Whatever anyone does or says,
i must be emerald and keep my color

Megosztás

Ember •• A legerősebb vagyok mind közül, ne bízd el magad
Katherine Pierce
Seneca Silverberg Xp5Y
Keresem :
Seneca Silverberg Tumblr_nkx3kt6sx21u33q8lo1_250
Nikolai

Seneca Silverberg Tumblr_oqgp169M6C1vdxc9uo2_250
Javier

Tartózkodási hely :
mckinley
Hobbi & foglalkozás :
running & surviving



A poszt írója Katherine Pierce
Elküldésének ideje Csüt. Márc. 21, 2019 11:31 pm
Ugrás egy másik oldalra
elfogadva,  üdvözlünk!
rising of the mortals frpg

Kedves Seneca!

Szuper pb, szuper történet!  40 Ehhez az archoz azt hiszem ennél jobb történetet ki sem lehetett volna találni, na de a lényeg a megfogalmazáson, az írásmódon van; merthogy lenyűgözően érzékelteted a dolgokat. A farkaslétbe például teljesen bele tudtam képzelni magam, bár userileg amúgy is hatalmas farkas rajongó vagyok, így végképp nem volt nehéz. Nagyon tetszett, amit olvashattam tőled, ráadásul beleszőtted a Seattle-i történéseket is a lapodba, amitől még érdekesebbé vált. Nem is tartalak fel, bizonyára izgalmas játékok elé nézel! Wink
Foglald le a pofid és a neved, s nyomás a játéktér! Érezd jól magad nálunk! 31

Vissza az elejére Go down

Vérfarkas
avatar
Seneca Silverberg Tumblr_mrr9y6BGNQ1qlmhbeo2_250
Keresem :
Kedvenc dal :
Tartózkodási hely :
Seattle
Hobbi & foglalkozás :
Turizmus



A poszt írója Seneca Silverberg
Elküldésének ideje Csüt. Márc. 21, 2019 12:35 pm
Ugrás egy másik oldalra
Seneca Silverberg

● ● nomen est omen ● ●
● Becenév ●
Silver
● Titulus ●
Seattle-i falkavezér
● Születési idő, hely ●
81.03.30. Skót Felföld
● Első átváltozás ●
85.07.02.
● Család ●
.. APA .. vérfarkas,
(halott)
.. ANYA .. boszorkány,
(azt hallottam vámpír lett belőle)

 
38
vérfarkas

Joe Manganiello
turisztika
A KARAKTEREM KERESETT ● ● APA

a múlt
skócia Az erőm, anyám öröksége négy éves koromban mutatkozott meg először: apámnak gondja volt rá, hogy még aznap kiváltásra kerüljön a vérfarkas-átok, ami próbára tette a szüleim kapcsolatát, és belebuktak.
Anyám elment, és nem vihetett magával - mert apám nem engedte. Mert a farkas ereje a falka.
Közel harminc évvel ezelőtt mészárolták le a falkámat - nőket, öregeket, gyerekeket nem kímélve: kevesen éltük túl, kevesen menekülhettünk el, és szerintem még kevesebben vagyunk, akik még ma is élhetnek a klánból.
Nem Senecaként láttam meg a napvilágot, a név maga hirtelen felindulásból született: de azt hiszem nincs kölykök számára íródott forgatókönyv arra az esetre, ha kiirtanák az egész családjukat és forróvá válik a talaj a szülőföldjükön.
Anyámmal aznap szakadt meg a kapcsolat, amikor elhagyta a klánt: tizenéves fejjel nemigen tudtam merre keressem, hogyan keressem...

alaszka Ezután majd' tíz évet töltöttem Alaszka kikötőiben - halász-, rákászhajón dolgoztam szállásért és kajáért cserébe: olykor szőrmekereskedőknek vadásztunk tengeri vidrákra. Befogadtak. Szükségem volt egy olyan közegre, ami ha emberi módon is, de dinamikájában leginkább hasonlít egy falkáéhoz. Egy felnőtt ember valószínűleg felvette volna a kapcsolatot az alaszkai falkák valamelyikével, de egy gyerek gondolkodásmódja más - hiszen mi a garancia arra, hogy majd ott nem találnak rám a vadászok, hogy nem ismétlődnek meg a skót borzalmak? Biztonságérzetet adott a halászok közössége, a hajó - a hajó, amit Silverbergnek keresztelt a kapitánya;
Teliholdas éjszakákon rénszarvast hajtottam négy lábon, igazi farkasokkal, s míg az amerikai angol mellett az eszkimók nyelve is rám tapadt, úgy kopott meg beszédemben a skót akcentus.
Tudod milyen vérfarkasként megélni a kamaszkort? Annyira irritálod önmagad és a környezetedet, hogy inkább tengerre vetnek, hátha a hajó után úszva lemozgod a felgyülemlett, kötekedő és provokáló agressziót. Életem következő állomása az Egyesült Államok Partiőrségéhez, az AST programhoz vezetett.

