Whatever anyone does or says,
i must be emerald and keep my color

Megosztás
Noémie Whitton

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szer. Aug. 23, 2017 11:18 pm
Ugrás egy másik oldalra
Noémie Whitton
● ● nomen est omen ● ●

24

Rossz Vér

MF

Zoey Deutch

Vérfarkas

No

Joghallgató

a karakterem keresett


Születési idő, hely   Seattle, 1993-07-20
Első átváltozás   2016-12-23
Család   Az őszre emlékszem. Az avar illatra az erdőben. A csokoládé ízére a számban, amit még bedobtam azon a reggelen, és azt ígértem Rupertnek, hogy vacsira otthon leszek. Amint haladtam a suli felé, szökellve, párosával ugrottam a kitört macskakövekre, és jókedvem volt. Emlékszem arra, hogy hétvégén el akartam menni a csajokkal valahova, emlékszem arra, hogy a bordó kasmír pulcsit akartam felvenni, amit szülinapomra vett nekem Rupert egy nyári leárazáson. Emlékszem Mrs Pattimore kertjében a színes őszirózsákra...és emlékszem mennyire más voltam még akkor. De valami eltört bennem. Olyan voltam mint egy túlhúzott gitár, amelynek a húrjai közé avatatlan ujjak feszültek, és tönkre tették azt. Véget vetettek barátságoknak, véget vetettek a gyerekkornak, amelyről azt hittem örökké tart majd.
Én voltam a gyerek, akit egykor egy konténerben találtak, akivel csecsemőként tele voltak az újságok, hogy aztán szépen lassan a feledés homályába vesszen milyen sanyarú módon indult a sorsom. Rupert elköltözött velem Seattle-ből, elköltözött arról a helyről, hogy soha, semmi ne emlékeztessen rá ki is voltam, és miképpen indult az életem. Ő volt az egyetlen ember akihez ragaszkodtam, aki vigyázott rám, aki anyám és apám volt egy személyben és aki túl hamar elment. Túl hamar ahhoz, hogy megtanítson élni, szeretni, boldogulni és vigyázni arra amit megszereztem. Rupert Whitton volt a nevelő apám, aki alig pár naposan talált engem egy konténerben. Egy drogos anya elrabolt, majd kidobott gyermeke voltam, akire nem tartottak igényt, minek utána hiába zsarolták a szülőanyámat velem, nem érdekelte, csak az anyag….Mit keresett azon a rossz környéken Rupert? Nem volt mintapolgár, vagy éppen az amerikai álom beteljesítője. A külvilág üzletembernek vélte,de valójában fegyverekkel kereskedett. Bárkivel és bármennyiért. Így nőttem fel. Így lettem alapvetően kedves és rendes kislányból akaratos, céltudatos és kemény szívű ember. Rupertnek én voltam az egyetlen gyengéje, hiszen szeretett, mintha a sajátja lettem volna. És amikor megölték, többé már nem akartam senkinek megfelelni. A barátaimnak sem.Nem voltak sokan, tulajdonképpen egy ujjam elég a megszámlálásukhoz. Ebony. Ha eszembe jut ez a név, akkor a középiskolai éveket látom magam előtt, Ebony szőke, táncoló fürtjeit, a nevetését, vagy éppen a zaklatott zokogását, a kezeit, amint áttördeli egymáson, a félve elsuttogott titkait, és az esküt, hogy örökké barátok maradunk. Ám erre nem voltam képes. Nem akartam képes lenni, mert tudtam...ó mennyire tudtam, hogy semmi nem tart örökké. Így aztán mielőtt az élet újra pofon ütne, mielőtt bárki is elárulhatna, ahogyan elárult az anyám, vagy Rupert amikor belement egy veszélyes találkozóba, és ott feküdt kiterítve, vérbe fagyva, én voltam aki beledöfött mindenkibe: szavakkal és tettekkel. Így lett az angyal arcú kislányból kiállhatatlan perszóna.
De aztán történt velem valami...egy éve,valami ami megrémített, ami örökre megváltoztatott mindent és ami rádöbbentett: szükségem van Ebonyra. De addigra már késő volt. Túl nagy és túlságosan mély szakadék tátongott kettőnk között, és én bizonytalanul lavírozok az egykor volt barátságunk hídján felé. Hátha képes lesz megbocsátani azt, amit adott esetben én sem bocsátanék meg neki.

 

“Kit anya szült, az mind csalódik végül,
vagy így, vagy úgy, hogy maga próbál csalni.
Ha kűzd, hát abba, ha pedig kibékül,
ebbe fog belehalni.”

