Whatever anyone does or says,
i must be emerald and keep my color

Megosztás

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szomb. Aug. 20, 2016 9:47 pm
Ugrás egy másik oldalra





– Talán ezt szeretné? – nézek rá érdeklődve. – A kezelés együttműködésen alapszik, kooperáción. A válaszokra és a megoldásokra Önnek szükséges rájönnie én csak rávezethetem és irányt adhatok, a megoldás megtalálása az Ön feladata. Amíg nem fogadja el azt, hogy amit tett, annak következményei vannak és okai, addig nem fogunk haladni. A következményeken nagyon változtatni nem tudunk. Az okain igen, ezzel megváltoztatható a további következmény. Ami, ahogy a bírósági határozat is mutatja, eléggé negatív.
Hagyom, hogy eméssze a szavaimat, remélve, hogy végre észbe kap. Ha nem, ez esetben is vannak más módszereim.
- A sorozatgyilkosok is ezzel érvelnek – fűzöm hozzá a bántalmazással kapcsolatban és figyelmesen nézek rá.
- Csupán azt hagyja figyelmen kívül, hogy egy eredményes kommunikáció alapja a bizalom. Az illető bizonyára azért távozik, mert nem bízik Önben. Ahhoz előbb le kéne tennie valamit az asztalra – hogy ebbe mi tartozik bele, azt Benre bízom.
Sorra porlasztom el a határozottnak tartott és alátámasztott véleményét, indoklását. Hogy végre a lényegre tudjon figyelni. És nagyon nem akarom csinálni. De tudom, hogy ezzel jót teszek.
- Egy kapcsolat lényege nem a behódolás, hanem a megértés, a tisztelet és a helyes kommunikáció. Ön szerint érvényesek ezek az esti jelenetéhez? – hagyom, hogy ezt a kettőnkre vagy a verekedésre vonatkoztatja, vagy esetleg mind a kettőre.
- Miért? – kérdezek az unalommal kapcsolatban.
Ben valóban, sosem szeretett unatkozni, körülötte mindig pezsgett az élet és szőtte szálait, kapcsolatait. És mégis annyira jó érzés volt, amikor együtt hajoltunk a tankönyv felé a szobánkban. Valahogy egészen más volt. Önmaga. Akibe végül beleszerettem.
- Értem – újabb feljegyzés a mappa egyik lapjára. Nem vártam tőle más választ.

// Very Happy én is élvezem! Very Happy hamarosan érkezik a kezdőm az újabb kezeléshez  Cool   I love you //
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Pént. Aug. 19, 2016 3:11 pm
Ugrás egy másik oldalra



To Valerie

Hát persze, hogy az. Régen is az volt, hogy is felejthettem el. Épp ez volt, ami miatt felfigyeltem rá, de hát tíz év, az tíz év, nem is kell szépíteni.
A válaszaira halványan, szótlanul mosolyodom el. Ezekre a reakciókra számítottam.
- És mégis milyen jelei vannak a megváltozni akarásnak? Hogy könnyeket hullatva sajnáltatják magukat, és azt bizonygatják, hogy ők bizony nem akarták megtenni? Aztán szó nélkül azt teszik, amit mond nekik? – ezt tőlem aligha fogja megkapni, gondoltam nem árt, ha még az elején tisztázzuk. Ami a megváltozni akarást illeti, az utóbbi időben én is éreztem, hogy nem haladok jó irányba, egyre nehezebb volt uralkodnom magamon, egyre kevesebb is elég volt, hogy kiváltsa belőlem a féktelen indulatokat, amiket nem, vagy alig tudtam kezelni. Felismertem, hogy kezdenem kell vele valamit, épp azért fordultam szakemberhez, még ha meglehetőst szkeptikusan is. És éppen ezért szedem a gyógyszereket. De végül mégis nekem lett igazam, a gyógyszer segít, a pszichológia nem.
- Ugyan, kérem, a bántalmazás nem itt kezdődik. – Éppenséggel tudnék mesélni neki a bántalmazás valódi válfajairól. De pszichológusként, szerintem ő is látott már valósnak mondható eseteket, legalábbis bizonyára azt hiszi magáról.
- Bizonyára erőszakra gondol, igaz? Akkor nézzük csak meg jobban – simítok végig az államon szenvtelenül. – Szükségesnek tartja. Ő. És távozik. Megint csak ő. A másik akaratát ezzel nyilvánvalóan semmibe véve. Ha a férfi hagyja elmenni a nőt – már ennél az aranyos, semlegesítő parabolánál maradva –, rajta történik nyomós erőszaktétel, nem gondolja? Látható nyomok nélkül, de ez is erőszak, és ezen érdekes módon nincs felháborodva senki. Pedig maga pszichológus, szerintem tisztában van vele, hogy nem csak az esetünkben fellépett csekélyke fizikai erőszak lehet kellemetlen, és hagyhat maga után nyomokat.
Kis szünetet tartok, latolgatom, hogy hozzátegyem-e, mert ha igen, attól tartok, vagy csak erre vagy csak arra kapok majd választ. Végül viszont úgy döntök, nem zavar, még ha nem is válaszol, elindítani bizonyára elindított benne gondolatokat.
- De akár úgy is kérdezhetném, miért mindig én hódoljak be a te akaratodnak? – a kérdést ezúttal a szemeibe szúrom, kíváncsi vagyok a reakcióra. A túl fájdalmas emlékeken azért kedvem támadna mulatni egyet. Nem akarom előszedni a múltat, de ha kettőnk közül valakinek fájdalmas volt, az biztos, hogy nem ő volt.
- Unalom – felelek kapásból, bármiféle átgondolás nélkül.
Az apámra vonatkozó újabb kérdésen most már a fejemet ingatva, röviden felkuncogok. Közel sem természetes, inkább a nem tudok mit kezdeni vele-fajta. Mint mikor egy ötévesnek próbálod elmagyarázni, hogy nem kapja meg a választ, bármennyire is teper érte, de az századszorra sem hagyja abba, akár egy akaratos búgócsiga.
Furcsa újra a szájából hallani a nevem, azt kívánom bárcsak ne hallottam volna. Talán mégis jobb ötlet volt ez a magázódás. Akaratomon kívül is, néhány régebbi emlék-szerűség tolakszik elő a fejemben. Remélem, nem fogja sokat használni.
Válaszolni nem válaszolok, ez az a tipikus terelő-töltelék mondat.
- Akkor is az lenne – beszélek szándékosan feltételes módban. Fogalmam sincs, hogy mit mondhatok és mit nem, és ha őszinte vagyok, mennyire kerülhetek még nagyobb bajba. Egyelőre több eszem van annál, mint hogy kockáztassak. – De mihelyst megteszi valaki, az a tárgyalás már nem lehet valós.
Úgy hiszem, célba talált nála a mondatom, a csendből legalábbis erre következtetek, vissza már nem nézek, amint kimondja, hogy mehetek, már húzom is a csíkot.

/és íme  Very Happy basszus, de nehéz lezárni  Rolling Eyes  38 /

१ Megjegyzés १ Words १ Zene ©
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Pént. Aug. 19, 2016 1:38 pm
Ugrás egy másik oldalra





- Mindig az vagyok – biccentek nyugalommal, figyelmen kívül hagyva a műmosolyt. Még nem láttam tőle és egyáltalán fog meg. Nem is riaszt el. Újszerű és ettől fogva, idegen.
- Érdekes előfeltételezés – nézek rá.
Nem bánt, csupán rosszul esik ez a játszmázása, mint egy sértett kisfiúé, aki rosszat tett, és rendre utasítják, amit ő sérelmez. Nem most fogok nekiállni bizonygatni azt, amit valójában gondolok. Azzal Ben nyerne fölényt, az pedig pont nem tesz jót a mostani helyzetnek.
- Magának csinálta – felelek a hiányolásra vonatkozóan.
Sejtettem, hogy provokálni fog és azt is, hogy ismerem annyira, megvan a magához való esze, hogy érzékeny pontokat bökdössön. De túl pontosan talál el, és a kezdeti töprengésem és belső vergődésem kezd elmúlni és kezdi eluralni a düh és a méreg, ami tudom, át fog váltani szomorúságban és csalódottságba. A középső részt szeretném kihagyni. Megy úgy az utolsót is.
- Mindenkivel szívesen ücsörgök, azokkal főként, akikben láthatóan munkálkodik a megváltozni akarás, annak minden nyűgével és nyilaival – nézek rá komolyan. Érzem a provokációt, ugyanakkor kezd veszélyes vizekre evezni, kezelés szempontjából és nem hagyhatom, hogy a személyes érzelmeim vegyék át ebben az irányítást.
- Tehát a másikat akár bántalmazással is, de maradásra bírja, ha úgy látja megfelelőnek és a másik menni akar? Feltételezem, tudja, hogy ezt minek nevezik. És az nem a bántalmazás kategória.
Ez már jó, kezd valóban vagdalkozni, ezt akartam.
- Feltételezhetően nem akart volna elmenni, ha szükségesnek tartja a vele való maradást – adom vissza a labdát. – Talán túl fájdalmas emlékekkel bír a közös együttlétük a számára és inkább távozik  – ütögetem tovább a szöget.
Belemegyek a játszmába, finoman mederben hagyva a beszélgetést és az érzelmeket is. Soha többet nem fogok senkinek így segíteni, aki valaha ilyen közel állt hozzám az életemben. Érzem, hogy darabokra kezdek majd szakadni, hiába készültem fel rá.
- Mi következne be, ha követhető személyiség lenne?  – csapom le a labdát, merész ívben. Ezt akartam, ezt terveztem kihozni, hogy ez a kérdés, és remélhetőleg a válasz rá, elhangozzon.
- Tehát az apjától tart? – még egy lecsapás. Elég kíméletlen. Mint a legtöbb olyan kezelés, ahol olyan fafejű a páciensem, mint amilyen most éppen Ben.
Visszafarkasszemezek vele, szótlanul. Ezzel erőt és visszacsatolást adva, hogy az előbbi mondatommal kapcsolatos véleményem nem változott. Saját fejemre mondtam ki ezzel a szavakat, nem csak az övére. Voltak következményei a szavaimnak és a tetteimnek, amikor durván koptattam le. Ezzel védtem meg. Nem engedhetem be az életembe. És ezzel magamnak is nemet mondtam a boldogságra. Vállaltam a következményeket és úgy vélem, többszörösen is leróttam már a büntetésem benne.
Csak jól láttam, hogy bogyózik. Én meg mindjárt be fogok, esküszöm. Ismeretlen így a pirula, tucatszámra gyártanak ilyeneket, de abban már biztos vagyok, hogy mégis beszedett valamit, az előbb is. Hagyom a hitében, hogy nem láttam semmit. Ez a csapda.
- Semmi sem olyan egyszerű, aminek látszik, Ben  – viszonzom a keresztnevét. Furcsa kimondani, egy pillanatra el is mélázok, aztán sóhajtok magamban egyet. Fogalma sincs, milyen világból kapott menekülést.
- Akkor is, ha te fizeted le a tanúkat, hogy neked legyen igazad? – vetem közbe. Ismerem az apját. A módszereit. Hogy mennyire feltételezem Benről, nem tudnám megmondani. Elsöpröm ezt a kérdést magamban.
A levegő bennem reked egy ideig és még mázli, hogy továbbra is lefelé nézve guggolok, háttal Bennek. A szavaim után néma csend honol, ahogy távozik, az sem érdekel, hogy az asszisztensem egy papírt dug Ben orra alá és hideg hangon kér egy aláírást tőle, amivel bizonyítja, hogy jelen volt a kezelésen. Azzal sem foglalkozom, ahogy Ben távozása után bejön és kiviszi a tálcát. A mappahalomra meredek a földön guggolva és csak egy szó kering bennem, „gyűlöllek”.

