Whatever anyone does or says,
i must be emerald and keep my color

Megosztás
Nürnberg, Németország

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Hétf. Ápr. 18, 2016 7:50 pm
Ugrás egy másik oldalra
Tényleg kezdtem tűkön ülni. Annyira el akartam szakadni innen... már utáltam mindent, ami itt körülvett. Csak... szabadulni akartam. El innen, messze. Az csak valami bónusz lehet, hoy ha Rennel együtt mehetek. A bátyám volt az egyedül, aki még jelentett valamit. Minden mást elvettek tőlem, mikor belöktek ebbe a sötétbe. Lefogytam, szinte éreztem napról napra, hogyen megy ki a szín az arcomból. Sosem engedtek ki minket a napra, olyanok voltunk, mint azok, akiket tényleg elborult elmével kezeltek. Annyi különbséggel, hogy én tudtam, hogy mit látok. És tudtam, hogy nem én voltam... mi okom lett volna megölni az egyetlen mentsváramat Renn-en kívül? A nénikém nem ártott nekem semmit, sőt. Napfényt varázsolt az életembe, míg arra vártam, hogy végre megtörténjen a csoda, és végre felnőttként tudjanak kezelni. De még sok év állt előttem... akkor és most is. Hiányoztak a szüleim. Az, hogy nem emlékeztek rájuk, pedig jó lett volna, ha legalább az illatukat megőrzöm az orromban, de még ennyi sem maradt belőlük. Az élet kegyetlen fintora volt. De irigyeltem a bátyámat... ő legalább emlékezett rájuk. Mindkettejükre. Nekem csak pár fénykép maradt, és az, hogy hallgattam a történeteket arról, milyen jó emberek voltak. Senki nem vette észre, mennyire rossz is ez. Még a szomszéd is többet tudott róluk, többet találkozott velük, mint én.
Elmosolyodtam, arcomon furcsa boldogság lett úrrá, mikor megláttam a bátyám kezeiben a papírokat. - El... elmehetek. - bukott ki belőlem örömmel, kis híja volt annak, hogy ne ugorjak fel a nyakáig, helyette csak a karjai alá fészkeltem magam. - Mikor mehetek? - kértem ezt már visszafogottabban. - Renn, annyira boldog vagyok. Köszönöm!
  
