ezt, azt...?
Szórakozottan, ártatlanul játszadozok a gondolattal, ahogy egyre közelebb érek az üvegházhoz. Méltán szeretett anyám egyértelműen jelezte, hogy szüksége van rám; nem múlt el a karomba vésett üzenetet folyamatosan lüktetése, ami az idő haladtával egyre erősebb. Nocsak, talán azt hinné, hogy direkt késleltetném a találkozásunk pillanatát? Hm, el kell ismernem, okos húzás volt a részéről. Habár egy telefont igazán beszerezhetne, hogy haladjon a korral tinédzser létére. Egy pici késztetést sem érez megismerni a mai világot? Képben lenni a trendekkel? A megszállottság ki fogja készíteni előbb-utóbb az idegeit, ha nem lazít... és az nekem sem lesz jó. Teljes nyugalmamban léptetem a tovább a lejátszási listát, mintha csak egy ebédre ugranák be hozzá, amit egy alternatív világban bizonyára nagy gonddal készített volna el. Egyedül a gyógynövények illata tolul az orromba, ahogy felérek a csigalépcső tetejére, ahol meglepődve tapasztalom, hogy anyám kedvenc talpnyalója valahol máshol tölti az idejét. Ezek szerint most csak engem tüntet ki a figyelmével az öreglány. Igazán megtisztelő.
Kedélyesen haladok a macskagyökértől kezdve ki tudja mi mindentől roskadozó asztalához, ahol láthatóan nem tétlenkedéssel köti le a szabadidejét. A mozsárban szárított törmelék található. A könyv nyitottan hever, mire nem leszek rest egy ártalmatlan pillantást vetni, hacsak élelmesen be nem csukjam, hogy elkerülje mindezt. Kiveszem a fülhallgatót és egy gombnyomással kikapcsolom a zenét, mielőtt hepciáskodásba kezdene az Elijah által tökéletesített illemről, amin bőven lenne még mit csiszolni szerénytelen véleményem szerint...
- Anyám. Már épp hiányolni kezdtelek... - illetem bókkal az időzítő képességét a szokásos somolygással az arcomon, mialatt leparkolok az asztal túlfelén és helyet foglalok a támla nélküli széken. Összekulcsolt ujjakkal, szemtől szembe. A saját külsőmet sem szoktam meg egészen, de az övé különösen nehezen emészthető, már-már vidáman abszurd lenne, ha mosolyogna is néha napján, kettőnél többször.
- Miben lehetek a szolgálatodra? - nem szívjóságból ajánlom fel a segítségemet, sokkal inkább azért, mert tudni szeretném miért hivatott. Szeretném betartani a napirendemet, amihez valószínűsíthetően ő most fog egy újabb programot hozzátűzni. A huszonegyedik század egyik legfontosabb szabálya, pedig nem más, minthogy jól oszd be az idődet... Sajnos.
- Illetve hadd jegyezzem meg, a mai napon is rendkívül jól áll neked a fiatalság. - a csodálatos modorom mellé egy széles rókavigyor is becsúszik. Nem tehetek róla, szeretem szebbé varázsolni mások napjait a jelenlétemmel, legyen szó akár ellenségről vagy a családról.

rule the world • to Mother Sunshine Cool©
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Márc. 15, 2015 6:45 am
Ugrás egy másik oldalra
***
Vissza az elejére Go down




A poszt írója Ajánlott tartalom
Elküldésének ideje
Ugrás egy másik oldalra
Vissza az elejére Go down
 

Belső tér

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Belső tér
» Belső udvar

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
rising of the mortals :: Helyszínek :: New Orleans :: Üvegkert-


Új posztok
tekintsd meg
Pént. Május 31, 2019 10:58 pm
Laurel O. Delgado
Szer. Május 29, 2019 1:28 am
Katherine Pierce
Kedd Május 28, 2019 8:31 pm
Amren Monroe
Hétf. Május 27, 2019 11:26 pm
Lucille Éamon Vodova
Szer. Május 22, 2019 12:03 pm
Katherine Pierce
Hétf. Május 20, 2019 10:43 am
Shiraz Watson
Szomb. Május 18, 2019 10:03 pm
Aingeal Hearn

• ROTM FRPG •