Seattle Átvezényeltek a Smaragdvárosba - a helyi falka az első Seattle-ben töltött hónapom során megtalált, s még kettő eltelt, mire bevettek maguk közé; Már nem az a tizenéves, vadászok terrorjától rettegő kölyök voltam - noha úgy kezeltek, hiszen minden újonc a ranglétra legalján kezdi. Elmondtam a történetem. Tíz év után végre elmondhattam a történetemet, olyanoknak akik értik, érzik, tudják - az egész falka - és mintha megkaptam volna a magam megkésett lezárását: kiadtam magamból, az arcomon pedig a megkönnyebbülés könnyei folytak. Nem tudom hogy leírni az érzést, hogy milyen volt farkasként farkasok közt lenni újra - érinteni és érintve lenni természetes, ésszel kevesek által felért, és nem bizarr vagy törvénytelen módon..
Egy évbe, egy felkavaró, mámorító évbe telt teljességgel visszatalálnom a falkaszellemhez, önmagamhoz - teliholdkor együtt futni, vadászni, örülni és meztelennek lenni - egyre feljebb verekedni magamat a ranglétrán. Félbehagyott iskolai tanulmányaimat intenzív húsz hónap alatt fejeztem be, én voltam a legöregebb és legszőrösebb érettségiző;
Nem szereltem le, de nem vagyok aktív állományú úszómentő. Ez annyit tesz, hogy szükség esetén számíthatnak rám a partiőrségnél - ez akkor sem változott meg, amikor három évvel évvel ezelőtt én lettem a falkám új alfája. So Others May Live - Hogy mások élhessenek. Úgy gondolom, hogy kéz kezet mos - a partiőrség után a turisztika felé fordultam, hiszen a halászatból itt Seattleben nem élnék meg. A vállalkozásom hajókirándulásokkal foglalkozik: bálna- és delfinles, sporthorgászat, többnapos túrák, vízi sportok, búvárkodás, szabadtéri tevékenységek - esküvők, hamvak szétszórása.. A kvázi kollégák pedig nem mondanak nemet, ha kérek valamit.


a jelen
Seattle
- Felébresztettelek? 
Minden hívást ellenőrzök, mielőtt felveszem. 
– Tényleg? 
Brad Pitt és Angelina Jolie szakítottak. Csak idő kérdése, mikor kezd el Angelina hívogatni. 
– Álmodik a nyomor, Seneca.
- Álmodna, ha nem hívogatnád... Mi a fenét akarsz?
- Megtaláltuk.
- Indulok.

...unom az elejét, unom a végét - unom a háborút, unom a békét; unom a négert, unom a sárgát, unom a zsidót és unom az árját...
A vadászat kikapcsol. A vadászat megnyugtat. A vadászat sokkal hosszabb távon táplálja az érzést, melyet a szex ideig-óráig képes csupán, partnertől függetlenül: az elégítettség intézménye pedig oly könnyen veszi egy kalap alá, hogy ki vagy éppenséggel meg... Ragadozónak születtem. Az alakváltásra való képesség előbb kín, később - hamarosan - lenyűgöző játszótér, rákövetkezendőnek pedig nagyon sokélű fegyverré válik; Agyarak, karmok űzik most a prédát haraggal, kicsinyes haraggal de így vagyok én a vadászokkal - az elsővel példát statuáltam, mintegy figyelmeztettem a többit: ha a Seattle-i farkasoknak bántódása esik, engem kapnak a nyakukba istenítéletként.
Túl könnyű megtalálnom a korcsot -  félvér, minő előkelő pedigré te fajtádnak árulója - de attól még korcsnak marad, hiába véreb; A nyomkövetés fennköltsége amolyan mellékes megerősítés csupán, mint milliószor bejárt úton megtekinteni a fára mázolt turistajelzést. A szarvas teteménél a rekonstrukció szórakoztató elmejáték - az alvadó vér irigy gondolat: hajólakknak mért nincs ilyen mámorítón tökéletes színe? 
Hallom a lélegzetvételeit. Ki tudja, ha nem a gyűlölet vinne, ha nem az általam tett falkatörvénynek engedelmeskednék.. Talán kipróbálnám, hogy mezítláb, emberalakban puha léptekkel közelítve, bele tudom-e vágni a konok koponyába azt a karcsú, csillogó acélt, mely az általa lemészárolt nőstényfarkas emberi sörényében hajtűként funkcionált:lám a fegyveriparnak is áldoznia kellett már a szépség oltárán, bocsánatkérésképpen a tigristankért.
Hátrál. A torkomról feltörő morgás levetkőzhetetlen ösztön, üzenet, bár nincs mire figyelmeztetni - ebből nem jöhet ki jól, nem jöhet ki élve és nem, egy darabban sem;
Mindegy mit pletykálnak a skót farkasokról, a klánomról, nem vagyunk kannibálok. Ragadozók vagyunk.
...unom e dalt s benne magamat is...


most
A Seattle-ben kialakult helyzet olyan terhet ró a vállamra, amit nagyon nehezen bírok el - más városok, más államok falkavezérei sem tudnak igazán megoldást; Ötletek persze vannak...
Kémkedni - mert behódolni nem fogunk az elnyomásnak. Küzdeni - meg is házasodhatnék: másik vérvonalból való farkassal összekötni az életemet, megosztaná, megsokszorozná a falkáink közt az erőnket. Menekülni - felkerekedni, és itt hagyni Washington államot: biztosan találnánk új életteret, de mi van ha másik városban is megismétlődik ugyanez? Egyesülni - az anyám nyomára bukkanni, vagy egy kellően képzett boszorkányéra, aki visszaadja nekem a másik felemet: de jó lenne nekem majd' negyven éves fejjel mágiával, boszorkány-képességekkel?



A hozzászólást Seneca Silverberg összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Márc. 22, 2019 11:03 am-kor.
Vissza az elejére Go down
 

Seneca Silverberg

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
rising of the mortals :: Halhatatlan évek :: Vérfarkasok-


Új posztok
tekintsd meg
Pént. Május 31, 2019 10:58 pm
Laurel O. Delgado
Szer. Május 29, 2019 1:28 am
Katherine Pierce
Kedd Május 28, 2019 8:31 pm
Amren Monroe
Hétf. Május 27, 2019 11:26 pm
Lucille Éamon Vodova
Szer. Május 22, 2019 12:03 pm
Katherine Pierce
Hétf. Május 20, 2019 10:43 am
Shiraz Watson
Szomb. Május 18, 2019 10:03 pm
Aingeal Hearn

• ROTM FRPG •