// eeez még egy fordulós lesz, és én is élveztem a játékot! *.*  :3  //
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szer. Aug. 17, 2016 6:28 pm
Ugrás egy másik oldalra



To Valerie

- Köszönöm a hasonlatot, igazán... figyelmes – követi a megjegyzést egy műfaragott mosoly, aminek művi jellegét cseppet sem áll szándékomban tagadni előtte.
- Fogalmazzunk úgy, hogy a két verzió nem feltétlenül fedi egymást. És van egy olyan érzésem, hogy a magáé is az övékre hasonlít. Vagy inkább abból gyökerezik. – Hogy is lehetne más a véleménye, mint a rendőrségnek és a bíróságnak, hiszen – ha a páciensekkel érkező személyes csomagot egy pillanatra kivesszük a képletből – pontosan nekik dolgozik. Ő is tőlük kapja a megbízásokat, és az ő szabályaiknak kell eleget tennie. De nem azért, mert bármi is rá lenne kényszerítve, hanem mert ő maga döntött így, mégpedig azért, mert ő maga is hasonló értékrendet tekint magáénak.
- Nekem ugyan nem hiányoztak. Ahogy maga sem – vetek egy sokatmondó pillantást felé, majd ő kitalálja, hogy érti. Én jelenleg cseppet sem akarok belebonyolódni ebbe a doktor-páciens, ex-nemex dologba. Attól függetlenül nem garantálom, hogy egyetlen kiszólásom sem vonatkozik a múltra. Régen történt, ami történt, mára már bőven el kellett volna felejtenem az egészet. De így, hogy itt ül előttem, és az elkövetkezendő egy évben még elég sokszor itt fog, ez meglehetősen nehéz lesz. Sokszor elképzeltem már, hogy milyen lesz, amikor újra találkozunk, milyen válogatott, finoman burkolt sértésekkel teszem számára maradandó emlékké, vagy éppen milyen mélységes közönnyel játszom el, hogy meg sem ismerem, de amikor tíz év után, azon a kiállításon csakugyan megtörtént, cseppet sem tudtam parancsolni az érzelmeimnek. Elsodortak, mint egy különösen heves szökőár.
- Azon töprengtem, vajon szívesebben ücsörögne-e itt egy sorozatgyilkossal, mint velem? – tekintek rá kérdőn, már-már megfejthetetlenül derűsen, amennyire a szituációba belefér.
- Hisztinek – válaszolok késlekedés nélkül. – Ha nem akart volna elmenni, nem lett volna szükség marasztalásra. De én is kérdezek. Ön minek nevezné, ha egy férfi beszélni kíván egy nővel, akit tíz éve nem látott, erre az illető se szó, se beszéd faképnél akarja hagyni? – leeresztem bal lábszáramat a térdemről, és a háttámlának dőlve megcserélem őket, derékszögbe zárt hüvelyk és mutató ujjammal keretbe foglalom az állkapcsom és a könyökömmel rátámasztom a kanapé karfájára.
Megsérül... Nem hinném, hogy olyan erősen szorítottam volna a csuklóját, csupán annyira, hogy ne hagyjam elmenni, hogy ez pontosan mennyire volt, az csakis tőle függött. De ha esetleg mégis túlságosan nyomatékos fogás volt, hát akkor sem fog belehalni. Nem is értem, miért rugózok ezen. Egyszerűen nem kellett volna ennyire belilulni. Hülyeség az egész. Érzem, hogy tompán, de biztos alappal újra dobolni kezd bennem az indulat, amire csak szépen rásegítenek a sorban záporozó kérdései.
- Miért ne szeretném? – passzolom is vissza az elsőt, lassan úgy érzem magam, mint egy teniszmeccsen. Az apámmal kapcsolatos megjegyzés viszont váratlanul ér, és jókora lapáttal megdobja a komótosan éledező dühömet. Megváltozó arcvonásaim, és szemeim villanása jelzi is felé, hogy rossz vizekre kezd evickélni.
- Reménykedek benne, hogy csak értetlen, és nem süket – erősítem meg az előbbi válaszom, miszerint az apámról nem kívánok beszélni, és a magázásom is visszatér.
- Na, ne mondd – adok nyomatékot előbbi szavainak súlyos iróniával, és a tekintetem belemélyesztem az övébe. Látszik rajtam, hogy az előbbi nyugodtság máris elpárolgott, de még egész jól visszafogom magam. Az jár a fejemben, ahogy annak idején évekig hülyített, majd végül lazán és durván kikosarazott. Azt a jelenetet, ha akarnám, se tudnám kitörölni a memóriámból. És most ő papol nekem szavak és a tettek súlyáról?
Az újabb kérdéseire csak megingatom a fejem, de nem válaszolok. Helyette inkább felállok, mert érzem, hogy kezd újra veszélyesebb határokat súrolni bennem a felkapirgált düh. A pulzusom szaporán lüktet, kell még egy pirula, egyszerűen nem bírom ki ennek a nőnek a közelében. Az ablakhoz lépdelek, mintha csak a gondolataim néhány perces elterelése végett céltalanul kibámészkodnék rajta, kiveszem a mellzsebembe rejtett piciny üvegcsét, és a rutin automatikusságával a tenyerembe pottyantok egy kis fehér bogyót, és le is nyelem. Nem veszem észre, hogy feláll, és közelebb oson, de a gyors mozdulatok okán csak annyit lát, hogy bevettem valamit, hogy pontosan mit, azt ebből a távolságból még lehetetlen megállapítani.
- Nem tudom, minek érzed magad, de a tényeket a csuklód is mutatja, nem tudsz elfutni előlük. Puhány lettél, Valerie. Ilyen egyszerű – sóhajtok egy nagyot, és élvezem, ahogy a levegő lustán és mélyen végigszánt a mellkasomon, egészen a hasam aljáig. Akkor sem adom meg neki az örömet, hogy ismét dühöngeni lásson, meg is bánom az utolsó kérdésemet. Pirulákkal sokkal hatásosabb beszélgetőpartner vagyok.
- Nem, a tárgyalás akkor korrupt, ha lefizetik a tanúkat – említem meg immár dallamosan nyugodt hangon, továbbra is neki háttal, az ablaknak beszélve. Én is csináltam már, nem a módszerrel van bajom, inkább azzal, hogy ezúttal ellenem használták, és a lényegen amúgy sem változtat: léteznek korrupt tárgyalások, és addig nem is nagyon hiteles a törvény ereje. Miért is tiszteljem?
A mappa kiborulása halvány, rókaszerű, ám annál kárörvendőbb mosolyt csal az arcomra. Nocsak, ezek szerint nem én vagyok az egyetlen ebben a teremben, aki hajlamos a zaklatottságra? Kedélyes tippemet a rákövetkező szavak be is bizonyítják. Végighallgatom a kifakadását, bele nem fojtanám a szót.
- Ó, igen. Örülök, hogy így összefoglaltad – tartok árnyalatnyi szünetet, közben a szemeim előtt minden szava képekké olvad, a hangom mégis furcsa keveréke a komolyságnak, száraz közömbösségnek, iróniának. – Én valóban gyűlöllek.
Az előttem hűsölő ablaktábla meg sem rezzen a szavaimra.
Nem tartom már szükségét a magázódásnak.
És ez a verzió nekem momentán tökéletesen jó lesz.

Mikor kimondja, hogy vége a szeánsznak, szó nélkül az ajtó felé indulok, és anélkül, hogy visszanéznék rá, kilépek az ajtón. Az asszisztensnőre szintén pazarlok egy halvány, magabiztos, kárörvendő félmosolyt, és távozok az épületből.

/amennyiben záró reag lesz, nagyon-nagyon élveztem, köszönöm!  17 :szivi: , amennyiben még nem, izzítom az ujjaim még egy fordulóra 22 /

१ Megjegyzés १ Words १ Zene ©
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Aug. 14, 2016 2:11 pm
Ugrás egy másik oldalra





- Nem úgy néz ki. Olyan, mint egy sértett kisfiú, akit nem hagynak verekedni a homokozóban.
Érdeklődéssel tekint rá.
- Tehát magától nem jött volna rá, mit tett és milyen következményei vannak, a tárgyalóteremben, ügyvédek és a bíró szükséges hozzá?
A férfit meglátogattam a kórházban, és köszönetemet fejeztem ki, a sajnálatommal együtt. Bevette a meséimet, hogy miért nem akarok a tárgyalásra menni és ravasz húzással arra is rávettem, hogy nyomja latba a kapcsolatait, hogy Bent én kezeljem. Az édes bosszú címszó alá söpörve, holott nagyon is jól tudtam, se börtönben, se a vadállathoz nem akarom küldeni őt.
Csendben figyelem, mintha elmerülne valamiben. Legszívesebben hozzáérnék, több okból is. Hiányzik az érintése. És mert szeretném tudni, hogy megint mi a fene érzelmi óceán kavarog benne.
- Min gondolkodik? Milyen emléke bukkant fel?
A hangom hirtelen lesz száraz és rideg, szinte fagyasztó.
- Ön minek nevezné, ha egy nő arra kér egy férfit, hogy engedje el a karját, mert fáj, de az még jobban megszorítja, annyira, hogy megsérül a nő?
Újból az ölemben landolnak a kezeim, egymásra helyeződve, puhán.
- Miért szereti, ha nehezen követhető személyiségnek tartják?
A közbeszúrására egyáltalán nem reagálok, ezzel minden hitelét és érvényességét elveszem tőle, még csak meg sem állok, rá se pillantok másként.
A váltás érzékelhető, nem kerüli el a figyelmemet a karfa szorítása, de még csak oda sem pillantok, hanem a szemeibe tekintek.
- Mitől tart az édesapjával kapcsolatban?
Utálom az apját, kezdetektől fogva ellenezte a kapcsolatunkat, számukra én nem voltam megfelelő parti, holott szomszédok vagyunk és a szüleimnek, és most már nekem is van mit a tejbe aprítani. És akármennyire utálom, apám halála után az egész birodalma az enyém lesz, főnöki székkel együtt. Addig tehetem, amit jónak látok, ki is használom. Sosem fogom Ben apjának az arcát elfelejteni, ahogy a bőröndjeim a kocsi csomagtartójában landoltak, tudta, hogy menekülök. Kikapartam volna a szemét és akkor nagyon dühös voltam Benre is. Nem tudnak ők semmit, nem is akarom, így aztán szépen elhúztam a csíkot.
A közbevetésére ismét nem válaszolok, abból is pusztán az elsőre válaszolok, amikor az áldozatra kérdez.
- Nem félek választ adni. A kérdés az, hogy te mennyire akarod hallani a válaszokat. A szavaknak súlya van. Következménye. A tetteknek is – csendes és nyugodt a hangom. Nem nosztalgiából. Erőt adok nekik, hogy taglózzák le, még jobban.
- Áldozatnak érezzem magam? Mit szeretnél Ben, minek érezzem magam? – magam felé fordítom a dühét, adja ki. Nem szánalomból teszem. Nem sajnálatból. A hideg rutin és a sértett büszkeség keveréke kavarog bennem.
- Miért korrupt egy tárgyalás, ha nem neked adnak igazat?
Összeszűkülnek a szemeim, összecsücsörítem a szám is.
- Biztos megetetnéd? – hogy megetetné-e a segítő szándékát. A gyógyszeres kérdést ismét úgy teszek, mintha nem figyelnék rá. Tegezésre tért, hát én is tegezem.
Követem a tekintetemmel, ahogy feláll és kezd gyanús lenni, ahogy elfordul ismét tőlem.
Ahogy neszez, nesztelenül felállok és felé indulok. Nem akarok lecsapni az üvegcsére, pusztán meglesni akarom, mi is van benne. Majd visszaosonok a székhez és ugyanúgy ülök vissza, s csak akkor szólalok meg, amikor a mappa már a kezemben van, hogy szavaim hangjával is elverjem a neszezését. Nem zavar, ha súlyos másodpercek nehezednek közben ránk. Annak is van színezete.
- Hiszen te magad sem akarsz börtönbe kerülni, elég egyértelmű volt a jelzésed. Vagyis egyáltalán nem a rosszabbik út felé akartál menni – a mappa tartalma menet közben azonban meggondolja magát és a fele szétborulva, elterül a földön, hangos zajokkal kísérten.
- Miért gyűlöljelek? Azért az egy évért, amit tettél velem, pokollá téve az utolsó évem a suliban? Hogy a szüleimnek lehajtott fővel kellett járniuk, miattad? Hogy apád gúnyos megjegyzései követtek mindenhova, a tiéddel karöltve, akárhová mentem? És én vagyok a kegyetlen, csak mert idejében leállítottalak, mert meg akartalak kímélni a további csalódástól? Sosem emeltem rád a kezem, sosem rágalmaztalak, sosem tapostam a neved a földbe. Veled ellentétben, amit mind megtettél velem, mert a kamaszos önelégültséged, ami természetesnek vette, hogy megkap mindent, nem volt képes feldolgozni, hogy egy lány visszautasította. Ahogy berobogtál ide, abból is sütött az utálat. Akkor ki is gyűlöl kit? És ennyire? – leguggolok és elkezdem szedni a lapokat és persze, hogy egyszerre áll bele kapocs és lap a kezembe. Dühös vagyok és az iroda ilyenkor mindig ellenem van. Holott szavaimból a hidegség áradt, ellensúlyozandó a tüzet, ami belül fortyog.
- Végeztünk mára, lejárt az idő, Mr. Hale, menjen haza és gondolkodjon el azon, amit kérdeztem. Holnapután kettőkor várom. A fenébe – az ujjamat a számba veszem, hogy ne vérezzek össze semmit.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szomb. Aug. 13, 2016 10:26 pm
Ugrás egy másik oldalra



