Whatever anyone does or says,
i must be emerald and keep my color

Megosztás
Valerie Tulle

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szomb. Okt. 24, 2015 6:54 pm
Ugrás egy másik oldalra
Valerie Tulle


személyes információk

becenév » Val, ha nagyon becézgetni akarsz, de a Valerire-vel tökéletesen jóban vagyok
születési idő » 1840. 03. 05.
születési hely » Anglia talán...
kor » 170 körül járok
play by » Elizabeth Blackmore
foglalkozás » Próbálok beilleszkedni... vagyis valószínű ezt kellene tennem.

faj »Eretnek vagyok. A szó szoros értelmében ez azt jelenti, hogy valaki, aki 1863-ban a boszorkány képességeit megtartva vámpírrá változott. Eközben kiitagadott a Gemini Coven, és egy börtönvilágba zártak 1903-ba. A napok újra és újra ugyan azok voltak. Unalmas. Aztán sok év után végre kiszabadultam.
család » A vér szerinti családomról nem beszélnék. Elég róluk annyi, hogy aljas módon, mert én más vagyok, kitagadtak. A családom mégis visszakaptam Nora, Mary Louise, Beau, Malcolm, Oscar és Lily személyében. Lily megmentett azzal, hogy átváltoztatott, ugyanakkor el is átkozott vele. Miért? Mert nem elég, hogy akkor éjjel meg akartam halni, később még a börtönvilágba is küldött az, amivé lettem.
Régebben szoros, igaz szerelem kötött Stefanhoz. Talán még most is. De a titkok jobb, ha titokként élnek a jövőben tovább.
És persze ne feledkezzünk el Julian-ról... Vagy inkább de, felejtsük őt szépen el.

a felszín alatt »
Valerie. Annyit tesz, erős, bátor. Származtathatjuk a francia Valérie-ből, vagy az olasz Valeria-ból. De ne a nevemmel akarj foglalkozni, az a legkevesebb, ami érdekelhet.
Elég jól hazudok, arcomra mindig képes vagyok álarcot húzni. Ezt volt okom megtanulni. A gyűlölet, amit éreztem régen, most is fel-fel lobban bennem, és olykor hevesen cselekszem ennek köszönhetően. Képes voltam szeretni, valószínű most is képes vagyok rá, mert a családom mindenek elé helyezem, még ha sokszor nem is pontosan azt mutatom feléjük, amit elvárnak. Én nem vagyok Lily, nem babusgatom őket, de igyekszem megmutatni, milyen is ez a világ. Nora hol a hátam mögött, hol előttem, de folyton at bizonygatja, hogy rosszabb vagyok mindenkinél. Nos, ez lehetséges, de azt hiszem van elég okom rá, hogy ne akarjak tündérien mosolygós kislány lenni.
Bevallom, eléggé felvágták a nyelvem, nem gondolkodok sokat azon, mint mondjak ki. Ugyan hirtelen haragúnak nem mondanám magam, mert nem vagyok az, de szokásom néha első felindulásból, meggondolatlanul cselekedni. Vess rám követ, biztos te sem mindig gondolod végig, mit és miért teszel. Bármire képes vagyok, ha veszélyben érzem magam, de akkor is, ha éhes vagyok. ha már egyszer kiszabadultam abból a börtön világól, nem fogok diétázni. Nem miattam fog kihalni az emberiség, de azt sem mondanám, hogy nem fogok ilyesmihez örömmel hozzájárulni. Lehet, hogy kicsit önző vagyok. Lehet, hogy egyszerűen csak nincs okom osztozni. Vannak fájdalmak, amiket nem ismerhet meg mindenki, és kifejezetten utálom ebben a világban, hogy egyes emberek kicsinyes dolgok miatt siránkoznak. Az élet igazságtalan, ennyi. Bele kell törődni.
Száraz, szőke hajam a vállam alatt egy kicsivel ér véget, természetes hullámokban. Régebben sem kötöttem kontyba vagy fontam be, hagytam, hogy a szél bele-bele kapjon. Kék szemem mindig éberen csillog, ám, ami régen boldogságtól ragyogott, mára megfakult, érzéketlenné vált. Akárcsak arcom. Nem mutatom, ha valami fáj. Előszeretettel rejtem el saját magamat is. Ez a varázslat határozottan sok dologban segít.
Van egy titkom, de ezt még nem fedem fel előtted. Mégis ki az, aki minden gyenge pontjáról írásos elemzést készít...?


user információk »