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Csüt. Márc. 24, 2016 10:45 pm
Ugrás egy másik oldalra
Követtem a nővért az igazgatói iroda felé. A nő végig hozzám beszélt, de egy szavára sem figyeltem, teljesen máshol jártak a gondolataim. Eldöntöttem, addig nem megyek el, míg Dr. Kuffenstein alá nem írja a papírokat.
Beléptem az irodába. A férfi a dolgozóasztalnál állt és kávét töltött magának. A nővér már értesítette előre. Mielőtt bármit mondhattam volna, közölte, hogy nem fogja csak úgy kiengedni a húgomat. Miközben azt sugallta, hogy könnyen meggondolhatja magát, ha kiállítok neki egy 8 számjegyű összeget. 20 másodperc sem telt el és megzsarolt. Pedig tudta, hogy rendőr vagyok. Semleges arccal figyeltem a férfit, az meg csak öntelten vigyorgott. Látszott, hogy nagyon is élvezte a helyzetet. Az ő kezében volt az irányítás. Ahogy az is, hogy nem először csinál ilyet.
-Kizárt! - mordultam rá mérgesen. Tudtam, hogy kell lennie más megoldásnak, hogy kivigyem innen Ana-t. Szóba jöhetett volna, hogy kiszöktetem, de próbáltam törvényes úton kihozni innét. A következő pillanatban csörgött a telefon. A doki felvette, a kezével intett, hogy húzzak el. Ha már nincs üzlet, részéről befejezte a beszélgetést. Majd úgy tett mintha ott sem lennék. Felbosszantott. Hátranyúltam, bezártam az ajtót, majd hangtalanul léptem az orvos mögé, aki egészen belefeledkezett a telefonálásba. Amikor felém nézett elkaptam a torkánál. Szorosan fogtam, alig kapott levegőt.
-Nővééér...segí...- kiáltott volna segítségért.
-Egy hangot se. - figyelmeztettem. Legszívebben letéptem volna a nyakáról a fejét, de azzal nem lettem volna előrébb. A nyomorult aláírására volt szükségem. Aztán eszembe jutott, az a vámpírtrükk. Elméletben már tudtam, ideje volt gyakorlatban is kipróbálni, hogyan lehet egy embert jobb belátásra téríteni. Eközben a nővér, aki meghallotta a doki kiáltását, kétségbeesetten rángatta az ajtót, miközben az orvos nevét ordibálta.
Néhány perccel később az aláírt papírokkal léptem ki az irodából. A nő mint a villám úgy rohant be a szobába, hogy megnézze a főnökét. De nem volt annak semmi baja, leszámítva, hogy kissé szétszórtnak tűnt.
Elégedetten tértem vissza a húgomhoz. Alig léptem be, már kiváncsian nekem is szegezte a kérdést. Halványan elmosolyodtam.
-Jó hírem van. Hazavihetlek. - mondtíam Anának meglengetve magam előtt az engedélyeket. Még engem is meglepett, milyen könnyen ment.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szomb. Feb. 20, 2016 3:37 pm
Ugrás egy másik oldalra
Egy ideig hallgattam. Az utóbbi időben nálam ez számított beleegyezésnek, tekintve, hogy beszélgetni nem nagyon volt erőm. Mindent kispóroltak az ételből, amit itt adtak, nem volt benne sem vitamin, se igazi protein, csak zsíros ennivaló, amitől nem véletlenül éreztük magunkat annyira elnyomottnak. Nem sokat tudtam belőle megenni, nem is kívántam, már maga az íz taszított, nem még a látvány. A szag, amely a folyosókon terjedt, mikor készült az ebéd, egyenesen gyomorforgató volt. Renn éppen időben jött, már nem érezheti azt a moslék szagot.
- Rendben, én... szóval az jó lenne. - biccentettem egy aprót nyelve, majd elmosolyodtam. Régen láttam már a birtokot, magát a bárónőt, értelemszerűen Rennek nem az volt a kedvenc programja, hogy engem hordjon hozzá, inkább ő látogatta. Én pedig otthon maradtam az akkor még élő nagynénénkkel... mennyire hiányzott. Megannyi órát sírtam át miatta, amikor bejött a pszichiáter és megpróbált belőlem információt kicsikarni, amely azt sugallná, hogy én voltam az elkvöető. De sosem sikerült eléggé összezavarnia az ilyesmihez, erős voltam, már amennyire a helyzetben lehetett. Nem engedtem, hogy belerángassanak valamibe, amihez nincs is közöm. Azon kívül, hogy én is otthon voltam, mikor történt.
Felcsillant a szemem. - Seattle? Mármint... mármint Amerika? - kérdeztem reményteli hangon. Még álmaimban sem gondoltam arra,h ogy ez bekövetkezhet. Mi volt az esélye annak, hogy hajlandó lesz engem magával vinni? Hirtelen megannyi gondolat suhant át rajtam. Lehetek még normális, nincs kizárva semmi... meg fogok tudni gyógyulni, ha nem ilyen ocsmány falak közé szorulok. Rennt érdekli, mi van velem. És... ennél fontosabb mi lehetne még?
Biccentettem, mikor kiment, és visszaültem az ágy szélére. Hosszú percek teltek el. Valószínűleg hónapok óta nem volt bennem annyi élet, mint most, Renn hatására. Az egész, maga a jelenléte, és az, hogy elvisz innen... milyen régóta vágytam én már erre! És minél előbb akarom. Önző akarok lenni, elmenni innét, levetni ezeket a bő gúnyákat.
Csak néztem az ajtót, és mikor ismét kinyílt, már nem is fogtam fel azt, mennyi idő telt el, mióta elment. - Mondd, hogy... ugye mehetek?
  