To Valerie

- Ó, emiatt ne aggódjon, biztosíthatom: tökéletesen tisztában vagyok mindkettővel – fölényesnek és magabiztosnak indul a tekintetem, ahogy ránézek, aztán a szememben megvillan valami zavaros, emlékfoszlány-szerű. Én is észlelem, így inkább a kanapé karfáján zongorázó ujjbegyeimre irányítom a pillantásom, a hangom megőrzi eddigi könnyed, épp csak árnyalatnyival eltúlzott hangsúlyozástól gunyoros színezetét. – Volt szerencsém elraktározni a tárgyaláson.
Szándékaimmal ellentétben a tárgyalás mélyen megmaradt bennem, lelkem olyan rekeszeibe jutott be, ahová sosem akartam beengedni. A politikus papa és a vádlóügyvéd csekélyke igazsággal színezett, gyűlölködő passzusokba hajló rágalombeszédét. A lefizetett tanúk potom hazugságait. Az egércsapda-érzést, és a betegségem kikényszerített közhírré tételét. Az ejnye-bejnye, szegény zakkant pszichiátriaszökevény-pillantásokat, és a szavakban megbúvó, lealacsonyító, finom, bőr alá kúszó sértéseket. Nevetséges volt az egész. És megalázó. Számos területen megalázó. Ha nem pirulázom be magam, egész biztosan nem tudtam volna végigülni. Az apám tüntetően nem jelent meg a tárgyaláson, jól is tette, e helyett a tárgyalást követően ő maga folytatta a meghurcolásomat. Tehette, hiszen neki is újdonság volt a bejelentésem. És azt sem felejtette el hangsúlyozni, miszerint cseppet sem használt az üzletnek, hogy beszámíthatatlan csöppségnek tituláltak.
Néhány másodperc alatt újra úrrá leszek az emlékeimen, és addigra már meg is bánom, hogy Valerie előtt teret adtam nekik. Abban reménykedek, hogy talán még idejében elfordultam, és nem szúrta ki.
A szavaira némi kesernyés színezettel elmosolyodom, látszólag még mindig elbambulva, a vádlóügyvéd mondatait idézik.
- Csakhogy nem volt inzultálás. Sosem bántottam még nőt, és ezután sem fogok – fektetem le a hangsúlyozni kívánt tényeket. Nem bántottam, megfogtam a karját, hogy hallgassa végig, amit mondok. De nem bántottam. Ergó, önkényesen avatkoztak be.
Nem kérdezem meg, hogy szerinte az volt-e, az máris azt közvetítené, hogy nem vagyok biztos a saját igazamban.
- Végre valamiben egyetértünk – bólintok egy újraéledő mosollyal, és valóban, máris jobb kedvem van.
- Mindig is nehezen követhető személyiség voltam – pillantok rá újra szenvtelenül, mintha ez a fajta gyors hangulatváltozás nálam teljesen természetes lenne. – Már ha beveszem – szúrom be a helyesbítést, de türelmesen hagyom, hogy folytassa, ám ismét nem jutunk sokáig a következő közbeékelésig.
- A beszámíthatóságom? – nevetek fel röviden, kevés örömmel. – Azt már rég megkérdőjelezték, többek között ezért is vagyok itt.
Az apám említésére azonban lehervad a mosolyom, helyét a szemöldököm rebbenése és némi feszültségránc veszi át. A szemeim mérgesen, fenyegetően villannak, de nem válaszolok rögtön. Tudom, hogy nem gondolja komolyan, ezer ok miatt nem gondolhatja komolyan, de már az is megalázó, hogy megemlítette, és... hogy ilyen hatással van rám. Az ujjaim megmarkolják a karfát, mielőtt újra zongorára váltanának.
- Az apámat még egyszer ne keverd ide.
Rendben van, ha óvodásat kell játszanom, megteszem, ha ez a szabadságom ára, de a zsebemből továbbra sem pakolok ki saját kezűleg.
- Miért fél ennyire választ adni? – kérdezem nagyon is leegyszerűsítve a témát, a szemeibe nézve. Mégis hogy jön ide a bíró, meg a tudjaakárki? Egyértelmű, hogy terelés. De azért erre is válaszolok. – Őket nem igazán kellett kérdeznem, mondták maguktól is.
Aztán figyelmesen hallgatom a véleményét, érthetetlen okból minden egyes szó egyre nagyobb súlyt helyez a mellkasomra, rosszul esnek a szavai, még ha nem is tudom megmagyarázni, az utolsó szóra, az áldozatra már alig bírom magamban tartani az egyet nem értő felszusszanásomat. Félrenézek és megingatom a fejem, majd újra vissza.
- Áldozat? Szóval áldozatnak érzed magad? – ráncolom össze a homlokomat, újfent elfelejtem a magázást. – Hát akkor elmondom, hogy a törvény szart se ér, amíg ilyen korrupt tárgyalások mennek, voltam szakembernél, és bármennyi gyógyszert is tömsz belém, ha visszapörgethetném, újra megetetném a pasassal az állítólagos segítő szándékát.
Érzem, hogy újra emelkedik a pulzusom, felhergeltem magam, képtelen vagyok abbahagyni a kanapé babrálását, ezt felismerve, nyomban elengedem, majd az államon végigsimítva, nagy levegőt veszek, és inkább felállok. Ez nem akadályoz meg abban, hogy lássam, mit akar mutatni a fotón. Elfordulok, és az ablakhoz sétálok.
- Persze. Egyenes úton elintézhetted volna, hogy börtönbe juttass, de te ehelyett a lassabb, gyötrelmesebb utat választottad – a hangom színtelen, nem érdekel már a magázás sem, mostanra értelmét vesztette, kijátszottam magam. – Miért? Ennyire gyűlölsz? Mit akarsz tőlem?
A belső zsebembe nyúlok, kihalászom az üvegcsét, és beveszek még egy tablettát. Úgy intézem, hogy számára a lehető legészrevétlenebb maradjon a művelet.

१ Megjegyzés १ Words १ Zene ©

Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Pént. Aug. 12, 2016 2:51 pm
Ugrás egy másik oldalra





Az önelégült mosolyra olyan tekintettel nézek rá, ami nem éppen a teljes gyözelmet adja meg neki. Kisfiú a homokozóban.
- Igen. Hogy érthetö legyen, mennyire van tisztában azzal, amit tett és annak a következményével – bólintok. Ben ilyen volt és ezt is szerettem benne. Vonzott az a tulajdonsága, hogy mindenkinek megadja azt, ami szerinte jár neki. Ebböl nekem is jutott, bö egy évig.
A válaszra most csak bólintok és térek is következö kérdésre. Összefüggésében akarom látni, mielött bármit is mondanék. Sokszor hallottam már és most elöször nem akarom ezt hallani. Töle nem.
- Értem. Hogyan cselekedne, ha azt látja, hogy egy nöt inzultálnak az utcán? Ha azt látja, hogy a gyengébbet bántalmazzák? – nem akarom megfogni a karom, csuklóm, megállom.
Voltaképpen csak késöbb érzékeltem az erös fogását, és másnap reggel láttam az eredményét.
Újabb jegyzet a papírra és közben fel tudnék robbanni. Még hogy nagyon! Nem fogok jutni Bennel semmire, ha ez így marad. Még a végén valóban a vadbaromhoz kerül. Nem akarom, hogy így történjen, de legszívesebben most egy kanál ecetben meg tudnám fojtani. És hozzábújni. Ezen még jobban felpaprikázom magam.
- Az jó – biccentek, de fel nem nézek a papíromból.
Aztán felnézek a következö válaszára, majd felvésem az infót és a reakció milyeténjét a papírosra.
- A humort mindig is értékeltem. Képes átvinni a nehéz idöszakokon.
Én bögtem, amikor elindultam végül a New York felé. Akkor úgy voltam, hogy soha többet nem jövök haza.
- Nem éppen nyugodtan viselkedett pár perccel ezelött. Most pedig elég nyugodtan humorizál. Mást átverhet, ám, ha a most bevett gurigára ráveszi az általam felírt gyógyszert és komoly károsodása áll fenn, s kiderül, mélyen hallgatott a szerröl, a beszámíthatósága komolyan meg fog kérdöjelezödni, persze, ha hatással lesz a tudatára a szer, további bizonyíték sem kell majd arra, hogy nem éppen tud felelössége teljes tudatában cselekedni. Talán törvényes képviselöre van szüksége? Információim alapján az édesapja boldogan jelentkezne erre a pozícióra – hergelem és újra kinyújtom a tenyerem, felkönyökölve.
- Kezeltetni magát van itt. Tudtommal nem az olvasással vannak gondjai. A kimondott szónak ereje van. Önre nézve, másra nézve – magamra nézve. – Ezzel jutunk elörébb, betük olvasása helyett.
Egy ideig figyelem. Az enyhe kifejezés, hogy robbanásközeli állapotba kerültem.
- A birónak is megvan a véleménye magáról. A teremörnek is. Az esküdtszéknek és a védöügyvédjének is. Miért is nem kérdezte meg öket, hogy mi a véleménye magáról? Tegye fel nekik is ezt a kérdést, örömmel fogom várni, mit mondtak
Aztán becsukom a mappát és felkönyökölök a karfára a jobb kezemmel.
- Akkor tudok jönni válasszal, ha kérdez. A nélkül nincs válasz. És mivel kérdezett, íme a válaszom. A törvény erejének kellett magát megfognia, hogy abbahagyja az eröszakot. Magától nem ment volna el szakemberhez, hogy az agresszióját kezeltesse, ami olyan méreteket kezdett ölteni, hogy súlyosan összevert egy embert, aki segítö szándékkal akart megvédeni egy áldozatot – kihúzom az egyik fiókot és kiveszek belöle egy képet, odatolom elé. Én vagyok rajta, egy másnap esti partin mosolygok az egyik kollegámmal a lencsébe.
- Nem mellesleg, elég nehéz volt eltakarni már a rendörség elöl is a lila foltos csuklómat, másnap estére pedig végképp. A nevem csak a szemtanúk névsorában szerepel.
Megvárom, amíg megemészti a hallottakat és a képen látható, némiképp hiábavaló igyekvést, hogy egy fém karkötövel lefedjem a foltot, amit hiába kendöztem el korrektorral, egy idö után megadta magát, csúful belenevetve a kamerába.
- Megtehettem volna, hogy tetézem még a bünlajstromát, azzal a címszóval, hogy megérdemelte - csendben figyelem és igazából inkább kirohannék, de nem azért, mert zokogjak. Dühös vagyok és elkeseredett, kiábrándult. Valóban nem érdemelte meg, hogy bevédjem. Nem érdemelte meg azt sem, hogy elvállaljam a kezelését. De nem bántam meg.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szer. Aug. 10, 2016 1:24 pm
Ugrás egy másik oldalra