Név » user neve ide
Kor » user kora ide
Multik » multik az oldalon ide
életem lapjai »
"Kedves Naplóm! A pokolban vagyok. Nehéz elképzelni, hogy van rosszabb hely annál, mint ahonnan jövök, de valami csodával határos módon megtaláltam. Azóta, mióta megérkeztem, három dolog lett világos. Az étel szó szerint méregből készül, úgy bűzlenek, mint a pestis, és mindenki azt akarja tudni, mit csinál a másik. Én nem idevaló vagyok, vagy nem akarok itt lenni. Én nem ezt a világot képzeltem el...."
A város parkjában ücsörgök, még szerencse, hogy senki sem vesz észre. Körbe, körbe nézek, de a tollat szinte a papírba vájom, a szavakat inkább vésem rá, mint írom. Dühös vagyok. Mire? Szenvedtem egy fél életet abban a világban, 1903 ugyan azon a rémes napján ragadva, és mikor végre kiszabadulok... nos, egy olyan helyre kerülök, ahol a nők többsége a köldökéig kivágott pólót vesz fel, olyan magassarkút, amiben menni sem tud, és még csak nem is mosolyog zavarodottan, ha megbámulják az utcán. Nem hiányzik a fűző, de azért azt sem merném kijelenteni, hogy erre akartam felébredni. Tudtam, hogy lesznek itt dolgok, amiket nem fogok megfelelőnek találni, de Lily próbál győzködni.
"...Lily próbál meggyőzni arról, hogy ez a hely érdemes arra, hogy újra élhessünk. De mit csinálunk? poharakból egérnek elegendő vér adagokat iszunk, hogy ezzel tanuljuk meg uralni a szomjunk. Könyörgök, ha kibírtuk akkor, most is ki fogjuk. Persze Mary Louise és Nora élvezik a mai világot. Nem kell bujkálniuk. Beau helyzete most sem könnyebb. Oscar Lily ügyeit intézi. Tudjuk jól ez mit jelent. Nem akarom, hogy megtalálja Julian-t. Nem találhatja meg... Nem találhatja meg..."
Egy autó húz el mögöttem. Idegesen nézek a guruló fémdarab felé. Régebben a lovakat tartották a leggyorsabb módszernek, hogy egyik pontból a másikba juthassunk. Nekik volt lelkük, értelem csillogott a szemükben. Ezek a fémdarabok csak bűzölögnek, hangosak és idegesítően hasonlóak, és nem nyomják a szőrös pofájukat a tenyeredhez, ha kockacukorral vagy répával kínálod őket.
"...Csak reménykedem, hogy Lily nem akar ismét a fia közelébe küldeni. Erős vagyok, megvan a saját akaratom és életem, s bár sokat köszönhetek neki, nem szeretném, ha ismét egy bábja lennék a sakktáblán, akit kedvére ide-oda tologathat. A múlt hibáiból tanultam, a titkok, amiket magamban hordozom életem végéig kísérni fognak és nem tudok tőlük megszabadulni. Nem okolom őt sem, magamat sem igazán. Nem csak megjátszottam magam akkor. Éreztem. Sok év óta először azon az estén képes voltam minden szabályt felrúgni. És végül vele haltam én is. Azóta a börtönvilágban nem sokat gondolkodtam olyasmin, mint az öngyilkosság. Akkor, ott, 1903-ban megtettem egy nap. Ugyan azon az unalmas napon, olyasmit tettem, ami nem volt papírforma szerű. Nem törődtem vele, hogy mi lesz a következménye, önzetlenül cselekedtem, de most bánom. Lemondtam a vérről, az adagokról, amiket napokon keresztül számolgatva próbáltunk beosztani, újra és újra útra kelve, hogy készleteket szerezzünk még pár napra. Végül mindenki beleegyezett, nem élhetünk mind. Olyasmiért kaptunk büntetést, ami nem volt jogos. Most pedig bátran félhet tőlünk bárki. Akkor a sírba vittem egy titkot, nem fogom felfedni..."
A tollat a naplóba ejtem, körbenézek és érzem, hogy a szívem összeszorul. Senki sem lát. Könnyű módja ez annak, hogy észrevétlen maradhassak. Felállok, keresztülsétálok a téren, a padig, ahol a börtönvilágban is minden nap jártam. A helyre, amit egyszerre átkoztam és imádtam. A helyre, ahol lehetőségem lett volna egy másfajta életre, de nem éltem vele. Most pedig képtelen vagyok a múltam azon felével szembenézni.

Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Hétf. Okt. 26, 2015 2:59 pm
Ugrás egy másik oldalra


Gratulálunk, elfogadva!


üdvözlünk a diaries frpg oldalán

Először is üdvözöllek közöttünk Valerie! 40

Kíváncsian vártam, hogy mikor fognak megérkezni az új karakterek, kik lesznek belőle az elsők és örülök annak, hogy én fogadhatlak el, mert vétek lett volna kihagyni ezt a lapot! 40 Már a pb-éd is igazán figyelemreméltó és kíváncsian vártam, hogy miként fogod őt megjeleníteni nekünk, hiszen nem még alig-alig lebbent fel a fátyol Valerie történetéről, életéről. :pls:
Gyönyörűen jelenítetted meg őt, az érzéseit és a jelenlegi világot! Élvezet volt olvasni és igazán remek ötletet is választottál a lapodhoz. 40 Nagyon szeretem azt, ahogyan írsz és engem beszippantott az et-éd. Kíváncsian várom, hogy miként fog alakulni az élete, mit fogsz tenni vagy éppen miként fog változni a véleményed, milyen következményei lesznek a tetteidnek és a gondolataidnak. Sok lehetőség rejlik ebben a karakterben, de biztos vagyok abban, hogy te tökéletesen ki fogod használni. 31
Nem is szeretnélek tovább feltartani, hiszen bár biztosan szeretnél játszani. Jó szórakozást kívánok! 40

Vissza az elejére Go down
 

Valerie Tulle

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Valerie M. Nicole
» Valerie szobája

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
rising of the mortals :: Eretnekek-


Új posztok
tekintsd meg
Pént. Május 31, 2019 10:58 pm
Laurel O. Delgado
Szer. Május 29, 2019 1:28 am
Katherine Pierce
Kedd Május 28, 2019 8:31 pm
Amren Monroe
Hétf. Május 27, 2019 11:26 pm
Lucille Éamon Vodova
Szer. Május 22, 2019 12:03 pm
Katherine Pierce
Hétf. Május 20, 2019 10:43 am
Shiraz Watson
Szomb. Május 18, 2019 10:03 pm
Aingeal Hearn

• ROTM FRPG •