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Hétf. Jan. 18, 2016 12:12 am
Ugrás egy másik oldalra
Nem sokat gondolkodtam a dolgokon. Döntöttem, Anát elviszem innét. A nővér elindult, hogy előkerítse a főnökét. Amit nem bántam. Minél hamarabb túl leszünk rajta, annál hamarabb szabadulhatunk innét. Viszont korainak éreztem még, hogy a húgomat Amerikába vigyem. A zárt intézetből rögtön egy ismeretlen nagyvárosba, éles váltás lett volna neki. Azt terveztem, hogy visszaviszem a családi birtokra, és hagyok időt neki. De Ana a rossz emlékek miatt nem akart visszatérni abba a házba, ahol a nénénk meghalt. Meg tudtam érteni.
-Rendben, akkor Amel nénénk birtokára viszlek. - mondtam a B tervet.
-A bárónő nem bánja, ha egy időre hozzáköltözünk. Legalább lesz társasága.- folytattam. Ráadásul Anát kislány kora óta nem látta, meglepődik majd mekkorát nőtt. És legalább Anának sem lesz ismeretlen a hely. Talán a régi szobája is meg van még.
-Eltöltünk ott pár hetet, addig elrendezzem a papírokat meg amit kell. Ha szerencsénk lesz, jövő hónaptól már Seattle-ben élhetsz velem. - magyaráztam tovább. Tudtam, hogy ez nagy változás lesz Anának, de megbírkózik majd vele. Körülnéztem a szobájában. Elég üres volt, nem kellett sok mindent összepakolnia.
Időközben visszajött a nővér és közölte, hogy mehetek, a doktor fogad.
-Mindjárt jövök. - pillantottam Anára, majd kiléptem az ajtón. Az iroda felé menet a nővérke elmondta, hogy a főigazgató jelenleg nincs itt, de a helyettesével, Dr. Kuffersteinnel beszélhetek a húgom ügyéről.
-Rendben. - bólintottam. Igazából nekem teljesen mindegy volt ki engedi ki, csak egy aláírásra volt szükségem.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szomb. Nov. 14, 2015 8:33 pm
Ugrás egy másik oldalra
- Rettentően hiányoztál! - Az élet nem volt könnyű azután, hogy az, aki gondosan felnevelt, meghalt. Az, hogy engem kiáltottak ki vétkesnek, még inkább megnehezítette azt, hogy tükörbe nézzek, de idebenn ez nem is volt túl nagy alternatíva. Itt nem volt semmi, csak párnák, néhány takaró, egy pár kanál és villa, de néha még kést sem adtak, mert azt hitték, hogy jó móka lenne vele az ereimet megnyisszantani. Sosem akartam efféle fejfájást okozni Rennek, pontosan ezért nem ártottam magamnak soha. Nem láttam értelmét, hogy azt büntessem, aki a legjobban szeret, legalábbis... úgy gondoltam, hogy így van. Hogyl... azért vagyok most egyedül, hogy ezidő alatt olyan életet teremtsen a tengeren túlon, amely segítségével mind a ketten boldogan élhetünk majd együtt, mint valódi testvérek. A kettőnk közötti korkülönbség rátette a hangsúlyt arra, hogy mindig én voltam az ártatlan kishúg, akit védeni kellett, ő pedig az volt, akire mindenki büszkén tekinthetett. Nem volt benne tiszteletlenség, egoizmus, nem mérgezte meg a lelkét kegyetlenség... hacsak nincs egy olyan oldala, amelyet gondosan sikerült előlem elrejtenie. Talán a szüleink őt jól nevelték, tekintve, hogy neki több ideje volt velük lenni, mint nekem.
Lehunytam a szemem, és újra meg újra elismételtem magamban azt, amit az előbb mondott. Magával visz. Magával akar vinni. Már éreztem a hátam mögött, hogyan is néz az ügyeteles dadus, bár ezt inkább gúnyosan mondtam rá állandó jelleggel. Nem kedveltem ezt a nőt, tekintve, hogy minden módszert megragadott, csak hogy kínozzon. Ha egyszer hangosan szóltam vagy a hangnemem némi dühös élt ütött meg, nem adott vacsorát, vagy ebédet... mikor milyen kedve volt. De ezt Rennek sosem mondtam el. Nem láttam értelmét feszültség generálásnak.
Lehajtottam a fejem. - Remélem, hogy... elengednek veled, Renn. Jó lenne már levenni ezeket a ruhákat. - néztem végig a fehér öltözéken. Sokan csak egy fehér lepedőt kapnak magukra, amiket valaki ocsmány ruhanemű formájára varrt, nekem lehetőségem volt kapni egy nadrágot és mellé egy fehér felsőt. Talán mert én nem dilis vagyok... mint ők. A többiek.
Végül megráztam a fejem azok után, hogy meghallgattam az ötletét. - Nem akarok visszatérni oda. A múltam egyetlen helyszínére sem vagyok kíváncsi. - Talán tényleg elültette a fejemben azt, hogy kiszabadulhatok innét. Túl sokat láttam bele az egészbe... és én fogok a legnagyobbat koppanni, ha nem sikerül. - Mikor beszélsz az igazgatóval? - kérdeztem aztán, és rájöttem, hogy udvariatlan vagyok. Milyen régen láttam már, és meg sem kérdeztem, mi van vele...
  