To Valerie

Újabb győzelem, újabb önelégült mosoly. Ez az, ami válaszol.
- Mit? Hogy verekedtem, és le akarnak csukni bántalmazásért? – nézek rá úgy, mint aki még mindig nem érti, miért kell a nyilvánvalót megfogalmazni. Nem tudom, mi ez a nagy öntől szeretném hallani-mánia. Ha a pszichológia abból áll, hogy olvassam fel neki, ami elé van írva, nem hinném, hogy sokkal jobban meg fogom kedvelni. Nem most vagyok először ilyen helyen, de nagy különbség, hogy eddig önszántamból kerestem fel egy-két agyturkászt, és főleg azért, hogy a nekem kellő gyógyszert felírassam vele. Egyébként nem igazán tudtak lefoglalni. A magam részéről ki is ábrándultam a szakmából.
- Szoktam – felelek kurtán, semleges arccal, megint csak olyat kérdez, ami ott van előtte, ha nem vettem volna be a bogyót, már kezdenék kijönni a sodromból. Az értetlenség gyakran kiakaszt. Lehet, megszokta, hogy ezekkel indít, csakhogy a legtöbb esetben bizonyára nincs előtte az illető eddigi rendőrségi anyaga, bónuszként mellékelve. A bírósági végzésnél sajnos így szokás. – Ehhez hasonlóan.
- Ezt miből gondolja? – vonom fel látszat-érdeklődve a szemöldököm. – Természetesen nem. Akivel verekedtem, mind egy szálig megérdemelte, hogy elgyepáljam. Ha visszaemlékszik, az a fickó is, akivel a kiállításon találkoztunk. – Láthatóan, épp nagyon el voltunk foglalva egymással, az ingerültségi küszöbünk sem a padlót verdeste, erre lehengerlőnek vélt stílusában kétszer is belepofázott, utóbbi esetben felhatalmazva magát arra is, hogy megfogja a vállam. Én tényleg nem értem, mire számított.
Közben egy újabb kérdés, amivel nem tudok mit kezdeni.
- Nagyon – a hangsúlyomon érezhető is a túljátszás, de ha ő idiótának tetteti magát, aki még az előbbi utalást sem érti meg, akkor úgy vélem, úgy igazságos, ha ezt magamra is érvényesítem. Ha neki így jó... Azt nem mondhatja, hogy nem válaszolok.
Az újabb kérdésen elmosolyodom.
- Tudja, az én szakmámban a begyógyszerezés csak előnyt jelenthet. Megdobja a kreativitást. – Viccelek, persze. De komoly válaszokkal nem is bírnám ezt a faggató hadjáratot.
- És fennáll? – kérdezek vissza érdeklődve, de nem mozdulok. – Ha önnek még némi nyakatekert indoklással akad is, az asszisztensének végképp nincs joga a zsebemben turkálni. Ez ön részéről, a diszkréció megsértése is lenne. – Szép próbálkozás, de nem tud átverni. Legalábbis ilyen egyszerűen nem.
Érdekes a szemeibe tekinteni. Régen minden magabiztosságom ellenére csokivá tudtam olvadni egyetlen pillantásától, elveszteni a koncentrációt, belezavarodni a mondatom logikai fonalába, elvéteni a milliószor begyakorolt, legegyszerűbb egyenes vonalat is. Ha dühös volt, a tekintetében izzó-parázsló, szikrákat vető tűz megbabonázott, ha jókedvű volt, a belőle áradó csillogás és lehengerlő báj volt a vesztem. Bárhogy is volt, képtelen voltam nem nyakig merülni az imádatában, arra viszont nagy erőkkel ügyeltem, hogy ez kívülről ne legyen oly’ egyértelmű. Nagy erőfeszítéssekkel pedáloztam, hogy a zavarom ne blokkoljon le teljesen, és legalább készségeim egy részét kamatoztatni tudjam.
Most is ki tudom olvasni a szeméből a gyülekező felhőket, nem hinném, hogy csakugyan olyan nyugodt, mint amilyennek mutatja magát, pláne a válaszaim után, de szerencsémre különösebb gondot már nem okoz ez a vállalkozás.
- Igazán? Eddig még csak olyan kérdéseket tett fel, amire bármelyik óvodástól megkapta volna a választ, ha elé teszi az ölében pihenő papírokat. – És amennyiben előbb megtanítja őket olvasni, de ez most nem érdekes. Megvárom az ez után következő hozzátoldásokat, és az egészre értve, egyben válaszolok.
- Ez egy jó kibúvó, de elfelejti – elfelejti? – szúrom be a kérdést közvetlenül, alulról feltekintve rá –, hogy attól, hogy nem bíróság, még lehet véleménye, mint minden embernek, és ha az emberi oldalát nem vonja bele, beszélgetés aligha lesz a társalgásunkból. Vagy rosszul hiszem? Ön nem is beszélgetésre törekszik, hanem vallatásra? Az eddigiek alapján ez szűrhető le, ebben az esetben viszont megdől az a kijelentés, hogy nem bíróságon vagyunk, tehát akárhogy nézem, így vagy úgy, de ön jön nekem válasszal – zárom az érvelési sort, véleményem szerint meglehetőst parádésan. Ebből mássz ki, ha tudsz, üzeni a tekintetem. De valójában nem is támadásnak vagy sarokba szorításnak szánom. Egyszerűen csak próbálok rámutatni, mint ahogy az eddigiek során is tettem, hogy változtasson taktikát, mert velem semmit sem fog elérni, ha nem kapcsolódik be ő maga is vidám kis eszmecserénkbe. Nem szoktam muszájból beszélni, csakis ha felkeltik az érdeklődésem. Azt is fifti-fifti alapon. Így a további kérdéseit el is engedem.


१ Megjegyzés १ Words १ Zene ©

Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Pént. Aug. 05, 2016 7:32 pm
Ugrás egy másik oldalra





- Szeretné, ha magázódnánk? – váltok át, ha így akarja, legyen. Nem zavar, csupán a kezelés hatékonyságát fogja visszavenni. És hát nem tett egyértelmü igénykijelentést, hogy magázódjunk.
- Öntöl szeretném hallani – nem lesz fagyosabb a légkör körülöttem. Muszáj leszek átváltani profizmusra, különben mindjárt felrobbanok. Ilyen érzelmi hullámzást már olyan régen éltem át. Tíz éve, hogy egészen pontos legyek.
- Tehát keveredett már verekedésbe korábban is? Szoktak Önbe belekötni? Elmondaná ezeket? Miként végzödtek? – tartom magam. Végre részben bekapcsol a szakember bennem és el is tudok indulni valamerre. Valójában belül remegek az idegtöl és sok egyéb más érzelmi akármitöl.
- Tehát akkor úgy gondolja, hogy Ön is megérdemelte, amit kapott? Határozatot a kezelésen való részvételen? A függövé tett börtönbüntetést? – érdeklödövé válik a hangom, fontos mozzanat ez. És nagyon is jól tudom, hogy ez lesz érvényes a múltjára is. Amikor szépen, aprólékosan pokollá tette az utolsó évemet a suliban.
- Mondja el, mennyire csodásan érezte magát, hogy idejött – térek vissza a témára, nem hagyom elsikkadni.
Sokkal inkább az a mozdulat marad meg bennem és fog megmaradni, hogy miként emelte fel a kezét megadóan. Nem akarom többé látni. És egyben akarom, hogy bocsánatot kérjen tölem. Azért, amit tett. Még ha én is indítottam el a lavinát. A francba, olyan lehetetlen ez az egész!
- Vagyis ezzel azt akarta kifejezni, hogy nem figyel oda, mit szed? És ha esetleg olyan gyógyszert szed, ami után nem vezethet, vagy nem végezhet felelösségteljes munkát egy ideig? – figyelek arra, hogy ne menjek át támadásba. Fontos tényezö, amiröl beszélünk, hiszen az agresszivitásának mértékét és mikéntjét is fel kell tárni. Csupán az odavetett minösége esik rosszul, de azt palástolom.
- Ha fennáll a gyanú, hogy olyan szereket szed, amelyek befolyással vannak a tudatára, vagy a kezelésben felhasználásra kerülö gyógyszerekre, ez esetben igen. Ha gondolja, behívhatom az asszisztensem, örömmel segít átkutatni a zsebeit – újfent kitartom a kezem, ezúttal már az asztalra intve. – Mindent pakoljon ki, kérem – a kérdésére a szemeibe tekintek.
- El, miután kipakolt mindent a zsebéböl.
A következökre majdnem felrobbanok. Imád felhúzni, nagyon is. De nem mutatom ki.
- Amelyeket a szerint teszek fel, mennyire együttmüködö és hogy milyen válaszokat kapok – bújok ki a sarokból, ahová be akart szorítani. Nem fog menni, Ben, ahhoz én dörgöltebb vagyok.
- Az ítélet a bírók dolga. Az én dolgom az, hogy kezeljem – ebben a stádiumban nem fejtek ki sosem véleményt, ami diagnózis lehet. Ha ezek a vészterhes felhök elhussantak, akkor vonom be a pácienst ebbe. Hogy Bennél ez mikor lesz, nem tudom. De vészesen közeledik az a gumiszoba. Az én számomra.
- Ön mit gondol arról, amit tett? Volt már ilyen korábban is, élete során? Mit gondol arról, miként cselekedhetett volna még, hogy elkerülje az összetüzést? – lépek tovább egy fokkal. Miközben figyelem és haragom kezd erösödni, kioltva azokat az érzelmeket, amelyek még az imént akartak felgyülemleni, amikor kétségbeesetten feladta magát.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Pént. Aug. 05, 2016 6:21 pm
Ugrás egy másik oldalra



To Valerie

Nm szólok semmit, csupán győztes mosoly rajzolódik ki az arcomon. Tehát semmit nem hoz fel, amivel indokolhatná, hogy nem önszántából vállalt el. A kérdés most már csak az, hogy miért. A bosszú a legnyilvánvalóbb. De ha azt hiszi, könnyű lesz, hát nagyon téved. Amennyire tőlem telik, meg fogom nehezíteni neki. És még élvezni is fogom. Kezd megváltozni a véleményem arról, hogy tömény szívatás ez az egész. És ehhez a bogyó is hozzájárul, amit nemrég magamba tuszkoltam. Bevallani viszont egyáltalán nem készülök.
- Gondolom azután, miután beelegyeztek. Különben bunkóságnak hívják a gesztust – említem meg csak úgy mellékesen, miközben az irodájával ismerkedek. Végtére is, nem olyan rossz a belső kialakítása, de ettől jobb csak akkor lehetne, ha én magam csináltam volna.
- De hisz’ ön is ott volt, mademoiselle. Az első sorból, VIP páholyból követhette végig az eseményeket – emlékeztetem, feleslegesen nem járatom a számat. – Csak utólag tudtam meg, hogy végül majdnem kinyírtam a fickót. Nem állt szándékomban.
Ez részben válasz a következő kérdésére is, de a kis monológját nem hagyom annyiban.
- A világban számos idióta van. Sosem én kötöttem beléjük. Ha nem tud viselkedni, vagy nem tudja, hol a helye, megérdemli, amit kap. Ugyanezt tették volna velem, ha nem kerekedek föléjük – bökök a szememmel az ölében tartott fotókra, és figyelem a reakcióját. Nem tudom kizárni a gondolataim közül, hogy vajon hogy reagálna, ha az én helybenhagyott fotóimat nézegetné. Végiggondolta már ezt valaha? Hogy ha nem én ütök, akkor engem ütnek? Megalázkodni egyik IQ-mentes bunkó előtt sem fogok.
- Hogy mennyire csodásan érzem magam attól, mert pont hozzád küldtek, szintén láthattad az előbb, nincs mit hozzátennem – küldök felé egy halvány, erőltetett mosolyt.
- Tőlem aligha fogja hallani – bocsátom előre a tényt. – Nem tartom fejben a teljes garnitúrát, amit kötelező pirulák címen összefirkáltak – jön végül az indoklás is, mert látom, hogy szükséges hozzátennem.
A kérése meglep, nem is rejtem véka alá, felvont szemöldököm íve jelzi számára.
- Erre is van joga a pszichonéninek? Az hittem, ilyesmi csak a rendőrségen szokás – méregetem az előttem üldögélő nőt, és a kitárt tenyerét, csuklója finom, törékeny íve hirtelen eszembe juttatja, mennyit is dilemmáztam, mielőtt először meg mertem érinteni a kezét. Régen is volt már.
- Ha tudni akarja, mit rejtenek a zsebeim, derítse ki maga – térek vissza a valóságba, és a szemeimben cseppet sem burkolt kihívás rejlik. Vajon meg meri tenni? A választék szint két szűkösebb nadrágzseb díszíti ruházatomat.
- Elárulja, mit keres? – kíváncsiskodom, bárhogy is tesz végül.
- És önön, természetesen – egészítem ki, hogy min is múlik pontosan, hogy milyen diagnózist szűr le a kezelés végén. – Az adott válaszaimhoz a feltett kérdései nagyon nagy részt hozzájárulnak. De ezzel ön is tisztában van.
- Előbb hadd kérdezzek valamit. Elítél azért, amiket tettem? Mit gondol róla? - tekintetemmel egyértelművé teszem, hogy az ölében pihenő mappára gondolok, benne az eddigi esetekkel. Legalábbis, a bejegyzett esetekkel, ha pontosan akarok fogalmazni. Jól sejti, hogy a múltam nem merül ki ennyiben.