Rupert
Seattle, 1993. szeptember


Már órák óta kitartóan fújt a szél,és több hetes újságok megtépázott lapjait görgette maga előtt a Blue Way és a Red Street apró kis sikátorában.Errefelé az utcák arról kapták a nevüket, hogy mennyire veszélyes a környék. A Blue és a Red volt  a vízválasztó. Aki a Red-re született, annak kicsit olyan volt a jövője, mint egy kasztrendszer, amelyből nem volt átjárás. A nő sokadszor zokogott fel, követelve az anyagot, meg persze azt, hogy ha már elvették a gyerekét, csináljanak amit akarnak, de egy csecsemőért legalább egy havi adag jár. Ennyit ért az élete a számára.
- Idefigyelj, Lizzy! Leszarom, hogy mit csinálsz a cuccal, de a helyedben óvatosabban bánnék vele...és különben is...nem kell a gyereked, mit csináljak vele? Ha felnő és rusnya lesz mint a bűn, még eladni sem tudom Vegasba valami menő kurva neppernek. Nekem most kell a zsozsó, nem húsz év múlva.- a károgó hangú a társa kezébe nyomta a plédbe bugyolált pár hónapos csöppséget.
- Vidd innen ki, idegesít a bömbölése. Te meg Lizzy haladj! Más vevőim is vannak még mára.- a nadrágján a gombok egymás után pattantak ki az ágyékánál, és miközben a sikátor kopott zöld konténerében a kartondobozok és a bűzös zöldségek között puhán hullott alá az apró kis csomag, a férfi ujjai a nő tarkóját feszítették meg, és tolták egyre közelebb. Mindennapos volt az ilyen a Red-en. Ami nem volt mindennapos, az a sikátor másik oldalán éppen telefont lebonyolító, barna ballonos alak. Ma is jó üzletet csinált, és meg fogja ünnepelni valami jó kis krimóban, ahol felszedi az egyik éppen arra tévedő bongyor szőkét, vagy titokzatos barnát, felvedeli a legjobb skót whiskey-t legalább két üveggel és igyekszik elfelejteni mennyire semmitmondóan magányos az élete. Aztán meghallotta a konténer felől a kétségbeesett torokhangú sírást, meg a házból az üvöltést, a pofonok csattanását. A Glock ott pihent a kabátja alatt, és nem gondolta amikor reggel elindult, hogy használni is fogja. Így oltott ki három életet, és mentett meg egyet...egy értékeset, amely évekre meghatározta mindkettejük sorsát.

Ebony
Mystic Falls, 2009-től napjainkig


Nem akartunk Seattle-ben maradni. Rupert úgy látta jónak, ha magunk mögött hagyjuk a múltat és új életet kezdünk valahol máshol. Nekem mindegy volt. Nem számított, hogy hol ébredek reggel, ahogyan egy idő után az sem számított, hogy melyik tűzfalon nézem az utcai lámpák táncoló fényét, amint árnyékukkal borulnak a kopott téglákra. Eleinte hotelekben laktunk, és én jobban ismertem az ilyen helyek apró szappanainak illatát, vagy a törölközők durva anyagát, a kádak fertőtlenítőtől terhes illatát semmint bármi mást a világon.Számomra az otthon a megunhatatlanul egyforma lambériázott, vagy ócska, régi tapétával bevont falait jelentették, Rupert megnyugtató hangját, ahogyan álomba ringat és persze azokat az alkalmakat, amikor ott ültem mellette a bogárfekete Ford Mustang anyós ülésén, orromat az ablaküvegnek nyomva figyeltem az elsuhanó tájat. Gyerekként megszoktam, hogy semmi sem állandó körülöttem és éppen úgy változik a lakhelyem, ahogyan változnak körülöttem az emberek is. Csak Rupert volt állandó és a bizonytalanság, hogy mi lesz velem a jövőben? Otthon akart nekem teremteni, de valahogyan soha nem jött össze. Végül aztán mire a középiskolát elkezdtem lett egy város, ahol ideiglenesen megtelepedtünk. Mystic Falls éppen olyan titokzatos volt számomra, ahogyan a neve is hangzott. De nem szerettem, és csak egy volt a sok hely közül ahol Ruperttel megfordultunk. Nekem mindig is Seattle volt az otthonom, amelynek ismertem az illatát, ahol biztonságban érezhettem magam. Később az illatok, a szagok még nagyobb szerepet kaptak az életemben, ám ennek az okával nem voltam tisztában. Akkor még. Ha tehetném, akkor továbbra is bizonytalanságban tartanám magamat, mert nem vonszolná maga után az érzés ezt a kesernyés félelmet, amelyet annak okán érzek, hogy nem tudom mi történik velem pontosan. Most...de akkor...akkor még minden más volt. Az első vonat út, amikor dacosan néztem a tanárnő szemeibe és közöltem, hogy nem akarok senkivel egy légtérben lenni...aztán megláttam Ebonyt. Az a fajta gondolat, amely befészkelte magát a tudatomba, az a megmagyarázhatatlan érzés, hogy van bennünk valami közös, amely senki másban nincs, amely általában egy barátság gyönyörű szimfóniájának a nyitánya szokott lenni. És amely úgy ér véget, hogy egyik hangszer a másik után csendesül el, mert már nincs szükség rá. Nekem nem volt. A hegedűk, amiket az okozott, hogy a barátságunk első időszaka után nem szavaztam neki többé bizalmat, a fúvósok, amelyek arra ingereltek, hogy rosszindulatú pletykákat terjesszek róla, csak mert nem voltam képes őt megérteni, és elfogadni. A zongora billentyűi között elhamvadó kis félhangok, a telefonok és üzenetek nélkül eltelő napok, amikor a tragédiát követően nem álltam ki mellette, pedig kellett volna. Végül a karmester is elköszönt amely egyben tartotta ezt a barátságot. A fények kihúnytak, a tökéletes csendben semmi mást nem lehetett hallani csak a közöttünk feszülő távolság elpattanó biztosító köteleinek szakadását. Sok idő után végül elváltak útjaink, és én nem kerestem többé, ahogyan ő sem. De történt valami, ami megváltoztatott mindent.
Egy baleset, egy általam okozott tragédia, melynek következtében különös és egyre megmagyarázhatatlanabb dolog történik velem. Rupert nincs többé, hogy belé kapaszkodjak, a világ egyetlen bizonytalanul imbolygó mocsárrá változott körülöttem. Aki vagyok, akinek hittem magam a semmibe veszett és rádöbbentem: nagyobb szükségem van Ebonyra, mint azt valaha hittem. Ám én még mindig az a tüskés kis virág vagyok, aki voltam, aki most mégis megpróbálja lerázni magáról a fájdalmas okozó töviseket, hogy segítséget kérjen tőle. Feltéve ha hajlandó lesz felvenni a telefont, és legalább meghallgatni. Semmi más nem kellene így elsőre, csak a csendes figyelme.