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szer. Okt. 28, 2015 9:40 pm
Ugrás egy másik oldalra
Épp csak beléptem az ajtón és vetettem egy pillantást a húgomra, mire ő felpattant és a nyakamba ugrott. Úgy kapaszkodott a vállamba mint régen. Csüngött rajtam, mint egy kis majom. Én is örültem hogy láthatom.
-Hiányoztam? - kérdeztem halvány mosollyal, bár minden jel azt mutatta, hogy igen. Valóban elég régen jártam itt. És még nem is sejtette, de most jöttem utoljára.
-Nem látogatóba jöttem. - jelentettem ki határozottan, majd végigsimítottam az arcán.
-Ezúttal magammal viszlek. - tettem hozzá teljesen komolyan gondolva. Sosem tartottam jó ötletnek, hogy ide zárták be. Ana nem volt bolond, sem őrült. Viszont itt mindenki más igen. A börtönnél egy fokkal jobb hely volt. De csak egy fokkal. Újra végigfutott rajta a tekintetem. Ez a lány csupa csont és bőr volt.  Az volt a tervem, hogy innen rögtön a Seattle-be viszem, felszállunk az első gépre és itthagyjuk Németországot. Viszont látva mennyire megviselte ez a hely, talán jobb volna, ha néhány hetet a családi birtokon töltenénk. Ott megerősödhetne és felkészülhetne a nagyvárosi életre. Miközben azon gondolkodtam, hogyan tovább, Marie az ajtóban halkan megjegyezte, hogy nem biztos benne, hogy ezt megtehetem. Érdeklődve pillantottam hátra a vállam felett, egyenesen a fehérruhás nővérre. Mégis mi akadályozhatná meg, hogy kivegyem innét a húgomat? A nő a főorvosra hivatkozott és az intézmény szigorú szabályzatára.
-Na igen, a szabályzat. - morogtam magamba. És azt sem hagyta ki a felsorolásból, hogy Ana voltaképpen miért is van itt. Végül óvatosan hozzátette, hogy nem tartja jó ötletnek, hogy hiú ábrándokat keltsek a húgomba, amikor mindannyian jól tudjuk, hogy kevés az esély arra, hogy Herr Schwarzberger rábólintson a távozásra.
-Igaza van. - értettem vele egyet. Valóban nem lett volna szép tőlem, ha Ana beleéli magát, hogy velem jöhet és a végén mégis itthagyom.
-De ne aggódjon, majd megbeszélem az igazgatóval. - vontam meg a vállamat. Marie nem próbált meggyőzni. Inkább hasznossá tette magát és elindult megkeresni a főnökét.
-Mit szólnál, ha az utazás előtt pár hetet a birtokon töltenénk? - kérdeztem, miután magunkra maradtunk. Közben leültettem Anát az ágy szélére és leültem mellé.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Hétf. Okt. 19, 2015 7:28 pm
Ugrás egy másik oldalra