१ Megjegyzés १ Words १ Zene ©

Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Pént. Aug. 05, 2016 4:40 pm
Ugrás egy másik oldalra





- Ez esetben meg kell elégedned a hablattyal – farkasszemezek vele, érezve, hogy felém fordul. Nem fogom elmondani neki. Egy darab betűt sem belőle.
Megszoktam az ellenállást, a gyanakvást, az agressziót a kezelés során. Ura kell lenni a helyzetnek, és akkor nem lesz nagyobb gond ebből. Vagy éppen gerjeszteni a feszültséget, hogy az kirobbanva, a semmibe távozzon, hogy aztán nyugodtan foglalkozhassunk a dolgok lényegi részével. Ez eddig ment. Másoknál. Bennél sejtettem, hogy rezegni fog a léc. Azt nem, hogy ilyen hamar.
- Igen – aztán visszatérek a témára, ha a magázást kéri, úgyis át fogok rá váltani. Látom, hogy nem hamari már, sőt, mintha tervezne valamit. Igazi gránittömb jellem. Vagy felkenődök rá, vagy úgy visszapattanok, hogy az Univerzum végéig repülök. Nem esik jól, hogy magázódásba váltott, de nem mutatom ki.
- A bíróság terápiára küldött. Mi volt az indok, hogy ez lett? Mi történt?
Kinyitom a mappát a válaszára, majd képeket kezdek előszedni, a sértettek fotóit a verésnyomokról és a súlyos sérülésekről.
- Annyira jól érezted magad, hogy ezt másokkal ily módon fejezd ki? Milyen értelmét láttad, hogy ez legyen a vége? Szerinted, ők csodásan érzik magukat? Te – nyomom meg a szót. – csodásan érzed magad, hogy priusszal a hátad mögött terápiára kellett jönnöd, hozzám? – nyomom meg a hozzám szót is.
- Tőled szeretném hallani, a te szavaid most a fontosak. Azt várom, szeretettel. - utalok a vitaminlistára is.
Aztán gondolok egyet és felkönyökölök, a tenyerem felé fordítom.
- Pakold ki a zsebeidet, kérlek – nem tetszik nekem a nyugalma. A kitágult pupillái. Az előbb még tűélesen döfködő pontok voltak csupán. Ha valaki beszed valamit, akkor változik meg így a pupillája, volt rá alkalmam tapasztalni.
- Még nem értünk a végére az első kezelésnek, van harmincöt perced. Amiben megcáfolhatod vagy megerősítheted a korábbi diagnózist. Mindez csakis rajtad áll.
Ahogy néz! Csupán a gyakorlatomnak köszönhetem, hogy nem pirulok el. Legalábbis nem azonnal és nem nagyon láthatóan. Még mindig vonzódom hozzá. Ha ilyen, akkor is. Hülye vagy Valerie, de nagyon, hogy belementél ebbe!
- Volt már előtte is rendőrségi ügyed? – láttam az aktáját és pár évvel ezelőttig patyalottiszta. Tudtam, hogy az apja befolyásos, mindent elsimítana neki. Éppen ezért lesem a tekintetét, s egyben terelek témát, hátha lefejti azt a nézést végre rólam és nem kell tűzoltót hívni az arcomhoz.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Csüt. Aug. 04, 2016 11:30 pm
Ugrás egy másik oldalra



To Valerie

- Köszönjük a közreműködést. Már nincs szükségünk magára – zárom az idegesítő mindenlébenkanál asszisztensnő orrára az ajtót. Valerie-re pedig ráhagyom állításait, miszerint éppen segíteni próbál. Hát hogyne. Az előbb is azért hívatta rám majdnem a zsarukat. Nincs szükségem segítségre, az övére főleg nem, füstölgök, de érzem, hogy lassan hatni kezd a bogyó, és tompul bennem a feszültség. Az agyam viszont annál tisztábban működik. És jelenleg azon töpreng, hogy voltaképp miért is vállalt el.
- Az tenne boldoggá, ha végre elárulnád, miért vállaltál el. Az eddigi hablaty volt – nézek egyenesen a szemébe, amikor visszafordulok felé az ablaktól.
Persze, lehet, hogy igaz, amit mondott... Neki van megfelelő tapasztalata ezen a téren. Ez azonban a korára való tekintettel aligha hihető. Szabad kapacitás? Azt már könnyebb elképzelnem, hogy a bíróság odalökött az első szóba jöhető munkaerő asztalára, elvégre nekik oly’ mindegy, kiről van szó, na de Valerie! Az igazi kérdés az, hogy ő miért nem vétózta meg az ügyet, rögtön akkor, amikor meglátta a dosszién virító nevet. Akármennyire megfizetik érte, egy hozzá hasonló pszichológusnak, aki fiatal kora ellenére máris idáig verekedte magát, hogy saját praxist nyithatott, ráadásul ezen a környéken, nem hiszem, hogy ennyire hiányozna egy kis plusz bevétel. Ahogy abban is kételkedem, hogy az önzetlen segítő szándék motiválta volna. Ahhoz túlságosan csúnyán váltunk el. Ekkora áldozatot erősen kétlem, hogy vállalna, hacsak...
Halványan elmosolyodom, mikor újra megszólít, én pedig közömbös maszkot öltve elhelyezkedek a kanapén.
- Minden páciensét tegezi? – kérdem könnyedén, cseppet sem burkoltan a témaváltást. Nem sok kedvem van a gyermeki miértek halmozásához. Mindketten tudjuk, miért kell itt lennem. Egészen véletlenül ő is jelen volt.
- Ennek örülök. Én mindig csodásan érzem magam – felelem, és hogy erről még jobban biztosítsam, a karom is átvetem a kanapé támláján, fokról fokra jobban uralva a teret. Még csak ismerkedek az irodával, de azt hiszem, meg fogom tudni szokni.
- A felírt gyógyszerek ott pihennek a lábai előtt. Listába szedve – utalok az aktára, ami az ölében trónol. Az eddigi pszichológusok, akiknél jártam, nem fukarkodtak velük. Az már más kérdés, hogy sosem szedtem be a javallottakat, azt az egyet leszámítva, amit nemrég pottyantottam magamba. – De legközelebb, ígérem, mellékelem a vitaminlistámat is.
Addig is. Úgy döntök, inkább másfelé terelem a beszélgetést.
- Hogy tetszett az aktám? – Most, hogy elolvasta, nagyjából minden fontos adatot megtudott rólam, amit egy hagyományos ismerkedés során a lehető legtovább titokban szeretek tartani. És a korábbi balhéimat is látja, bár fogalma sincs róla, hogy mi minden hagyott még nyomot az életemben. A dokumentumok ugyanis csak az utóbbi egy év anyagát tartalmazzák, mióta ismét amerikai állampolgár lettem. Arról azonban egy sort sem írnak, hogy mi minden történt Franciaországban.
- Gondolom, máris van saját diagnózisa. Vagy teljes mértékben hisz az elődjének? – kérdezem az arcát méregetve. Mi az, ami egy halovány változást is előidéz nála. El fogom csípni.

१ Megjegyzés १ Words १ Zene ©
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Kedd Aug. 02, 2016 5:34 pm
Ugrás egy másik oldalra





- Hogy szabad legyél? Igen  – rövid, tömör választ kap tőlem, olyan súllyal, hogy ha valóban tárgy lenne, alászorulna. Mert igaz. Mert ezt akarom. Ossza be. Idegesen simítanám meg a homlokom, kezdek kilendülni, de uralkodok magamon, és visszatolom magam az előbbi, siralmasnak mondható hangulatomba.
Nem foglalkoztam a híreszteléseivel, még ha annyira bántottak is, mert tudtam, alapja és veleje sincs. Menekültem a suliból, egészen Almáig. Évekig vissza sem tértem.
És foglalkoztam vele, mert ha nem szeretek bele, akkor nem ez lett volna. Mint ahogy most sem itt lenne és élhetné boldogan az életét.
- Ez nem igaz  – nem akarom, hogy odakerüljön. Mint ahogy rács mögé sem. És ahhoz a baromhoz se kerüljön. De mit tegyek, hogy maradjon és így legyen? Kezdem azt érezni, hogy ha Ben közelébe kerülök, csak rontok az életén. És egy évig köteles kezelésre járni. Egészen idiótának érzem magam. Ahogy kezdek belül egészen összeaszalódni, úgy lesz egyre határozottabb és zártabb a viselkedésem.
Szinte elkapom a kezem Ben karjáról, ez pedig egyáltalán nem kerüli el az asszisztensem figyelmét. Nem ember, nem véletlenül fogadtam fel és jött hozzám dolgozni.
- Ha az tesz téged boldoggá  – határozott a hangom, kissé lenéző. Kezdődik. Tündér énem és jellemem viharos gyorsasággal képes kedélyt változtatni, mint a tavaszi időjárás, még akkor is, ha közben legszívesebben a világ másik felén lennék, csak itt nem.
Nem adok szavakat annak, hogy óhajtom. Nem óhajtom. Sehogysem!
Felveszem a szokásos pózom, hogy segítsen nekem is. Hátradőlök a széken, és a tollat tartó kezemet visszahajlítva, ütögetni vagy simogatni kezdem a vállam, időnként megpihentetve a vállamon.
- És miért kell idejönnöd? Mesélnél nekem róla? – figyelmen kívül hagyom a piszkálódását.
Megszoktam a piszkálódásokat, a gyűlölködéseket, a durvaságot is, a kezelések során. Ám ami most van, az túl mélyen és túl személyesen érint. Hiába készültem rá lelkileg, edzettem rá, olyan könnyen nem megy, mint szeretném.
- Szintén csodásan  – kivirulok. Hagyom, hogy magával ragadjon az évek alatt kialakult stílusom, amelyekkel lenyugtatom, vagy kinyitom a páciens lelkét. Még akkor is, ha nem akarja. Elvégre tündéri bájjal rendelkezem, az én esetemben szó szerint.
- Miért érzed magad csodásan? – figyelem, ahogy lenyugszik, és eléggé gyanússá válik számomra, hogy ennyire hirtelen lenyugodott. Nem az a típus.
- Szeretném tudni, szedsz-e valamilyen gyógyszert. A kezelés során lehet, hogy szükséges lesz gyógyszert felírnom, ehhez viszont szükséges tudnom, mit szedsz. Aspirin, még egy allergia gyógyszer vagy vitamin is nagyon fontos tényező  – tekintek a szemeibe.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Júl. 31, 2016 1:04 pm
Ugrás egy másik oldalra



To Valerie

- Neked ellenben az a célod, hogy legjobb tudásod szerint segíts nekem, igaz? – túlságosan egyértelmű, hogy ennek a mondatnak egyetlen szavát sem veszem komolyan. Egyértelmű, hogy utáljuk egymást. Én utálom, amiért annakidején becsapott, kihasznált, és végül a büszkeségemen és az érzelmeimen átgázolva ellökött magától, mint egy kis senkit. Ő pedig utál, mert ezt nívósan meg is bosszultam. Nem hinném, hogy leányálom lehetett neki az utolsó év a suliban, miután elterjesztettem róla ezt-azt, nagyon hitelesen csomagolva. A sármom, a pénzem és a viselkedésem okán egyike voltam a legnépszerűbb srácoknak, kérdés nélkül elhitték minden szavam, mi több nagyon sokan a kedvemben akartak járni. A megalázás pedig nálam kölcsön kenyérben működik, ezt remélem, egy életre megtanulta.
Úgy tűnik, túlságosan is.
- Legnagyobb sajnálatodra... – a gúnyos irónia továbbra is süt belőlem, a szemeim sötéten néznek rá, haragtól és gyűlölettől megkeményedve. Ez az alapállás azonban fokozatosan alakul át bennem, minél komolyabban veszem a fenyegetését. Kénytelen vagyok. Hallom a szavait, ahogy kiszól a telefonos tehénnek, a veszély elhárul, viszont ő győzött. Ettől pedig csak még inkább rá irányul minden utálatom, amihez egy kis ideig némi üresség és fájdalmas szomorúság is vegyül, nem tudnám megmondani, hogy miért. Talán az érintése esett ennyire rosszul?
A ténsasszony felbukkanása viszont teljesen kizökkent ebből, ahogy odajön, és ismét beleveri az orrát a dolgokba, legszívesebben ledobnám valamelyik kellemesen impozáns ablakból. Hirtelen nem is tudom eldönteni, melyikük idegesít jobban. Kimozdulok Valerie érintéséből, és a kilincsre kulcsolva a kezem, megheletőst erélyesen csukom be az ajtót a nő orra előtt.
- Remélem, szörnyű kínokkal teli, örömtelen élete van. Nőként a kutyának se kell, azért lett egy hermafrodita bodybuilder. Majd ha az ügyfeleim elriasztása lesz az új marketinges projekt, lehet, kölcsönkérem – kántálom, megpróbálom verbálisan kiereszteni a gőzt, amit az immáron csukott ajtónak címzek, de tudom, hogy ott áll mögötte, és tudom, hogy hallja. Azonban ez sem érdekel. Nem akarom még jobban felhergelni magam. Úgy tűnik, nem kezelem valami jól a Valerie-vel kapcsolatos meglepetés-helyzeteket. Gyűlölöm, hogy tehetetlen vagyok, és akaratom ellenére bele tudnak kényszeríteni egy ilyen szituációba. A tekintete és a mondandója is azt sugallja, hogy arra számít, itt most kizárólag ő lesz a főnök.
Valerie elégedetten elsétál mellettem, és a kanapé mellé táborozik le, én viszont képtelen vagyok még leülni. Inkább hátat fordítok, és amíg átolvasgatja, amit akar, az ablakhoz sétálok. Tetszik, hogy jó nagy, és a kilátás is egész tűrhető, legalább nem érzem magam annyira kalitkában. A legfőbb előnye viszont, hogy itt mentesülhetek az újdonsült doki nénim vizslató pillantása alól. A zakóm belső zsebéből elő is húzok egy apró dobozkát, és a tenyerembe pottyantok belőle egy szemet. Kicsi, fehér pirula, ez majd pillanatok alatt megnyugtat. Nem akarom megadni neki az örömet, hogy ismét dühöngeni lásson, a halk, bár szapora légvételem és a kezem remegése így is árulkodó jel lehet.
És arra is szükségem van, hogy tiszta fejjel tudjak gondolkodni. Már most tudom, hogy az itt töltött időm egyfajta mentális játék lesz. Eszem ágában sincs igazat mondani neki. Különösen neki.
Amúgy sem hiszek benne, hogy bármin is változtatni tudna. Kibírom valahogy ezt az egy évet, amit rám sóztak, de amint letelik az ítélet, szó nélkül lelépek.
- Ahogy óhajtja... – hagyom rá, ahogy ő is belekezd a színjátékba. Magázásra váltok, egyfajta jelzésképp, elvégre nem ismerjük egymást, és erről egy pillanatra eszembe jut a kiállítás, legalábbis azon része, amikor még nem tudtam róla, hogy kicsoda. Vajon hogy alakult volna az az este, ha nem ismertük volna egymást korábbról? De ilyesmin most már kár filozofálni...
Az a pár perc, amíg a papírjaim között matat, elég rá, hogy a mellkasomban gyülekező feszültség a gyógyszer hatására szépen lassan feloldódjon és elpárologjon. Mikor meghallom a kérdését, halványan elmosolyodom. Szóval kezdődik.
Közömbös arckifejezéssel felé fordulok, és helyet foglalok a vele szemközti kanapén. A jobb lábam ráakasztom a térdemre, és kényelmesen hátradőlök.
- Hogyne. Mert a papírjaimban az szerepel: ide kell jönnöm. Egy éven keresztül, minden hétfőn és csütörtökön. És mert éppenséggel nincs jobb dolgom, mint egy kedves régi ismerőssel diskurálgatni az élet kevésbé napsütötte oldalairól.
- Elégedett a válaszommal? – kérdezek vissza természetesen, mintha ez egy szokványos beszélgetés volna. Attól az apróságtól eltekintve, hogy minden szavamon és rezdülésemen érződik, hogy mű. Nincs szándékomban titkolni előtte, hogy bármit mond vagy tesz, egy milliméterrel sem fog tudni közelebb kerülni hozzám. Persze, kizárólag orvosi értelemben.
De még az is lehet, hogy élvezni fogom az erőfeszítéseit. Lehet, nem is lesz ez olyan rossz mulatság...
- A következő kérdés bizonyára az, hogy hogy érzem magam. Csodásan. Én ön?