Vissza az elejére Go down

Vámpírboszorkány
Ebony Tate-Smith
Noémie Whitton Tumblr_ol8bpmGda01sasfc6o1_250
Tartózkodási hely :
mystic falls, whitmore ✤ ✤
Hobbi & foglalkozás :
i'm trying to be okay ✤ ✤



A poszt írója Ebony Tate-Smith
Elküldésének ideje Szomb. Aug. 26, 2017 12:35 pm
Ugrás egy másik oldalra
Gratulálunk, elfogadva!
● ● üdvözlünk a diariesfrpg oldalán! ● ●

Drága, kedves Noémie! 40

Sajnálom, hogy megvárakoztattalak, de szerintem már pontosan tudod, hogy mi a véleményem rólad és a lapodról, már csak a kötelező adminisztráció van hátra. Razz

Imádom, amit leraktál elém és külön köszönet azért, hogy nem tényekkel állítottál be, hanem azt próbáltad átadni, milyen ennek a lánynak a személyisége, a gondolkodásmódja, a múltja, az élete, milyen vonások és történések vezérlik és vezérleték a cselekedeteit... teljesen átjött, milyen vagy, hogy milyen ellentmondások játszódnak le benned és alig várom, hogy még inkább fény derüljön a motivációidra és arra, milyen irányba fogsz változni az átkod kiváltása miatt. Esetleg marad minden a régiben, mivel az alaptulajdonságaidat képtelen leszek levetkőzni? Majd meglátjuk, mindenesetre érzem, hogy izgalmas játékokban lesz részed és tudom, hogy jó kezekbe került a karakter. 40

Láttam, hogy már lefoglaltad a csodaszép arcodat, így nincs más hátra, minthogy fejest ugorj a játéktérbe, ehhez pedig jó szórakozást kívánok! Smile



Vissza az elejére Go down
 

Noémie Whitton

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Noémie ---
» Noémie ---
» Noémie Carter
» Sacha & Noémie lakása
» noémie pond - ebony frenemy

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
rising of the mortals :: Vérfarkasok-


Új posztok
tekintsd meg
Pént. Május 31, 2019 10:58 pm
Laurel O. Delgado
Szer. Május 29, 2019 1:28 am
Katherine Pierce
Kedd Május 28, 2019 8:31 pm
Amren Monroe
Hétf. Május 27, 2019 11:26 pm
Lucille Éamon Vodova
Szer. Május 22, 2019 12:03 pm
Katherine Pierce
Hétf. Május 20, 2019 10:43 am
Shiraz Watson
Szomb. Május 18, 2019 10:03 pm
Aingeal Hearn

• ROTM FRPG •