Nem akartam itt lenni. Hosszú hetek teltek már el... éveknek tűntek valójában, de soha egyetlen rossz szót sem ejtettem ki a bátyám előtt sem egylevélben, sem amikor néha nagy ritkán ellátogatott hozzám. Soha, egyetlen szóval sem mondtam neki, hogy mennyire unom már a burgonyapürét valami olcsó hússal, és hogy a leves amit itt adnak, abból áll össze, hogy egy kis vizet összekevernek némi zöldségkeverékkel. Az íze hányingert keltő, meglehetősen gyomorforgató. És egész éjszaka azt hallgattam, ahogyan a szomszédos szobákban ordítanak a páciensek. Én nyugodt voltam, engem ide küldtek, ide kényszerítettek... nem volt más választásom, itt kellett lennem. Vagy ez, vagy egy rideg börtön, de meggondoltam már kétszer, hogy miért is nem vagyok idősebb? Ennél egy börtön is sokkalta jobb lenne, és nem néznék ki úgy, mint aki éppen most élte túl a holokausztot. De az én túlélésem még nem jött el. Még... egyáltalán nem éreztem azt, hogy vége a szenvedésemnek. Láttam egy arcot, de senki nem hitt enekm. Azt hitték, hogy beképzeltem az egészet, és csak magamat akarom védeni, azért mondom azt, hogy láttam ott valakit. Még hogy hallucináltam... miért támadtak volna tévképzeteim egészségesen? Soha semmilyen mentális problémám nem volt előtte, és egyetlen éjszaka alatt elszabasdult volna bennem valami? Nálam békésebb gyermeket senki nem ismert a környéken, és nem tuzdták rám varrni azt sem, hogy pszichopata volnék... nem voltam az. Én csak árva voltam, s ez olyan izgalmas táptalaj az átkozott elméleteknek. Én miért lettem ilyen, ha közben Renn teljesen egészséges? És nem mellékesen a törvény egyik őre... tényleg azt hiszik, hogy két alma ennyire távolra esik egymástól? Üdvözlök mindenkit a huszonegyedik század igazságszolgáltatásában. Sokan azzal nyugtattak, hogy örüljek, hogy itt élek... mert ha Amerika egy olyan tagállamában volnék, talán halálra ítéltek volna. Nem mondom, nagyon megkönnyebbültem. Mindezt ironikusan élve meg.
- Renn? - kaptam fel a fejem, amikor meghallottam a hangot a folyosón. A falak papírvékonyak, napközben azért nem lehet aludni, mert ordít a közösségi szobában található tévé, éjszaka pedig a nyugalomra képtelen páciensek kiabálnak.
Amikor kinyílt az ajtó, úgy pattantam fel, mintha éppen a kísértet lepedőmet dobtam volna le magamról. Egy ideig álltam ott, szemben a bátyámmal. Ő nem változott. Kicsit idősebb lett, komolyab... mintha pár hónap elég lett volna ahhoz, hogy ősz öregember legyen. A fejemben már azt hittem, hogy az itt eltöltött hetek egyenesen évek. - Ó, Renn! - bukott ki belőlem ismét váratlanul, és kapkodni kezdtem a lábaimat, hogy a nyakába vessem magamat. Olyan volt ez, mint egy börtön. Rosszabb, mint egy börtön. Pedig állítólag itt jó helyem van. - Végre meglátogattál! - suttogtam halkan a vállába, beszippantva férfias arcszeszének illatát. Egyszerre örültem és voltam rá dühös, amiért csak most jött el, ennyire hosszú idő elteltével.  
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Okt. 04, 2015 10:58 pm
Ugrás egy másik oldalra
Ana Kramer