१ Megjegyzés १ Words १ Zene ©
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Júl. 24, 2016 9:19 pm
Ugrás egy másik oldalra




Kiváló radarom van az apró jelekre, és most nem először imádkozom, hogy bárcsak ne lenne. És mindig Bennél kívántam ezt. Pont azt akarom, hogy féljen tőlem és maradjon távol tőlem, és pont öt nem akarom megsebezni, hogy féljen tőlem. Az fix, hogy, ha az életem megismétli önmagát, a sárga házba rövid időn belül még egy páciens lesz. Én.
- Ezzel nem mondtál újat – unottnak tűnik a hangom, belül azonban görcs húz össze, a fájdalomé és a megbántottságé. Megérdemlem, hogy ezt mondja rám. Nem vagyok vele túl kedves. Az ö érdekében. Farkasszemezek vele, még a pillám sem rebben, erősen dolgozok azon, hogy ne induljon be a képességem. Még csak az kéne, hogy hozzám érjen és akkor ugyanaz lesz, mint a galériánál. Én sodortam bajba. Ezért is tartottam fontosnak, hogy hozzám kerüljön, lelkiismeret furdalásom van ezerrel.
- Mert mások előszeretettel csinálnak a pácienseikből nyáladzó, öntudatlan bábot, egész életükre. Az szeretnél lenni? Egy év nem sok a normális életért. Egy nap az örökkévalóságig tartó örültek házában már nem hiszem, hogy neked feküdne.
A kezem még a kilincsen van, úgy fordítom féloldalasan felé a fejem, rajta nagyon hideg nyugalommal, kifelé, a szívem már a torkomban van viszont, tartok attól, hogy meg fog akasztani a beszédben.
- A protokoll szerint haladok és a jogi végzés szerint. Nem vagy együttműködő, így marad az eredeti ítélet.
Nem engedem el a tekintetét. Akaratlanul szuggerálom, hogy ne bontsa ezt, erősen remélve, hogy tudok hatni rá. Akarok hatni rá.
Ismeri már a dörgést az asszisztensem. Akármennyire is a smasszer énje az elsődleges, érti a dolgát, és ad még időt a delikvensnek mindig, hogy átgondolja. Másodpercre pontosan húzza az időt, adja a szavakat a vonalba. Ha veszély lenne, tudom, hogy már bent lenne, a páciens pedig már a földön, teljesen magatehetetlenül, a rendőrség, vagy az elmeosztály pedig már úton.
A kijelentésére határozottan tekintek rá továbbra is. Ezzel adok súlyt és véglegességet annak, ami kint zajlik, mégpedig az, hogy de, megteszem.
Az első kérésre nem mozdulok, nem is szólalok meg. Várok még, az asszisztensem is hallja kintről, és tudja, mit kell tennie. Még ad időt, noha nem is úgy tűnik.
Ha ez így folytatódik, én fogok előbb az örültek házába kerülni, világrekorder leszek, mint első pszichiáter, pszichológus a szakmában. A lelkem majd’ megszakad, ahogy látom feltenni a kezét, és ahogy lép hátra. A fájdalom átsöpör rajtam, éppen akkor, amikor Ben megérint. Beleömlik az összes érzetem, ami most átjár, még ha röpke pillanatnak is tűnik mindez, aztán meg főként, lévén már mindegy, ha érezte, ha nem, nem hagyhatom, hogy vaddisznóként csörtessen ki, az asszisztensem esze a helyén van, de másodpercek alatt lehet még rosszabb, a helyzet, mint ami most van.
- A páciens meggondolta magát, kérem, törölje a kérvényezést – szomorú a hangom, de elég hangos, hogy minden zajon átverekedve, eljusson az asszisztensemig. Hallom, ahogy azonnal ráteszi a kezét a kagylóra, egy pillanat türelmet kérve. Még mindig a szerepében van, érzékeli, hogy ura vagyok a helyzetnek. Egy nagy francokat vagyok az.
- Biztos benne, doktornö? – az igenlő válaszomra a telefonban visszavonja a kérést és leteszi. Megszokott ez a rendőrségen.
Még mindig Ben felkarján van a kezem, megállítva az ajtó előtt, s ha csak nem lépett ki, ez esetben enyhén visszahúzom, becsukom az ajtót, addigra már asszisztens is az ajtó elé érkezik, hogy segítsen, ha szükséges.
Szinte azonnal elengedem, ahogy érzem Bennél, hogy hagyja magát és hátrébb lépek. Nem tudom, jutott-e át az érzetemből, a kanapé mellett foglalok helyet, elővéve a személyre szóló tömböt és tollal a kezemben tekintek Benre.
- Rutin kérdésekkel fogom kezdeni, hogy túlessünk rajta. Elsődlegesen azt szeretném megtudni, tudod-e, miért vagy itt? – ránézek, hangomban ugyan remegés nincs, a szívemben és a lelkemben van. Már régen nem utáltam ennyire az életet és önmagam. Mégsem tehetek másként, Ben érdekében.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szomb. Júl. 23, 2016 9:13 pm
Ugrás egy másik oldalra
Annable && Tamara
i need a great solution
Mindig volt egy kérdés, amitől féltem, ha egy hasonló helyre jöttem. A kérdés, amely alapvetően elárulja, ki vagyok, vagy éppenséggel elárulja, hogy milyen értékrenddel, életfelfogással, tulajdonságokkal, filozófiával létezem. Féltem tőle, mint a tűztől. A kérdés... mondjam el, hogy mit érzek. Mit kellett volna felelnem erre? Napok óta rosszul alszom. Az előző pszichológus, akihez bejelentkeztem, nem segített. Az álmok folytatódtak. Először csak egy temető volt a helyszín. Köd borított mindent, sötét volt, a csillagok elrejtőztek... a hold vöröslő színben pompázott, a vér csörgő gondolatát ébresztette bennem. Hiába aludtam, ennek ellenére is éreztem, hogy görcsbe rándul a gyomrom, megijedek, félek és ha tehetném, már üvöltenék, vagy sírnék. Mindegyik ugyanígy kezdődött. azt hittem, ha eljutok addig a sírig, amihez idő kellett... elmúlnak majd a rémálmok. Hogy a tudatalattim kielégül.
Tévedtem. A sírkőbe az én nevemet vésték. Mindahányszor alszom, ez az álom gyötör hetek óta. Látom a saját nevemet, ám nem tudom, tényleg ott nyugszom-e. Milyen érzés megálmodni a saját halálomat? Ijesztő. Mások sem nyugodnának meg, ha tudnmák, hogy talán a vég környékezi őket, és ezért gyötrik efféle lidérces látomások. Minden éjjel verejtékben forogva térek magamhoz. Valami hiányzik. Egyedül vagyok. Mintha újdonság lenne. Soha nem volt mellettem senki. Utoljára a gimnáziumban voltam szerelmes. Mégis, azt érzem, hogy ez a magány valami új... mintha kiharaptak volna az életemből valamit. Valamit, amire nem emlékszem. Talán ezért az álom. De akkor miért a saját halálom kerül előtérbe? Mit akar üzenni a tudatalattim? Mi az, amit nem tudok, de tudnom kellene?
Megálltam az ajtóban. Lassan léptem be, de biztos, ami biztos, kopogtattam. Nem tudtam, van-e recepciósa a választott orvosnak. Azt sem tudtam, bízhatok-e majd benne. Bár... én mindenkivel bizalmatlan voltam, mióta nem tudtam kialudni magam.

38 ●● angel with a shutgun ●●  by lena
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Júl. 10, 2016 2:37 pm
Ugrás egy másik oldalra



To Valerie

Már-már nyitnám a szám, hogy visszavágjak: nem a szavaimnak fognak hinni, hanem a bizonyítékoknak. Mégis meddig tartana felmutatni a volt gimis osztálynévsort, szerezni egy tanút, aki jelen volt a kiállítás megnyitón, és némi segítséggel felismerné benne a praktizáló pszichológusnőt, még olyan elvetemült ötletek is megfordulnak a fejemben, hogy a családomat kérem fel, legyenek szívesek tanúskodni régre visszanyúló ismeretségünk mellett, de ez utóbbit, amint megszületik, kapásból el is vetem. Semmi kedvem apám önelégült szavaihoz, hogy ő már akkor megmondta: nagyívben kerüljem el azt a csitrit. Nem nézte jó szemmel, hogy feltűnően sokat jártam át hozzá. Ő akkor már rég eltervezte, kit szeretne, ha feleségül vennék, majd ha elvégeztem azt az egyetemet, amire ő íratott be. Nos, eddig nem igazán jöttek össze neki a dolgok. Kivéve Valerie-t.
Mire a mondandója végére ér, a többi kimondatlan ötletemet is csakhamar keresztülhúzza. Elmezavar? Erre a szóra egyből a magasba ugrik a bal szemöldököm, nem is tudnám titkolni meglepettségemet, és a pillanatnyi aggodalommal vegyes ijedség halvány nyomai is keresztülvágtáznak az arcomon, ami mindössze annak a bizonyítéka, hogy felfogtam a burkolt fenyegetést, és ha nem is pontosan, de vannak elképzeléseim róla, mivel jár az, ha valakire indokoltan, vagy indokolatlanul, de egy állítólagos szakember ráhúzza ezt a bizonyos szócskát.
- Te szemét ribanc – a hangom kemény, minden kezdődő dühöm benne van ebben a három szóban, az arcvonásaim feldúltságról árulkodnak. Nem hiszem el, hogy ilyen könnyen bekasznizott.
Ott állok előtte, alig pár centire, a szemeibe nézve, de túlságosan mérgesen ahhoz, hogy lássak is valamit a saját gondolataimon kívül. Nagy a kísértés, hogy félresöpörjem magam elől, és kicsörtessek ebből az irodának nevezett veremből, amibe becsalogatott, de csak még jobban bosszant a tudat, hogy nem tehetem meg. Nem, amíg ő nem dönt úgy, hogy elmehetek. Istenem, hová jutottam? Egyelőre tompán érzem csak, hogy a pulzusom egyre szaporább életjelet produkál, minél jobban felhergelem magam. Mozdulni azonban továbbra sem mozdulok előle.
- Ezért dolgozol te velem? – harapok rá azonnal. – Mégis miből gondolod, hogy nagyobb sikert érnél el, mint bárki más? Pont te – nem tudom megállni, hogy ne szúrjam oda a végére még egyszer, pedig én magam is érzem, hogy elárulja, mennyire tehetetlen és dühös vagyok.
Ahogy kattan a kilincs, a pillantásom rögtön odasiklik, szinte csodálkozni kezdek, hogy mégis meggondolta magát. A nyíló ajtó máris reményeket kelt bennem, ám mikor meghallom, amit mond, visszafut rá a tekintetem.
- Azt hiszed, megijesztesz a rendőrséggel? – jelenik meg az arcomon egy fölényes mosoly. Ám nem csak ő, én is blöffölök. Egész életemben hidegen hagytak a zsaruk, minden balhét megúsztam valahogy, de most... ez az első, amikor szorul a nyakam körül a hurok. És ez a tárgyalás óta érezhető is. Most először vált reális fenyegetéssé számomra ez a frázis, nem is vagyok hozzászokva. De valahogy azt sem tudom elhinni, hogy komolyan gondolja. Egészen addig, amíg az asszisztense hangja be nem szűrődik a résen: „Máris.” Olyan máris ez, amiből süt, hogy nem csak rutinos benne, de élvezi is, amit csinál. A pillantásom azonban nem rezdül Valerie szemeiből, ahogy én magam sem mozdulok hátrébb. Tudom, hogy nem fogja megtenni, csak rám akar ijeszteni. Hát nem fog összejönni neki.
Hallom a neszező zörejt, ahogy a matróna leteszi a tollat, majd néhány örökkévaló másodperc múlva azt is, ahogy felemeli a kagylót. Az állkapcsom észrevétlenül megfeszül, ujjaimat apró bizsergés fogja el, de kényesen ügyelek rá, hogy kívülről tökéletesen nyugodtnak tűnjek. Nem más ez, mint egy cizellált türelemjáték. Tudja, hogy nem ez a legnagyobb erősségem, direkt azért csinálja. De ha azt hiszi, hogy ezzel ő fog nyerni, megint csak téved. Nem teszi meg. Nem teheti meg.
És mi van, ha tényleg megteszi? – szólal meg egy kis hang a tudatom mélyén. Ha elutasítom a kezelést, akkor az első számú határozat lép érvénybe: egy év szabadságvesztés. A tekintetem idegesen villan minden egyes behallatszó, tárcsázó gombnyomásnál. Az izzadságtól gyöngyözni kezd a tarkóm. Miért van itt ilyen ki*aszott meleg?
- Nem teszed meg – sziszegem felé immáron hangosan is kimondva a gondolataimat. A választ azonban az asszisztensnő adja, amint beleszól a telefonba, és belekezd szokásos mondókájába, én pedig felfogom: nincs más választásom.
- Elég. Állítsd le – szűröm a fogaim között, a hangomban türelmetlen éllel, mint aki tisztában van vele, hogy az utolsó utáni pillanatban cselekszik. És mint aki túl későn jött rá, hogy túl sok forog kockán.
- Megkapod a kezeléseidet – lépek egy lépést hátrább, és felemelem magam mellett a kezeimet is. A tekintetem egyszerre szór lángokat és csillog a feszültségtől. – Nem kell telefonálgatni. Nem vagyok bűnöző. – Most már úgy lüktet a szívem, mintha katapultálni óhajtana, érzem, hogy a hátamon kacskaringós úton megindul egy izzadságcsepp. Az asszisztensnő mindjárt kimondja a nevem, nem értem, miért nem szól neki, hogy most már nem szükséges. Mit akar még kihúzni belőlem?
- Nem hallod?! – Bassza meg most már! Visszalépek felé, mi több, ezúttal most már jobbommal tényleg félretolom az útból, míg balommal sietve az ajtókilincs felé nyúlok, hogy ha ő nem teszi, hát magam menjek oda, és szakítsam meg a vonalat. Nem csukhatnak le két hülye tyúk miatt.


१ Megjegyzés १ Words १ Zene ©

Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Jún. 05, 2016 8:37 pm
Ugrás egy másik oldalra






- Választási lehetőség mindig van. – abszurd, hogy én annak a szakbarbárnak átadjam Bent. Örök életre rács mögé dugja. Sok okból nem akarom. És az, hogy szeretem, a legelején van, olyan nyomós indokként téve koronáját az érvekre, hogy összelapulok.
Megmutatta, mennyire ellene van, mennyire nem akarja. És megint kegyetlennek kell tűnnöm. Pont vele, és pont az ő érdekében. Miért is nem születtem egyszerű halandónak, és minden meg lenne oldva. Nyugodt, rezzenéstelen arccal nézek rá.
A válasza során a szemeibe tekintek, figyelmen kívül hagyva látszólagosan a gesztikulációját.
- Mégis, kinek hinnének? Aki mögött már ott van sok év bizonyított szakmai munka, vagy egy olyan bűnőzőnek, akire börtön várhat, és akit jogi erővel pszichiáter kezelésére rendeltek? Elég egy apró szócskát írnom a jelentésembe: elmezavar és máris megkérdőjelezik minden szavadat. Játszhatjuk ezt a kört is, ismét itt fogsz kikötni és nem egy év kezeléssel.
Továbbra is az ajtónak dőlök és úgy nézek rá. Magas sarkúban éppen egy magasak vagyunk. Farkasszemezek vele, egy szót sem szólok egy ideig, amikor az ajtóhoz jön, elém. Már csak azért sem, mert ismét elér az illata, az egész lénye és kisugárzása és beszippant. Muszáj vagyok szemezni vele és egyben nem láttatni azt a tekintetemben, hogy voltaképpen alig tudom tartani a lábam.
- Neked nem fognak hinni. – mintegy összegzésként mondom válaszul a további szavaira, kihangsúlyozva az első szót.
A kérése fájdalmas, a végső szúrást a kérdése adja meg. Nem tudom eltakarni a fájdalmas villanást a szemeimben, még ha utána el is nyugszik a fájdalom hulláma a tekintetemben.
- Ha azt akarnám, akkor már ott lennél. De itt vagy, nem ott. És nem is akarom, hogy ott legyél, ezért dolgozok én veled és nem más. – remélem, ezzel érthetően adtam át számára a szándékom. Nem akarom ott látni. Éppen ez ellen dolgom, félretéve mindent, még előírásokat is.
Várok még egy keveset, s ha továbbra sem mozdul, akkor kinyitom az ajtót, de csupán csak a kilincset nyomom le, s nyitom résnyire, kiszólva az asszisztensnek.
- Hívd a rendőrséget. Az úr úgy döntött, hogy nem működik együtt.
Voltaképpen blöff, de szeretném, ha megértené végre, hogy valóban nem babra megy a játék.
- Még választhatsz. Vagy leülsz és elkezdjük a kezelést, vagy valóban elintézed magadnak a rácsokat.
Belül még mindig remegek, most már azokért a szavakért, amiket az imént mondtam ki. A tekintetemben benne van, hogy mit szeretnék, ezért sem tudok most már ránézni.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szomb. Jún. 04, 2016 7:27 pm
Ugrás egy másik oldalra



To Valerie

Kénytelen vagyok visszamasírozni az irodájába, de ha már teszem, megadom a módját. Egészen az asztaláig lépdelek, és egyazon lendülettel oda is vágom elé a dossziét, amiben a szükséges papírjaim vannak. Az sem érdekel, ha feldöntök vagy lesodrok valamit. Majd a dörrenést feldúlt kérdések követik, akár a szapora záporeső.
Látszólag nyugodtan hallgatja végig, a kezében ülő toll hegye nyugalmasan siklik a vállán, fel és le. Majd újra. Az utolsó kérdés végére akaratlanul is odavonzza a pillantásom.
- Ezek szerint van választásom? – komolyan elgondolkodtat a válasza. Jelenleg nehéz elképzelni attól rosszabb és kiszolgáltatottabb helyzetet, mint amibe most csöppentem. Még a gyógyszerezés sem tűnik annyira elrettentőnek. Mondhatni mindegy, csak ne hozzá kelljen járnom. Pont hozzá! Teljesen abszurd csavara az életnek. Álmomban sem számítottam volna erre.
Látszik rajtam, hogy nagyon elszánt vagyok, hogy valahogy kihátráljak ebből a helyzetből. Még nem tudom, hogy, de meg fogom keresni a módját. Kell, hogy legyen valami kiskapu...
Ám akárhogy terel, nem felejtem el, hogy még nem válaszolt a kérdésemre. Ekkora véletlen egyszerűen nincs. Valaki szándékosan ki akart szúrni velem, és őszintén szólva nehezen képzelem el, hogy az a valaki nem ő volt. Mögém sompolyog, hallom is mögöttünk az ajtó csukódását, de nem fordulok meg. Szavaira idegesen kifújom a levegőt, az ajkaim erőltetett mosolyra húzódnak, semmi jókedvem sincs.
- Te tényleg ennyire hülyének nézel? Azt hiszed, beveszem ezt a maszlagot? – fordulok felé mégis, de nem lépek közelebb, annál erősebben gesztikulálok. – Ha nem a te műved lenne, elég lett volna egyetlen apró szócskát kimondanod, és máris más asztalára kerül ez a dosszié. Mégpedig azt, hogy: pártatlanság. Érintettség. Összeférhetetlenség. Vagy minek mondjátok szaknyelven – hangsúlyozom érezhető iróniával az utolsó szót.  – Azt még én is tudom, hogy ha ismerjük egymást, netán kapcsolat is volt közöttünk, nem vállalhatsz el. Pontosan ez lesz az indokom a fellebbezésnél. Most pedig, ha megbocsátasz... – indulok el a kijárat irányába, hogy újra kilépjek azon az ajtón, és remélhetőleg többé be sem teszem a lábam. Az egyetlen probléma, hogy pont előtte áll. Szívesen arrébb tenném onnan, már ha magától nem kíván arrébb menni, de ezúttal már nem tehetem. Ő itt most hivatalos személy, a munkáját végző pszichológus, a saját irodájában, a szomszéd szobában egy árgus fülekkel hallgatózó tanúval, ha erőszakkal érnék hozzá, az csak súlyosbítana az ítéleten. Nem is kicsit. Csak néhány mondatába kerül, amit szakmai jelentés formájában a bíróság elé csúsztat, és máris még nagyobb gondban vagyok, mint jelenleg. Pedig ez se elhanyagolható.
És ezt ő is pontosan tudja.
Elé lépek, szorosan, de ügyelek rá, hogy ne érjek hozzá.
- Állj félre előlem – a hangom koránt sem nyugodt, sokkal inkább feszült és türelmetlen, a pillantásom ide-oda cikázik a tekintete és az ajkai között.
- Állj félre – mondom ismét, ezúttal lassabban és valamivel halkabban is. – Szóval erre megy ki a játék? Rács mögé akarsz dugni? – tekintek mélyen a szemeibe. Tényleg így akar bosszút állni? Az arcomon sokféle komor érzelem játszik, nem akarok belegondolni, hogy valaha szerelmes voltam ebbe a nőbe.
Ez az idő nagyon-nagyon régen lehetett.