Hosszú idő után újra itthon voltam. Elsősorban a családi ügyek miatt utaztam haza és, hogy lássam a húgomat. De menet közben befigyelt egy temetés is. A bárónő első szülött fiát földeltük. Állítólag valami állattámadás érte. Éppen hazafelé tartott, amikor rájött a szükség és leparkolt az országút mentén. Keresett egy dús bokrot, de nem csak egy bokrot talált. Egy mancs kinyúlt a cserjésből és élve többet nem látta senki. Állattámadásnak tudták be, de a néném nem volt meggyőződve arról, hogy valóban egy állat tépte szét a fiát. Néztem, ahogy egy újabb rokont eresztenek a sírba. Meg is állapítottam magamban, hogy kezd túl szűkös lenni a családi kripta. Elég nagy család voltunk, de mára alig maradtunk páran. És bárkinek is vagyunk az útjában, úgy látszik nem nyugszik, míg az utolsó Kramert is el nem teszi láb alól.  
Két napot töltöttem a családi birtokon. Közben volt időm gondolkodni. Eldöntöttem, hogy ezúttal nem egyedül utazom vissza Seattlebe. Magammal viszem a húgomat is. A következő nap reggel el is látogattam abba az intézetbe, ahol Anát ápolták. Az érkezésem váratlan volt. Tény, hogy nem jelentkeztem be, de ekkora meglepettségre nem számítottam.
-A húgomat akarom látni. - közöltem Marie nővérrel, aki egyike volt azoknak, akik Anát gondozták. A nő zavarba jött. Mint aki nem tudja, mit mondjon.
-Sebaj. - gondoltam magamban. Rég jártam itt, de nem olyan régen, hogy ne tudjam, melyik szobában fekszik a húgom. Mielőtt a nővér bármit mondhatott volna elindultam a folyosón. Amikor az ajtaja elé értem, kopogás nélkül nyitottam be, és igencsak elcsodálkoztam, amit ott láttam. Anára számítottam, de helyette egy fogatlan anyó kuporgott az ágyon egy tesztildarabot szorongatva és előre-hátra billegett. Az orra alatt motyogott valamit, de egy szavát sem lehetett érteni.
-Fräulein, hol a húgom? - fordultam a nő felé. Tudta, hogy addig nem fogok elmenni, míg nem kapok választ a kérdésemre. Kicsit hezitált, de végül arra kért, hogy kövessem, megmutatja hová helyezték át. Sokáig sétáltunk, át is mentünk egy másik szárnyba. Aztán megállt az egyik szoba előtt.
-Ez az ő szobája. - mondta, miközben az ajtóra mutatott. Lassan benyitottam. Alig hittem el, amit láttam.
-Ana? - léptem közelebb. A húgom árnyéka volt önmagának, csupa csont és bőr. Mint akit éhezetetnek. Az arca beesett és a szemei alatt hatalmas karikák voltak. Mitha már hetek óta nem aludt volna. Miközben próbáltam felfogni a látványt, azon tűnődtem, hogy mit műveltek vele?
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Csüt. Okt. 01, 2015 11:07 pm
Ugrás egy másik oldalra
***
Vissza az elejére Go down




A poszt írója Ajánlott tartalom
Elküldésének ideje
Ugrás egy másik oldalra
Vissza az elejére Go down
 

Nürnberg, Németország

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
rising of the mortals :: Helyszínek :: A határokon túl :: Németország-


Új posztok
tekintsd meg
Pént. Május 31, 2019 10:58 pm
Laurel O. Delgado
Szer. Május 29, 2019 1:28 am
Katherine Pierce
Kedd Május 28, 2019 8:31 pm
Amren Monroe
Hétf. Május 27, 2019 11:26 pm
Lucille Éamon Vodova
Szer. Május 22, 2019 12:03 pm
Katherine Pierce
Hétf. Május 20, 2019 10:43 am
Shiraz Watson
Szomb. Május 18, 2019 10:03 pm
Aingeal Hearn

• ROTM FRPG •