१ Megjegyzés १ Words १ Zene ©
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Kedd Május 31, 2016 2:41 pm
Ugrás egy másik oldalra




Azért a szívem hevesebben bedobog, ahogy meghallom a kinti irodarészen Ben hangját. Megborzongok, a hatása még most is olya friss és bizsergetö, mint a legelsö alkalommal és utána mindig. Utálok fapicsát játszani vele. Márpedig az lesz.
Kivárom a csendet, hogy körbenézzen, megtegye az elsö lépést. A szívem hevesebben dobog és már sokkal inkább bánom, hogy átvágtam a szakmámat most ebben, mint máskor. Egyszerre érzem azt, hogy az után az este után felpakoljak és elhúzzak innen, és azt a hiányérzetet is, amit akkor éreztem, amikor a megbízással együtt megkaptam a dossziét is, rajta Ben nevével.
Az illata is elér hozzám, körbelengi a szobát és újból felelevenedik elöttem az arca, amikor legelöször láttam a szemeiben, hogy kíván. Az illat mellé hamarosan a bariton is megérkezik, a maga csokoládébarna, kissé kemény, mégis benne megbúvó félszegség. Vagy csak a múltamból hívja elö, hogy így halljam, mint mikor elöször mondta ki a nevem?
A csönd így hosszabbra nyúlik, mert a hangom nem akar megindulni, szerencsémre.
- Nem, a Télapó – akaratlanul felkuncogok, a tündér énem kihasználja az adódó alkalmat és visszavág. Anyám borogass, ... de nagyon kezdem én élvezni a helyzetet!
Ez tovább fokozódik, ahogy az ajtódöndülés után fojtottan szürödik be Ben cseppet sem nyugodt hangszíne.
A titkárom kemény kötésü, sok cifrát megélt már, nem csak itt, így egy olyan helyzet, mint Bené, cseppet sem fogja meghatni. Semmi mosoly, semmi kedveskedés, elötör belöle a volt smasszer. Nem véletlenül vettem fel, az idegei kötélböl vannak és nagyszerüen megfogja a dolgok bojt végét és úgy rángatja, hogy annak úgy álljon a vége, ahogy szeretné. Vagyis ahogy én akarom.
Csak akkor fordulok meg a székkel, jobb karom felemelve, benne a toll végével megérintve a vállam, amikor már az összes kérdését felsorolta.
- Ha szeretnél nyáladzó, drogos kutya módjára létezni életed hátralévö részében, átengedlek Dr. Hamiltonnak – nézek fel rá jelentöségteljesen. Direkt nem válaszolok arra, hogy bosszút akarok-e állni rajta. Majd egyszer le fog esni neki, hogy éppenséggel védem. Vagy nem fog. Mármint, leesni neki.
Felállok és az ajtót újra becsukom, ezúttal ismét kettönkkel a szobában. El akarom rejteni a szomorúságot, ami átfut rajtam. Azért ez valóban szemét módja annak, hogy vele akarjak lenni. Holott én éppen elöle akarok eltünni, ám a helyzet másképp alakult.
- Azért kaptam én az ügyedet, mert nekem van kapacitásom és megfelelö tapasztalatom az olyan ügyekben, amibe te keveredtél – nekidölök az ajtónak, karba fonom a kezem. Blöff, és hiába vagyok mestere én ennek, elvégre az életemröl is dönthet egy jól használt blöff, Ben más. Akkor egyszer ment, és tudtam, többet nem fog. Annyira szeretnék ilyenkor hinni a szabályerösítö kivételekben!
- Választhatsz. Vagy találkozol velem és közremüködsz a megbeszéléseken, betartva a kezelési javaslatokat, vagy mehetsz a rácsok mögé. Ott nem lesz, aki lefogjon, vagy azt fogják le, aki téged üt. És a priusz sehova sem szép belépö – dobolni kezdek az alkaromon a másik kezem ujjaival, arcomon kérlelhetetlenség és a szakma egyik szokásos arca, a közöny. A szemeibe tekintek, nyomatékot adva szavaimnak.
Istenem, én mindjárt összecsuklok! Elég erösen feszítem a lábaim, hogy megmentsenek ettöl, és nem sok idöbe fog telni, hogy ezt feladják.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Május 22, 2016 9:26 pm
Ugrás egy másik oldalra



To Valerie

Az a bizonyos kiállítás nagyobb fordulatot hozott az életembe, mint azt elsőre gondoltam volna. És most még csak nem is Valerie-re gondolok.
A minap azonban sportújság helyett bírósági idézést hozott a postás. Először hitetlenkedve meredtem rá, nem is vettem komolyan, hogy feljelentett az a barom. Elvégre sok balhém volt már, és eddig még mindet megúsztam, viszonylag könnyedén.
Ez a tárgyalás viszont, apám befolyása ide vagy oda, nem ment gördülékenyen. Kiderült ugyanis, hogy a fickó, akit megsimogattam, nem csupán nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szerzett, de néhány napig az intenzívre is bepofátlankodott. Ami viszont még ennél is nagyobb gondot okozott, hogy a pancser nem más volt, mint a kerületi képviselő egy szem fiacskája. Ennyi balhéval a hátam mögött, egyértelmű volt, hogy a mérleg nyelve ezúttal nem felém billen. És csakugyan elítéltek. Egyedül úgy tudtam megúszni a fegyházat, hogy felmutattam az eddig mélységes titokban tartott orvosi papírjaimat, melyek pszichés zavarokról, idegrendszeri problémákról és súlyos dühkezelési nehézségekről tanúskodtak. Az ítélet pedig egy év szabadságvesztésről egy év pszichológiai kezelésre módosult, a szakorvos személyét a bíróság határozta meg.
Történetesen ez az oka, hogy momentán egy mogorva és terebélyes küllemű asszisztens előtt ácsorgok, és különböző papírokat lógatok a képébe. Fogalmam sincs, kihez kerültem, valami Anna Briggs, nem igazán hallottam róla, de azért felderült az arcom, amikor kiderült, legalább nem szívatnak azzal, hogy pasihoz küldenek. Azért egy csinos doktornő társaságában mégis sokkal elviselhetőbbnek tűnik ez az átkozott terápia. Kellett nekem, mint hátamra a púp.
Hanyagul bekopogok, és megpróbálok nem arra gondolni, hogy egy megfonnyadt trampli ücsörög előttem, a mellettem ácsorgó asszisztensből kiindulva azért vannak kétségeim. Nem tudom, miért, de akaratosan ragaszkodik ahhoz, hogy ő vezessen be, és mintha csakugyan az újdonsült cellámba kísértek volna, miután betessékelt, gondosan becsukta mögöttem az ajtót. Nem vagyok paranoiás, de komolyan kezdtem figyelni, hogy ráfordítja-e a kulcsot.
Nem tette.
Az iroda nem nevezhető éppenséggel kicsinek, de nem is túlságosan nagy, barátságosan megfér benne egy nagy és ránézésre is kényelmes bőrkanapé, néhány fotel, egy íróasztal, és még így is marad megfelelő hely, ha éppen néhány lépéshez támadna kedvem. Nem mondom, hogy túlságosan ízléses, és nem is elég jól kihasznált, ha az én kezeim közé kerülne, azért pikkpakk átalakítanám itt-ott, de összességében jobb, mint amire számítottam. Mintha halványan motoszkálna is a fejemben, hogy rémlik valahonnan ez a stílus.
Már csak a papíron szereplő név tulajdonosa hiányzik a képből.
- Mrs. Briggs, ha nem tévedek... – szólítom meg a nekem háttal ücsörgő hölgyet, nem épp udvarias fogadtatás tőle, de igazából pont én tojom le a legtöbb formalitást. Apám mellett a legmerevebb aktakukac sem bírja sokáig protokollal. De ez most baromira nem tartozik ide.
- Bizonyára tudja, ki vagyok, és még valószínűbb, hogy ön is épp annyira örül nekem, mint én annak, hogy ide kellett jönnöm – folytatni is tudnám, mondjuk azzal, hogy akár abban is benne lennék, ha másfél órán keresztül mindenki szép csendesen elfoglalná magát, de nem akarom ilyen hamar elvágni magam előtt a lehetőségeket. Még nem ismerem a nőt. És sajnos tényleg igaz az, hogy rá vagyok utalva, még ha ezt nem is olyan kényelmes beismerni. Az ő szignója és beszámolói szükségesek ahhoz, hogy pontosan egy év múlva semlegesítsék a határozatot.
Nocsak, a hangja kellemes, még mindig nem fordul felém, de már ez alapján is tudom, hogy fiatal hölgyről van szó, és nem mellesleg azt is, hogy... ez nem lehet igaz.
- Valerie? – fagy le az arcomról tizedmásodperc alatt az a csekélyke bizakodás is, ami eddig még jelen volt. Biztos, hogy ő az. Tíz év hosszú idő, de a szóban forgó kiállítás elég volt hozzá, hogy jelenleg minden kétséget kizáróan be tudjam azonosítani a hangját. Ezt tényleg nem hiszem el.
- Na, ne. Mással szórakozzatok – ingatom meg a fejem, majd gondolkodás nélkül fordulok vissza az ajtó irányába, hogy aztán lendületesen becsapjam magam mögött. Az asszisztens orra alá bököm a papírt, azzal az utasítással, hogy most azonnal jelentsen át egy másik agyturkászhoz, de a banya hajthatatlannak tűnik. Egy negyed órás reménytelen vita után röviden összefoglalja a lehetőségeimet: vagy megyek a dutyiba, vagy betornászom magam azon az ajtón. Slussz.
Remélem, egyszer még a pokolra jut. Ahogy az is, aki képes volt pont Valerie-hez beutalni. Imádkozni fogok, hogy maga Lucifer égesse ki a szemeit, és forgassa jó lassan és alaposan azon a nyárson. De végül magam is eljutok oda, hogy nem nagyon van mit csinálni, mérgesen kiragadom az asszisztens kezéből a papírjaimat, és kelletlenül ismét benyitok az ajtón.
- Te voltál? – szegezem neki a kérdést Valerie-nek köszönés helyett. – Te intézted, hogy így legyen? Így akarsz bosszút állni rajtam?
A szemeim szigorúak és a sarokba szorítottság minden fenyegetése, dühe és mögöttes riadalma keveredik benne. Az arcom merev és engesztelhetetlennek látszik, de indulataim ellenére a viselkedésem nem fenyeget újabb dührohammal.  Egyelőre.

१ Megjegyzés १ Words १ Zene ©
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Csüt. Május 19, 2016 7:18 pm
Ugrás egy másik oldalra





Mérgesen szusszantva nézek ki az ablakon, egy csésze citromos-mentás teát kortyolgatva. Az asztalon egy dosszié hever, és annak némi következménye, amit már azóta ugyan feltakarítottak, de egy zöld váza hiánya az irodámból elég feltünö.
Az az este bennem maradt, azok közé, amelyekre nem akarok emlékezni. Ben arca, amikor müvi játékossággal közlöm lesöpröen vele, hogy voltaképpen nem is szeretem, és hogy ejtem. Egyik sem szebb vagy jobb. Egyenesen borzalom.
Karba fonom a kezem, úgy meredek a felsö emeleti iroda ablakába függesztett kristályokra, az általuk átszínezett fényre az üvegen, a falon és a bútorokon. Megnyugtatnak a színek, New Orleans harsány színei pedig egyenesen felvidítanak. Most mégis nyugtalan vagyok.
Az asszisztensem is halkan tesz-vesz az elötérben, nyitva hagytam az ajtót, még a kis, olvasósarokká szeparált várakozó rész is üres. Öt várom. Akarja így a fene öt látni, söt, nagyon nem akarom. Mégsem adhatom ki a kezemböl az anyagot. Túlzottan szeretem még most is, és elfogultságomban éppen nem védeni fogom. Nem lesz meg vele szemben az a gát, amit mindenki másnál felhúzok, hogy ne ártsak neki azzal, ami vagyok.
Ben nem tudja, kihez jön, szakmai körökben egy rokonom nevét használom, megtévesztésül: Anna Briggs.
Ahogy hallom a lenti ajtó csukódását, leülök a székbe és hátat fordítok az ajtónak. Megvárom, miként reagál arra, hogy kezelésre kellett jönnie. Borzalmas volt olvasni az orvosi kartotékot, szív szorítva futott lejjebb a tekintetem, minden egyes sornál.
Ha bejelentette az asszisztensem, csupán a karom látszik, ahogy intek, foglaljon helyet. Az asszisztensem érti a jelzéseimet és minden egyes alkalommal belemegy a játékba, és azonnal becsukja mögöttünk az ajtót. Csak ha már megszólalt, akkor szólalok meg, még nem megfordulva.
 - Miért érzi úgy, hogy szüksége van a terápiára?
És várom ezt a reakcióját. Ha egy vázának is baja esik! ... Veszek másikat.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Csüt. Május 19, 2016 7:17 pm
Ugrás egy másik oldalra
Iroda 04-traditional-home-office


A hozzászólást Annable V. Amathys összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Júl. 31, 2016 4:50 pm-kor.
Vissza az elejére Go down




A poszt írója Ajánlott tartalom
Elküldésének ideje
Ugrás egy másik oldalra
Vissza az elejére Go down
 

Iroda

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Iroda
» Iroda
» Iroda
» Iroda
» Iroda

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
rising of the mortals :: Helyszínek :: New Orleans :: Briggs-Amathys Rendelő-


Új posztok
tekintsd meg
Pént. Május 31, 2019 10:58 pm
Laurel O. Delgado
Szer. Május 29, 2019 1:28 am
Katherine Pierce
Kedd Május 28, 2019 8:31 pm
Amren Monroe
Hétf. Május 27, 2019 11:26 pm
Lucille Éamon Vodova
Szer. Május 22, 2019 12:03 pm
Katherine Pierce
Hétf. Május 20, 2019 10:43 am
Shiraz Watson
Szomb. Május 18, 2019 10:03 pm
Aingeal Hearn

• ROTM FRPG •